Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Végre maszturbálhatnak az intel fanok, nem mondható már el hogy "egyedi" a rengeteg biztonsági résük :DD

Troll off

Ha javítható bármilyen sebesség vesztés nélkül és javítják is akkor nincs gond, gondolom nem hardveres rések egy kis sebességért cserébe.

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#2) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Elemelje fel a kezét akit most meglepett ez a hír...

gyakorlatilag a WHQL hitelesítés manapság csak a pénzbeszedésről szól ... nagyon minimálisak a minőségi "követelmények" ... :(

amíg nem keményít be MS, addig nem lesz "tisztogatás" ... illetve ez a gond linux esetén is gond lehet, ott se szeretik emiatt (se) a "zárt driver"-eket...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#3) b. válasza DraXoN (#2) üzenetére


b.
félisten

Az a gond, hogy MS csak a saját háza táján söpör, szinte minden mást( gyártó) leszar, hogy nekik mire lenne szükségük egy egy update alkalmával miért nem megy éppen ez vagy az az adott hardvernél.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#4) Thrawn


Thrawn
félisten

Érdemes megnézni cégekre lebontva a jelentéseket, főleg a Timeline rész beszédes, hogy ki hogy állt hozzá ezekhez a sérülékenységekhez. Némelyik hát hogy is mondjam, siralmas... :(

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#5) Kansas


Kansas
addikt

Azért azt érdemes megnézni, hogy az AMD közvetlenül nem szerepel benne, csak "ATI Technologies"-ként, ami ugyebár 2006-ban megszűnt létezni... felmerül a kérdés, ez az egész tanulmány mikori adatokkal dolgozott?
Egy 2006-ban megszűnt cég driverei ma milyen relevanciával bírnak, mennyi található meg belőlük a mai(nem legacy) driverekben? A többi érintett cég is hasonlóan régi drivereivel került be?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

ez egy olyan fontos hír, hogy duplán is meg kell jelentetni?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Rimuru válasza bambano (#6) üzenetére


Rimuru
veterán

Par honapja mar duplikaja a hireket a lapcsalad... ugy latszik jelen esetben nem tudot egymasrol a 2 szerzo ezet 3x is megjelent. :DDD

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#8) Akula


Akula
őstag

Hogy az ember ne legyen nyugodtan. :W

(#2) DraXoN: ezt nem értem. a Linuxnál pont, hogy ez nem lehet gond, mert ezek a hibák egyből kiderülnek a közösségi nyílt forráskód miatt.

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha egyik napról a másikra 1/3-ára csökkenne a windows alatt működő hardverek száma, mert a driverek 2/3-át soha nem látta microsoft és nem is írhatta alá, ezért nem telepíthetőek fel vagy nem töltődnek be többet, akkor hirtelen nagy népszerűségre tennének szert.

(#10) #16939776


#16939776
törölt tag

Én olyan biztonságban érezném magam, hogy többet nem vennék PC-be alkatrészt.

[ Szerkesztve ]

(#11) DraXoN válasza Akula (#8) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

pont ezért mondtam linux alatt a ZÁRT drivereket, vannak hardverek amikhez csak az van, vagy VGA-hoz ha "teljesen" ki akarja használni az ember...

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#12) Csabroncka


Csabroncka
addikt

Végül is minden már ekörül a sebezhetőség körül zajlik, ezek után ez jut eszembe:

régen így védekeztek a sebezhetőség ellen:

ma így védekezel a sebezhetőség ellen:

A közös bennük, hogy mindegyik megoldás lassulást okoz!

Szóval dőljünk hátra és sz@rjuk le :(((

"in medias res"

(#13) b. válasza Kansas (#5) üzenetére


b.
félisten

Szerintem az ATI alatt a VGA részleget( ATI radeon) érintő driverekre gondolnak nem az ősrégi ATI ra. A PDF ben benne van, hogy CPU nal sokkal komplikaltabb a dolog,nem igazán támadható.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) Kansas válasza Akula (#8) üzenetére


Kansas
addikt

"egyből kiderülnek a közösségi nyílt forráskód miatt" - nem kiderülnek, max kiderülhetnek. A nyílt forráskód magában csak a lehetőséget teremti meg, a melót nem teszi bele senki helyett - és ráadásul ahogy fentebb írják, a "komoly", a HW képességeit maximálisan kiaknázó driverek jó része Linuxon is zárt forráskódú, binárisként terjed.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#15) Kansas válasza b. (#13) üzenetére


Kansas
addikt

Az AMD grafikus részlegét tudtommal soha nem hívták "ATI Radeon"-nak(Radeon Technology Group volt a neve, előtte meg AMD Graphics Product Group , az ATI brand-et soha nem használták az AMD-n belül), bízom benne, hogy annyira nem dilettánsok, hogy az AMD-t hívják ATI-nak, logóstul, mikor semmibe nem kerülne nekik AMD-nek hívni, a kapcsolódó márkajelzéssel. Tehát gondolom ezek a megállapítások még az ATI Radeon időkre érvényesek(és nem csak az AMD kapcsán).
Vagy - az is lehet, hogy a doksi egy jó része korábbi kutatásaik újrahasznosított kiadása(pl. a Win logó sem olyan már a Win8 óta, mint ami itt szerepel).

CPU-hoz meg nem igazán van driver, tehát ha kifejezetten driver problémákat keresnek, ott nem fognak találni - gondolom az Intel is az IGP-k vagy az Ethernet/WiFi kártyáik driverei miatt szerepel, nem a procik révén...

szerk.: kicsit utánanéztem, és az alapján az AMD csak 2010-ben hagyta abba az ATI Radeon márka használatát és váltott AMD Radeonra... my bad.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#16) Kansas válasza Csabroncka (#12) üzenetére


Kansas
addikt

Az OS frissítések túlnyomó része nem lassít semmit, Windows-on sem. Csak a Spectre/Meltdown/kapcsolódó javítások, azok is csak azért, mert az előttük meglevő sebesség egy része pont abból származott, hogy baxtak HW-ben kezelni ezeket a sebezhetőségeket.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#17) DraXoN válasza Kansas (#15) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

CPUnak is van drivere, csak erősen a kernel része amit átlag user sose lát/telepít ... jól is van ez így.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#18) Kansas válasza DraXoN (#17) üzenetére


Kansas
addikt

Vannak CPU-specifikus optimalizációk a kernelben(szálkezelés, miegymás), de a klasszikus értelemben vett driver modul(legalább is Windows-on) nem igazán, inkább az AGESA van a legközelebb ahhoz amit én CPU driver-nek hívnék, de az meg a BIOS-ban(UEFI-ben) van.
Csúnya is lenne, ha a gép nem tudna bebootolni, mert nem tud mit kezdeni a CPU-val :D

Linux-ról nem nyilatkozok e tekintetben, ahhoz nem értek hozzá eléggé.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#19) Rimuru válasza Kansas (#18) üzenetére


Rimuru
veterán

amd microcode resze a linux-firmwarenek, intel kulon adja ki.

Vigyázat, csalok!

(#20) Sinesol


Sinesol
veterán

Kb. mindenben van sebezhetőség, amit megirtak, max még nem találták meg őket.
Egyébként vihar egy pohár vizben kategória az egész, nagyon uborkaszezon van úgy tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Remélem a gyártók még tudják követni ezeket, mert én már nem. Meg már nem is akarom. Most befoltoznak egyet, holnap jön helyette 2 másik. Abban viszont biztos vagyok hogy egy mezei pc-n nem ez lesz a legnagyobb biztonsági lyuk, amit foltozni kéne.

(#22) bobalazs


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Ez a DEFCON mindig hoz valami meglepetést! :D
Ami nem is igazán meglepetés.

(#23) Gdi válasza Kansas (#14) üzenetére


Gdi
senior tag

A nyílt forráskód annyira biztosíték bármire is, hogy húha...
Lehetőséget ad a keresésre, de egy ügyes approved commit és egy halom új backdoorra is.

Dirty COW meddig is létezett? 9-10 évig?
meg a jópofa "&& (current->uid = 0))" egy IF-ben.

ecetera

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#24) Joci10 válasza Rimuru (#7) üzenetére


Joci10
őstag

Ha jól láttam, akkor az egyik oldalon megírják, és ha érinti a másik oldalt is, akkor az 'átveszi' és kirakja magánál is. Nem duplikálja, csak ott is megjelenteti. És ez jól látszik abból is, hogy a két hírnek ez a közös fórumtémája (vagyis nem csináltak mindkettőhöz 1-1 fórumtémát, hanem mindkettőről ide irányítanak); közös a megjelenési ideje, teljesen azonos a hír, .... és ha az IT Café-nál lévő szerző névre kattintasz, akkor hová is jutsz? A végén még kiderülhet, hogy a 2 szerző 1... :D

(#25) Egon válasza Lacika112 (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Végre maszturbálhatnak az intel fanok,

Ilyenkor magadból indulsz ki? Rosszul teszed... ;]

Persze értem én hogy mitől jut egyből az eszedbe az Intel, egy kb. az összes iparági szereplőt érintő hír kapcsán is: prófétád, az Abuthizmus egyház megalapítója nem hagyta ki a ziccert, és mulasztotta el átkötni a hírt az első bekezdésévelés az első linkjeivel... :C

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#26) Kékes525 válasza bambano (#6) üzenetére


Kékes525
félisten

Akkor ezért találtam ismerősnek. :D

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#27) Karness Muur válasza Thrawn (#4) üzenetére


Karness Muur
csendes újonc

Bocs, de ezt hogy érted?: "Érdemes megnézni cégekre lebontva a jelentéseket, főleg a Timeline rész beszédes"
Előre is kösz.

(#28) Rimuru válasza Joci10 (#24) üzenetére


Rimuru
veterán

A technikai reszlet mindegy, 2x ugyan az jon(/tt mert mar leiratkoztam nehany PH oldalrol emiatt) RSS-ben ezt duplikaltnak veszem.
Jelen esetben viszont tenyleg 3x megjelent, 1x PH === 1x ITC es korabban 1x ITC (masik szerzovel).

Vigyázat, csalok!

(#29) Thrawn válasza Karness Muur (#27) üzenetére


Thrawn
félisten

Itt van pl az Asus, Asrock, Gigabyte, stb: [link]
Bedátumozva minden, mikor vették fel velük a kapcsolatot, mikor, hogyan reagáltak, ilyesmi.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#30) Karness Muur válasza Thrawn (#29) üzenetére


Karness Muur
csendes újonc

Kösz! Link nemvolt a hozzászólásodban Timeline meg időrend magyarul. :-)

(#31) nexplo


nexplo
őstag

Akkor most az intel prociban vagy az intel meghajtóban van a rés? :D
Én már nem tudom követni. Több lukam lehet mint egy jobb fajta sajtnak :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#32) Thrawn válasza Karness Muur (#30) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem linkeltem, mert a hírben benne volt az oldalé :)
Tudom mi a Timeline magyarul, de így találod meg a jelentésben.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#33) ribizly


ribizly
veterán

Ti nem unjátok még ezeket a híreket? Értem én, hogy vannak gondok a világban, meg fontos, hogy az egyén, az adataink, a privát dolgaink biztonságban legyenek, de azt érzem, hogy ez már túl van tolva.
Mindig lesznek biztonsági rések, de ezeket érdemes volna rangsorolni, mert sok kihasználásához olyan együttállásoknak kell meglennie, aminek az esélye 1 az 100000000-hez, miközben a "javítása" (blokkolása) komoly performance impact-al jár.
Nekem már elegem van ezekből az engedélyem és beleegyezésem nélküli (biztosan van benne szó persze az EULA-ban, de most ezt hagyjuk) érkező "biztonsági frissítésekből", amelyek szétkúrják a drágán megvásárolt és használni kívánt gépemet.

[ Szerkesztve ]

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#34) Predatorr válasza Kansas (#5) üzenetére


Predatorr
őstag

No, máris láthatod, melyik cég rendelte meg a kutatást. :)

Minden sebezhető, szerintem a hackerek is tudják anélkül, hogy szólnának róla nekik. Amíg államok lesznek, biztonsági rések is.

A W10 már olyan biztonságos, hogy a Roccat billentyűzetem driverét semmiféle módon nem lehetett telepíteni, a „remek” céges support is csak ökörségeket tudott mondani (clean boot, stb, amelyeket magamtól is teszteltem). Küldhettem vissza, buktam 2000Ft-ot a usereket leszaró gyártó és a MS miatt.

Nacplo: prociban, hardveres feature. Marad is 10 v.7 nm átállásig.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#35) Malák


Malák
aktív tag

Azért ez nem hangzik túl jól : (

(#36) dabadab válasza Thrawn (#32) üzenetére


dabadab
titán

Aztaq... most megnéztem a Gigabyte-ot, ez egyszerre baromi vicces és tragikus:

2018-04-24: SecureAuth sent an initial notification to services@gigabyte and services@gigabyteusa and requested for a security contact in order to send a draft advisory.
2018-04-30: Gigabyte Technical support team answered saying the notification was too general and requested SecureAuth to open a ticket in the Support portal.
[...]
2018-05-04: Gigabyte Technical support team replied saying that Gigabyte is a hardware company and they are not specialized in software, and requested for technical information.
[...]
2018-05-16: Gigabyte Technical support team answered that Gigabyte is a hardware company and they are not specialized in software. They requested for technical details and tutorials to verify the vulnerabilities.
[...]
2018-05-16: Gigabyte replied saying that the draft advisory was general and asked for a personal contact.
[...]
2018-05-16: Gigabyte replied saying that the draft advisory was general and asked for a phone contact again.
[...]
2018-07-12: Gigabyte responded that, according to its PM and engineers, its products are not affected by the reported vulnerabilities.
2018-12-18: Advisory CORE-2018-0007 published as 'user release'.

Szóval nagyjából három hónapon keresztül odáig nem sikerült eljutniuk, hogy a proof-of-conceptet kipróbálják, hogy tényleg lássák, hogy a saját drivereikben ott a biztonsági rés, majd a végén letagadták az egészet.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#37) Akula válasza dabadab (#36) üzenetére


Akula
őstag

:W :W :W

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#38) Lacika112 válasza Egon (#25) üzenetére


Lacika112
aktív tag

Akkor megvolt a szokás személyeskedés 😂
Az hogy az iparág évtizedeken átnyúló hardveres biztonsági réseit meg merem említeni "Abutizmus"?
Komolyan gondok vannak 😂

Jelenleg egy olyan hardver cég van akinek egyedül több biztonsági rése van mint a többinek összesen x 10......
Bizony....bizony.... Abu ekkora "hatalom" megszabta 10+ éve egy cégnek tervezzen selejtet így majd cikkezhet róla...... Orvos látott? 😂

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#39) nexplo válasza Lacika112 (#38) üzenetére


nexplo
őstag

Nem kell mindent magadra venni. Én úgy látom hogy az innováció az újítás és ez a hajszolt fejlesztés ez fénysebességgel halad, amíg a stabilitás és biztonság kullog utána. Ez a fogyasztói társadalom sajnos. Ami elszomorít hogy ez kb minden területre igaz lassan. :(

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#40) FlashLed


FlashLed
senior tag

Kérdem én:

Mire a WHQL? Dísznek?

The Mechanic

(#41) bobalazs válasza FlashLed (#40) üzenetére


bobalazs
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Az a whql a működésére vonatkozik nem a sebezhetőségekre a forráskódban.

(#42) bambano válasza FlashLed (#40) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mint amikor egy 20 éves bontószökevény rozsdaboglyára felraknak négy krómozott felnit meg egy gyorstankoló matricát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#43) nexplo válasza bambano (#42) üzenetére


nexplo
őstag

:D :DDD ezen besírtam :DD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#44) FlashLed válasza bobalazs (#41) üzenetére


FlashLed
senior tag

Bocsi, butaságot kérdeztem :D

The Mechanic

(#45) Kékes525 válasza FlashLed (#44) üzenetére


Kékes525
félisten

Annyira nem, mert a WHQL tesztnek a biztonságot is kellene ellenőriznie, mert a felhasználók döntő többségének a szemében a Microsoft az oka a biztonsági problémának is.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46) Kansas válasza Kékes525 (#45) üzenetére


Kansas
addikt

Arról a MS nem tehet, hogy a felhasználóinak a döntő többsége dilettáns.
Nem az a megoldás, hogy mindent felvállal, amit a felhasználók neki tulajdonítanak...
Ha a HW/driver gyártó a hiba oka, akkor a javítás felelőse is.
Arról nem is beszélve, hogy a sok marha "power user" terjeszti is, hogy az a megolodás bármire is, hogy le ke tiltani a frissítést(vagy legalább megpróbálni).
Ha mostantól az idők végezetéig csak hibátlan, 1mp alatt feltelepülő, 1MB-os frissítéseket is ad ki a MS, akkor is azt fogja szajkózni a sok "hozzáértő", hogy le kell tiltani, mert szar, lassít, sokáig települ meg sok helyet foglal... az igazi hozzáértők persze nem, de ők kisebbségben vannak és nem szeretik annyit tépni a szájukat, mint némely fórumhuszár.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#47) Kékes525 válasza Kansas (#46) üzenetére


Kékes525
félisten

"Ha a HW/driver gyártó a hiba oka, akkor a javítás felelőse is."

:K Igaz, de:

"Nem az a megoldás, hogy mindent felvállal, amit a felhasználók neki tulajdonítanak..."

:N Az lehet, hogy ez nem igazságos, de a felhasználók többségét ez nem érdekli és ha nem akar presztízs veszteséget, akkor fel kell vállalnia ezt szerintem és mellette a háttérben nyomást kellene gyakorolnia a gyártókra a jobb és biztonságosabb driver fejlesztésekért.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#48) ribizly válasza Kékes525 (#47) üzenetére


ribizly
veterán

Kiváló példa az én esetem erre az ASUS-al. Felkerestem az Intel-t (chipset és CPU gyártója), Mircosoft-ot (OS, amivel jött az új microcode) és az ASUS-t (alaplap gyártója), hogy ugyan tegyenek már valamit azzal kapcsolatban, hogy kapjak új BIOS-t, vagy Intel driver-t vagy az MS tegye vissza a korrábi microcode dll-t.
Az Intel hárított helyből.
Microsoft-nál fogalmuk sem volt, hogy mi a fene történik. :D
Az ASUS-nál is hárítottak, de amikor tudtam már mutatni pár forum-ot, ahol a problémáról ment a beszélgetés, akkor legalább nem küldtek el és (elvileg) felvették a kapcsolatot az Intel-el. Egyébként meg részükről mindenki bekaphatja. Már azt is megkaptam a végén, hogy vegyek új alaplapot (ezzel platformot cserélve), mert az enyém már "elavult". Az, hogy még egy garanciális alaplapról beszéltünk éppen az senkit sem érdekelt.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#49) bambano válasza Kansas (#46) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a helyzetet az idei német nagydíjjal tudnám szemléltetni: esett az eső, voltak nagy tócsák, amire ha felúszott az autó, akkor a nagynevű f1 pilóták rögtön utassá váltak, és szálltak, amerre a fizika vitte őket.

na pontosan ugyanez van a w10-ben. az ms minden döntési lehetőséget kivett vagy ki akar venni a felhasználó kezéből, ráadásul erőlteti a cloudot is, egyre inkább utassá válik a tulajdonos. ha viszont a tulajnak nincs beleszólása a dolgokba, akkor az a felelős, akinek van: az ms.

az ms-nél is látható, hogy teljesen felesleges, semmit nem érő marhaságokba ölik a fejlesztési erőforrásokat (jól emlékszem, hogy már megint belebabráltak a startmenübe?), ahelyett, hogy lassítanák az új feature-k tervezését és implementálását, helyette hibát javítanának.

az ms részéről nyilván nem az a megoldás, hogy mindent felvállalnak, amit eltoltak és sok pénzbe kerülne kijavítani, de az userek ezt várnák el.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.