Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) asaca


asaca
tag

Egyre többet és többet kapunk ugyanazon hardveren.És ez igy van jól.Ebböl mi pc-sek is csak profitálunk.

BF3: aSaca-Hun

(#2) Madwe válasza asaca (#1) üzenetére


Madwe
nagyúr

Mondjuk ebből kérdés mikor érez meg vmit a pc-s piac, tekintve h elég hw specifikus, újféle vas kell alá h jól működjön. s a dx12 is nyögvenyelősen most jött csak ki, nem 5-8 éve ahogy illet volna neki - persze az irány attól még jó...

(#3) ldave


ldave
félisten

Hát igen, érdemes összehasonlítani egy PS3-as nyitócímet (pl CoD 3) egy utolsó éves játékkal (pl Last of Us), hatalmas a fejlődés. Igaz, eltelt közben 6-7 év. Reméljük most majd nem kell ennyit várni, hogy hasonló ugrást lássunk a konzolok kihasztnáltságában.

A Slime draws near! Command?

(#4) Shing válasza ldave (#3) üzenetére


Shing
őstag

Mondjuk szerintem ott más is közbeszólt. Még akkor javában jöttek a látványosabb effektek... 2005-ben örült az ember ha lát egy shader model 3-as játékot. :) Nem tudom, hogy most lesz-e nagyobb lépés, de én nem várnék sokat.

(#5) imi123 válasza ldave (#3) üzenetére


imi123
őstag

Mindössze annyi a különbség hogy anno volt egy bivaly erős hardver amit próbáltak kiismerni.
Most adott egy harmat gyenge hardver aminél régóta ismert felépítés.Ebből próbálják a határokat jobban kitolni.Nagy butaság volt AMD procit rakni alá.Olcsó húsnak...
Kicsit alábecsülték a Proci fontosságát szerintem.

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#6) big-J


big-J
őstag

Nem tudom miért nem adják ki az amd-nél egy desktop foglalatba való, a már meglévő 250W-os "nagyon nagy apu" -ukat. Úgyis követné mindenki más, és jóval olcsóbban lehetne erősebb, modernebb géphez jutni.

[ Szerkesztve ]

(#7) R.Woodoo válasza imi123 (#5) üzenetére


R.Woodoo
tag

Ezen jot nevettem, meg milyen jo hogy te jobban tudod mint a mernokok a sonynal.. :D

(#8) haxiboy


haxiboy
veterán

Majd jönnek a jobbnál jobb fejlesztői környezetek amivel ki tudják sajtolni az utolsó szuszt is a gépből, és még a hangprocesszorral is fizikát számoltatnak. :K

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#9) joysefke válasza R.Woodoo (#7) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Nem is értem, hogy azt a bivaly gépet minek cserélték le erre a harmatgyenge masinára. ;]

[ Szerkesztve ]

(#10) imi123 válasza R.Woodoo (#7) üzenetére


imi123
őstag

Hát magyarázni kell a bizonyítványt rendesen.
Nyilván nem azt fogják kommunikálni hogy "srácok ennyiből erre futott"!
Egyébként meg így is viszik mint a cukrot.
Amint kijön az Uncharted 4 Én is befogom a pofám és rohanok Ps 4-et venni.:)

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#11) #45185024


#45185024
törölt tag

Mire meghal a konzol megszületik a konzol szoftver!!!

(#12) unrealnoise


unrealnoise
senior tag

Szégyen ez a konzol gen. 4 éve váltottam konzolra, ma már PC-m sincs...

Volt már PS3, Xbox360, most meg X1 a TV-m alatt, de vicc, hogy frémráta gondokról olvas az ember, lásd pCars (PS4en is elég ratyi), The Witcher, a Titanfall is hol 60 FPS-el ment, hol 45-el...

Értem én, hogy sokszor optimalizáció, fejlesztői hozzáállás kérdése is az egész, de... áh...

Ha nem várnám a Forza Motoraport 6-ot, eladnám a picsába ezt a boxot. PS4-en is csak a Bloodborne érdekel, meg a The Last of Us...
Az eddig megjelent exeket szemügyre véve...

Vicc... Már vároma generáció váltást...

PC-n max lebutítom a grafikát, vagy valami és lehet meglesz az autós szimnél (pl pcars) vagy egy FPS-nél a kívánt FIX 60-as érték...

Értem én, hogy ehhez kell egy kb 200 ezres vas, de ezeket a gépeket elnézve az a PC időtállóbb lesz lehet, mint ez a két konzol.. :W

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#13) tom_tol


tom_tol
addikt

Ezek szerint ez a hatalmas teljesítményű grafikus processzor jelenleg kihasználatlanul malmozik és csak arra vár, hogy munkára fogják ?

(#14) steven84


steven84
tag

Most jól elmagyarázták hogy miért jönnek innentől sorba a leskálázott felbontású játékok.
Ugyanazt csinálják mint a MS. Megy a magyarázkodás meg a trükközés a gyenge teljesítményű hardver miatt.
Ha tényleg annyit hoznának a konyhára a szoftveres trükkök mint mondják már rég natív 1080p-be menne minden játék.
Hány éve vannak kint a konzolok?

[ Szerkesztve ]

(#15) Strezi


Strezi
őstag

Na, adjunk a szarnak egy pofont! Akkora szükség van erre mint egy falat kenyérre :(

Mindenki szopott az SPU-val, nosza legyen inkább több CPU mag, hadd használják azt a fejlesztők :K
Jajj, mégse fusson inkább a már amúgy is limitált GPU-n minden szar megint, jó nagy késleltetéssel és kiszámíthatatlan ütemezéssel ... :F

A user meg csak szeretne konstans 60FPS-t, amire most is éppen elég a GPU 1080p-ben :Y

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#16) asaca válasza Madwe (#2) üzenetére


asaca
tag

Hmm én ugyérzem hogy most megtört a jég.Eddig birták visszatartani a fejlödést.De mostmár nem kellessz ehez várni oly sokat.A nagy nevek amivel nap mint nap játszik az ember az tudni fogja jobban szebben mint konzolon.Az AMD elinditotta,nem nézte tovább tétlenül.Most meg sztem szinte azonnal bele lessz épitve ami kell.Én inkább most arra vagyok kiv hogy mi lessz a dx12 vége.Hol mennyivel fog menni.Mert ha megint az nv felé hajlik a piac vagy csak részben akkor lessz itt igazi forradalom.Kb. De annak örülnék a legjobban ha minden flottull menne mindenkinek.Nem kell már ez a zöld vörös izé mert már uncsi.Jah a kékekröl meg inkább pszt. :)

BF3: aSaca-Hun

(#17) unrealnoise válasza Strezi (#15) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Én sem értettem, most sem értem, hogy mit akarnak a GPU-val még... pont az a leggyengébb a gépekben... szerintem...

Főleg a GPU miatt van frémráta gond, satöbbi.
Egy kezemen meg tudnám számolni, hogy mennyi fix 60 FPS-el futó játékot adtak ki a konzolokra eddig... és ebben lehet benne lennének a sportjátékok is... ;] :(

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#18) krx21


krx21
nagyúr

Kezdik kiismerni a hardvert! :C Miért nem tudták eddig mit vettek az AMD -től? ;]
Meg eleve a koncepció is fordítva lenne egészséges: Készíteni kellene egy űrber api-t és vele együtt egy hozzá passzoló hardvert... Mire tudják majd tényleg rendesen programozni addigra a lőerő egy tablet-el is több lesz.

[ Szerkesztve ]

(#19) Peat;)


Peat;)
veterán

Értjük, a hardware az bika, a software is nagyon jó, értem én. A konzol másfél éve van piacon, a fejlesztések ki tudja mióta futnak rá (tipp 3 éve) de még várjanak 2 évet a vásárlók, tulajok...

Szerintem hagyni kéne ezt a fajta népámítást és azzal ami van minőségi játékokat alkotni. Szerintem.

(#20) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

A lényeg szerintem továbbra sem az, hogy melyikben milyen lehetőségek rejlenek, hanem hogy vannak-e olyan fejlesztők akik ki is használják a lehetőségeket és hogy mennyire használják kis a hardvert. Ergo a mindkét konzol előnyét a jól megírt kiemelkedő játékok adják, és nem a vas.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#21) letepem válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


letepem
aktív tag

Sonynak ott a naughty dog ők biztos lehetsz benne hogy olyat fognak alkotni erre a vasra is hogy elképednek itt egyesek...

Még hogy a GPU a gyenge pontja látom egyeseknek lejött a koncepció és értenek is hozzá

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#22) #16729600 válasza Tigerclaw (#20) üzenetére


#16729600
törölt tag

Igaz,ennek ellenére teszem azt szorobánra elég nehéz maradandót alkotni. :B :)

(#23) Menthirist válasza letepem (#21) üzenetére


Menthirist
veterán

azzal nem sokat érünk, ha mondjuk két szuper-pro csapat a konzol életciklusa alatt kihoz 2-2 játékot rá.

Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

(#24) unrealnoise válasza letepem (#21) üzenetére


unrealnoise
senior tag

Alacsony szintű hozzáférés blabla. Attól nem lesz erős a vas... értem én annyira amennyire kell, és ehhez elég megnéznem, hogy mennek a játékok a "next-gen" gépeken..

steam / trakt.tv ID: unrealnoise

(#25) Strezi válasza letepem (#21) üzenetére


Strezi
őstag

Mondod ezt te, aki egyetem mellett pincérkedik :))

Mutassak 100%-os GPU capture-t, 55FPS mellett? Kielemzed?? Jaaaa, azmiaz, mi :Y

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#26) #45185024


#45185024
törölt tag

Ez olyan mint régen a gépi kód meg a C++ hogy a gépi kódban gyorsabbak a programok csak ki a fene akar gépi kódban programozni?
Az alacsony szintű kártya programozás sose lesz a kis garázscégek kiváltsága akik a korai hozzáférésű meg ócsó játékokat írják.
Miért nincsennek olyan szinten megírva a grafikus motrok hogy ezzel a programozóknak már ne kelljen foglalkozni, Unity 5 olyan szinten van elmaradva a crytechtől meg a "másiktól" hogy nagy csodát ne várjanak.
Programozd le AMD re meg külön Nvidiára ja meg a 970-nek külön kezeld 3.5 gigáig a memóriáját ...
Legtöbb játékot már nem írják meg külön pc re meg konzolokra hanem egyszerű konzolport.
Risen 3- al ugye te is játszottál és érezted a konzol ízét ?

[ Szerkesztve ]

(#27) Ghard


Ghard
őstag

Még a ps2nél elhittem, hogy ez a gép a szuper pcket is lealázza, azóta felnőttem ;]
A ps3nál is ment a rizsa, de amikor monitorra kötöttem, nem vette fel a versenyt akkor egy pc játékkal a grafika, mert mosottas volt. Viszont olyan játékok jöttek rá, amik simán eladták a játékélménnyel (nekem) a konzolt és ez most a ps4nél nagyon nincs így. A GT 6nál volt olyan hír, hogy sokkal könnyebb programozni, sokkal hamarabb kész lesz a nextgen, hát a mai napig még infómorzsa sincs róla.
Amióta meg a GTA 5el játszok pcn, a napnál is világosabb, hogy mit tud mutatni egy nextgen játék pc-n és mit tud konzolon. De ettől még jobb játék lehet rá, nem bánnám ha jönne már valami tényleg igényes exkluzív játék.

(#3) ldave
A cod szerintem nem a legjobb példa, a sorozat sosem a grafikáról volt híres.
Inkább az Uncharted első részét és a Last of Us-t érdemes megnézni, főleg mert a fejlesztőcsapat is ugyan az.

(#28) D1Rect


D1Rect
félisten

Melyik a kakukktojás?
- linux éve
- a következő AMD cpu
- nextgen grafikai színvonal ugrás

Megfejtés:[link]

"The rewards of tolerance are treachery and betrayal."

(#29) Geller72


Geller72
veterán

.....szép lassan elérünk arra a szintre, hogy a szoftver eléri a hw szintjét...vhol a PSX konzolnál olvastam hasonlót 1996-7-ben..

(#30) Geller72 válasza D1Rect (#28) üzenetére


Geller72
veterán

..melyik évben??? :U..mindegyikben?

[ Szerkesztve ]

(#31) Z10N válasza imi123 (#5) üzenetére


Z10N
veterán

Ezen jot derultem. Nyilvan az AMD-nel hulyek dolgoznak. Sot az M$ es a $ONY meg annal is hulyebbek voltak amikor custom chipet kertek :DDD

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#32) haddent válasza asaca (#1) üzenetére


haddent
addikt

Boccs de ebből Ti max. csak szívni fogtok.. :F PC gépigény ugyanúgy csak nőni fog az egekbe, nehogy azt hidd, hogy ott is optimalizálnak majd.

imi123 röviden és irodalmi nyelven: fingod nincs arról, hogy mi az és mire jó az APU

(#33) imi123 válasza haddent (#32) üzenetére


imi123
őstag

Valóban nem vagyok szakértő.
Nyilván Te az vagy.Nem segítenél be nekik?Úgy tűnik a szükség lenne a tudásodra! ;]

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#34) DithenS


DithenS
senior tag

Olcsó konzoltól ez várható szerintem,megnézzük a PS3 a megjelenésekor de az Xbox 360 is a gyártási költségek nem kompenzálták az eladási árat.
Tehát kevesebbért adták a konzolokat mint amennyiért le tudtak gyártani 1 db-ot ami ugye eleinte mínuszt okozott a két cégnek,de legalább lett egy tartós konzol ami azért kihúzott 7-8 évet,most meg ott vagyunk hogy a Sony dicsekedett a legelején hogy a konzolból is jön már a profit,tehát nem épp nullszaldó volt a cél hanem hogy nyerjenek is,így lett gyenge a hardver mert ez fért bele a keretbe.
De amúgy minden generációnál el kell b@szni valamit?! Régi konzolokkal a RAM-al voltak problémák,most beletettek annyit mint a szemét de most meg a GPU meg a CPU gyenge.. :W
Annak a procinak kb 2,5Ghz-n kellene ketyegnie,a GPU-nak vagy bocsánat APU-nak meg kb kétszer ilyen erősnek kellene lennie hogy már a legelején ne ütközzenek a játékfejlesztők limitbe mert hát mi lesz itt 3 év múlva?!
Igazából ilyenkor gondolkodok hogy jobban megéri e egy PC? Persze konzol kényelmesebb sokkal mint gép előtt görnyedni de míg PC-n 200-ból kihozok egy normális gépet amivel én szerintem kihúznék 4-5 évet talán közepes beállításokkal,mint konzolon 5 év múlva low beállításokkal HD felbontásban..
Aztán nem kell fizetnem a multiért se,a játékok is jóval olcsóbbak szóval nem tudom,nekem ez a generáció bukásnak tűnik de nem szeretnék vitát indítani,ez az én személyes véleményem :)

(#35) Ghard válasza DithenS (#34) üzenetére


Ghard
őstag

Persze konzol kényelmesebb sokkal mint gép előtt görnyedni.

Jó lenne már felfogni, hogy nem mindenki egy hokedlin ücsörög a monitor előtt... ;)

(#36) haddent válasza imi123 (#33) üzenetére


haddent
addikt

Szakértő nem, de legalább csak az itteni cikkek felét elolvasom/nám mielőtt hülyeségeket írnék le :N

DithenS a GPU hol gyenge PS4 -ben? XO -ban sem "gyenge", de PS4 -ben meg... na mindegy... :C 3 év múlva, mint ahogy olvashattad volna akár ebben a cikkben is, előrébb leszünk, nem hátrébb. Mármint kihasználhatóságban.

Ghard van igazság abban amit mondott, és számára az a pc. ezzel mi a baj? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) joysefke válasza D1Rect (#28) üzenetére


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Ez jó :))

haddent:
Szakértő nem, de legalább csak az itteni cikkek felét elolvasom/nám mielőtt hülyeségeket írnék le

Mi lenne, ha az itteni cikkek felének elolvasásán kívül, mondjuk kinyitnád a szemed és megnéznéd, hogy mi folyik abban a nagy hideg-nyirkos kényelmetlen való világban, hogy saját magad tapasztalatán tudj véleményt alkotni, ahelyett hogy megelégszel annyival, hogy fantazmagóriákkal tömik a fejed arról, hogy mi lesz majd a jövőben.

J.

[ Szerkesztve ]

(#38) letepem válasza Strezi (#25) üzenetére


letepem
aktív tag

1. Neked semmi közöd ahhoz hogy egyetem mellett én hogyan tartottam el magam és családom! Valamelyest le is ír Téged, hogy mégis milyen irányelvek szerint minősíted az embertársad!
2. Már rég továbbléptem és én balga mertem feltenni egy kérdést itt fórumon... Csak hogy tudd Mr Programozó Úr jelenleg olyan szabadalmat tettem le az asztalra, amit valószínűleg te is használni fogsz, amint autót veszel 2016 után!

[ Szerkesztve ]

látok, hallok, érzek és gondolkodom.

(#39) imi123 válasza haddent (#36) üzenetére


imi123
őstag

Szép cikkek elismerem.
Azért néha olvass vissza is és úgy kezeld ezeket az infókat.
Felvázolt jövő VS valóság.Utána esetleg megértesz!

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#40) mikej95


mikej95
aktív tag

Óriási előrelépés. Fizikai szimuláció, mi? Inkább 60fps kellene 1080p-ben. Már látom a jövő PS4 játékait ahol anno az innováció nevében bevezetett fizikai szimulációk egy fedezékrendszeres, tornyokkal zónákra osztott térképű, sablon TPS-ben malmoznak a fedezékből röpködő törmelékkel. Ezért aztán megérte!

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#41) Dexar007


Dexar007
veterán

,,PayStation 4: jön az aduász"

Hu,en meg azt hittem,hogy vegre valami nagyobb exkluziv cim jön ra. :DDD Szerencsere megnyugodhatok,igy csak jovore kell majd visszavasarolnom a gepet.

Give me your cum,bull!

(#42) b. válasza haddent (#36) üzenetére


b.
félisten

És 3 év múlva lesz egy 5 éve piacon lévő , már most gyengének számító hardvered. ami felzárkózik az akkor belépőszintű gamer Pc hez. Na és persze addig a Pc piac egy helyben topog,. Ez a szakadék, ami most már megvan a Pc és a konzolok között grafikai minőségben nőni fog, ebben biztos vagyok.

Xbox meg le van húzva a cikkben, de az nem mellékes , hogy a világ egyik legelterjedtebb operációs rendszerének a friss változatát kapja meg (remélhetőleg nem 2 év múlva)., amihez lehet , hogy a Sonynak kellene felnőnie nem? (Win 10 Dx 12) Nem hinném hogy olyan rossz kombó lesz, főleg az átjárható multicímekkel. Számomra ez többet ígér , mint a sony " kihozzuk a maxot a talicskából " ígéretei.
[link]
Kicsit több pártatlan megközelítést várna az ember, ha már sokan csak innen merítik a "tudásukat"

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) derive válasza b. (#42) üzenetére


derive
senior tag

Mar bocs, de hiaba a rancfelvarrt oprendszer, ha egyszer a vas keves hozza, mar a PS4 sem bajnok, az XB1 meg annak is alatta van. A DX12vel annyit ernek el, hogy eltunik az XB1 exkluzivitasa, anelkul meg mar igencsak gyenge lesz a hardver, kulonosen ha nem optimalizalnak ra celiranyosan. Veszelyes terep ez, mert ha a fejlsztok egy koddal letudhatjak az i7+GTX980 kombot meg a XB1t, alighanem az utobbi a kapja a nyalokat a low beallitasokkal. Tulkepp mind az MS, mind a Sony meglephetne egy felgeneracio frissitest ZEN+GCNel 14 nm-en, hogy ne egy belepo gamer PC minoseget hozzak, de meg megtartsak a mostani optimalizalasokat.

[ Szerkesztve ]

(#44) Dr. Akula válasza derive (#43) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Minek ölnének sok pénzt a változtatásba, ha a mostani is tökéletesen futtatja a GTA5-öt?

Bónusz kérdés: egy ugyanilyen pc-s hardveren ez hogy futna? Akkor most mi is a gyenge?

[ Szerkesztve ]

(#45) Dr. Akula válasza imi123 (#5) üzenetére


Dr. Akula
félisten

Épp arról szól a cikk hogy a CPU le van szarva, ami fontos az a GPU. Biztos jobban jártak volna egy i7-essel...

(#46) SylverR válasza Dr. Akula (#45) üzenetére


SylverR
senior tag

Hát nem tudtad? :Y
A zihét azaz istencsászár.
Ha a Sony és az MS nem lett volna olyan buta, hogy AMD hardvert vesz, hanem a kékektől és a zöldektől veszi, akkor most a konzolok olyan erősek lennének, hogy képesek lennének féreglyukat nyitni egy messzi-messzi csillagrendszerbe, ahol 3 mellű szőke űrlányok(lények) várnák türelemmel minden kívánságod, kérésed. :B

[ Szerkesztve ]

Nem!

(#47) haddent válasza joysefke (#37) üzenetére


haddent
addikt

Kepzeld el megjelenes elott 2 hettel mar ps4 el jatszottam es azota is :))
Es igen meg vagyok elegedve. Es me lesz jobb.
csak gondoltam a szemelyes tapasztalat helyett eszervekkel jobb lenne meggyozni de hat kinek mi :))

(#48) b. válasza derive (#43) üzenetére


b.
félisten

A hardver koránt sem minden.A cikk a plusz szolgáltatásokról szól.Elhiszem ,hogy szép és jó lesz, de nehéz versenyezni egy xbox live+windows,TV, stb szolgáltatással.Az xbox one exluzívítása meg nem értem miért szünne meg.Mert pár eleve multiplatform címben együtt tolhatod windows phone vagy Pc tulajokkal?Fable mar ezért is nagyon várós nekem,mert kíváncsi vagyok rá.
Amúgy mutass nekem csak egy olyan multiplatform címet,ahol egetrengető a grafikai különbség,vagy bármelyik meghaladja egy mai átlag pc tudását.Nem csili vili haszontalan effektekre gondolok,hanem úgy mindenre.
Itt minden a fejlesztőkön és a kiadókon múlik.Bármelyik hardverre ki lehet adni olyan játékot,ami szép,csak idő és pénz és tehetség kérdése.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#49) Kotomicuki


Kotomicuki
senior tag

Ha-ha-ha, kibújt a szög a zsákból: nem az évek óta elhanyagolt, szegény PC-seknek kell a DX 12, hanem a belterjes konzolt kellett felzárkóztatni, mert az a fránya ellenfél nem elégedett meg a jobb hardverrel, hanem még a szoftverkörnyezeten is fejlesztett közben, így keresztbe téve a picipuhának!
A nagy lépések mögött milyen apróságok bújnak meg... :N

A regisztrációdat véglegesen kitiltottuk a következő ok miatt: III.10.8 Üdvözlettel: PROHARDVER!

(#50) Strezi válasza letepem (#38) üzenetére


Strezi
őstag

Maradjunk abban, hogy szakmai forumban szakmai elvek, múlt és saját tapsztalataim alapján alapján minősítem a hozzászólásokat ;) Pl. amihez nem értek, abba nem kötök bele :N

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.