Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Keiichii83


Keiichii83
csendes tag

Nagyon kíváncsi vagyok hogy a jövő héten mit fogyaszt majd. Úgy emlékszem ha beindul egy ilyen, zabál rendesen.

(#2) ncc1701 válasza Keiichii83 (#1) üzenetére


ncc1701
veterán

Havi 5 ezret megér, ha ésszel használják. Nem 18 fokra kell állítani. Irodában 24-25 fokra állítom, itthon szerencsére nem kell klíma, mert eleve 25-26 fok van maximum bennt nyáron. :)

(#3) adika4444 válasza ncc1701 (#2) üzenetére


adika4444
addikt

Hogy csinálod hogy 25-26 fok legyen?

üdv, adika4444

(#4) dekan0v válasza adika4444 (#3) üzenetére


dekan0v
tag

Én arra tippelek, hogy régi építésű családi házról van szó vastag esetleg vájog falakkal. Nagyon jól szigetelnek.

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Csütörtökön lehet majd tesztelni.
Kicsit meg kell majd szokni a kezelését, illetve milyen hőfokokat kell beállítani, de gyakorlás teszi a mestert. :C

(#6) dekan0v válasza Keiichii83 (#1) üzenetére


dekan0v
tag

Inverteres a motyó, szerintem nem lesz vészes a fogyasztása. 800-900 wattnál nem vesz fel többet. A fórumon még azt is állítják nem elvetendő például fűteni a klímákkal.

(#7) Lauda


Lauda
félisten

Szia!

Latom keszult uj resz. ;) A technikai specifikaciokban melyik a te klimad? A szereles mennyibe kerult?

Koszi! :D

(#8) dekan0v válasza Lauda (#7) üzenetére


dekan0v
tag

Szia! A legelső az a 2,5 kW-os. Sajnos a csak 10ezerrel drágább 3,5-es nem volt. A szerelés 35ezer munkadíj, plusz 6,5 méter rézcsövezés az anyagár 3500 méterenként. Szóval 60k-böl kijön így a szerelés.

(#9) Lauda válasza dekan0v (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi szepen! Csak erdekelne mit tud ez a klima, a szerelest pedig azert kerdeztem, hogy megis mennyit szamoljon hozza az ember a vetelarhoz. :B

[ Szerkesztve ]

(#10) dekan0v válasza Lauda (#9) üzenetére


dekan0v
tag

Az, hogy mit tud nagyon sokban függ a helységtől, attól hogy hova kerül. Ebből fakadóan nem mindegy a hozzá való anyaghasználat illetve nyílván annak az ára. Ha van konkrét elképzelésed, hová kerüljön a beltéri, nagyságrendben meg tudod állapítani hová kerül a kültéri. A legjobb eset ugye az, ha a beltéri és a kültéri között csak a fal van, ergo az anyaghasználat minimális.

Nálunk sajnos ahhoz hogy a legjobb helye legyen a készüléknek, ha a tetőtér alapját nézzük, akkor annak a közepére került, a kültéritől szinte a legnagyobb távolságra.
Viszont eddigi tapasztalataim (2nap) alapján meghálálja, mert a lenti nappali étkezőben is érezteti a hatását. Nekünk elég a 25 fok. A kontraszt így is jelentős a kinti hőmérséklethez képest.

(#11) dekan0v


dekan0v
tag

Mai hőmérsékletek kint és bent, 25 fokra állított klíma mellett:

Kezdek megnyugodni, hogy nem fogom megbánni a beüzemelést. Mondjuk a java még eztán jön XD

(#12) ncc1701 válasza adika4444 (#3) üzenetére


ncc1701
veterán

Új építésű családi ház, tágla falakkal, külső szigeteléssel, 1-2 éves passzív házas ablakokkal, árnyékolással. Napközben bezárva minden, éjjel kinyitva minden, ha kell, egy kb 50 centis ventilátorral fújom befele a levegőt egész éjjel. Főzés nuku, illetve minimális, kertben levő grilltárcsa játszik.
Tetőtérben van 26-27 fok, mert azért a meleg felmegy, de a tetőtérben van 40cm kőzetgyapot szigetelés. Este, mikor felmegyünk aludni, már úgyis ki lehet nyitni mindent, és úgy elviselhető. Tegnap plö 23 fok volt bennt.

De pár éven belül kész lesz a hőcserélős gépi szellőztetés, azt valószinűleg egy 3m mélyen leásott csövön keresztül fogom megtáplálni, akkor bőven 20 fok alatti levegőt fog beküldeni a kecóba. Esetleg 1-2 300w-os peltier elemmel majd rásegítek, kb akkorra már úgyis ingyen lesz a villanyom, lévén tetetek a tetőre napelemeket.

Éltem 25 évet panelban, no way, ott nem lehet mit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#13) ncc1701 válasza ncc1701 (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Biztosan nem bánod meg, nyugodtan tudtok aludni, az pedig megfizethetetlen.

(#14) dekan0v válasza ncc1701 (#13) üzenetére


dekan0v
tag

A meleg miatt legalábbis már nem lesznek álmatlan éjszakáink XD

(#15) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Még egy jó tanács, bár ezt nem látom biztosan a képeken.

Olyan hővédő rolót tegyél fel, ami kinti oldalra lehet feltenni. Sokkal többet érsz el vele, mint egy belső rolóval.

(#16) dekan0v válasza juliabrilke (#15) üzenetére


dekan0v
tag

Igen igazad van. Az volna hatékonyabb. A fényt kivül verné vissza nem belülről. A rolós ablak az a keleti fele a pecónak, 9 után nem éri napfény. A hálóval van a gond, oda sajnos nem tudunk, 3 tetőtéri ablakra kívülről mit lehet? Egy nagy nyárfa volba az igazi XD az udvarba.

(#17) Lauda válasza dekan0v (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Na mi ujsag, mar napok ota tart a kanikula, hogy mukodik az uj klimad es milyen homersekletek uralkodnak a szobaban? ;)

[ Szerkesztve ]

(#18) juliabrilke válasza dekan0v (#16) üzenetére


juliabrilke
addikt

Redőny, de annak brutális ára van (80k/darab), külső hővisszaverő roló kintre.
Más opció sajnos nincs.

(#19) dekan0v válasza Lauda (#17) üzenetére


dekan0v
tag

Kérlek szépen eddig nagyon meg vagyok elégedve. 25 fok a favorizált beállítás, amit az emeleten a 2 szobában tud tartani, úgy hogy a fenti fürdőszoba ajtaja csukva. Innen egyenes út lefele a levegőnek a nagy nappali étkezőbe, ahol a nyílászárók redőnnyel szereltek. Ezek délutántól folyamatosan le vannak eresztve. Amíg nem volt klíma, addig 27-28 fokig melegedett fel, klímával 25,25 °C-ig melegszik csak. A fogyasztás tegnap reggeltől ma reggelig (24h) néztem, ami 9kW (az egész háztartást értve). A klímát reggel kb. 8tól hajtjuk, este 23 körül kapcsoltam eddig le. Akkor már kint 20 fok alatt, így az ablakokat is kinyitom, szellőztetve is van így egyúttal.
A beltéri hangja kellően csendes, egyáltalán nem zavaró, ha már csak egyedüli "hangforrásként" van jelen.
Nekem ez így nagyon rendben van. A kislányom és a párom nem szenved, a kislányom ugyanolyan jó étvággyal eszik, mint nem kánikula idején, ami már önmagában is nagy szó!
Szóval eddig a nagy konklúzió: MEGÉRTE, nem rossz egy 2,5es alap klímától!

(#20) dekan0v válasza juliabrilke (#18) üzenetére


dekan0v
tag

Redőny nem lesz opció, nagyon kényelmesen tartja így a 25 fokot az emeleti hálóban.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.