Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Keiichii83


Keiichii83
csendes tag

Nagyon kíváncsi vagyok hogy a jövő héten mit fogyaszt majd. Úgy emlékszem ha beindul egy ilyen, zabál rendesen.

(#2) ncc1701 válasza Keiichii83 (#1) üzenetére


ncc1701
veterán

Havi 5 ezret megér, ha ésszel használják. Nem 18 fokra kell állítani. Irodában 24-25 fokra állítom, itthon szerencsére nem kell klíma, mert eleve 25-26 fok van maximum bennt nyáron. :)

(#3) adika4444 válasza ncc1701 (#2) üzenetére


adika4444
addikt

Hogy csinálod hogy 25-26 fok legyen?

üdv, adika4444

(#4) dekan0v válasza adika4444 (#3) üzenetére


dekan0v
tag

Én arra tippelek, hogy régi építésű családi házról van szó vastag esetleg vájog falakkal. Nagyon jól szigetelnek.

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Csütörtökön lehet majd tesztelni.
Kicsit meg kell majd szokni a kezelését, illetve milyen hőfokokat kell beállítani, de gyakorlás teszi a mestert. :C

(#6) dekan0v válasza Keiichii83 (#1) üzenetére


dekan0v
tag

Inverteres a motyó, szerintem nem lesz vészes a fogyasztása. 800-900 wattnál nem vesz fel többet. A fórumon még azt is állítják nem elvetendő például fűteni a klímákkal.

(#7) Lauda


Lauda
félisten

Szia!

Latom keszult uj resz. ;) A technikai specifikaciokban melyik a te klimad? A szereles mennyibe kerult?

Koszi! :D

(#8) dekan0v válasza Lauda (#7) üzenetére


dekan0v
tag

Szia! A legelső az a 2,5 kW-os. Sajnos a csak 10ezerrel drágább 3,5-es nem volt. A szerelés 35ezer munkadíj, plusz 6,5 méter rézcsövezés az anyagár 3500 méterenként. Szóval 60k-böl kijön így a szerelés.

(#9) Lauda válasza dekan0v (#8) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi szepen! Csak erdekelne mit tud ez a klima, a szerelest pedig azert kerdeztem, hogy megis mennyit szamoljon hozza az ember a vetelarhoz. :B

[ Szerkesztve ]

(#10) dekan0v válasza Lauda (#9) üzenetére


dekan0v
tag

Az, hogy mit tud nagyon sokban függ a helységtől, attól hogy hova kerül. Ebből fakadóan nem mindegy a hozzá való anyaghasználat illetve nyílván annak az ára. Ha van konkrét elképzelésed, hová kerüljön a beltéri, nagyságrendben meg tudod állapítani hová kerül a kültéri. A legjobb eset ugye az, ha a beltéri és a kültéri között csak a fal van, ergo az anyaghasználat minimális.

Nálunk sajnos ahhoz hogy a legjobb helye legyen a készüléknek, ha a tetőtér alapját nézzük, akkor annak a közepére került, a kültéritől szinte a legnagyobb távolságra.
Viszont eddigi tapasztalataim (2nap) alapján meghálálja, mert a lenti nappali étkezőben is érezteti a hatását. Nekünk elég a 25 fok. A kontraszt így is jelentős a kinti hőmérséklethez képest.

(#11) dekan0v


dekan0v
tag

Mai hőmérsékletek kint és bent, 25 fokra állított klíma mellett:

Kezdek megnyugodni, hogy nem fogom megbánni a beüzemelést. Mondjuk a java még eztán jön XD

(#12) ncc1701 válasza adika4444 (#3) üzenetére


ncc1701
veterán

Új építésű családi ház, tágla falakkal, külső szigeteléssel, 1-2 éves passzív házas ablakokkal, árnyékolással. Napközben bezárva minden, éjjel kinyitva minden, ha kell, egy kb 50 centis ventilátorral fújom befele a levegőt egész éjjel. Főzés nuku, illetve minimális, kertben levő grilltárcsa játszik.
Tetőtérben van 26-27 fok, mert azért a meleg felmegy, de a tetőtérben van 40cm kőzetgyapot szigetelés. Este, mikor felmegyünk aludni, már úgyis ki lehet nyitni mindent, és úgy elviselhető. Tegnap plö 23 fok volt bennt.

De pár éven belül kész lesz a hőcserélős gépi szellőztetés, azt valószinűleg egy 3m mélyen leásott csövön keresztül fogom megtáplálni, akkor bőven 20 fok alatti levegőt fog beküldeni a kecóba. Esetleg 1-2 300w-os peltier elemmel majd rásegítek, kb akkorra már úgyis ingyen lesz a villanyom, lévén tetetek a tetőre napelemeket.

Éltem 25 évet panelban, no way, ott nem lehet mit tenni.

[ Szerkesztve ]

(#13) ncc1701 válasza ncc1701 (#12) üzenetére


ncc1701
veterán

Biztosan nem bánod meg, nyugodtan tudtok aludni, az pedig megfizethetetlen.

(#14) dekan0v válasza ncc1701 (#13) üzenetére


dekan0v
tag

A meleg miatt legalábbis már nem lesznek álmatlan éjszakáink XD

(#15) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Még egy jó tanács, bár ezt nem látom biztosan a képeken.

Olyan hővédő rolót tegyél fel, ami kinti oldalra lehet feltenni. Sokkal többet érsz el vele, mint egy belső rolóval.

(#16) dekan0v válasza juliabrilke (#15) üzenetére


dekan0v
tag

Igen igazad van. Az volna hatékonyabb. A fényt kivül verné vissza nem belülről. A rolós ablak az a keleti fele a pecónak, 9 után nem éri napfény. A hálóval van a gond, oda sajnos nem tudunk, 3 tetőtéri ablakra kívülről mit lehet? Egy nagy nyárfa volba az igazi XD az udvarba.

(#17) Lauda válasza dekan0v (#10) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Na mi ujsag, mar napok ota tart a kanikula, hogy mukodik az uj klimad es milyen homersekletek uralkodnak a szobaban? ;)

[ Szerkesztve ]

(#18) juliabrilke válasza dekan0v (#16) üzenetére


juliabrilke
addikt

Redőny, de annak brutális ára van (80k/darab), külső hővisszaverő roló kintre.
Más opció sajnos nincs.

(#19) dekan0v válasza Lauda (#17) üzenetére


dekan0v
tag

Kérlek szépen eddig nagyon meg vagyok elégedve. 25 fok a favorizált beállítás, amit az emeleten a 2 szobában tud tartani, úgy hogy a fenti fürdőszoba ajtaja csukva. Innen egyenes út lefele a levegőnek a nagy nappali étkezőbe, ahol a nyílászárók redőnnyel szereltek. Ezek délutántól folyamatosan le vannak eresztve. Amíg nem volt klíma, addig 27-28 fokig melegedett fel, klímával 25,25 °C-ig melegszik csak. A fogyasztás tegnap reggeltől ma reggelig (24h) néztem, ami 9kW (az egész háztartást értve). A klímát reggel kb. 8tól hajtjuk, este 23 körül kapcsoltam eddig le. Akkor már kint 20 fok alatt, így az ablakokat is kinyitom, szellőztetve is van így egyúttal.
A beltéri hangja kellően csendes, egyáltalán nem zavaró, ha már csak egyedüli "hangforrásként" van jelen.
Nekem ez így nagyon rendben van. A kislányom és a párom nem szenved, a kislányom ugyanolyan jó étvággyal eszik, mint nem kánikula idején, ami már önmagában is nagy szó!
Szóval eddig a nagy konklúzió: MEGÉRTE, nem rossz egy 2,5es alap klímától!

(#20) dekan0v válasza juliabrilke (#18) üzenetére


dekan0v
tag

Redőny nem lesz opció, nagyon kényelmesen tartja így a 25 fokot az emeleti hálóban.

(#21) Lauda válasza dekan0v (#19) üzenetére


Lauda
félisten

Ez nagyon jol hangzik, koszonom a reszletes "beszamolot." ;)
Mennyivel kellemesebb lehet 25 fokban letezni. :( Es meg klimaval sem sok a fogyasztasotok ahogy szamoltam. Nalam most 28 fok van a szobaban, nappal minden becsukva, este 9-10 oratol minden kinyitva, regi csaladi haz. Igaz a gep megy egesz nap, van mikor ketto is, azert biztos besegit ez is a benti kanikulaba.

[ Szerkesztve ]

(#22) dekan0v válasza Lauda (#21) üzenetére


dekan0v
tag

Kis szerencsével ha 5 6 évet bírni fog akkor lesz igazán rendben a dolog. Elméletileg hűtőközeget le kell majd cserélni jövőre valami más bázisúra. Valami új szabályt kitaláltak megint...

(#23) asha07lcc válasza dekan0v (#6) üzenetére


asha07lcc
tag

Azért a fűtéshez ennél a gépnél annyit hozzá kell tenni, nem fog nagyot alkotni kinti -5C alatt ugyanis nincs benne EEV azaz Electronic Expansion Valve (agdagolószelep ami a hűtőközeget adagolja ls a panel vezérli) a panelon megvan a helye. kapillárcső ven benne ehelyett.Kültéri veni motor már dc inverteres Nidec Shibaura.

maga a gép török, de nem ott gyártják, hanem Kínában.

A képen jól látható dupla soros a 3,5 kw hőcserélője és EEV adagoló nincs illetve az opciós lehetőség megvan lásd rajz.

[ Szerkesztve ]

(#24) asha07lcc válasza dekan0v (#22) üzenetére


asha07lcc
tag

A hűtőközeg maradhat nem kell cserélni semmit. Más változott. Van olyan tényleg ami nem maradhat de az nem ez.

(#25) dekan0v válasza asha07lcc (#23) üzenetére


dekan0v
tag

Ha az átmeneti őszi szezonban tud segíteni, akkor már jó. Téli időszakban meg marad a hagyományos fűtés. Nem terveztem azt kiváltani XD.
Köszi egyébként a hasznos technikai infókat!

(#26) asha07lcc válasza dekan0v (#25) üzenetére


asha07lcc
tag

Az eredeti gyártó egyébként a TCL Airconditioner (Zhongsan) Co LTD

[link]

(#27) asha07lcc


asha07lcc
tag

Azt hiszem ezek a hibakódok hozzá.

(#28) asha07lcc


asha07lcc
tag

Szervizanyag hozzá:

[link]

(#29) asha07lcc válasza asha07lcc (#28) üzenetére


asha07lcc
tag

[link]

azért vannak érdekességek. TCl Sanyo Airfel és előfordulhat ugyanaz van a gépházban:)

(#30) dekan0v válasza asha07lcc (#29) üzenetére


dekan0v
tag

Más márkáknál is előfordul, hogy a készülékek komponenseinek ugyanaz a gyártósora, nem?

(#31) asha07lcc válasza dekan0v (#30) üzenetére


asha07lcc
tag

Persze. Gree modellek Daikin Sanyo néven is futnak. Fujitsu Mitsubishi Hitachi csak a saját nervükön.

(#32) dekan0v válasza asha07lcc (#23) üzenetére


dekan0v
tag

Tehát ha jól értem lehet "fejleszteni" a motyót. Tegyük fel akarom a sajátomat, kb árban mit jelentene? Gondolom ezt az EEV- t be kellene szerezni meg bekötni.

(#33) asha07lcc válasza dekan0v (#32) üzenetére


asha07lcc
tag

újat EEV-ből semmiképp csak bontásból (mivel újonnan 30-40E FT)egy olyan típust aminek azegyenáramú részét tudja az elektronika.

(#34) xxxjjjkkk válasza dekan0v (#4) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Egyet kérdezhetnék?
Hány légköbméter a lakás, vagy hány m2 ill milyen magas?
2,5kw miatt kérdezem.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#35) dekan0v válasza xxxjjjkkk (#34) üzenetére


dekan0v
tag

Igazából pontosan nem tudok rá válaszolni. A lakás (2 szint) 85 mm alap 75 hasznos mm a tetőtér miatt. Fenti részen a tetőtér szépen levesz a légköbméterből ezért a légkondi gyorsan érezteti a hatását. A beltéri szerencsés elhelyezése miatt a levegő egyenesen lefelé is tud áramolni a lenti nagy egybe légtérbe, amit szinte teljesen le tudok sötétíteni így lent is és fent is tudja tartani a 25 fokot szinte alapjáraton.

(#36) xxxjjjkkk válasza dekan0v (#35) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

Hát ez tényleg nem egy pontos válasz:D
Nekem a 62m2 panelra kéne, de én maradnék a 3,2kwnál, azt szoktak ide rakni, akivel beszéltem az látatlabva ezt saccolja.
Fel kéne méretni tudom.

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#37) dekan0v válasza xxxjjjkkk (#36) üzenetére


dekan0v
tag

Ami nálam tényleg nagyon sokat segít az a beltéri helye. Én is tartottam tőle hogy a 2,5es kevés lesz, de nem így lett. 3,5essel nyílván kevesebb eséllyel nyúlsz mellé. A helye megvan már egyébként?

(#38) xxxjjjkkk válasza dekan0v (#37) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

a nappaliból fújja ki az előszobába, és úgy szét, errefele bevált ez a megoldás

igazából van itt akinek 3 is csüng egy +6m2 es lakásba, azt akarom elkerülni

van akinek 2 pici midea a 42esbe

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#39) dekan0v válasza xxxjjjkkk (#38) üzenetére


dekan0v
tag

1 nem elég 42 mm-re?

(#40) xxxjjjkkk válasza dekan0v (#39) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

szerintem mivel nyugdíjasok átverték őket
de több 42be is van ennyi, van ahol meg egy mobilklima dönget
a kültérin látszik hogy nem elég hogy hausmesiter és midea, hanem pici is

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#41) dekan0v válasza xxxjjjkkk (#40) üzenetére


dekan0v
tag

A hálószoba mennyire esne kívül a beltérihez képest? Jó volna megkérdezni a szomszédokat milyen tapasztalataik vannak.

(#42) xxxjjjkkk válasza dekan0v (#41) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

ő hát igazából 2 nagyszoba van
az egyik a nappali ahol mi alszunk, a másikba a gyerek alszik.

elvi ábra , katt ide

piros a kültéri
zöld a vezetékelés
kék a beltéri
kék nyíl a levegő áramlása, remélem

ez eddig a legjobban bevállt ( a környezetben), földszint, úgyhogy csak a terasz jön szóba a kültérinek

redőnyözött, műanyag ablak
nyáron a max hőmérséklet 30 fok volt eddig

fürdő wc konyha zárva, tehát durván marad a gardrobbal(csak szekrénysor, beépített) 49m2

[ Szerkesztve ]

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#43) dekan0v válasza xxxjjjkkk (#42) üzenetére


dekan0v
tag

A 2. Sz. Szoba pont kiesik sajna, de úgy gondolom hogy egy 3,5essel nem lőhetsz mellé. A 30 fok max klima nélkül nagyon jól hangzik. Nálunk fent a tetőtérben volt max 37...

(#44) xxxjjjkkk válasza dekan0v (#43) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

kiesik, tudom, de szerintem lehűti, más lakásba is működik, egy légtér, max rásegítek ventillátorral, az csak átcsalogatja a hideget
ezért ragaszkodnék a 3,5 hez én is

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#45) dekan0v válasza xxxjjjkkk (#44) üzenetére


dekan0v
tag

Úgy gondolom én is hogy működne úgy. Én is rajzoltam egyet. Remélem azért átlátható lesz. A gyerekszobában is lehetett érezni a hatását, úgyhogy szerintem működnie kell.

(#46) xxxjjjkkk válasza dekan0v (#45) üzenetére


xxxjjjkkk
senior tag

legalább akkora a kanyar, rosszabb nem lesz az biztos :)

"Attól, hogy valaki tud fogat húzni, még nem lesz fogorvos"

(#47) asha07lcc


asha07lcc
tag

Most is jó meleg van... gondolom azért teszi a dolgát a szerkezet.

(#48) dekan0v válasza asha07lcc (#47) üzenetére


dekan0v
tag

Igen. Eddig remekel hűtésben. Érezhető azért , hogy nem dönget úgy a meleg sem, többször áll le a kinti egység ventije, nem dolgozik most úgy a gép.

A fűtéssel szerintem nem nagyon fogok sokra menni. Pont az lesz a baja mint a hűtés előnye: a meleg levegő meg fog gyorsan rekedni a beltéri körül és becsapja a termosztátját, hamar le fog állni...

(#49) asha07lcc válasza dekan0v (#48) üzenetére


asha07lcc
tag

Nem biztos. A japán és a koreai gépek(és pár kínai is) ezt úhgy oldják meg a hőm elérését követően normál fordulaton utánfutást engednek a ventilátornak(kb 1 perc) és nem állítják le ezután sem teljesen hanem nagyon lassan( a legkisebb fordulat kb 1/4-1/5-ével forognak így a levegő nem reked meg a termisztor körül, mindíg a valódi adatok érkeznek a hőmérőtől. Nem veri át a sugárzó hő.

(#50) dekan0v válasza asha07lcc (#49) üzenetére


dekan0v
tag

Asszem ezt nem tudja az Airfel vezérlése. Tegnap használtam este, kb. 5 perc üzem után fogta magát és leállt. 27 fokra állítottam. A venti megállt és a légterelő visszaállt majdnem zárt pozicioba. Akkor sem indult el amikor erezhetoen sokkal hidegebb volt. Sima venti uzemmodba kapcsolva eloszor 27et majd szep lassan 26ot majd 25-24et mutatott...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.