Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Jacek


Jacek
veterán

:F

(#2) koko52


koko52
veterán

Inkább építsenek ram gyárat és azt gyártsanak :DDD

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#3) flashpointer


flashpointer
őstag

Na ez az a konstrukcio ami egyesiti a pc-k elonytelenseget a konzolok hatranyaval, ezt ujra es ujra elovenni nem slightly madnek kell lenni hanem totalnak.

(#4) Viktor77


Viktor77
titán

Minek?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#5) pilóta


pilóta
nagyúr

Na de most miért baj ez? Lesz benne egy combos i7, meg 32 giga ram, meg 2 tera SSD, meg egy 2080ti VGA, mindezt 300 $-ért, és viszik majd, mint a cukrot ;]

Aki él és nem boldog, az téved!

(#6) kikikirly


kikikirly
senior tag

Hol van e mögött az érdemi koncepció,Jó esetbe fogja tudni ugyanazt mint a Sony és Microsoft konzolja exkluzivok nélkül, alsó hangon 2,5-3x annyi pénzért.Fix hardver jó ötlet,de a PS4 és Xboxe One-ba vannak egyedi Sony és Microsoft technológiák beépítve egyedi blokkok formájába,ezek segitségével jelentősen több kraftot tudnak kisajtolni fejlesztők.Itt ezt elfelejthetjük. Unreal Engine 4,Uniy mellett a Project Cars 2 motorja sem tűnik csábító ajánlatnak.
Nagyon ad-hoc az egész. :(

#5,Pilóta:
Igazat szóltál,szívemből szóltál. :) :C

[ Szerkesztve ]

(#7) oriic válasza pilóta (#5) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egyből vennék hármat belőle. :D

Live-Die-Respawn

(#8) Tidus válasza pilóta (#5) üzenetére


Tidus
addikt

Csak ezzel az a baj, hogy a felsoroltakat külön-külön sem adják oda 300 $-ért.

(#9) Zanik


Zanik
addikt

Az senkinek az eszébe nem jut, hogy esetleg egyenesen a VR-szimulátor piacot célozzák meg a konzollal, ahol esetlegesen nem gond a nagy felár, és ahol a dedikált hardver, low-level API és egyedi VR OS akár értelmet is nyerhet?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#10) Timer válasza Zanik (#9) üzenetére


Timer
veterán

Olyannyira, hogy szerintem szó sem lesz külön konzolról, inkább "csak" egy dedikált VR hardverről, mire kész termék lesz a koncepcióból.

[ Szerkesztve ]

(#11) Vesa válasza Zanik (#9) üzenetére


Vesa
veterán

Nekem is ez ugrott be, hiszen már most a VR képességeket hangoztatták, pedig még alig van kommunikáció a termékkel kapcsolatban.

Az más kérdés, hogy a VR egyelőre haldoklik, legalábbis, játékos fronton és ennek elsősorban nem a kiszolgáló hardver az oka (PC), hanem maga a sisak ami még mindig nehéz és kényelmetlen több órás használathoz, illetve ott vannak a szédüléses, fejfájásos gondok, valamint a szoftveres problémák is.
Mivel ezeken egy dedikált hardver sem fog segíteni, nem teljesen értem, miben bíznak?

A tudomány a valóság költészete!

(#12) Cifu válasza Zanik (#9) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért nem ártana szerintem, ha ránéznél az eredeti twitter szövegre:

What is the Mad Box? It's the most powerful console ever built... It's literally 'Mad'... You want 4k, you want VR at 60FPS? You want a full engine for free to develop your games on it? You have it.

Itt különösen a "you want VR at 60FPS?" rész ami kiemelendő. Ugyebár az Oculus és a Vive is 90Hz-re lőtte be a kijelzőt, de páran ezt is keveslik, és 120Hz-et szeretnének.

Ez a fazon meg 60FPS-t akar a VR-hoz....

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) Jacek válasza Cifu (#12) üzenetére


Jacek
veterán

Szemenként , 120-at akarnak.

(#14) Puma K válasza pilóta (#5) üzenetére


Puma K
veterán

i9 az új i7.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#15) twollah1976


twollah1976
őstag

Kb. annyi ertelme van, mint egy folyoba vizet hordani.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#16) Vesa válasza Cifu (#12) üzenetére


Vesa
veterán

A cikkben is írták, hogy szemenként értendő a 60Hz, tehát 120Hz lesz az összesen!

A tudomány a valóság költészete!

(#17) schawo válasza Jacek (#13) üzenetére


schawo
titán

Mi ez a bullshit, hogy "Hz per eye"? A Hz az Hz, a kijelző frissítési frekvenciája, per eye és nem per eye is. Az Oculus, Vive, WMR is 90 Hz "per eye", de attól még nem lesz 120 vagy 180Hz, csak az ő ostoba/bullshit kommunikációjukban.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) Cifu válasza schawo (#17) üzenetére


Cifu
nagyúr

Úgy tűnik nem sokan értették meg, miről írtam... :D

És igen, a 2x 60FPS még inkább azt sugalja nekem, hogy ez csak egy médiahekk, kell a figyelem, amit meg is kaptak. Mondjuk nem tudom mire fel, ekkora zöldséget a sarki koldus is simán összehoz... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) Jacek válasza schawo (#17) üzenetére


Jacek
veterán

Nade 2x 60 :) ha raknak bele még egy kis kijelzőt kivűlre akkor 3x60 :)

(#20) Jesus_Shaves válasza schawo (#17) üzenetére


Jesus_Shaves
aktív tag

Ez most olyan, mint a többmagos procik elterjedésekor a matek, hogy például a 8 magos, 3GHz-es proci az valójában 24GHz-es :DDD

(#21) Redneck


Redneck
veterán

Ez vagy valami újévi vicc, vagy valakinek elmentek otthonról. Olyan engine van a birtokukban ami ennyire ütős lenne? Oké nem néznek ki rosszul a játékaik, de azért vannak véleményes részek az alattuk futó motorokban.
A VR implementációjuk, valóban elég jó, na de egy autós játéknál kicsit egyszerűbb megoldani az élvezetes VR-t mint egy FPS-nél. Nem tudom mekkora piacra számítanak...

Jacek:
Ha még ketten nézik kívülről akkor már 6x60Hz? :DD

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#22) Croissant


Croissant
aktív tag

"You want a full engine for free to develop your games on it? You have it."

Ez nem sokkal relevánsabb? Lehet, hogy ez csak egy fejlesztői hardver lesz, amihez ajándékba adják a motorjukat, ami így minket nem is érint, illetve attól még ugyanolyan értelmetlen is :D

[ Szerkesztve ]

(#23) vaakuum válasza Redneck (#21) üzenetére


vaakuum
addikt

"na de egy autós játéknál kicsit egyszerűbb megoldani az élvezetes VR-t mint egy FPS-nél."

Én [ITT] próbáltam autóverseny szimet VR szemüvegben, kb. 6 kört tudtam menni a pályán. A hatodik kör elején megjelent egy fura gombóc a gyomromszájamban/torkomban. Ez fél perc alatt olyan erős lett, hogy ha nem kapom le a fejemről a sisakot, ott rókázok össze mindent. Még 3 órával később is émelyegtem. LEhet én vagyok a gyenge szervezetű, de szerintem van még mit kalapálni a VR autószimen.

Az állva/lépkedve zombilövöldözős túlélőjátékjuk viszont fenomenális, ha nem csoporttal lettünk volna, ki nem szállok belőle :C

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#24) schawo válasza vaakuum (#23) üzenetére


schawo
titán

hozzászokás kérdése

Amikor először kaptam dioptriás szemüveget (kb 30 éve) akkor én is így voltam. Mire hazaértem az általános iskolából (500m, kb 8 perc), otthon összerókáztam mindent. Aztán megszoktam, és kész.

Most is egy-egy új szemüvegnél pár órán át megvan a kicsit szédítő élmény, aztán elmúlik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#25) Redneck válasza vaakuum (#23) üzenetére


Redneck
veterán

Ilyesmit nem éreztem VR-tól de nyilván nem vagyunk egyformák. Este kifejtem hogy értettem pontosan. ;)

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#26) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Live-Die-Respawn

(#27) Redneck válasza oriic (#26) üzenetére


Redneck
veterán

Ha ez az, a dizájn nem mindennapi koncepció. Nem úgy néz ki mint egy " for developers only" kiadás. ;]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#28) Puma K válasza oriic (#26) üzenetére


Puma K
veterán

Anyagpazarlás.

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#29) schawo válasza oriic (#26) üzenetére


schawo
titán

:)) :)) :)) :)) :)) :)) :))
^
|
fetrengve röhögős szmájli

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) Zanik válasza oriic (#26) üzenetére


Zanik
addikt

Na, kb. eddig lehetett komolyan venni ezt az egészet. A CEO unokaöccse csinálta a formatervet?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#31) oriic válasza Zanik (#30) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem tudom, de én innentől nem veszem a témát komolyan. :D

Live-Die-Respawn

(#32) SityiSXT válasza oriic (#31) üzenetére


SityiSXT
őstag

Miért? Egyedi fícsör! Így már lesz Igazzy Gamer Konzol is, mert ott az RGB! :DDD

(#33) Timer


Timer
veterán

Te mondd, hogy GÉMER, a te hangod mélyebb! Szomorú ez, inkább reszeljenek a PCARS2 sebesség érzetén, mert olyan, mintha állnék, egy Assetto Corsához képest. Pedig amúgy imádok vele kergetőzni Spában, de annyira lassúak az egyenesek, hogy az fáj.

(#34) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Hello Steam machine. SMS inkább a játékait reszelgesse, mert bőven rájuk fér.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.