Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gghrtz


gghrtz
őstag

Nagyon szép! Kár, hogy nincs ezekből magyar, és drágák is. Egyszer volt egy razer blackwidowom, és nagyon bejött.

[ Szerkesztve ]

(#2) Garada


Garada
őstag

Tetszetős darab :D

(#3) vittorio7


vittorio7
őstag

Kicsit vaskos darab.

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Ennek a felszereltségnek, kialakításnak még látom értelmét. szívesen kipróbálnám.

(#5) proci985 válasza gghrtz (#1) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

jo, de aki ilyet gepelesre vesz (fun fact: en bevittem az irodaba a sajatom, itthon egy NatErgom van mert kenyelmesebb), annak jellemzoen nem kell felirat mert ha nem tud vakon gepelni nem jon ki az elonye. aki meg gamel, annak megint nem igazan. plusz cserelhetoek a keycapek.

---

egyebkent a tenkeylesst amiatt is szeretik, mert kisebb a tav az eger es a jobb kez kozott, ha felvaltva kell gepelni es irni.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#6) gianni85 válasza proci985 (#5) üzenetére


gianni85
veterán

Csak ISO layout legyen, az a lényeg, legalábbis nekem.
Egyébként cuki :)

(#7) #97716736


#97716736
törölt tag

Megvenném, ha lenne hozzá numpad :))

(#8) Madn!ght


Madn!ght
addikt

Ez Cherry MX billentyűkkel szerelt?

₪ Herbalife Nutrition ₪ (rendelésben tudok segíteni) - FB: fit2gether

(#9) j0zsef válasza Madn!ght (#8) üzenetére


j0zsef
tag

Igen, Blue és Brown közül lehet majd választani

I will not buy this record, it is scratched!

(#10) v3g374 válasza j0zsef (#9) üzenetére


v3g374
tag

Jó lenne valami hivatkozás erre, mert sehol sem írják. A poseidon z azzal a fos új kínai kapcsolókkal készült, akkor a ZX miért lenne Cherry MX-szel? Valahogy nem érteni a logikát. :D

Szerki: Nem kell hivatkozás, a hivatalos oldalon ott virít a kailh kapcsolóról a kép... :D

még 3-4 ezret lefaragnának belőle, kidobnák a világítós szart, CherryMX kapcsolós lenne, és olyan könnyen titsztítható, mint a Corsair billek, akkor nagyon fasza lenne. :D [L: drágább... Legyen már kis árverseny mechanikus bill-ek között, mert ez a 25-50 ezer egy bill-re nekem sok. 15k-t röhögve adnék érte. :\

[ Szerkesztve ]

(#11) BlackSoft


BlackSoft
addikt

Nemrég épp volt itt valaki, aki azért panaszkodott, hogy a mechanikusok mind méretesek. Itt van egy neki való :)

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#12) v3g374 válasza BlackSoft (#11) üzenetére


v3g374
tag

Dögivel vannak kicsik. Csak úgy kell nézni hogy tenkeyless. :)

(#13) BlackSoft válasza v3g374 (#12) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én tudom... Ott van pl Ducky, CM Storm, Vortex, MAX stb stb, mindegyik gyárt kicsiket és nagyokat is :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#14) nyunyu


nyunyu
félisten

Cherry MX-Board 2.0/3.0 sem nagyobb, mint egy atlag gumimembranos billzet.
446x158x28 mm

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#15) v3g374 válasza BlackSoft (#13) üzenetére


v3g374
tag

Csak (magyar szemmel) mind megfizethetetlenül drága... pedig mennyire vágynék egy shine 3-ra vagy egy filco majestouch 2-re, vagy ott van a corsair k65, k70, amit nagyon könnyű tisztán tartani... De itthon szinte nem is kapni egyiket se, amelyiket meg igen...
A nem mikrokapcsolós billeket be kéne tiltani vsz. :D

(#16) BlackSoft válasza v3g374 (#15) üzenetére


BlackSoft
addikt

Én úgy gondolom (többségben) jó árban vannak, érezni, hogy mit fizet meg rajtuk az ember. Nekem Razer BlackWidow Ultimate 2013 van most, de hamarosan érkezik a 2014-es verzió, amiben már a Razer saját kapcsolói foglalnak helyet, kíváncsi vagyok milyen lesz :K

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#17) nyunyu válasza BlackSoft (#16) üzenetére


nyunyu
félisten

hamarosan érkezik a 2014-es verzió, amiben már a Razer saját kapcsolói foglalnak helyet, kíváncsi vagyok milyen lesz :K

Milyen lenne?

Marketingesek kemenyen megdolgoztak vele, hogy a koltsegcsokkentest eladjak, mint uj feature.

Hogy jobb lesz-e tole a termek? Erosen ketlem.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#18) BlackSoft válasza nyunyu (#17) üzenetére


BlackSoft
addikt

Hány wpm-el írisz? :U Majd ha 120 felett leszel visszatérünk a dolog megvitatására...

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#19) gghrtz válasza BlackSoft (#18) üzenetére


gghrtz
őstag

Ez hogy kapcsolódik ahhoz amit írt? Ez eléggé oltás szagú volt nekem. Attól, hogy nem ír 120 WPM-mel még lehet véleménye. Ja bocs nem... Bakker. :W
Akkor ennyi erővel ő is beolthatna téged: Majd ha neked is "Szakértő" rangod lesz, akkor erre visszatérünk... :K

Razer = Szénné hype-olt csilli-villi cuccok, kurva drágán. Amik sokszor nem is hozzák az elvárt minőséget és tartósságot. (Nem azt mondom, hogy SZAR, csak azt, hogy kurva gyorsan tönkremegy és drága. Ja igen, és tapasztalatból beszélek. 3 DA + 1 Blacwidow )

(#20) nyunyu válasza BlackSoft (#18) üzenetére


nyunyu
félisten

Nezd, ha a Cherry kepes 104db MX Brownbol * ~11k HUF-bol kihozni egy fapados mechanikus billzetet (Kinabol postazva 14.5k), lenyegesen jobb minosegben gyartott klasszikus modelljeik is csak 55-60€-be kerulnek az eBayen.

Innentol nem ertem, hogyan lesz a manapsag divatos mechanikus billzeteknek 100-150$-os arcetlije.
Ennyit szamitana, hogy rautik a "gamer" plecsnit?

Animalt szivarvanyt jatszo Corsair meg mar a megaWTF kategoria.

*: Kailh, Aula, meg a tobbi klon olcsobb nala.
Nem hinnem, hogy a razergazdasagos kapcsolo kulonb lenne naluk.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#21) BlackSoft válasza gghrtz (#19) üzenetére


BlackSoft
addikt

Szakértő ranggal rendelkező tag létére elég offenzíven megjegyzést tett, ezért írtam én is vissza hasonló módon...

Attól, hogy agyon van hype-olva, meg "gémer" (mint minden 20ezer forint feletti informatikai eszköz), nem feltétlen használja mindenki ebből az okból kifolyólag. Én sokat írok, 120 wpm körül. A monitort nézem, és amit gépelek, nem a billentyűzetet. Ehhez nem csak gyakorlat kell, hanem egy megfelelő eszköz is.
A BlackWidow-nak Cherry MX Blue kapcsolói vannak, amik pont gépírásra vannak, és nem játékra (ez persze nem zárja ki annak a lehetőségét, hogy játszunk vele, lehet minden billentyűzettel írni és játszani is).
Nekem erre van szükségem. Volt pár mechanikusom, és a Razer volt az, ami nálam minőségben eddig első helyen szerepel, nagyon masszív billentyűzet, és nekem nagyon kézre is áll, nem fáradok el rajta több órás folyamatos gépelés mellett sem. (És egyébként a design is tetszik, bár ez abszolút ízlés kérdése)

A 2014-es verzió a Razer saját kapcsolóit tartalmazza, melyek nagyon hasonlóak a Cherry MX kék switcheihez, viszont mondhatjuk kicsit tovább lettek fejlesztve. Nemcsak, hogy elvileg sokkal tovább bírják, de ki lettek tolva azok a határok is, amik növelhetik elég effektíven egy gyakorlott gépíró képességeit gépelési sebesség terén. Ezért váltok rá, mert nagyon jónak tűnik, és úgy érzem kevesebbet is fogok hibázni vele.

(#20) nyunyu: Az, hogy valami csilivili, és villog, meg RGB színeket tud, az csak egy esztétikai dolog. Van, akinek az tetszik, van akinek nem. Szerintem jól néz ki, bár nem sok haszna van, hiába mondják rá, hogy beállíthatod a WASD-ot más színűre. Nem kell gépírónak lenni ahhoz, hogy ne nézzük ezt a pár billentyűt játék közben, innentől kezdve pedig feleslegesnek tekinthető.

Az meg, hogy miért is érdekesek a Razer kapcsolói ebben a hsz-ben leírtam, de ha gondolod, akkor olvass utána részletesebben, nem csak annyira, amennyire mondjuk a Razer oldalán 3 pontban le van írva. Aki ért hozzá, tudja mik azok az értékek, az tisztában van vele miért hasznos ez az újítás. Aki meg nem, az utána tud olvasni pár helyen, de egy-egy élő tapasztalat lehet szerintem a legjobb dolog erre.

[ Szerkesztve ]

---------> Számítógép szerviz III.Kerület | https://hardverguru.com <---------

(#22) nyunyu válasza BlackSoft (#21) üzenetére


nyunyu
félisten

Bullshitmeterem par eve nagyon kiakadt a Logitech meg a Razer tevekenysege lattan, azert ez a cinikus hangvetel.
Tobbi gyartora max legyinteni szoktam, nem mindig kommentalom oket, pedig ok is megerdemelnek. :DDD

Mivel nem vagyok profi gepiro, meg kulonben sem irok regenyt a gepen, igy nekem a barna kapcsolo volt a legvallalhatobb kompromisszum a kenyelmes hasznalat, meg a zaj kozott.
Masoknak nyilvan mas igenyei vannak.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#23) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Szerintem nagyon snassz szegény, de az ára megszépíti.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.