Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Khelben


Khelben
nagyúr

Tehát ezt lehet ma kapni egy 5 éves Panasonic plazma újkori áráért. Siralmas, na. :(

(#2) Tutu7030


Tutu7030
veterán

Ezt a "LED mozgás"-t még mindig nem sikerült elfelejteniük a sony mérnököknek ötletelőinek?
Már a 42w828b-ben is pont ilyen használhatatlan volt. De legalább a távirányítón javítottak. Nincs a felesleges "Football" és "Social view" gomb.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#3) arturr


arturr
újonc

"Tapasztalataink szerint a beépített médialejátszó a hálózat többi elemén található tartalmak kezelésre nem képes, így csak az USB porton keresztül rádugott külső adattároló eszközön található képek és videók megjelenítését, illetve zeneszámok megszólaltatására ad módot."

Ez nem igaz! Én a számítógépemen létrehoztam egy DLNA szervert (Kobi) és ezt a tévé simán tudja használni zene-kép-film lejátszásra! Akár 10 médiaszervert is tud használni.

Home/beállítások/rendszerbeállítások/beállítás/hálózat/otthoni hálózat beállítása/renderer

"A csatornalista módosítása nincs lehetőség, ..."
Van rá lehetőség, tetszőleges sorrendbe rakhatóak a csatornák.

Home/beállítások/csatornabeállítás/digitális beállítások (vagy analóg)/programlista szerkesztés

(#4) elefant válasza arturr (#3) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

"Ez nem igaz! Én a számítógépemen létrehoztam egy DLNA szervert (Kobi) és ezt a tévé simán tudja használni zene-kép-film lejátszásra! Akár 10 médiaszervert is tud használni.
Home/beállítások/rendszerbeállítások/beállítás/hálózat/otthoni hálózat beállítása/renderer
"

szia, ezt mi is megcsináltuk,és nem ment a dolog

(#5) kromatika


kromatika
veterán

Nekem tetszik ez a tv.

(#6) atike


atike
nagyúr

"Azt tapasztaltuk, hogy a beépített médialejátszó a hálózat többi elemén található tartalmak kezelésre nem képes, így csak az USB porton keresztül rádugott külső adattároló eszközön található képek és videók megjelenítésére..."

Innentől kezdve kuka számomra.

(#7) Kernel


Kernel
nagyúr

40" nem nagyon lehet korrekt tévézéshez, ma már. Ilyet használok jelenleg monitorként. (Ha nem is Sony, de hasonló vékonykávás.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#8) elefant válasza atike (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

úgy néz ki, hogy ez a funkció csak a tesztmodellnél nem ment valamiért, elvileg támogatja a modell.

(#9) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A csatornalista szerkeszthető számítógéppel. Az elődjénél lehetőség van menteni és visszatölteni a csatornalistát.
Fájó pont, hogy a csatornalista nem érhető el menüből az elődjénél. Talán ennél már javították ezt a hiányosságot.
Az EPG használható csatorna keresésre és váltásra, de nagyon lassú, a műsorszámok megjelenítése okán.

Ha ebben nem megy a hálózati lejátszás, akkor erős hátramenetbe kapcsolt a Sony.
A DNLA gond nélkül működik. Sőt a bekapcsolt készülék beáll hálózati megjelenítőnek, egyszerűen átküldhető rá az audiovizuális tartalom.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

"Fekete keret" van a feliratok mögött? :Y :F Ez elég fura, amolyan 80'-as évek-béli VHS téka megoldás... Persze, lehet, hogy így tényleg nem zavar be semmi az olvashatóságba, de azért ennél elegánsabb megoldást is le tudnék képzelni... Ha ezt állítani sem lehet, akkor engem speciel direkt zavarna már az ilyen, mivel sok feliratos anyagot nézek. Pl. a betűk fekete árnyékának, vagy széleinek megvastagításával sokkal esztétikusabb lenne a megoldás.

Ez így olyan "Bleee..." (ide illő Smliey nincs készleten. :N )

(#11) Tutu7030 válasza SunMount3r (#10) üzenetére


Tutu7030
veterán

Erre gondoltál? :D

[ Szerkesztve ]

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#12) SunMount3r válasza Tutu7030 (#11) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Hát azért nem ennyire radikálisra :( , csak a mimikát utánzóra...

(#13) Peter13


Peter13
senior tag

"Buta" TV, jó képpel. Helyes! Jöjjenek csak az ilyenek is, nem baj ha nem mindegyik van kigyúrva számomra haszontalan "extra" szolgáltatásokra (értem én hogy valakinek meg pont az kell, és persze azzal sincs semi baj, de azt hiszem a piacon bőven van miből válogatni "nagytudású" készülékek tekintetében, míg korrekt képű "extramentes" példányokból lényegesen kisebb a kínálat...ezért is bátorkodom örömködni :) )

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#14) lambda5 válasza kromatika (#5) üzenetére


lambda5
tag

Ha ez is olyan "minőségű" mint a 300k-ért vásárolt KDL-50W815B-m, akkor inkább egy Samsung, vagy egy LG..
A Smart része fájdalmasan lassú, 1,5 év után néha ha rádugok egy pendrive-ot akkor újraindítja magát...és a desing is 1:1-ben ugyanaz mint a D650-esnek csak aluminium színű... egyedül a kép ami egész tűrhető.

...Szürkék vagyunk. Félúton állunk a fény és az árnyék között!

(#15) atike válasza elefant (#8) üzenetére


atike
nagyúr

Akkor a legnagyobb minusz kihúzva... De így sem kellene... :)

(#16) #56573440 válasza Kernel (#7) üzenetére


#56573440
törölt tag

ekkora az én panám is. arról filmezünk, kb 4 méterről. nekünk bőven elég... sőt... nem kell mindenhova filmezéshez 50+"

(#17) Jacek


Jacek
veterán

Hogy megéri, ennyiért veszek LG-t ugyan ebben a méretben 4k-t...

(#18) #72042496 válasza #56573440 (#16) üzenetére


#72042496
törölt tag

"nem kell mindenhova filmezéshez 50+"

Pontosan. Nem kerestem adatokat, de azt tippelném, hogy ezekből méter körüli képátlójú tévékből arányaiban sokat eladnak.

(#19) nimfas válasza Jacek (#17) üzenetére


nimfas
addikt

És mégis mi a szart nézel rajta a natív felbontásán?

(#20) Khelben válasza nimfas (#19) üzenetére


Khelben
nagyúr

Én monitornak el tudnám képzelni.

(#21) BaLee válasza Jacek (#17) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Szerintem te vagy a tv gyártók álma, és egyben jelenlegi célközönsége.
Akinek elég egy 4k felirat a boldogsághoz... :R :W

(#22) dh66e


dh66e
veterán

Egy ilyen tévéhez egy jó kis hálózatos médialejátszó,rpi2/3 vagy akár egy normális droidos dobozka és nincs semmi panasz,Hálóba simán beraknám a mostani 20 colos kis mütyür helyett.Karácsonyra meg 120-ért viszik majd a népek.

(#23) kk831228 válasza #72042496 (#18) üzenetére


kk831228
addikt

4 m - ről.... :Y Annyiról aztán sok értelme van az FHD-nak... :B

50" - nál is 2.5 m fölött nem látod az FHD közti különbséget... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#24) Jacek válasza nimfas (#19) üzenetére


Jacek
veterán

Netflix 4K? hmm?

(#25) Jacek válasza BaLee (#21) üzenetére


Jacek
veterán

Biztos, de esetleg lehet hogy olyan vagyok aki megnézi mit kap a maniért amit kiad:) 150k egy sima alap fullHD TV márpedig k drága:)
Ja mellesleg van Sony 40-es TV-m a háloban valami 90-100-ért vettem:)

(#26) Hieronymus válasza Jacek (#24) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Netflix 4K?"

Felskálázva.
Az Amazon Prime is tele van még felskálázott SD tartalommal. A FireTV létezik 4K változatban de alig van natív 4K tartalom.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#27) Zsolesz69 válasza Kernel (#7) üzenetére


Zsolesz69
csendes tag

jaa, de amúgy van akinek még 30 " osra sem futja.. amúgy meg mit jelent a korrekt tévézés? hogy a hulladék, nézhetetlen, fosszar filmekre 30-40 giga helyet áldozzak hdd-n? kösz, kihagyom, jó nekem a sima x264..

(#28) #72042496 válasza kk831228 (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én speciel a nagyobb tévé híve vagyok, de igen, van akinek négy méterről is elég lehet akkora.

"Annyiról aztán sok értelme van az FHD-nak..."

Ezt most hogy? Ami kicsit is értelmes modell, az manapság már legalább FHD felbontású. Ne vegyen az ember tévét, mert nem használja ki a felbontást, vagy mi?

[ Szerkesztve ]

(#29) gergejly


gergejly
aktív tag

Had fikázzam le: a távszabályzó a legnagyobb, rikító, ráadásul középen levő netflix gombbal....
hát nem is tudom

(#30) #56573440 válasza Jacek (#25) üzenetére


#56573440
törölt tag

Vgat is csak ram mennyiségre veszel remélem. :DDD

(#31) kk831228 válasza #72042496 (#28) üzenetére


kk831228
addikt

Nem, csak 4 m - re ne 40 " - os tévet vegyen filmezni...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#32) Jacek válasza #56573440 (#30) üzenetére


Jacek
veterán

Ha ez akkora biznic 150-ért vegyetek:DD Igazából egy túlárazott fos:DDD
Ó mester áruld el mitől akkora vétel ez a TV? És hogy nehogy ilyen hibába keveredjek megint mit is kell nézni egy TV-n:)))
Mert lehet venni ennyiért 4K-s TV-t vagy 55-os FullHD, de mért is válasszam ezt:)

(#33) Flashget válasza #72042496 (#28) üzenetére


Flashget
félisten

Az adott távolság ahonnan nézed a műsort vagy filmet van egy adott méret.
Ezt könnyedén ellenőrizheted a cikk elolvasása után a tesztkép kimásolásával egy penre és egy collstock segítségével. Ha nem az adott távolságról nézed hanem felette elvész a HD részletessége ami a lényege így mindegy milyen felbontású filmet nézel SD vagy HD..
4K esetében ez feleződik ezért a gyártók nem is ajánlanak 50" alatti méretben készüléket a 40"-os 4K 80cm-ről kellene nézni, ha lenne ilyen tartalom a szolgáltatóknál!
[link]

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#34) Petya25


Petya25
addikt

Most keresek anyámnak egyszerű 40-es TV-t.
150e ezért? Nevetséges.
89e-ért találtam házhoz hozva 43"-os FHD LG-t.
Nincs több kérdésem.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#35) SunMount3r válasza Petya25 (#34) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Bocs, de léteznek olyanok is, akik jobb (pl. kép) minőséget várnak el egy készüléktől. Ez az esetek többségében pedig drágább árat is jelent. Én pl. nem csalódtam és nem is bántam meg, hogy ennyiért vettem ezt a típust.

(#36) Jacek válasza SunMount3r (#35) üzenetére


Jacek
veterán

Es az LG láttad?:))) Gondolom ha az lenne akkor az lenne a szuper:)

(#37) amadeus11 válasza Petya25 (#34) üzenetére


amadeus11
senior tag

Nyilván ez bevezető ár, ahogy írták 120 körül lesz a "normál" ára. Lg-t meg hagyjuk, keress rajta feketét, nem találsz! Kontraszt a béka segge alatt( 1000.1) . Dehát 89-ért adják. A Sony-kon a felbontásjavító sokat dob a képminőségen. Kár, hogy nincs benne interpoláció. Szokásos hatos széria.

There is a star

(#38) Bundyta


Bundyta
tag

A külső feliratok megjelenítése biztosított, a kódolás állítható, a betűk mögött feltűnő fekete doboznak köszönhetően a szöveg mindig jól látható.

Óriási programozási bravúrt sikerült megvalósítaniuk a Sony-nál! Hihetetlen!

Bár lehet, h olvasnak Prohw hozzászólásokat is és megunták, h rendszeresen felhozom a témát.

Gyerekek, valaki ott dolgozik innen? :)

A pénz nem boldogít. Pláne, ha nincs.

(#39) SunMount3r válasza SunMount3r (#35) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Bocsánat, a félre értések elkerülése végett: NEM a cikkben szereplő SONY TV-ről beszéltem, hogy nem bántam meg a vételét, hanem egy 40"-os Samsung H6400-ról. Ami annak ellenére, hogy 2014-es, még mindig az egyik legajánlottabb típus ebben a kategóriában. (Össze kevertem ezt a Samus TV-s Topic-al, a reggeli rush-ban, ott volt róla szó nemrég...)

(#40) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Ezért a tudásért, vagy annak hiányáért valahogy soknak tűnik az ár....

Épp TV vásárlás előtt állok, de nem igazán tudom mit vegyek, ilyet már biztosan nem :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) #72042496 válasza kk831228 (#31) üzenetére


#72042496
törölt tag

Bocs, de hadd döntsék el az emberek, hogy mire mekkora tévét vesznek. Te nem is ismered a szempontjaikat.

+ (#33) Flashget:

Felesleges a kalkulátorokat behozni a kérdésbe, van akinek szimplán nincs igénye nagyobbra és pont. Egy csomóan ráadásul eleve SD adást néznek, van ahol hely sincs egy nagyobb tévének.

(#42) Petya25 válasza amadeus11 (#37) üzenetére


Petya25
addikt

Bevezető ár?
Minha valami forradalmi darab lenne... szent ég.
A 40"-os ilyen kategória 100k környéke, többet nem ér.
Már 3 éve is ezen a szinten voltak kb az árak.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#43) kk831228 válasza #72042496 (#41) üzenetére


kk831228
addikt

Tőlem, mindenki azt vesz amit akar... :D Csak ne mondjunk már hülyeséget hogy ez 4 m - röl tökéltes filmezni. Mondják inkább hogy nincs hely, nincs péz, stb.
:) Aki ilyet mond hogy neki eleg a 40-es tv és lenne helye, meg pénze, mellé raknék neki egy 50-est... Kíváncsi lennék utána mit mond... :B Ha meg nem szempont a méret miert nem vesz 82 cm tv - t 50000-ért... :)

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#44) Flashget válasza #72042496 (#41) üzenetére


Flashget
félisten

Jó de ne tegyünk már úgy, hogy valaki vesz 40"-os tévét nézi 4 méterről és utána felismerje ez milyen rossz így...nem csak tv adást lehet nézni pont.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#45) atike válasza Jacek (#24) üzenetére


atike
nagyúr

Neked megy a 4k? :F

Másnak nem....

(#46) access_denied


access_denied
senior tag

Valaki elmagyarázná, hogy mit jelent ez: HDR megjelenítésre sem képes?

A HDR technikáról fotózás és videózás témakörben is hallottam, tehát nem a HDR szó értelmezése jelent problémát.

(#47) #44630784


#44630784
törölt tag

Aki a tv-t a képminőség helyett a beépitett médialejátszó és egyéb parasztvakitó smart funkciók alapján itéli meg, annak tényleg jobb a tesco-s orion.
A Samsung, LG és tsai által eltorzitott fogyasztói elvárások miatt ma már csak kevés tradicionális tv gyártó engedheti meg magának, hogy az alsó (értsd: megfizethető) szegmensben is korrekt képminőséget adjon, a Sony még szerencsére ilyen.

Ami viszont engem érdekelne a tesztelt tipussal kapcsolatban: van-e benne 24p via 60Hz funkció.
Ez ugye azt jelenti, hogy a külső médialejátszónak nem kell 23.97Hz-es jelet küldenie a tv-be, hanem maradhat a szokásos 60Hz és a TV magától "eldobálja" a 60Hz-es jelből az exra képkockákat és igy képes a filmet valós 24p-ben lejátszani.
Én egy régebbi Sony TV-vel belefutottam a csőbe, mert a specifikációiban ott szerepelt a TrueCinema24p mód, ami elméletileg pont ez a funkció. Később azonban kideült, hogy a specifikációk többsége nettó hazugság, mert a tv konkrétan nem tudja a 24p via 60Hz-et, a TrueCinema24p beállitás pedig sehol sincs a tv-ben.
Volt is belőle szép kis botrány, többen (USA-ban) pereltek is, a Sony meg elintézte annyival, hogy ennél a típusnál a TrueCinema elnevezés mást jelent és automatikusan aktiválódik (ezért nincs a menük között), mint a többi tv-nél. A gond csak az, hogy amikor az ember hivatalos Sony dokumentációkban utána néz a TrueCinema jelentésének, akkor sehol sem jelzik, hogy bizonyos tipusoknál ez annyit jelent, hogy nincs ilyen.
Összességében a Sony termékei nagyon jók, de nagyon vigyázni kell, hogy mit hisz el az ember a marketing anyagokból, mert a Sony marketingesei gátlástalanul hazudoznak, a terméktámogatásuk botrányos és ha hibáznak, akkor visszahivás, kárpótlás, stb. helyett további hazudozással intézik el a kérdést.

(#48) atike válasza access_denied (#46) üzenetére


atike
nagyúr

(#49) Kernel válasza #72042496 (#41) üzenetére


Kernel
nagyúr

Nem véletlenül fogalmaztam így:

40" nem nagyon lehet korrekt tévézéshez, ma már.

Nem azt írtam, hogy nem nézhető. De manapság inkább csak kompromisszum árán. Korrektnek én legalábbis nem nevezném, nem is adnék érte pénzt, ilyen célra.

PC monitornak nagyon jó, vagy Híradót nézni stb., hajtani egész nap.

("Tévézés" alatt az igényesebb néznivalókra gondoltam, amikor este bekapcsolom a plazmát, én azt nevezem TV-nek.)

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#50) access_denied válasza atike (#48) üzenetére


access_denied
senior tag

THX. Magyarán a TV készíti a HDR tartalmat? Nem igazán értem. A filmek készítői nem véletlenül készítik úgy, ahogy a filmeket. Lássak mást, mert az jobb nekem?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.