Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Jacek válasza atike (#45) üzenetére


Jacek
veterán

Nem MO-n vagyok.

(#52) atike válasza Jacek (#51) üzenetére


atike
nagyúr

:DDD

Úgy könnyű. :D

(#53) dabadab válasza access_denied (#46) üzenetére


dabadab
titán

A TV-s HDR-ről nem nagyon látni rendes technikai leírást, az biztos, hogy nem ugyanaz, mint a fotós HDR.
Ami biztos, az az, hogy a HDR-es TV-knek elég erős háttérvilágításuk van, hogy ezzel tudják produkálni a nagy fényerőt.

DRM is theft

(#54) atike válasza dabadab (#53) üzenetére


atike
nagyúr

Itt is van pár apróság, de tényleg technikai leírás tényleg nem nagyon van (még)...

(#55) #72042496 válasza Kernel (#49) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ezzel egyetértek (írtam is, hogy én is nagyobb tévék mellett vagyok), de közben már más irányba ment el a téma. :)

Nem is akarom folytatni, szerintem mindenki leírta amit le akart.

[ Szerkesztve ]

(#56) SunMount3r válasza Kernel (#49) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én egy közepes méretű 4:3-as CRT-ről váltottam a 40"-os FHD Samura tavaly év végén. Nekem ez is óriási előrelépés volt, mind TV-zés (10%), mind filmezés (60%) minősége, mind monitornak való alkalmazás terén. (Nem is beszélve egy ilyen középkategóriás TV áráról, ami lehet másnak nem, de nekünk igen sokszor átgondolt kiadás volt.)

Szóval ilyeneket állítani, meglehetősen sarkított és szubjektív vélemény IMO...

(#57) Jacek válasza SunMount3r (#56) üzenetére


Jacek
veterán

Ez mind igaz, de amint megszokja az ember es meglat egy nagyobbat egybol huha ez kell:)) Termeszetesen ha van hely:)

(#58) #56573440 válasza Jacek (#32) üzenetére


#56573440
törölt tag

hogy mi a fontos még a felbontáson kívül? hát ha ez komoly kérdés volt akkor szerintem inkább hagyjuk abba mert nincs miről ;]

(#59) access_denied válasza dabadab (#53) üzenetére


access_denied
senior tag

Kamerában is van már HDR funkció, nagyon hasznos is tud lenni, de ez a tévében HDR nekem elég vad. Kb. olyan mint hifi komponensek között a hangszínszabályzó.

(#60) Jacek válasza #56573440 (#58) üzenetére


Jacek
veterán

Latom te a gondolat olvaso kategoria vagy, aki igazabol magaval beszelget:)) De pl uj tv vasarlasakor ne gondolkozz par evre elore, szoval vegyel sima HD tv mivel jo az meg:)) 40 collon ugysem latod 4 meterrol mi merre hany meter:)

Szoval meg varom a mitol akkora vetel ez 150 forintert? Ez a kerdes hangzott el nem az amit te oda almodtal:))

[ Szerkesztve ]

(#61) #56573440 válasza Jacek (#60) üzenetére


#56573440
törölt tag

"40 collon ugysem latod 4 meterrol mi merre hany meter"

nem is mondtam hogy fhd-t nézek rajta, hálóba aztán marhára nem számít nálam.

"Szoval meg varom a mitol akkora vetel ez 150 forintert?"

második oldalt olvastad? összefoglaló végét olvastad? gondolom nem mert le van írva ott hogy ez miért lehet egyeseknek egészen jó vétel...

(#62) access_denied válasza kk831228 (#31) üzenetére


access_denied
senior tag

Nem mindenkinek adatik meg, hogy a nézési távolsághoz / felbontáshoz megfelelő méretű tévét vegyen. Befér egy 40 colos egy adott helyre, nagyobb nem.

Ugyanígy a 40" 4K-nak is van értelme, főleg, ha fotós az ember. Közelebb kell menni hozzá ez tény, de sokkal részletesebb a kép mint FHD-n. Nem csak filmnézésből áll a világ.

(#63) Jacek válasza #56573440 (#61) üzenetére


Jacek
veterán

Tehat sajat gondolatod semmi:))
Egyebkent mint jeleztem nekem van Sony 40-es TV-m kisebb sorozatu de valami 85-90 lottem akcioban, es pl van LG-m is. Akad meg 30 colos HP professionalis monitor, de csodak nincsenek, legtobben meg jonnek a mediamarktban lattam es szebb a kepe szoveggel:)) Szerintem tularazott nagyon 100-110 korul versenykepes lenne ennyit szerettem volna kozolni.

(#64) #56573440 válasza Jacek (#63) üzenetére


#56573440
törölt tag

jah hogy nyitó árat hasonlítasz egy akár több éveshez meg akcióshoz? kemény vagy:D ez is be fog zuhanni 120 köré semmi perc alatt.

semmi saját gondolat? egy tesztel kapcsolatban? wtf? le van tesztelve, nem én mondom hogy jó a képminőség hanem az aki látta, sőt látott már értelmes tv-t. innen az én megítélésem kb 0 értékű lenne a képminőséggel kapcsolatban...

annyit sikerült közölnöd hogy nagyobb tv-k is vannak meg nagyobb felbontásúak. hogy 150-ért milyen képminőséget produkáló 4k-s "csodák" vannak, az egy érdekes kérdéskör lenne... főleg hogy le lett írva itt is, hogy ekkora méretben max ha monitornak szánod van értelme a 4k-nak. de sebaj.

szerintem ne erőltesd :R

(#65) Whysperer válasza Kernel (#7) üzenetére


Whysperer
addikt

Egyetértek a 4K-s LG 49 Colos Tv-m volt újonnan 169.000

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#66) Hieronymus válasza Flashget (#33) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Újra kellene vizsgálni a felbontás és távolság kérdését.

Nem írom azt, hogy teljesen téves a linkelt gondolatmenet, de egyoldalú a probléma megközelítése.
A színlátást csak az egyik oldal.
Az alaklátás a másik oldal.
Nem véletlen, hogy 7-8" méretű eszközökön az 1080p felbontás sokkal élvezhetőbb látványt ad, mint 720p vagy alacsonyabb felbontás. Sokkal olvashatóbb a kijelző. (Persze nem 5mm-ről, ahogyan a kalkuláció adná a távolságot.)
Az audiovizuális adatfolyamok esetében az alkalmazott tömörítőeljárás is bejátszik. A modernebb AVC HEVC
tömörítések még akkor szebb képet produkálnak, ha SD felbontás a végeredmény.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#67) access_denied válasza Hieronymus (#66) üzenetére


access_denied
senior tag

4K és a fullHD közötti különbséget 1.75m-ről látni lehet (49"), holott pl. itt az 1.75-höz (1.68 - 1.83m) 60-65" átmérőt mond / ajánl.

[ Szerkesztve ]

(#68) Jacek válasza #56573440 (#64) üzenetére


Jacek
veterán

Problema ott leledzik hogy en legalabb karcoltam a temat mig te csak kotekedtel, most akkor ki ne eroltesse? Majd ha valami ertelmes kijon a szadon akkor beszelhetunk.
2015-ben vett 2015 model valoban egy elavult outlet szar volt:))
De mondom ne gondolkozz elore szaladj venni egy 42-es 1024- es plasmat:)) aztan dolj hatra elegedetten....

(#69) fogtunder


fogtunder
nagyúr

2db HDMI port? ez komoly így 2016-ban, mikor az atyaúristen is HDMI-n csatlakozik?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#70) #56573440 válasza Jacek (#68) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Majd ha valami ertelmes kijon a szadon akkor beszelhetunk."

megmutatod hogy kell? mert eddig nem sikerült...

"2015-ben vett 2015 model valoban egy elavult outlet szar volt"

meséld már el melyik is volt? aztán linkelj kérlek ilyen árban 4k-t lássuk már mit kell venni...

"De mondom ne gondolkozz elore"

jah hogy te már az m1 4k-ra gyúrsz. így már értem. addig féllábon ;]

(#71) dabadab válasza fogtunder (#69) üzenetére


dabadab
titán

"2db HDMI port? ez komoly így 2016-ban, mikor az atyaúristen is HDMI-n csatlakozik?"

Errefele monoteista vallások dívnak, szóval egy HDMI port is elég lett volna.

:DDD

DRM is theft

(#72) Jacek válasza #56573440 (#70) üzenetére


Jacek
veterán

Látod látod még csak nem is olvasol:DD Ezért írsz ilyen okosakat..
Nem Magyarországon lakom, tehát mások a lehetőségek... itt van 4K adás jelen pillanatban is:DD
Philips 43PUT4900
LG 40UF695V UHD

Hmm ez is szar Philips 40PUT6400
Ez 140e 2.0 HDMI-vel androidos stb:))

(#73) access_denied válasza dabadab (#71) üzenetére


access_denied
senior tag

Kettő? PC és erősítő? Mondjuk kamera direktben, de ez nem jellemző.

(#74) energy4ever


energy4ever
addikt

En meg mindig azt mondom, hogy az en hyundai tv-m eri meg a legjobban. 110.000Ft 1 ev garanciaval, 1+4ev garanciaval pedig 120.000Ft osszesen. Led TV, nem okos, de pendriverol visz mindent, es nem 40, hanem 48colos ami igen mereszen gigaszi az arahoz kepest.

(#75) Graphics válasza energy4ever (#74) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Csak az se Hyundai, hanem a Vestel

Meg pl, Polaroid, Telefunken , JVC, Philips és társai néven szinte a belépő cuccok mind Vestel termékek.

@atike: Mondjad csak melyik és honnan? :D , az is lehet, hogy Vestel, mert a Panasonic az olcsó tévéit velük gyártatja.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#76) atike válasza energy4ever (#74) üzenetére


atike
nagyúr

Én az 50 colos Panasonicot 3 év garanciával vettem tavaly... Okos (hálózati megosztásokat gond nélkül kezeli jelszavakkal mindennel), gigabit lan, káva kb semmi, jól is néz ki és volt 148... :)

(#77) energy4ever válasza Graphics (#75) üzenetére


energy4ever
addikt

ugyan ez a belso elektronika, es kijelzo van az Orieon, Hyunday, technika tv-kben. Olyan rossz nem lehet... :P

(#78) Graphics válasza energy4ever (#77) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Mondom én hogy Vestel :P

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#79) atike válasza Graphics (#75) üzenetére


atike
nagyúr

Ez itt az. A garancia alapból 2 év, nem 3 azt nem jól írtam. :B A gyártó itt áradozik róla... :)

Amúgy amire nekem kell maximálisan bevált. És ráadásnak valami akcióban volt akkor amikor vettem, 148 - és még voltam olyan pofátlan, hogy kamatmentes részletre hoztam el... :DDD

Amúgy a címke szerint itt rakták össze a cseheknél.... :Y

(#80) Graphics válasza atike (#79) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Annyiért tényleg jó, na ilyen kellett volna pont nekem mostanság :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#81) #56573440 válasza Jacek (#72) üzenetére


#56573440
törölt tag

svédeknél? netflix "4k"-n kívül nem láttam infót. valami bővebb?

"Látod látod még csak nem is olvasol"

Philips 40PUT6400??? és én nem olvasok?..loool nézz már utána mielőtt ekkora talicska fost mutatsz... egy fizetett cikkben se tudták kikerülni hogy a képe botrány a smart semmit nem ér, de legalább ha nem natív 4k anyaggal hajtod ocsmány képet ad... meglepő, a legolcsóbb panel kerül ezekbe a paletta aljáról...mi mástól lenne olcsó...

amikor neked ez a "szint" akkor csak boldogságot kívánok neked maradjunk ennyiben... további jó hőbörgést...

(#82) tng


tng
tag

Látszik, hogy szponzorált teszt :D Aki élőben megnyomkodja ezt a tvt vagy csak látja az anyaghasználatot, összeszerelést látni fogja, hogy hulladék. Egyedül a képe ami nem rossz, bár az is a tavalyi szériához képest. De brutál agyonszaturált színei vannak. Ezért a pénzért ezerszer jobb tvt lehet venni. Oké hogy tavalyi, de pl egy lg43lf632 vagy egy 42lf652 ezerszer jobb tv. A sony eleve csak hulladékot gyárt 9es széria alatt évek óta.

(#83) access_denied válasza tng (#82) üzenetére


access_denied
senior tag

Amúgy igaz. Talán CRT-ben gyártották az utolsó minőségi tévéket. Ennek is a médialejátszója Sony színvonal, semmit sem támogat. Soha nem lesz Sony tévém, pedig valaha ennek az ellenkezőjét mondtam.

(#84) Jacek válasza #56573440 (#81) üzenetére


Jacek
veterán

Csak a fika:)) Semmit több..
Ennyiért van kb 30 tv persze mind szar ez meg aranyat szarik:DD A 30 az csak a 40-es termeszetesen mert lehet FHB-ban 55 colost is venni ennyiért, természetesen mint szar csak a most toltaki a Sony a tutit 150e-ert:)) Mit szóltál volna ha egy Swedx tolok be ami régen samu paneles volt most nem tom de olyan ára(meg lag) van hogy konnybe lábad a szemed.. 58-as 4K 160e:)?TDe tényleg hagyjuk mert uncsi:DDDDD

(#85) dh66e válasza tng (#82) üzenetére


dh66e
veterán

Na igen az lg 6-os széria ami nem tud normális kontrasztot.,a feketét pedig érdekesen tálalja ;]

[ Szerkesztve ]

(#86) Kernel válasza atike (#79) üzenetére


Kernel
nagyúr

Csehországi Panasonic már a képcsöves korszakban is volt, ez nem különös.

De a Panasonic odáig azért nem süllyed (tudomásom szerint), hogy a Vestellel barátkozzon. Erre nem is szorulnak rá, hiszen olyan alaplapot, tápegységet stb. gyártanak maguknak, amilyet akarnak.

Kijelző érdekesebb kérdés, az lehet változó.

Ez a Panasonic:

Vestel alaplapok, utóbbi években ilyeneket szórnak mindenbe (Hyundai stb.):

Ez már náluk az extra, SAT-tuner is van rajta és LAN:

A csatlakozók jellegzetes elrendezéséből bárki felismerheti a Vestel alaplappal (vagy parasztosan: mainboard) szerelt gépeket. Meg a jobb alsó saroknál lévő menükezelő kapcsolóról. Nem állítottam, hogy nem létezik másféle, de azok inkább régi típusok.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#87) atike válasza Kernel (#86) üzenetére


atike
nagyúr

Nem szedem szét a tévémet azért, hogy kiderüljön... :DDD :DDD

Nem gondolnám, hogy Vestel lenne amúgy így látatlanban... :)

(#88) Graphics válasza Kernel (#86) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Panasonic Néhány LED TV-k Panasonic, mint a A300, CX350 és CX400, készülnek Vestel, ezek főleg belépő szintű / költségvetés, HD, FullHD és néhány olcsó (CX400 sorozat) Ultra HD 4K modellek.

Tehát van Vestel - Panasonic

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#89) Kernel válasza Graphics (#88) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nekem ez elég valószínűtlennek tűnt, a szervizembe sem hoztak még ilyet, ezért nem gondoltam volna.

De így rákeresve ez is Panasonic:

Nagyon Vestel háta van.

(#87) atike

Épp ezt magyaráztam, hogy nem kell szétszedni, én már messziről felismerem.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#90) atike válasza Kernel (#89) üzenetére


atike
nagyúr

Csinálok egy képet majd neked, komolyan... :)

Most már érdekel a téma. :D Semmi változást nem fog jelenteni ha igen, ha nem, de kíváncsi lettem...

(#91) kk831228 válasza tng (#82) üzenetére


kk831228
addikt

W8 - as széria nem rossz... Na meg az ára se... ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#92) tng válasza dh66e (#85) üzenetére


tng
tag

Hát sokkal inkább mint bármelyik 6os sony. :D Az lg legalább ismeri a valós 100hz fogalmát... Nekem a kontrasztjával sincs bajom. Azt aláírom, hogy feketénél a részletek hajlamosak az eltűnésre, de összehasonlítva a többi gyártó 6os szériájával, főleg ha a rendszert is nézzük, szerintem magasan az lg nyer. Samsung 40j6300 is korrekt lehet bár nekem az ívelt nem kéne, főleg nem 40colban, a tizen meg semmi szín alatt :D

[ Szerkesztve ]

(#93) dh66e válasza tng (#92) üzenetére


dh66e
veterán

Természetesen az egyéni preferenciák döntik el hogy kinek mi kerül a nappaliba....Mivel kizárólag filmnézésre használom egy ips nekem nem opció.
Még egy megjegyzés csak úgy mindenkinek.
Azért vicces amikor egy friss modell bekerülési árát hozzák fel egyesek a kifutó vagy már nem is kapható modell akciós árával szemben. :Y

(#94) ITjunior


ITjunior
tag

Nem olvastam a cikket mert soha többet semmit ami sony. (volt ps4, tv, telefon és mind csalódás, lehet mert nem vagyok japán).

Csak kiváncsi lennék, hogy ez már ismeri-e az ANSI felirat kódolást vagy még mindig az UTF-8 a nyerő?

Esetleg nem lényegtelen info sorozat / film függőknek, akik vásárláson gondolkoznak, mert nekem (és tudom hogy másoknak is) elég idegesítő volt mindig átbaszkurálni jegyzettömben, ha feliratosan akartam nézni valamit külső adathordozóról. :W

[ Szerkesztve ]

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#95) dabadab válasza ITjunior (#94) üzenetére


dabadab
titán

"Csak kiváncsi lennék, hogy ez már ismeri-e az ANSI felirat kódolást vagy még mindig az UTF-8 a nyerő?"

Mondjuk így a XXI. században az ANSI erős anakronizmus.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#96) Razenhell


Razenhell
tag

Ember borat áron? már a cim se stimmel ... Átlagfizetés ennyi, végülis ha megveszi az emberbarát tv-t.... az tuti hogy kajára nem sokat fog költeni. És még csak azt se tudja mondani a haveroknak hogy
"4kááá tévét vettem" mint oly sokan teszik :DD
lehet szép képe van, de 100k körüli árazás lenne korrekt ...

(#97) SunMount3r válasza Razenhell (#96) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Ez minden hasonló kategóriás TV-re igaz kellene hogy legyen. Sőt gyak minden TV-re, hogy szerintem eléggé túl vannak árazva. Akkortól szaladt meg a ló, mióta elkezdődött a lapos, a HD meg FHD "mánia". Ez utóbbiakkal még semmi bajom technikai szinten, de akkor kezdtek a gyártók rájönni, hogy ha frontálisan nyomják az emberek arcába a marketinget, akkor ők viszont arcátlanul tolhatják fel vele az árakat...

Ma meg már 4K "arckrémek" világát éljük, minden megy tovább, csak legyen egy újabb plecsni...

[ Szerkesztve ]

(#98) Razenhell válasza SunMount3r (#97) üzenetére


Razenhell
tag

Mennyire igaz !
Használtan talan ki lehet fogni normális tv-t , vettem anno Philips 48 Col ambilightost . Gyönyörű képe volt meg minden , de a menü lassú volt na meg az input lag.. Es ez került pár éve 300-400 ezerbe . Használtan megveszed 180 korul , es akkor is csak egy input laggos tvd van ami filmre gyönyörű de zavaró mikor kifagy a menü sokszor stb stb.. Hihetetlen hogy ujonnan 200ert is csak olyat adnak aminek a fele reklám szöveg ...

(#99) atike válasza Kernel (#89) üzenetére


atike
nagyúr

Csak ilyen képet tudtam lőni a konzol miatt (levenni azért nem akartam... :DDD )...

Ebből kiderül bármi? :U

(#100) Kernel válasza atike (#99) üzenetére


Kernel
nagyúr

Erre írtam tegnap, hogy nem Vestel.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.