Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moli.hu


moli.hu
őstag

az egyszeru jelszonal sokkal rosszabb, ha valaki tobb helyen hasznalja ugyanazt a jelszot, lasd pl Mr. Dentont.
a jelszavak kozzetetelenel karosabb az oldal kodjanak publikalasa, mivel azt nem lehet egyik naprol a masikra megvaltoztatni.
a forraskod es az adatbazis letoltheto a piratebay-rol (en kimaradtam az adatbazisbol).

[ Szerkesztve ]

(#2) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Én szét szoktam választani: van egy egyszerű jelszóm a publikus regisztrálós hülyeségekhez, és vagy egy baromi bonyolult és hosszú azokhoz a helyekhez, amik személyes dolgokat rejtenek.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#3) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Nekem 123456 a jelszavam, mert az oldalak 6 karaktert kérnek.

(#4) alcsa válasza moli.hu (#1) üzenetére


alcsa
senior tag

A sok jelszóval az a gond a legtöbb felhasználónak, hogy nem akarnak, nem tudnak több jelszót megjegyezni, amik jobb esetben még bonyolultabb az 12345 nél.

@WonderCSabo: LOL. :D

[ Szerkesztve ]

(#5) _Orbi_ válasza WonderCSabo (#3) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

Pont erről van szó.
Ha nem fontos oldalra regisztrál az ember -értem ez alatt: nem adja meg a pontos címét, bankkártya adatait, esetleg telefonszámát stb.- akkor érthető módon egyszerű jelszót választ.
Én is ezt csinálom. Mindenhova ugyan azt a jelszót használom, csak a fontosabb dolgaimnál (OPT, Gmail, stb...) térek el tőle.
Banki jelszavak elemzésére lennék kíváncsi.

(#6) WonderCSabo válasza _Orbi_ (#5) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az egyszer regisztrálós kis semmiség oldalakon nekem is egyszerű jelszavam van, de azért nem 123456.

[ Szerkesztve ]

(#7) kw3v865 válasza _Orbi_ (#5) üzenetére


kw3v865
senior tag

Jobb helyeken (banki oldalakra gondolok elsősorban) nem is lehet bármilyen jelszavat megadni, számokat és betűket is tartalmaznia kell, néhol nagybetűket is.

(#8) Brutális eb válasza moli.hu (#1) üzenetére


Brutális eb
addikt

Ez az én hibám ezért rothad meg az egyik gmail fiókom a spamtől.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#9) #16820480 válasza kw3v865 (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

ráadásul 2-3 havonta meg kell változtatni.

amúgy ezt az elfelejtős dolgot ki lehet védeni, ha valami ráció van benne. mondjuk szó helyett lehet mondat, és mondjuk egy jól megjegyezhető szám. mondjuk egy sor a kedvenc verséből az embernek, meg a születési éve, házszáma, irányítószáma, telefonszáma. ez már rengeteg karakter, lényegében lehetetlen bruteforce-olni.
mondjuk "Savanyukaposztavanaborgatyamban9300" :D

[ Szerkesztve ]

(#10) ftc válasza #16820480 (#9) üzenetére


ftc
nagyúr

vagy a kutyád nevét mint pl T56hdzuq% :D

(#11) Narxis


Narxis
nagyúr

Én Sticky Password-öt használok, az megjegyzi helyettem és tud generálni is jelszót + titkosítja. Automatikusan is bejelentkeztet szóval abszolút kényelmes.

Thanos was right.

(#12) _Orbi_ válasza kw3v865 (#7) üzenetére


_Orbi_
aktív tag

igen, az OTP-s netbankomnál követelmény volt a min. 8 karakter, aminek tartalmaznia kellett kis és nagy betűket és legalább egy számot.

(#13) hemaka válasza _Orbi_ (#12) üzenetére


hemaka
nagyúr

az érdekes, mivel nekem sima kis betűkből áll, számszerint hatból és simán elfogadta az otépé :D
Egyébként meg sokszor volt már erről cikkezve, hogy kormányhivatalokban is "sex", meg "fuck", "password", "12345", "00000" voltak a jelszavak. Sőt ha jól emlékszem a NASA-nál olyan is volt, h nem volt megadva jelszó... :DDD

(#14) DJS válasza Zirowe (#2) üzenetére


DJS
tag

"Én szét szoktam választani: van egy egyszerű jelszóm a publikus regisztrálós hülyeségekhez, és vagy egy baromi bonyolult és hosszú azokhoz a helyekhez, amik személyes dolgokat rejtenek."

Én ettől akkor álltam el, amikor rájöttem, hogy nem biztos hogy jó, ha az egyik bank tudja a másikhoz a jelszavam :)

(#15) moma válasza Narxis (#11) üzenetére


moma
őstag

én most lastpass-t használok, ami egy firefox extention. azt írják az okosok, hogy biztonságos megoldás. remélem igazuk van :DDD

we all deserve a bit of luck.

(#16) Inv1sus válasza DJS (#14) üzenetére


Inv1sus
addikt

Ez tudtommal hülyeség, mert minden normális rendszerben kódolva tárolják el a jelszavakat az adatbázisban, direkt a nagyobb biztonságosság miatt. Ergo nem tudják visszafejteni, hogy megtudják egy másik bankhoz a jelszavad.

Ha nem így van, nyugodtan cáfoljatok meg. :))

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#17) Воланд


Воланд
titán

Na ezért kell valamilyen matematikai képletet használni és akkor nincs ilyen probléma. :)) Amúgy mennyi ideig tart úgy megírni egy ilyen rendszert, hogy az 123456 és hasonló megoldásokat ne fogadja el és visszadobja a felhasználót, hogy adjon meg másik, bonyolultabb jelszót?

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#18) Apollyon válasza Воланд (#17) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én már találkoztam olyan oldallal, ahol ez, és a hasonló "túl népszerű" jelszavak tiltva voltak.

Továbbá egy olyannal is, ahol a jelszót is úgy kezelték, mint a felhasználót, hogy mindenkinek egyedinek kell lennie. Ha beírtad amit gondoltál, de az már volt, akkor azt a rendszer nem engedte.. vagy valami ilyesmi volt. Ez mondjuk baromság, de ha már valakik betolták az 1234567 stb-t akkor a többieknek már csak bonyolultabb jár:D

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#19) moli.hu válasza alcsa (#4) üzenetére


moli.hu
őstag

keepass jelszotarolo. letezik windowsra, linuxra, j2me-re (javas mobiltelefon), blackberryre, androidra, windows mobile-ra.

(#20) bambano válasza Apollyon (#18) üzenetére


bambano
titán

anno a vms-ben volt password history... a sör márkák kb. 8 óra alatt fogytak el:)

nekem 8 csillag a jelszavam mindenhol...:P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#21) Inv1sus válasza moli.hu (#19) üzenetére


Inv1sus
addikt

Majd biztos egy programra fogom bízni a jelszavakat, méghozzá egy ismeretlenre. ;]
Valaki még hisz ebben?

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#22) kali válasza Inv1sus (#21) üzenetére


kali
legenda

a program írója/írói biztosan... :U

(#23) ZCoyote válasza Inv1sus (#16) üzenetére


ZCoyote
őstag

Ez így van. Normális rendszerben az üzemeltető sem tudja. Ezért ha regelek valahová és a megadott e-mail címemre visszaküldik a megadott jelszót amivel regeltem, na azt az oldalt sem használom többet.

Romani ite domum.

(#24) Sanya


Sanya
nagyúr

az én jelszavam weboldalanként változik. mindig máshol van benne a nagy betű, és emiatt szopatom magam, hogy a ritkán használt weboldalaknál könnyen elfelejtem, hogy hol volt a nagybetű, és így nem tudok belépni :)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#25) vans?


vans?
őstag

Nekem csak a NEPTUNban, meg az OTP-nel van bonyolult jelszavam, amugy ugyanaz mindenhol... Mondjuk azert nem 12345, meg password, vazz...

hábm bábm

(#26) #40553216


#40553216
törölt tag

NEM HACKER!!!!
Légyszi, légyszi! Legalább már egy ilyen cikk címébe ne a hacker szót tegyétek! Mert miért is hackelés, ha egy béna rendszerbe egy gyenge jelszóval belép valaki illetéktelen? Még csak nem is crackelés, mert ez is csak akkor lenne minimum, ha
1. jelszót kellene feltörni
2. valami sw-hibát kihasználva akarna bejutni az illető.

De hackelésnek (azaz javítanásnak, "optimalizálásnak", stb.) mi köze van ehhez?

http://hu.wikipedia.org/wiki/Hacker

vs

http://hu.wikipedia.org/wiki/Cracker

(#27) Inv1sus válasza ZCoyote (#23) üzenetére


Inv1sus
addikt

Hm, erre nem is gondoltam. Teljesen jó meglátás. :R

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#28) Inv1sus válasza vans? (#25) üzenetére


Inv1sus
addikt

Nekem a legkönnyebb jelszavamba is van szám meg nagy betű is. Biztos, ami biztos. :U

Van ismerősöm, akinek csak számból áll és aztán kiröhög engem, hogy milyen bonyolult jelszavakat használok.

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#29) smurfy válasza Inv1sus (#16) üzenetére


smurfy
csendes tag

Dolgoztam bankban programozóként és tudom, hogy van olyan, hogy csak simán el van mentve a jelszó adatbázisba mindenféle kódolás nélkül. Fogtam is a fejem...

(#30) Inv1sus válasza smurfy (#29) üzenetére


Inv1sus
addikt

Pm-ben elküldhetnéd, melyik volt az a bank. :U

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#31) Воланд válasza Apollyon (#18) üzenetére


Воланд
titán

Szvsz ennek kellene lennie az alapnak, hogy a túl egyszerű jelszavakat tiltja a rendszer. Ha egy eleve gyenge rendszert feltörnek és onnan kilopják a gyenge titkosítással "levédett" ismétlődő karakterekből, vagy sorozatból álló jelszavakat a rendszer tulajdonosa saját magára vessen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#32) dajkopali válasza #40553216 (#26) üzenetére


dajkopali
addikt

ezen hosszan elvitatkozgathatunk, de mindig vannak határesetek, ez is ilyen
hacker: fanatikus, jó szándékú, bizonyos etikával rendelkező szakember (de ő is mindig átlépi a határokat, különben értelmetlen lenne az egész)
cracker: bűnöző
nos, ebben az esetben nagyon nehéz a besorolás, azért választottam a hacker szót, mert nem lopni akartak, hanem forradalmi hevületükben, ideológiai alapon cselekedtek

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#33) moli.hu válasza Inv1sus (#21) üzenetére


moli.hu
őstag

ismeretlen program? oke, hogy nem ismered az adott programot, de legalabb elolvastad az ide linkelt szocikket? open source!

(#34) rt06 válasza #40553216 (#26) üzenetére


rt06
veterán

de, hacker
black hat hacker (bar nezopont kerdese, mennyire black)

"Mert miért is hackelés, ha egy béna rendszerbe egy gyenge jelszóval belép valaki illetéktelen?"
szoval jol ertem, szerinted 1.3 millio felhasznalonak kitalaltak a jelszavat, beleptek, igy megerositve a talalgatast, s ezutan kozoltek le azokat (persze csak miutan egy des kodolast raeresztettek)?
nem inkabb olyasmirol lehet szo, hogy valamilyen modon hozzaferest szereztek az adatbazishoz (amiben des kodolva voltak a jelszavak), s azt tettek kozze?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#35) alcsa válasza moli.hu (#33) üzenetére


alcsa
senior tag

Számomra nem ismeretlen a program, de nem szeretném a gépemen tárolni minden jelszavam, mert az se teljesen biztonságos a mai világban.

[ Szerkesztve ]

(#36) MageRG válasza alcsa (#35) üzenetére


MageRG
addikt

Inkább egy jó kis kockásfüzetben, az íróasztalon. Az a tuti. :D
Egyébként egy jó jelszókezelő program elég erős titkosítást használ (és open source), minimális a kockázat.
Mellesleg ma már a legtöbb mobilnak is van "code memo" funkciója, hasonló elven, azt meg még a klotyóra is magukkal viszik az emberek.
Szóval nem értem a hisztit.

Paranoiásoknak marad a memorizálás.

[ Szerkesztve ]

"What is bravery, without a dash of recklessness!"

(#37) alcsa válasza MageRG (#36) üzenetére


alcsa
senior tag

A kockásfüzet elgondolkodtató :D .

(#38) Inv1sus válasza MageRG (#36) üzenetére


Inv1sus
addikt

Az okosabbaknak meg elég egy algoritmus meg egy kezdőbetű. :U

[ Szerkesztve ]

*** WEBDESIGN, GRAFIKUS DESIGN, FRONT-END PROGRAMOZÁS ***

(#39) M.Úr


M.Úr
tag

1. A hacker nem az aki találomra bepötyögi az 12345-öt, hogy belépjen a te nevedben. Ez Pistike, aki bosszút akar állni Biuszon ( :U ), mert az szakított vele.

2. A bonyolult jelszó csak az ilyen jellegű (találgatás, bruteforce) ellen véd. A jelszavad úgyis egy keyloggerrel fogják ellopni, annak meg tökmindegy hogy 'abcde' vagy 'aff%53_lp1568!52-2' a jelszavad.

(#40) rt06 válasza M.Úr (#39) üzenetére


rt06
veterán

el se' hinned, miket kiprobal egy hacker
de oszinetn, minek eroltesse magat, ha a user hulye es 12345 jelszot ad? (a kulonbseg, hogy ha nem ez a jelszo, akkor is meg tudja oldani a dolgot)

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#41) Dark Archon válasza moli.hu (#33) üzenetére


Dark Archon
addikt

Nekem bőven elég, hogy open source ahhoz, hogy soha még csak ki se próbáljam, túl azon, hogy bármilyen jelszógyűjtő csak egy valamire jó: hogy egyszerre lophassák el az összes jelszavad.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#42) siti válasza rt06 (#40) üzenetére


siti
senior tag

ha próbálkozással jut be, akkor nem csak az 12345 lesz ott, hanem végigpörgeti az 1000 leggyakoribb jelszót, utána meg az értelmező kéziszótárt A-Zig, majd random számokkal megtoldva, vagy brute force listával. Ha nem szervert kell törni, hanem gépen filet (pl zárolt excel) akkor ott végig lehet pörgetni millió+1 variációt az ascii kód minden karakterére is.

A brute force használó számomra nem hacker, hanem sima gazember.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#43) rt06 válasza siti (#42) üzenetére


rt06
veterán

tehat aki hacker, az elvol nem hasznalhat brute force modszert egy jelszo megtoresere?
direkt szopassa magat, mert szerinted ugy nem hacker?

meselje mar el valaki, hogy a sajat fejeben hogyan kepzeli el, amint egy hacker bejut egy tavoli rendszerbe...
hatvan proxy (melyeknek legalabb fele afrikaban van) mogul, uber-exotikus programkodokat injektal a szerver forraskodjaba (tavolrol!), melyek aztan orult sebesseggel szoveget irnak ki a kepernyore? s ezalatt emberunk random billentyuzket ut le, hisz sietnie kell, mert porog az egy perc, minek letelte utan fejbelovik, raadasul mindekozben az asztal alatt egy csaj szopja az illetot?
jah, nem, az a swordfish-ben volt...

bonusz kerdes: tisztaban vagy vele, hogy kishazan egyik etikus hacker-e csinalja ezt a project-et? persze olyannyira gazembernek szamit emiatt, hogy nem is hagytak par eve, hogy itsec konferencian eloadast tartson a temarol....jah, nem, varj csak, hagytak...

[ Szerkesztve ]

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#44) Zsiguli


Zsiguli
tag

Most vicc nélkül:
Nekem 1-2 helyen ez a jelszavam: 123456
Mégse törte fel eddig senki se...

A komolyabb helyekre meg egy egyedi algoritmussal generálom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.