Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zotya84


Zotya84
őstag

Apa, kezdődik!

Most indul a káosz! Már Windows 10-en belül is tudni kell, hogy egy-egy driver, szoftver melyik Update-tel kompatibilis... Bár ezt már az elején tudni lehetett... :W

Csak a fórummotor miatt nem lett az egész off, pedig szerintem kicsit az.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#2) FollowTheORI válasza Zotya84 (#1) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

A többségnek up to date a windows-a, így nem probléma...

Meg aki a drivereket frissítgeti, az a windows-t is... és így tovább. :)

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#3) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Bocs a nyers megfogalmazásért, de mérhetetlenül elegem van már heti szinten DDU-zni és az új drivereket telepíteni, hogy aztán a nv beállításokat, experiencet újra beállítgassam.
Ezt a kört vajon mindenki megcsinálja? vagy csak én szenvedek vele mindig? legalább valami backup van a beállításokra?

valahogy sosem vett rá a lélek, hogy rátelepítsem az újat a régire, nehogy valami anomáliát okozzon :U

mondjuk amióta DDU után lefrissítettem 411.63-ra azóta rendre elfelejti az experience az értesítési beállításaimat..

(#4) syberia


syberia
veterán

"Korrigálja az új NVIDIA VGA-k főbb problémáit a friss GeForce driver"

Tehát az új driver korrigálni fogja az elmebeteg RTX árakat, végre haladunk. :N

https://howbad.info/

(#5) FollowTheORI válasza DeathAdder (#3) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Teljesen felesleges amit csinálsz... csak fel kell tenni az újat és annyi.
Ha gond van akkor kell először driver clean install... és legvégső esetben a DDU.

Én még sosem csináltam DDU-t pl driver frissítéshez.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#6) Sub-ZeRo válasza FollowTheORI (#2) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Meg aki a drivereket frissítgeti, az a windows-t is... és így tovább.

Hát ezt nem kötném így össze... Mert ha olvasod a 10 topikot, láthatod, hogy valaki még a tavalyi, vagy régebbi build-en van. De gondolom ők azért a drivert cserélik. :)

(#3) DeathAdder: Nem tudom hogy az nvidia mit művel driver terén, mert kb. 10 éve ott hagytam őket, de amd-n én csak rányomok a frissítésre és minden megy frankón. RX580 legújabb driver. Egyszer szívtam vele, mikor a régi driver a régi kártyával fent volt, de ott kellett a cleaner az amd-től. Letöröltem a régi driver maradványait, felraktam az új drivert és azóta csak frissítve megy tökéletesen.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#7) Asbee válasza DeathAdder (#3) üzenetére


Asbee
veterán

Bocs de magadat szivatod. Teljesen felesleges ez az állandó DDU pucolás. Soha nem használtam, gondom sem volt soha.

(#8) FollowTheORI válasza Sub-ZeRo (#6) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Nos az a pár ember aki megrögzött "hülye" azzal nem lehet mit kezdeni... :)

A többséget ez nem érinti.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#9) Sub-ZeRo válasza FollowTheORI (#8) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nem biztos, hogy hülye, mert lehet csak szív az új buildel, még a régivel nem. Szóval nem biztos hogy "hülye".

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10) csako válasza DeathAdder (#3) üzenetére


csako
veterán

Még akkor se futattam DDu-t mikor a GTX260 helyére ment az 1050Ti, csak uninstalláltam a drivert... :D
Frissítéskor meg csak elindítom a telepítést, mikor a GE szól. Gond még nem volt, a teljesítmény is rendben van.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#11) mcs válasza FollowTheORI (#5) üzenetére


mcs
veterán

Sosem árt a teljes pucolás DDU-val.
Én legutóbb úgy jártam, hogy újratelepítés nélkül raktam be GTX 1050 után az 1060at, és bár működött maga a driver és a játékok is, de eltávolításkor összeomlott, és nyomhattam rendszervisszaállítást is. :)

(#12) Puma K válasza DeathAdder (#3) üzenetére


Puma K
veterán

Az egyéni telepítésnél ki lehet választani a driver telepítőjén belül, hogy az előzőt leradírozza így nem kell külön DDU. Tehát egy kalap alatt megoldható a tiszta telepítés.

Viszont minden új telepítés után meg kell csinálni a driver egyén beállítását. Elvégre ezért van a radírozási opció, hogy minden alaphelyzetbe álljon.

Gyakran játszok és újabb címekkel is, de nem szükséges a driver frissítése egy újonnan megjelent címnél.
Ha csak nem fut az aktuális driverrel kritikán aluli teljesítmény mellett amire megoldást kínál az újabb driver.

Az alaplapon sem frissít mindig az ember BIOS-t, mert ha működik minden rendben akkor felesleges. Ha csak nem optimalizálnak valamit ami által jobb-gyorsabb a rendszer működése akkor érdemes felrakni amúgy nem.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#13) FollowTheORI válasza mcs (#11) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez nem sima driver frissítés... nem erről van szó.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#14) lemusz


lemusz
addikt

Nem tudom mi ez a pánikhangulat, ilyen soknak lenne már RTX kártyája?

(#15) PuMbA válasza DeathAdder (#3) üzenetére


PuMbA
titán

"valahogy sosem vett rá a lélek, hogy rátelepítsem az újat a régire, nehogy valami anomáliát okozzon"

Semmilyen anomáliát nem okoz. Több gépen tettem egymásra 15+ AMD és Intel drivert, a Windows 10 nagy frissítéseivel egyetemben. DDU-t sosem használtam.

[ Szerkesztve ]

(#16) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Köszi mindenki :R

Én egyszer régebben nagyon szívtam egy driverrel, akkor azt mondták DDU-val csináljam csakis, mert az nem hagy semmi "piszkot" maga után, én meg azóta úgy csináltam mindig :B

(#17) Yutani


Yutani
nagyúr

AMD is javíthatná a dual display melletti memória órajel hibát, azzal is túlfogyaszt indokolatlanul. :U

#tarcsad

(#18) s.bala31 válasza DeathAdder (#16) üzenetére


s.bala31
őstag

Amióta újra nv vga-m van én is ddu-t hasznàlok driver frissìtésnél. Egyszer elcseszett valamit a sima rátelepìtéses mòdszer és azòta hanyagolom. Bàr én nem szoktam gyakran drivert frissìteni kb 3-4 havonta. Ezért kibìrom azt a pár perces pöcsölést a beàllìtàsokkal.

[ Szerkesztve ]

(#19) mpioca válasza DeathAdder (#3) üzenetére


mpioca
tag

Régebben indokolatlan DDU futtatással problémákat is lehetett csinálni, mert letakarított olyan dolgokat, amit a következő telepítésnél nem biztos, hogy felrakott a driver. Nem került a látóterembe az elmúlt 2 évben DDU, lehet már nincs ilyen veszély DDU-val, de legjobb esetben is csak haszontalan (természetesen, ha egyébként jól fut minden), rosszabb esetben pedig károkat okozhat.

(#20) Zotya84 válasza FollowTheORI (#2) üzenetére


Zotya84
őstag

Oké, csak van egy régi 1507 telepítőd, feltelepíted, majd nem lesz drivered, amíg upgradet-nem nyomsz. De egyébként megértem, elfogadom álláspontod.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#21) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Ja, és érdemes clean versiont tölteni. Az aktuális driver friss verziója mindig ehelyütt van.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#22) b. válasza DeathAdder (#3) üzenetére


b.
félisten

nekem megmarad minden ahogy volt, semmit nem kell állítanom. Még a játékok bellításai is változatlanok .Frissiti magát, aztán nagyon nem veszek észre változást. Szóval nem tudom mi ez ami nálad van.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#23) b. válasza Zotya84 (#1) üzenetére


b.
félisten

Miért ne lenne kompatibilis? ha az experinece felajánlja a frissítést akkor kompatibilis a Windowsoddal.
Ha nem ajánlja fel és úgy telepíted sem történik semmi.ITT annyit írt le Abu, hogy már (Fall Creators frissítéssel is kompatibilis a driver .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#24) Puma K válasza Trailblazer (#21) üzenetére


Puma K
veterán

Mi ez a "clean version"?

Mit lehet róla tudni?

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#25) Mika1227 válasza Puma K (#24) üzenetére


Mika1227
őstag

Erre én is kíváncsi vagyok!

A Mikulásnak teljesen igaza van, hogy évente csak egyszer megy az emberek közé!!! Még az is sok!!!

(#26) Trailblazer válasza Puma K (#24) üzenetére


Trailblazer
addikt

Minden le van írva az oldalon, és alul fórummal folytatódik, jó sok oldalon át.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#27) Abu85 válasza Puma K (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Magán a meghajtón, a hang eszközillesztőn és a PhysX driveren kívül minden ki van vágva belőle.

(#1) Zotya84: Telepítheted, az van, hogy a 400-as sorozattól kezdve az NV a Fall Creatorshoz tesztel. Ez a minimum ajánlott, és lehetnek olyan hardverek, amelyek nem működnek a régebbi Windows 10-zel az újabb driverekkel. Ettől függetlenül magát a telepítést megcsinálja, és akár működhet is, csak az NV nem vállal rá garanciát. Kb. hasonló ez, ahogy az AMD áll a Windows 8-hoz. Feltelepítheted rá a Windows 7 drivert, működni is fog egyébként, csak nem vállal rá garanciát az AMD, mert kihagyják a Windows 8-at a tesztelésből, és így azért nehéz valamire ráírni, hogy tutiokés. Ennyi igazából a lényeg. Az esetek nagy részében ebből nem szokott probléma lenni. Ezt kipróbáltam, és az NV drivere is tökre jól elvan Fall Creators alatt, függetlenül attól, hogy az NV ezt már nem garantálja. Itt az a fontos, hogy ha valami hibád van, és azzal a gyártóhoz fordulsz, akkor a hibajelentésed rögtön vágják a kukába, mert olyan Windowst használsz, amire eleve nem tesztelnek.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#28) s.bala31 válasza Trailblazer (#21) üzenetére


s.bala31
őstag

Ahogy nézem ki van belőle gyomlálva a +extra szolgáltatás meg VR, 3d-s cucc. Amúgy ezeket manuális telepítést választva is ki lehet lőni, én is csak a VGA Drivert, physX és HD audiot szoktam telepíteni.

(#29) Puma K válasza Trailblazer (#26) üzenetére


Puma K
veterán

Azért ha ilyeneket dobálsz be a köztudatba, akkor illene némi infót is mellékelni, hogy mi is ez tulajdonképpen...

(#27) Abu85

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#30) Dr. Akula válasza Trailblazer (#21) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ebben miben más a desktop és a notebook verzió? A gyári driverből csak 1féle van, abban van minden, itt szétvagdosták hogy ez ide, az oda?

(#31) Slavia válasza PuMbA (#15) üzenetére


Slavia
aktív tag

a gtx négyes szériánál anno gyüttek ki olyan drájverek amik folyamatosan tdr hiba jelentkezett emá nem most vót.(ez tény) Én is használom a dédéút. De mindenki joga hogy köll-e hasznánia vagy sem. :) felesleges oldalakat írni arró hogy ki használja vagy ki nem . :) megjegyezném eddig még nem vót problémám nvidia drájverrel. ddu használata mellett sem. Valószínű én vagyok ezzel egyedül..... 4 év alatt nálam soha nem rontott el semmit a dédéu.Ha csökkentett módban használják rendszergazdaként futtava,majd tisztítás és újraindítás.(új drájvernél) ha nagyon rpblémás lenne sokan befarcilnának miatta valószínű nem fejlesztenék folyamatosan és a többi.

[ Szerkesztve ]

(#32) Zotya84 válasza Abu85 (#27) üzenetére


Zotya84
őstag

Nálam ez:
"Az eszközillesztő a 64 bites Windows 10 (Fall Creators frissítéssel), 8.1 és 7 operációs rendszerekre telepíthető..."
azt jelenti, hogy régebbire nem megy fel. AMD drivereknél meg azt írod, hogy mit támogat.
"A 18.9.3-as verziójú, Adrenalin Edition családba sorolt drivercsomag a Windows 10 és 7 operációs rendszereket támogatja..."
Előbbi elvileg kizárja a többinek még a lehetőségét lefelé, mert meghatározza a minimumkövetelményt, míg utóbbi nem. Lehet, hogy ez kavart meg, hogy nem következetes a fogalmazás.

De akkor elvileg megy régebbin is, ha úgy alakul, ez a lényeg.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#33) Slavia


Slavia
aktív tag

Szerintem a PhysX verzió nem 9.17 ha nem 9.18.0907

(#34) b. válasza Abu85 (#27) üzenetére


b.
félisten

EZ konkrétan honnan jött?

"This edition of Release Notes describes the Release 410 family of NVIDIA® graphics drivers (versions 410.xx to 414.xx) for Microsoft® Windows® 7 and later 1. NVIDIA rovides these notes to describe performance improvements and bug fixes in each documented version of the driver."

beleértve, nem kizárólag..

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) Trailblazer válasza Puma K (#29) üzenetére


Trailblazer
addikt

Teljesen magától értetődő a leírás a linken. Nem éreztem szükségét, hogy bármit is hozzáfűzzek.

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#36) Abu85 válasza b. (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

NV-től. Ők hívták fel a figyelmet a review guide-ban, hogy a Windows 10-nél a 400-as sorozattól a Fall Creators fölött tesztelik a meghajtót, így váltsunk mi is a teszteknél minimum erre a Windows 10 verzióra. Alatta is működhet, de nincs rá garancia.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#37) b. válasza Abu85 (#36) üzenetére


b.
félisten

ÉN itt ebben nem látok sehol ilyen kikötést, hogy nincs rá garancia. AZ meg tök evidens, hogy a legújabb Win verzióval tesztelnek. [link]
EZ nvtől van a felhasználók fele.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#38) DamianB válasza DeathAdder (#16) üzenetére


DamianB
őstag

Én is DDUzok de se nem jó kedvemből se nem mert hülye vagyok csak a laptopba így tudom fel trükközni a újabb drivereket de nagyon ritkán játszom el ezt a tortúrat .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#39) t72killer válasza FollowTheORI (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nem egészen, a winfosch fícsör-updatejeit lehet és érdemes úgy késleltetni, hogy javítások azért jönnek közben. Én a legutóbbi kb 3 fícsör-upot kihagytam 3 gépen is, most fogok egyetemesen 1803-ra áttérni.

#4: ott a pont...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#40) r92king


r92king
tag

Csak nekem nem müködik az NVIDIA vezérlőpult telepítés után? El se indul a Vezérlőpultból, se asztal+jobb kikk menűben, se az óra mellett nincs ott, az Experinece se megy :F De persze a kémkedő progik azok elindulnak háttérben :C

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#41) Abu85 válasza b. (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Abban a dokumentumban egy csomó dolog el van írva, driverek verziószámai, stb. Az NV-vel már tisztáztam ezek egy részét, de ki tudja még mennyi elírás van benne. Azt mondták, hogy idővel korrigálják ezeket, de annyi, főleg Turingot érintő bug van az új driverben, hogy nem egy dokumentum a prioritás most. De vannak más hibák is. Ezekre fókuszálnak.

Garanciát mindig arra az OS verzióra vállalnak, ami a meghatározott minimum. Windows 8-nál a 8.1, míg Windows 10-nél a Fall Creators. Ettől például telepíthetsz még sima Windows 8-ra is, csak az hivatalosan nem támogatott. Egyébként ez nem egy nagy probléma. Nagyon fura döntés Windows 8-at és nem 8.1-et használni. Vagy esetleg nem telepíteni a legújabb Windows 10 frissítést. A gyártók számára ezek nem igazán problémák a fejlesztés oldalán, de a tesztelés szintjén ha minden Windows 10 verziót megnéznének, akkor az havi több driverrel elképesztően magas költség lenne. Ha csak Fall Creatorstól tesztelnek, akkor máris feleannyiba kerül az egész, és a usereknek igazi hátránya nem keletkezik belőle.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) Jack@l válasza DeathAdder (#3) üzenetére


Jack@l
veterán

Aki experiencet használ, sikeres ember nem lehet...
Van a driverben is clean install opció, az elvileg mindent kitöröl ami bekavarhat.

[ Szerkesztve ]

A hozzászólási jogosultságodat 2 hónap időtartamra korlátoztuk (1 hsz / 10 nap) a következő ok miatt: Az ÁSZF III 10/8. pontjának megsértése - trollkodás - miatt. Többször és többen is kértek már, hogy hozzászólás írásakor használd a linkelés funkciót, mert ennek elmaradása sokak számára zavaró.

(#43) DeathAdder válasza Jack@l (#42) üzenetére


DeathAdder
veterán

kösz, jó tudni..
van erre valami tartalmi érv is a személyes beszóláson kívül?

amúgy csak felvételre használom

[ Szerkesztve ]

(#44) b. válasza Abu85 (#41) üzenetére


b.
félisten

TE tisztáztad értem.Ez bizonyító erejű. A z új driver csak a legújabb window fall creatorral működik biztosan, a többivel meg nem biztos és nvidia nem válla garanciát rá. Mutass már erre nekem valamit négyszíves, az emalezést nvidiával, satöbbi, egyáltalán ez hogy alakut ki, meg megint milyen félreértések vannak itt.EZ te vagy szerintem az egész világon olvasva a szaksajtót külföldön vagy itthon, aki így konkrétan kijelenti.Az hogy nekitek javasolták, hogy tesztek alatt azt használjátok messze nem ugyan az mint amit itt állítasz.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#45) Sutty66


Sutty66
tag

A cikk címéből azt hittem olcsóbbak lesznek a videó kártyák! Bilibe lóg a kezem. :K

(#46) Morph76


Morph76
aktív tag

Korrigált egy csomó dolgot ,viszont ,aki filmet játszik le megint szív!
Nem ajánlom a telepítését azoknak ,akik HDR -t szeretnének kiküldeni ,mert nem megy vele.Én is visszaraktam a régi drivert. !Szegény RTX tulajok ,ők ugye nem tudnak régebbit használni.Mi a fa..-ért nem lehet ezt kitesztelni! :W :W

(#47) t72killer válasza Morph76 (#46) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Durva, hogy alapfunkciókon csúszik el egy majd félmillás hardver:W

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#48) rumkola válasza Morph76 (#46) üzenetére


rumkola
veterán

Felraktam, működik a HDR. 1060

(#49) Morph76 válasza rumkola (#48) üzenetére


Morph76
aktív tag

ÉN felraktam ,de nem működött és visszaraktam.
Mivel használod a HDR-t?Mad vr?(én avval+KODI+1050Ti)

(#50) rumkola válasza Morph76 (#49) üzenetére


rumkola
veterán

madvr+mpc-hc

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.