Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fanti


fanti
addikt

Nem semmi a táp! Igazi kuriózum gigantomán felhasználóknak.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#2) robekri


robekri
addikt

A csifi:D az csifi, eddig csak egy rossz szériája volr a 410Wos táp!

Nekem tettszik! Esetleg erre lecserélném a mostani házam! (természetesen ez is chieftec 6x5.25 :DDD)

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#3) #72042496


#72042496
törölt tag

Mekkora batár tápegység! Lehet rohanni a boltokba, erre cserélni az 1000 W-os szutykokat, "legyen benne tartalék" alapon. :))

(#4) Thomas1


Thomas1
őstag

Nah, ez megint egy olyan "kinek nagyobb a..." dolog.
Semmi értelme, de mégis megcsináljuk, és nem csak 10W-al lépjük túl az Enermax-ot, hanem egyből 200-al.

A ház viszont nagyon tetszik, lecserélném rá a jelenlegi Chieftec-em, igaz semmi szükségem ennyi 5,25-ös helyre. De szépen mutatna az asztalban. :)

Eladó cuccok: https://tinyurl.com/yayrsbty

(#5) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Ház tetszik nagyon.

A táp meg, őőő, AMD spider rendszerekhez jó lesz majd. Aki tud olyat venni, az már a villanyszámlát is ki tudja fizetni :U

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#6) Gergő_


Gergő_
őstag

1 év alatt szép kis villanyszámlát "csinál" ha ki van használva a "kicsike".Lehet egyáltalán olyan gépet építeni ami 800W-ot fogyaszt? persze értelmes kereteken belül

(#7) george11


george11
senior tag

Korrekt ez a ház, csak kár, hogy egyetlen egy vinyókeret jár hozzá alapban :(

"5 millióból kijön? Fater megállt, visszafordult mint egy veszkó hős és annyit kérdezett teljesen rezzenéstelen arccal: -Mit is mondott azokról a pillangókról...?"

(#8) rudi válasza Gergő_ (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Olvastad a cikket? Le van írva benne, hogy egy csúcsfogyasztású proci és két VGA mennyit fogyaszt. Ha azt megszorzod kettővel (2 nagy proci és 4 VGA), akkor nagyjából kijön, hogy legfeljebb mekkora konfigot lehet összeépíteni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) Hakudoshi


Hakudoshi
tag

Nem igaz, hogy nincs értelme ekkora tápot gyártani.

Gondoljatok csak bele: Ezek után USB-portról mehet majd a hajszárító, a porszívó, az erősítő/házimozi, valamit a mosógép és a mikró is. :DD

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#10) Celtic válasza Hakudoshi (#9) üzenetére


Celtic
tag

Kár, hogy az USB portokon áramerősség limit van...

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#11) Muton válasza Celtic (#10) üzenetére


Muton
addikt

az nem probléma: link

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#12) Speed® válasza rudi (#8) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Mondok egy példát:
Végy egy quad procit és mellé egy Vapo kompit, aztán húzd fel ~5GHzre.
Végy 2db 2900XTt, aggass rájuk vizet és húzd fel őket ~1000/2000MHzre.
Soakéknál hasonló konfiggal kisebb tuninggal kifulladt a 850es Galaxy ;)
Ez a táp valóban sok, ha 7köznapi használatról beszélünk. De nem arra szánják.
Kvalitásához mérten az ára is remek, tekintve hogy 850es Galaxy ugyenennyi..

(#13) Hakudoshi válasza Muton (#11) üzenetére


Hakudoshi
tag

Így van, mindent meg lehet oldani... :C

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#14) rudi válasza Speed® (#12) üzenetére


rudi
nagyúr

Hacsak nem a tápról ment a kompresszor, akkor szerintem nem a 850 W volt a korlátozó tényező hanem a vezérlés. A 850-es Galaxynak is két főtrafója van? (1000-esnek biztosan)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#15) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Szimpatikus kéró.... :)
Nem flame-elni szeretnék, de mivel jobb ennél a cosmos1000? Külsőben másképp jelenik meg, de ebben sztem sokkal jobb a hűtés.

(#16) BRinyo válasza rudi (#8) üzenetére


BRinyo
aktív tag

pl 2db jól megtermett proci 260W, 4db 2900XT 600W, +4-6vinyó 50W. 900W és semmi komoly, csak egy hatalmas munkaállomás kerekedett ki belőle....

(#17) voronoi


voronoi
tag

Egy szervernel miota szamit a hangja? Egy szervernek szerverteremben a helye, mi kozom hozza mennyire hangos.

(#18) kozmate


kozmate
tag

A fix vezetékekkel együtt nem gond három GeForce 8800 Ultra, esetleg hat GeForce 8800 GT vagy Radeon HD 3870 táplálása sem.

(#19) Celtic válasza Muton (#11) üzenetére


Celtic
tag

Vaze, 30 USB portról vakartak össze egy szelet húshoz valamit...
Szted mennyi kell mosógép, mikróhoz?
Viccnek jó, de ténynek nem. Még valaki nekiáll...

Celtic [L.I.P.] - voltam házigazda, vagyok tag

(#20) Speed® válasza rudi (#14) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Itt egy Galaxy Review. Legalul láthatod a belsejét.

"The untrained eye might not notice a few components in the Galaxy PSU, such as the use of triple transformers. Most high end power supplies only use one; very few use two. The Galaxy dedicates one transformer for the 12v rail for the processor; the others take care of the other components in the system. This provides the ultimate solution for stability of the triple quad, quad CPU, quad SLI, and quad graphics. It also provides power for 24 peripherals."

Szóval a Galaxynak 3 főtrafója van :U Nem vezérlésgond volt :(
A túlfeszelt Quad és a húzott XTk iszonyatosan kajálnak. Soakék Prokat húztak, de ugye ugyanarról beszélünk, ha órajeleket nézzük.
Külföldön meg nem ritka, hogy túlfeszeléssel meg szárazjéggel szórakoznak a vidkarikkal is /mitöbb, kompival../.
Meg lehet nézni milyen gépekkel lövik manapság a 3DMark csúcsokat.
Konkrétan k|ngp|nék eredményénél sasold pl. a gépet ;]

(#21) #72042496 válasza Speed® (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez tényleg szuper, csakhogy az eredeti kérdésben szerepelt az "értelmes kereteken belül" kitétel is. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) rudi válasza Speed® (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem, nincs neki három, hanem csak kettő mint az 1000 wattosnak (nagy sárga trafók tök középen). Szerintem a harmadik, kicsike mellettük (a takarólemez alatt) a készenléti kör trafója. A vezérléssel meg arra gondoltam, hogy a 12 voltos feszültség a két főtrafóra van osztva ugyan, de azon belül is szétszedték 17A maximumú részekre, ami fejenként max 204 wattot enged. Elvileg ezt figyeli a túlfesz és túláramvédő elektronika és ha több kakaót rántanak be az egy részlegre kötött cuccok, akkor jön a lekapcsolás. Kellene keríteni egy (két, több) lakatfogót (darabja kb. 40k), ami egyenáramon is méri az áramerősséget és figyelni vele a tápből kijövő 12 voltos szálakat.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) Speed® válasza #72042496 (#21) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az értelmes keretek megítélése egyénenként változó :U
A széthúzott QuadCFes konfigot is lehet használni a GPGPU project segítségével mindenféle orvosi szimulációkhoz, proci meg nem keveset tolna BOINCal.
És még nem beszéltünk az AMD Spider platformról, 4db HD3870es CFXben GPGPU célra használva még húzatlanul is irdatlan számolókapacitás ;)
Szóval szerintem ez a táp jó dolog. Nem, nem lesz általános, de ha kell, van.

rudi
Ezekszerint a Review készítője a készenlétit is főtrafónak vette. Remek..
Igen, valószínűleg a húzott Q66 rántotta be a kelleténél nagyobb mértékben.
Mérés hiányában nem bizonyítható, de az elmélet igazolja valamelyest.
Kíváncsi leszek mire váltanak XtwinZék, egy ilyen Chifit javasolnék nekik. :K

[ Szerkesztve ]

(#24) rudi válasza #72042496 (#21) üzenetére


rudi
nagyúr

Nyilván értelmes keretek között a folyamatosan 400 (rövid időre 450) wattra képes tápok bőven elegendőek, csak legyenek tisztességesen megcsinálva minden tére, például úgy mint a 450-es Corsair VX.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) rudi válasza Speed® (#23) üzenetére


rudi
nagyúr

Bocs, de ezek az eszközök szerintem messze vannak az értelmestől, de tény hogy valahogy indokolni lehet a használhatóságukat. Lényegében viszont hobbi vagy reklámcuccok. Komoly projektekben a tuning szóba sem jöhet. Persze egy 96 fiókos, fiókonként két négymagosos szerver körberöhögi a legnagyobb sima PC-s tápot is :) hogy kell számolni? 96 rack x 2 proci x 130 W TDP = 25 kW? No, és azoknak a gépeknek a használhatóságához már nem férhet kétség. Meg ugye egy nagygépnek kötelező folyamatosan 100%-on futnia mert másképp pénzpocsékolás lenne a fenntartásuk.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Muton válasza Celtic (#19) üzenetére


Muton
addikt

wazze, csak poén volt ;)
teljesen nyílvánvaló, h 5 V, 500 mA nem fog meghajtani egy pl fűnyírót

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#27) Speed® válasza rudi (#25) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez a te véleményed, más, akinek ez a hobbija, ugye értelmesnek látja.
Persze, hogy egy szerver körberöhögi. De szerveren nem futtatnak DMarkokat. Ez olyan mintha egy buszt hasonlítanál össze egy dragre épített járgánnyal :)
Szerintem ezen az áron rendbenvan, ellentétben a 70-80ks 1kWosokkal...

(#28) BobChemistry


BobChemistry
őstag

ha nem 27 ezer lenne a ház, meg is venném
de így...marad a bravo

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#29) rudi válasza Speed® (#27) üzenetére


rudi
nagyúr

Éppen itt van a kutya elásva. Az a szűk réteg látja értelmesnek, akinek ez a hobbija, kedvtelése, szórakozása. Aláírom, hogy egyeseknek szórakoztató 3D mark és egyéb rekorder gépeket összerakni, de attól még nem válik ez általánosan értelmes, hasznos dolognak. DE! nem is kell annak válnia. Igen, van egy szűk felhasználási köre ezeknek az 1 kW körüli tápoknak, egy nagyon szűk, és ebben a körben az 1200-as Chiefzec tényleg ekészen jó ár/értékű.

Tökéletes volt a hasonlatod. A busz egy hétköznapi életben használható dolog a drag gép meg egy elruhgaszkodott szórakozóeszköz. Ugyanez igaz a szerverre és a tuninggépre is.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) Speed® válasza rudi (#29) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Abban mindketten egyetértünk, hogy nem általános célra készült.
De nem is baj, mindenkinek megvan a lehetősége, hogy ne ilyet vegyen.
Ha magamat nézem, legszívesebben egy 400as Zent használnék vízzel..
Ha egy passzív 400asnál elfogadott a ~30ks ár, az ~50k 1.2kWért bagó.

(#31) Blackhole13


Blackhole13
senior tag

Áhh, nagyon jó kis ház, kár, hogy nekem kicsit sok... :O

(#32) Hakudoshi válasza Muton (#26) üzenetére


Hakudoshi
tag

Viszont pl. villanyborotvát, telefonakksi-töltőt, vagy egy nagyobb ventillátort (nyáron jajdejó! :D ) elvileg simán elvinne.

Na jóvan, befejeztem. ;]

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#33) Kriza


Kriza
őstag

Hát ez igen! Jól látom, hogy ezt a tápot a Sirtec gyártja?
Végre nem spóroltak a kondikon sem. Nem sokan raknak Rubycon kondit a tápba. :R
Az persze más kérdés, hogy mekkora létjogosultsága van ennek a teljesítménynek.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#34) glutamin


glutamin
őstag

Ilyenkor mindig elcsodálkozom, hogy én 8500-ért tudtam Chieftec házat venni. Nagyon belenyúltam akkor, de valóban jó kis házak ezek

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#35) hétalvó válasza Speed® (#30) üzenetére


hétalvó
addikt

36k az 1kW-os ebből. Azért a Zenhez képest nem sok.

Látom neked is bejött az AC PWM-ese :D

https://drive.google.com/file/d/1PaO_rKpCcAc7h7-HJCCqz8rbWeJlRSDz/view?usp=drivesdk

(#36) Soak válasza rudi (#22) üzenetére


Soak
veterán

nekem DXX galaxy volt, annak az ágankénti terhelése már 24A , kevés volt igy is

szerk : amugy 750-es Single Rail az utódja

[ Szerkesztve ]

(#37) Speed® válasza hétalvó (#35) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jelen helyzetben inkább vennék 1kWs Chifit és tennék bele 5Vra lőtt ventit..
Mondhatni ideje lenne a Zent levinni 20k körülre...csipáznám ;]

AC persze hogy bejött, 2 van belőle a procin sorbakötve a lap vezérli..állat :K .

(#38) rudi válasza Soak (#36) üzenetére


rudi
nagyúr

Valamelyik CWT belű? A Thermaltake vagy a Corsair? Eccer szívesen elnéznék hozzátok áramerősségeket mérni, csak még nincs meg hozzá a felszerelésem és a metodikám :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) Snoop-y


Snoop-y
veterán

Annyira nem nagy durranás ez a ház. Akkor már egy Chieftec bravo nagyobb szebb könnyebben szerelhető 2x120-as 5x90-es venti fér el benne belefér eatx lap is a vinyók pedig oldalról szerelhetőek.Vagy felül hotswapelhető és csak 23K a ház nem pedig 27K.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#40) Soak válasza rudi (#38) üzenetére


Soak
veterán

Ő az... ma jön meg PC Power and Cooling Silencer 750W ... amugy meg felőlem jöhetsz, legalább ráéreznél az izére és a teszt procik nem csak léggel lennének tesztelve :P :D

szerk : Nekem nem CF (piros) ,hanem SLi-s (fekete) , de csak szinben különböznek

szerk2: Esetleg a csatik különböznek..

[ Szerkesztve ]

(#41) F e Z o


F e Z o
veterán

sztem ezt a tápot ki se lehet használni....

H2O über alles!

(#42) kircipeti


kircipeti
senior tag

Veletlenul nem vett valaki azota egy Chieftec WH-01-est? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.