Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Igen, jó lesz ez India és térsége only-nak, oda még ez elmegy.

Finn the human

(#2) janeszgol


janeszgol
félisten

30 ezerért függetlenül el tudom képzelni. Ha nem 4.7 colos lesz, hanem 5, akkor 25 ezer ft. Nyilván nem függetlenül fogja megvenni az ember, hanem előfizusan (1ft minden csomaghoz?). Az előnye a 7.1.1. Erre is fix lesz az Oreo eljövetele?

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#3) SkyLine3000


SkyLine3000
addikt

1/8-at nem lenne szabad már kiadni senkinek, sehova, semennyiért! Még Indiába se! Inkább legyen kicsit drágább, de minimum 2/16.

[ Szerkesztve ]

(#4) lm83 válasza janeszgol (#2) üzenetére


lm83
őstag

Pontosan.
Előfizetéssel pont jó lesz, egy forintért
Aztán örül az ember, hogy Nokiát vett...

(#5) tamass.szabo


tamass.szabo
tag

Most hallok először erről a Snapi 212-ről :D

(#6) shiftac


shiftac
aktív tag

Rágugliztam erre a Snapi 212-re. 4db, max 1.3 GHz-es Cortex A7 mag. És 32 bites. Emellé még jön az 1gb ram és 8gb tárhely. Mindezt 2017-ben, egy Xiaomi Redmi 4A árán. Várom mekkora sikertelefon lesz :D.

Xiaomi Mi 9 SE (LineageOS 21 - Android 14), Jabra Elite 3

(#7) Fred23


Fred23
nagyúr

Cortex-A7 ezek szerint lesz még 2018-ban is, gratulálok nekik!

(#8) janeszgol válasza tamass.szabo (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Lumia 650, Vodafone Smart Prime 7. Papíron (és a valóságban is tán) tud annyit, mint egy S400. Őszinte leszek, ma még talán megállják a helyüket ezek, de nem sokáig lesz öröm és "bódogság".

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#9) .Szaki. válasza SkyLine3000 (#3) üzenetére


.Szaki.
addikt

Egyetértek!

(#10) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Igazán tehettek volna bele egy 800x480-as kijelzőt, nem értem minek kellett nagyzolni HD kijelzővel.

;]

(#11) aprokaroka87 válasza Fred23 (#7) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az alap alkalmazásoknak elég
itt inkább a gpu meg a ram a kevés már.

(#12) hibavissza


hibavissza
veterán

Arról nincs hír, hogy megveszi őket a M$? Jól passzolna a VR Minecrafthoz.

(#13) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Ezzel kár bepiszkolni a gyártósorokat....meg szennyezni a bolygót. :U

B.Cs.

(#14) forgonati


forgonati
őstag

Fú de gáz lesz ez az 1/8 felállás. A Nokia 3 sem erős ajánlat, de ez... Jesszus

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#15) Wesder


Wesder
félisten

Androidos butamobil :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) Almonen


Almonen
aktív tag

A Xiaomi jelenlegi felhozatala mellett nem látok logikus érvet erre a telefonra. Ez így már tényleg kevés nagyon. 🤔

(#17) Ricardo


Ricardo
félisten

Ezt nem szabadna kiadni.

(#18) Kaktusz92


Kaktusz92
tag

1 Gb ram. Azt hittem soha többé nem fogok ilyet látni. :(

[ Szerkesztve ]

(#19) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Igazából addig hiába amíg a Google nem határoz meg minimum hardver szintet

Android 7.x alá már illene a minimum cortex a53 abból is 4 mag
2gb ram
16gb tárhely

(#20) Almonen válasza aprokaroka87 (#19) üzenetére


Almonen
aktív tag

Nos igen és akkor ne is beszéljünk arról hogy a jövőbeli Android verziókkal hogy bírkózik meg ez a felhozatal 🤔 értem én hogy olcsón adják de 2 gb már csak a miheztartás végett sem ártana. Lehet hogy 1 gb is elég... egyelőre. De mi lesz később.

(#21) forgonati válasza Kaktusz92 (#18) üzenetére


forgonati
őstag

1/8 verziókat (újonnan) többnyire már csak Alin találsz, ilyen noname szarokat. De azokat 40 dolcsiért veszed meg, nem 100 Eur-ért. Ezt a Nokiát egy Redmi 4A 2x körbefutja sebességben.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#22) Frod


Frod
addikt

Én pont a héten vettem Alcatel Shine-t szülőnek 2/16 memóriával, ugyanezen az áron, pedig ha az le lett ugatva, akkor erre még a szót is kár pazarolni.

Do you see the white shadow?

(#23) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Szerintem teljesen tudatosan ilyen hulladékok ezek a telefonok. Bizonyára a névvel akarnak pár madarat behúzni a csőbe, keresni rajtuk amennyit lehet, aztán ennyi.

(#24) atike


atike
nagyúr

Jobb lenne ha nem lefelé, hanem felfelé lépnének... Nokia 10 vagy 11-nek jobban örülnék...

Amúgy még mindig nem értem azt, hogy miért nem lehet egy alsó határt húzni, ami alatt nem lehet telefont kiadni... Nyilván van olyan felhasználás, ahová elég egy ilyen proci és ennyi memória, de az nem az okostelefonos vonal. Főleg nem Androidon. Érthetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#25) bollokcs80 válasza Cingáriusz (#23) üzenetére


bollokcs80
Korrektor

Illetve szolgáltatói kínálatban elsózni előfizu mellé két év hűséggel nulla forintért. :C

B.Cs.

(#26) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

"Nem tartjuk valószínűnek ugyanis, hogy a HMD szerint a Nokia 2 lesz a márka új mérföldköve, sokkal inkább a Nokia 9-re illik a leírás."

Vagy bemutatják a Nokia 3310 4G-t. :P ;]

(#27) janeszgol válasza atike (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Mert nem egy android van. Maximum ajanlast tudnak tenni minimum gepigeny megjelolessel. A maximumot meg az SoC hatarozza meg.

2024: nem lesz kegyelem a ZTE-, és HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#28) Luck Dragon

Inkább választanék egy Homtom készüléket. Ezt annyira kár kiadni, még akkor is ha India a cél közönsége.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#29) DrKapocs válasza Luck Dragon (#28) üzenetére


DrKapocs
őstag

A 2 hetes üzemidő garantált. Hozzá sem fogsz nyúlni, olyan borzasztó felhasználói élményt ad... Egyszerűen nem szabadna ilyen hardverrel szerelt készüléket kiadni ma már. Mindegy, hogy fejlődő ország, stb. A termék használhatatlan gyakorlatilag.

(Bocsi, nem válasznak szántam.)

[ Szerkesztve ]

(#30) Luck Dragon válasza DrKapocs (#29) üzenetére

Most már mindegy. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#31) dutrás válasza Kaktusz92 (#18) üzenetére


dutrás
őstag

Majd az Alcatel tesz még róla hogy legyen.

P50 pro/P40 Lite

(#32) .Szaki. válasza Luck Dragon (#28) üzenetére


.Szaki.
addikt

De őszintén szólva én azt sem értem, hogy ennek a telefonnak hogy lehetne bárhol célközönsége. Az egy dolog, hogy olcsó, de 8GB memória semmire nem elég, az applikációk ugyanakkora méretűek, mindegy, hogy hol élsz. Kezdjük azzal ráadásul, hogy valójában ugye baromira nem 8GB a belső memória, mert minimum a felét elviszi a rendszer, rengeteg applikációt pedig ugyebár nem is lehet SD kártyára helyezni, magyarul, amint kicsomagoltad a telefont már használhatatlan. Jön egy esetleges rendszerfrissítés, vagy néhány app-frissítés és vége a telefonnak. Wesder mondta jól, ez egy Androidos butatelefon.

[ Szerkesztve ]

(#33) aelod válasza shiftac (#6) üzenetére


aelod
veterán

Cortex A7, te jó ég :Y 1/8-al. Hát ez telefon/sms only fícsörfón.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#34) vanye válasza .Szaki. (#32) üzenetére


vanye
senior tag

Javíts ki, ha tévedek, de 6.0-tól felfelé ott a lehetőség arra, hogy az SD-kártyát belső tárhellyé varázsold. Ez a mobil meg (ha a Nokia tartja jó szokását) eleve Nougattal jön majd ki. Tegnap olvastam egy német oldal tesztjét a Nokia 3-ról, ahol rámértek, és kiderült, hogy a kártyaolvasó sebességben sokkal jobbat tud, mint amit a beépített tárhely hozni képes. Ergo nem lényeg, hogy "csak" 16-os tárhellyel érkezik az a telefon, mert olcsón lehet bővíteni. Sztem itt is ez lesz.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#35) Wesder válasza vanye (#34) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, ha nem a legolcsóbb SD-t veszed bele.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#36) vanye válasza Wesder (#35) üzenetére


vanye
senior tag

Ma már olcsón is ki lehet fogni értelmezhető méretű Class 10-es kártyát. Persze, nyűg, hogy meg kell venni, hogy áldozni kell rá, de legalább létezik megoldás a problémára. Ezért sem mindegy többek között, hogy milyen droid dübörög a vas alatt.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#37) .Szaki. válasza vanye (#34) üzenetére


.Szaki.
addikt

Magyarul olyan appokat is SD-re menthetsz, mint pl egy Facebook? Azért mondom ezt az Appot, mert ez híresen csakbelső memóriára menthető, ha engedélyezi épp az adott Android verzió a külsőbe való mentést, ha nem. Ha viszont ez tényleg lehetséges, az nem rossz.

(#38) vanye válasza .Szaki. (#37) üzenetére


vanye
senior tag

Én 16 GB-on már nyögvenyelősen fértem el, amikor a belső tárhely részévé tettem egy 32-es SD-kártyát. Class 10-est vettem, erre direkt figyeltem. Azóta főleg erre telepíti a rendszer az újonnan lehúzott appokat. Hogy a Facebook hová hajlandó települni, azt nem tudom. Nálam a belső memóriában csücsül mindenesetre. De az SD-kártya ebben a felállásban, amiről szó van, a rendszer immanens része, melyet innentől nem is ajánlott kiszedni a készülékből, érthető okok miatt.

Stern des Südens!

(#39) Joe.36 válasza SkyLine3000 (#3) üzenetére


Joe.36
addikt

+1 szerintem se !!!!

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#40) RaveForce válasza vanye (#34) üzenetére


RaveForce
veterán

Ez mondjuk nem pont a kartyaolvasot dicseri, ha erted mire gondolok... igy mar ertheto a nokia3as akadozasa es docogese, ha hulladek a belso tarhely sebessege...

[ Szerkesztve ]

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#41) aprokaroka87 válasza .Szaki. (#37) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az hogy SD-re mented most mit jelent?

(#42) vanye válasza RaveForce (#40) üzenetére


vanye
senior tag

Stern des Südens!

(#43) .Szaki. válasza aprokaroka87 (#41) üzenetére


.Szaki.
addikt

Külső microSD kártyát értettem alatta.

(#44) aelod válasza vanye (#34) üzenetére


aelod
veterán

A data mappát is átteszi az SD-re? Hiába pakolod át az sd-re az appot attól még a data mappában lévő cuccok a belső tárhelyen lesznek. Legalább is a korábbi verziókon még így volt.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#45) vanye válasza aelod (#44) üzenetére


vanye
senior tag

Passz. Maga az Android pakolt át mindent, amiről úgy gondolta, hogy az SD-kártyán jobb helye lesz. Van a kártyán Android könyvtár, abban pedig van data folder, ha erre gondolsz.

Stern des Südens!

(#46) aelod válasza vanye (#45) üzenetére


aelod
veterán

Bocs nem a data-ra hanem az obb-ra gondoltam. Azt is átteszi?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#47) vanye válasza aelod (#46) üzenetére


vanye
senior tag

Ott van az is az Android mappában.

Stern des Südens!

(#48) aprokaroka87 válasza .Szaki. (#43) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A vicces ebben hogy van olyan olyan xposed modul amivel apponként tudom megadni hogy a belső vagy a külső sd-re mentsen.

Persze a data/data tartalmát nem tudj átrakni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.