Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) StLui


StLui
veterán

xbox esetén a mikrofon biztos hogy nem fog működni sajnos

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#2) Tyrel válasza StLui (#1) üzenetére


Tyrel
őstag

Ezt amúgy magyarázza már el valaki hogy az XBox (ami ugye Microsoft termék meg távoli(?) Windows rokon) miért ennyire béna az ilyen USB-s hangeszközök támogatása terén.

Volt BlasterX G5, most van G6, Windows gépbe ha bedugod nem kell driver, rögtön szól. (persze driverrel sokkal okosabb)
Van egy PS4 Slim, abba bedugom ott is rögtön működik mindkettő, mikrofon is, hang is, még a hangerő tekerő is (ami nem rendes potméter, csak simán USB-n kiszól a gépnek hogy a szoftveres/rendszer hangerőt állítani kívánja). Tök jól szuperál minden mindennel.

XBox-nak ezt miért ilyen nehéz megugrania? :F

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#3) StLui válasza Tyrel (#2) üzenetére


StLui
veterán

szerintem hasonló mint az apple, el akarja adni a licenset mindenkinek aki gyártani akar hozzá valamit, de szerencsére a kontrollerbe más akármilyen füles, headset jó (CTIA kiosztású lábakkal)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#4) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Olyan olcsójánososan néz ki így full műanyagból.

(#5) CPT.Pirk válasza Dr. Akula (#4) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Persze, de ez Creative. Meg jellemzően aki GAMEING célra vesz DAC-ot, neki úgyse a 100e+ forintos minőségi fejhallgató kerül mellé, hogy számítson az árnyékoló fémház hiánya.

Amúgy nekem van egy E1-es dac tőlük, az kb. fele ennyibe kerül, de az árához képest meglepően jó cucc. Pl. melóhelyre vagy utazásra ahová nem viszem magammal az épített dac-omat, oda tökéletes.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#6) Tyrel válasza CPT.Pirk (#5) üzenetére


Tyrel
őstag

Sztem az egész G széria is jó, ha nem vársz tőle többet attól ami. Tudásához képest viszonylag jó ár/érték arányuk van, pláne olyanoknak akik nem akarnak elmélyülni a HiFi cuccok világában meg aztán 3x annyit rákölteni mint eredetileg tervezték.
Ha csak simán kell valami amihez van viszonylag jó szoftveres háttér, és működik több eszközzel is, akkor sztem érdemes ezekkel számolni, pláne amikor még le is vannak akciózva, pl. G6-ot 110€-ért vettem (még mindig annyi).

Persze ezek "Gamer" cuccok, de szerencsére itt inkább a "just works" értelmezése van ennek előtérben. (jó a G6 tetején van egy RGB X, ok, ott egye rosseb)
Nem kell külön táp, nem kell ilyen-olyan kábelekkel bíbelődni, nem foglal sok helyet, nincs gondod külön DAC + AMP megoldásra, egyben tud mindent... Vannak akik a line in/out-jainak is nagyon örülnek, és ezek mellett szoftveresen vannak olyan szolgáltatásai amik az olcsóbb HiFi DAC-oknak nem mindig, pl. olykor még egy equalizer-t se kapsz velük, csak szól ahogy szól aztán válassz hozzá olyan fejest ami illik a hangképéhez... :U

G6-ról itt vannak mindenféle mérések is aminek én a negyedét se értem, de összességében pozitív a megítélése. Nem mondom hogy egy (valószínűleg jóval drágább) HiFi cucc ne szólhatna ennél sokkal jobban, de nem hulladékok ezek a Creative cumók, az E1-ben való pozitív csalódásod sztem a többi termékükre is jellemző lehet. :K

Nekem egyébként simán egy ilyenbe van dugva és még azzal se kell bíbelődnöm, hogy most a PC-n vagy a PS4-en akarom-e használni, egy gombnyomás az egész, éljen a kényelem.

[ Szerkesztve ]

Turenkarn

(#7) R3nts


R3nts
senior tag

Sziasztok!Elnézést,ha nem pontosan ide passzol a téma,de külső USB-s hangkártyákkal kapcsolatban,szinte minden topik halott már...Annyit szeretnék kérdezni,hogy 64bites Win10 alá,milyen USB-s 5.1-es hangkártyát ajánlanátok?Egy analóg Genius SW-HF 600-est kéne vele hajtanom,tudom ,nem egy high end,de az alaplapi Realtek 7.1 ALC892-je viszont elég fos... Szóval ahhpoz képest kéne minőségi előrelépés,egy külső USB-s analógbemenetes (a Genius 5.1 csak azt tud,semmi optikai in/out nincs neki)külső hangkártya képében. Filmezéshez, .zenehallgatáshoz (.flac) kéne...

ASROCK B450PRO4,CorsairVengeance 3200MHz LPX2X8GB,RYZEN5 2600,WD S500G1B0C NVMe SSD+AXAGON CLR-M2,SapphireRadeon RX570/4GB Nitro+OC,FSP Hexa85+450W,ZalmanZ1NeoBlack,Alpenföhn BN BlackRGB,W10Pro/x64, Xiaomi Redmi Note 9Pro 6/128

(#8) L. válasza R3nts (#7) üzenetére


L.
tag

Sb X3 [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.