Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sanya


Sanya
nagyúr

Ilyen lemezeket még árulnak?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#2) Chiller


Chiller
őstag

Na akik ezeket a lemezeket korábban megvették, azok ezek után nem vesznek most majd már semmit. :C

(#3) slmSIG


slmSIG
tag

"..a probléma megoldása sem érdekli a Blu-ray Disc Associationt..."

Jó, hát így szoktak kihalni az amúgyesem acélos egyéb formátumok is!
Hajrá hülyék, csak így tovább! :U :C

(#4) #72042496


#72042496
törölt tag

Tragikomikus, mondjuk nekem a lemezes lejátszás és a PC-ről lejátszás külön-külön is házhoz a pofonért kategória. Együtt meg egy Bud Spencer film. :D

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Ügyvédek meg már számolják a zsetont?

(#6) iMaverick


iMaverick
addikt

Nekem ez arra hajaz, amikor évekkel ezelőtt az egyik korábbi Assassin's Creed játéknak a DRM-je olyan "tökéletesre" sikerült, hogy akik megvették a játékot, nem tudták elindítani... (Valami olyasmi rémlik, hogy a fejlesztő cég szervere dobálta vissza a klienseket.)

Mi volt a megoldás? Torrent... :DD

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#7) kalimist válasza slmSIG (#3) üzenetére


kalimist
aktív tag

Szerintem akad gyűjtő és minőséget kedvelő szép számmal aki szereti kitenni a polcra a gyűjteményét és nem elégszik meg 15mbit/sec videoval es 640kbit/sec audioval. Nekik van ez a formátum és nagyon sok régi felújított film jön így ki pl. Dolby Vision FEL réteggel, ami nincs a streaming piacon. Ez a réteg amúgy sem PC-n játssza le a lemezeket.

(#8) Zanik válasza kalimist (#7) üzenetére


Zanik
addikt

Körülnéztem pár külföldi fórumon, ott már egy ideje temetik a HTPC-ket, és sokan meg se próbáltak 4K képes verziót építeni, mert annyi a macera vele.
Maradnak a dedikált lejátszók. Már amíg lát még benne fantáziát pár gyártó.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#9) Steven


Steven
addikt

Van barátom akinél van 3000db lemez dvd/bluray (eredeti) ..... bár ő nem is nézi pc-n :P

amúgy kemény dolgok ezek

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#10) Sanya válasza Zanik (#8) üzenetére


Sanya
nagyúr

De uána majd csak a webripek jöhetnek?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#11) Victorio


Victorio
aktív tag

A filmeknél ennek az egész DRM-nek nincs semmi értelme.
Aki gyűjtő az megveszi úgyis. Aki meg lekalózkodja azt úgyse érinti.

De ugyanez van a játékoknál is.
Nagyon ritka az úgy sikerült védelem amit nem törnek meg napokon belül.
A kalózokat ott se érinti, csak azt szívatják akik tisztességesen megveszik.

Hiába nem szereted, - mondta a Macska - itt mindenki bolond. Én is bolond vagyok. Te is bolond vagy. Honnan gondolja, hogy én bolond vagyok? - kérdezte Alice. Ha nem volnál bolond, - válaszolt a Macska - nem jöttél volna ide.

(#12) Zanik válasza Victorio (#11) üzenetére


Zanik
addikt

IT Crowd videója még mindig aktuális!

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#13) kurta9999 válasza Victorio (#11) üzenetére


kurta9999
tag

Ha az emlékeim nem csalnak, az UHD BD védelem elég későn lett megtörve. Nyilván nem sok év múlva, de több hónap volt.

(#14) Zotya84 válasza Sanya (#10) üzenetére


Zotya84
őstag

Mert? Biztos lesz olyan, aki nem frissít. Megtart egy rendszert a riphez, a többit megoldja máshogy.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#15) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Így kell az eddigi vásárlókat is elveszíteni, bravó, csak előre a lenini úton :C

https://www.coreinfinity.tech

(#16) Zanik


Zanik
addikt

Közben belefutottam ebbe: [link]

"Internet commenter Beammeup5 persuasively clarifies that while PowerDVD is "one of the very few officially authorized software vendors for encrypted UHD disc playback," it's still possible to play an encrypted UHD Blu-ray disc on PC, if you use a decryption solution that's presumably not officially authorized (emphasis mine) :

Quote
Intel SGX is not a requirement for playback in the UHD Blu-ray spec. PowerDVD just happens to make use of Intel SGX for their decryption implementation / HDCP handshake enforcement. Other software players that don’t make use of Intel SGX can play UHD discs just fine, so AMD CPU owners need not worry.

Just use MPC-HC or JRiver Media Center, etc. Of course, you may need to use “alternate” decryption options like AnyDVD or DVDFab, and naturally you also need a UHD capable disc drive with compatible firmware. like the Asus BC-12D2HT. Many sellers will flash the stock firmware with UHD-capable firmware for drives sold as “UHD ready”."

Szóval úgy néz ki, hogy a trükközés nélküli hivatalos UHD BD lejátszás lehetetlenül el. Az ODD-n firmware downgrade-del és megfelelő lejátszó szoftverrel továbbra is lehet UHD BD-t nézni, akár AMD procival is.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#17) sb


sb
veterán

Rákerestem kik ezek... :DDD

Amúgy ilyenkor remélem szétperelik őket a felhasználók. Kicsit sok helyen kezdik lesz*rni azt, hogy használható-e valami 1-2 év múlva is. Bár ezen nem lehet csodálkozni, mert sokakat az se érdekel ha már a kiadáskor egy rakás szemét valami.

(#18) Abu85 válasza Zanik (#16) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Csakhogy ez a magoldás pont annyira törvénytelen, amennyire letölteni a RIP-et a netről.

És Nem a Cyberlink az, amely megszabja az SGX-et, hanem a Blu-ray Disc Association. Ha erre nem lenne szükség, már rég kivágták volna a szoftverből ezt a DRM-et.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#19) #72042496 válasza sb (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez azt is megmutatja, hogy az adathordozón "birtokolt" adat (ami gyakori érv a fizikai formátumok mellett) adott esetben mennyire nem jelent semmit.

[ Szerkesztve ]

(#20) sb válasza #72042496 (#19) üzenetére


sb
veterán

De még lehet, hogy így is jobb mint az online/jogosultság birtoklása. Ez a vicc.

(#21) FLATRONW


FLATRONW
őstag

Gondolom van szoftver, aminek segítségével fel lehet törni a védelmet, és másolatot készíteni a HDD/SSD-re. A legálisan megvásárolt lemezemről pedig keszíthethetek biztonsági másolatot, amíg meg nem osztom azt.

(#22) siposz válasza sb (#17) üzenetére


siposz
aktív tag

Wow, azért az nagyon amatőr, hogy nincs kikapcsolva a custom errors egy éles rendszeren az IISben.

(#23) Youri


Youri
veterán

Elolvasva a cikket arra jutottam, hogy valaki feszült :)

RTX ON

(#24) sb válasza siposz (#22) üzenetére


sb
veterán

Szerintem is több mint vicces ilyen hír után ezt kapni. :D

"Senkiháziak kezében van a popszakma..."

(#25) ddekany válasza kalimist (#7) üzenetére


ddekany
veterán

Ők továbbra is kiteheti a polcra a gyűjteményt, ennek semmi akadálya. Sőt, mostantól valami retro Blu-Ray lejátszót is tehetnek mellé. Ez olyan, mint hogy van aki régi számítógépeket gyűjt. ;]

(#26) #72042496 válasza ddekany (#25) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én is azon kaptam magam, hogy ott a sokszáz lemez, de évek óta hozzájuk se nyúltam. :) A polcon jól néztek ki, aztán egy felújítás után tavaly elosztottam-eladtam szinte mindet.

(#27) hardzsi2


hardzsi2
aktív tag

Ez nagyon szomorú...

2 éven belül tervezem az első 4K tévém beújítását és a kedvenc filmjeim UHD Blu-ray-en beszerzését (One X lenne a forrás), de ezt látva elgondolkodtam, mert a lemezek elértéktelenednek így, hogy elvesztették a lejátszó-kompatibilitásukat.

Szerintem érdemes lenne egy 'remove SGX from UHD Blu-ray petition'-t indítani a Blu-ray Disc Association ellen, bár ha ilyen keményen belesz@rok "érdekérvényesítő szervezet" voltak eddig is, nem valószínű, hogy bármi meghatná őket. - Vajon kinek az érdekeit érvényesítik?

flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

(#28) Zanik válasza Abu85 (#18) üzenetére


Zanik
addikt

Nyilván az "alternate" kifejezés eléggé utal rá, hogy nem épp tiszta megoldás. Ugyanakkor ha fizikailag birtokolja az illető a gyári kiadványt (mert pénzért megvette), és nem másolja le, akkor ugyan kinek árt vele, hogy így nézi?

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#29) Abu85 válasza FLATRONW (#21) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

RIP-et nem készíthetsz (törvényesen). Az annyira törvénytelen, mint letölteni a netről. És ugyan vannak erre szoftverek, de sok lemezzel ezek sem tudnak mit kezdeni, olyan olvasó kell, amibe egyedi firmware-t használhatsz, és az ilyen szoftverek, legalábbis a jól működők fizetősek.

#28 Zanik : Nem az ártalom a lényeg, hanem, hogy szabad-e, és RIP-et készíteni nem szabad még magánfelhasználásra sem. Az más kérdés, hogy soha senki sem jön rá erre, de ettől még törvénytelen.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) Youri válasza hardzsi2 (#27) üzenetére


Youri
veterán

A One X nem PC. Itt a PC-ről lejátszásról van szó

RTX ON

(#31) PuMbA válasza hardzsi2 (#27) üzenetére


PuMbA
titán

"és a kedvenc filmjeim UHD Blu-ray-en beszerzését"

Miért? Ugyanúgy nem sokat fognak érni, mint ma a DVD-k :) Mindig az a baj a fizikai adathordozókkal, hogy időben korlátozott dolgok és veheted meg állandóan ugyanazt. VHS -> DVD -> Blu-ray -> UHD Blu-ray. Digitális vétel kicsit jobb szerintem, de ott is vannak hátrányok.

[ Szerkesztve ]

(#32) sb válasza FLATRONW (#21) üzenetére


sb
veterán

1. A legálisan megvásárolt lemez feltörése szerintem ellentmondás egy mondaton belül. :)
2. Plusz, mint a mellékelt cikk mutatja, épp arról van szó, hogy pl. PC-n eleve nem tudod dekódolni normálisan, ez gyanítom tovább nehezíti a dolgot.
3. Biztos ezt akarja vki csinálni drága pénzen megvett cuccokkal? :)

(#33) FLATRONW válasza Abu85 (#29) üzenetére


FLATRONW
őstag

Lehet, hogy törvénytelen, de az is biztos, hogy következménye nem lenne. Amíg a netről letöltés a szürke zónába tartozik, addig a RIP esetén nem történik megosztás, tehát egy "fehérebb" megoldás. Arról nem is beszélve, hogy a kutya sem tudna róla.

sb.: Ilyen alapon az adathordozók árába beépített felár is ellentmondásos.

[ Szerkesztve ]

(#34) b. válasza #72042496 (#19) üzenetére


b.
félisten

Miért amúgy? A dedikált lejátszók ugyan úgy működnek tovább, a konzolok is most ár minden Blu-ray lemezt lejátszanak legyen az UHD vagy nem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#35) Abu85 válasza FLATRONW (#33) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Egyáltalán nem fehérebb RIP-pelni. Egy kiadó számára az az alapprobléma, hogy a lemezéről ott lesz a gépeden egy nem másolásvédett RIP, mert ugye feltörted a másolásvédelmet azért, hogy le tud másolni a gépedre. Innentől kezdve ez egy veszélyforrás, mert megoszthatod, és nem fogja érdekelni őket, hogy cserkészbecsszabadat adod arra, hogy nem osztod meg. Nekik a DRM jelentette a védelmi határt, amit feltörtél. Ez pont ugyanannyira szürke zóna, mint a torrentről leszedett RIP, mert onnantól kezdve, hogy tárolod a RIP-et, van egy másolásvédelem nélküli forrásod a tartalmukról, és mindegy, hogy az a te sajátod, vagy NetPistától szerezted be.

Attól, hogy valamiről a kutya sem fog tudni, még nem lesz törvényes az a valami.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#36) #72042496 válasza b. (#34) üzenetére


#72042496
törölt tag

Beleírtam, hogy "adott esetben", ami itt a PC-re vonatkozik. De filmeknél (és zenénél) inkább a túlhaladott formátumok a jellemzőek. Amit le lehetne még játszani, csak minek.

Játékoknál gyakoribb, hogy hiába lemezes, ilyen-olyan okból nem indul már el vagy nem működik jól. Részben analóg az egyes BlackBerry telefonok esete is a közelmúltból.

[ Szerkesztve ]

(#37) FLATRONW válasza Abu85 (#35) üzenetére


FLATRONW
őstag

Nem vagyok biztos benne, hogy bármit is tudnának velem szemben cselekedni, ha ki is derülne, hogy másolatot készítettem.Megvásároltam a bd lemezt, megvásároltam az adathordozót, ami tartalmazza a magánmásolási díjat. Innentől kezdve igazából a másolásvédelem szamít törvénytelennek.

(#38) Samott válasza siposz (#22) üzenetére


Samott
addikt

Itt szerintem nem is annyira az a problema, hogy kikerul egy ilyen hiba. Hanem hogy konkretan le van halva az egesz hobelevanc. Ha jol ertem elfogyott a hely a lemezen? ;)

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#39) Darmol válasza Abu85 (#35) üzenetére


Darmol
senior tag

Így van. Főleg nálunk azért nem kéne ismeretlennek lennie a törvény jelentésével. A törvényeket nem az igazságosság, az erkölcs, a jófejség, vagy egyéb elvont fogalmak hozzák, hanem politikusok. Ha valami törvénytelent csinálnak, akkor megváltoztatják a törvényt és ennyi.
Annak idején mikor felemelték a szerzői jogok elévülését 70 évre 20 évről akkor is nyilvánvaló volt, hogy nem a szerzők megélhetését hivatott biztosítani a változás (hiszen ekkor a szabadalmi védelem hosszát is ugyanígy felemelték volna) hanem azt, hogy a dúsgazdag kiadók még dagadtabbra tömhessék ki magukat.
Szóval undorító, gyökér, hulladék, semmirekellő, kapzsi a hozzáállás, de ez a törvény.

Aki azt mondja "nem tudom elhinni az igazságot" az naiv. Aki azt mondja "nem akarom tudni az igazságot" az ostoba. Aki azt mondja "az igazság tilos" az gonosz. Aki azt mondja "én határozom meg az igazságot" az beteg.

(#40) b. válasza #72042496 (#36) üzenetére


b.
félisten

Világos, így igaz.
A cikk témájához nézve a magam és ismerősi körömből kiindulva Én azt gondolom aki UHD-BR vagy BR lemezen veszi gyűjti a filmeket az már rég áttért dedikált lejátszóra vagy rendelkezik olyan eszközzel ami lejátsza azt. Az Xboxnál ez már nem tudom hányadik generáció ami eljátssza a normal BR lemezeket és talán a 3. gép ami UHD-t is ?
Én egy Sony UBP-X700 -at használok már 2 éve , külön audio kimenettel HDMI-n, szuper kis cucc. :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) Abu85 válasza FLATRONW (#37) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Tudnának, mert az adathordozóhoz tartozik felhasználási feltétel is, és ott tiltva van a RIP készítése. Amikor veszel egy filmet lemezen, akkor nem terméket vásárolsz, hanem felhasználási jogot, ami kimerül abban, hogy akármikor megnézheted a tartalmat egy erre alkalmas eszközön. Ettől még a tartalom nem lesz a tied, az ugyanúgy a kiadóé marad, tehát a szabad felhasználása, ideértve a RIP készítését, tiltva van. És ha mondjuk ez kiderülne, akkor a tartalom tulajdonosa, vagyis a kiadó bátran perelhetne, mert megszegted a felhasználási feltételeket.

Pont annyira jogszerűen verhetné az asztalt egy kiadó ilyenkor, mint amennyire jogszerűen verhetnék az asztalt most a felhasználók, akiktől elvette a DRM a PC-s lejátszás lehetőségét.

#42 b. : Jogilag nem készíthetsz. Az egy dolog, hogy kvázi senkit sem érdekel, de egyértelműen nem része a felhasználási feltételeknek a másolásvédelem feltörése.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#42) b. válasza Darmol (#39) üzenetére


b.
félisten

Ebben nem vagyok biztos, hogy offline biztonsági másolatot nem készíthetsz, akkor ha rendelkezel az eredeti filmmel saját felhasználásra. OLED vagy Házimozi teszterek jó része MKV másolatokat használ és a videókban néha be is mutatják az eredeti példányt .

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#43) dabadab válasza FLATRONW (#21) üzenetére


dabadab
titán

Gondolom van szoftver, aminek segítségével fel lehet törni a védelmet, és másolatot készíteni a HDD/SSD-re. A legálisan megvásárolt lemezemről pedig keszíthethetek biztonsági másolatot, amíg meg nem osztom azt.

Igazából én a "másolásvédett" DVD-knél futottam bele ebbe, aztán arra jutottam, hogy miért szenvedjek azzal, hogy a megvásárolt DVD-k lerippelésével szenvedjek - ha ENNYIRE el akarnak rettenteni az árujuktól, akkor tulajdonképpen sikeresek voltak, a továbbiakban eltekintek a DVD-k vásárlástól.

(A CD-kről is akkor szoktam le, amikor a "másolásvédett" CD-t nem játszotta le a Discmanem, mert a "másolásvédelem" valójában azt jelentette, hogy tök érvénytelen adatstruktúra volt rajta, ami megzavarta azokat az egyszerűbb lejátszókat, amik a bakelites lemezjátszóknál egy fokkal bonyolultabb módon álltak a lemezlejátszáshoz.)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#44) FLATRONW válasza Abu85 (#41) üzenetére


FLATRONW
őstag

A kiadó részéről lehet, hogy ezek a felhasználási feltételek. Viszont a magánmásolási díj legalizálja a magáncélra készített másolatot.

(#45) dabadab válasza Abu85 (#41) üzenetére


dabadab
titán

Tudnának, mert az adathordozóhoz tartozik felhasználási feltétel is, és ott tiltva van a RIP készítése.

Teljesen mindegy, hogy mi van ott, a filmlejátszáshoz nem kell felhasználási szerződés.
Komolyan, legalább alapszinten érdemes lenne tisztában lenni a szerzői jogi törvényekkel, ha már ennyit írsz a témában.

SZJT: [link]
A felhasználás fogalma a 17. paragrafusban, a felhasználási szerződések az 5. fejezetben.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#46) Cassi válasza b. (#42) üzenetére


Cassi
senior tag

Nem készíthetsz, mert ahhoz fel kell törnöd a védelmet. A törvény csak akkor ad lehetőséget biztonsági másolatra, ha azt jogsértés nélkül tudod megtenni.

A védett digitális anyagokat nem lehet úgy gyűjteni, mint a régi könyveket. Pár év után így vagy úgy kuka, ezt tudomásul kell venni.

(#47) b. válasza Cassi (#46) üzenetére


b.
félisten

Igen erről anno volt vita,hogy szinte az osszes ripper leszedi a vedelmet.johiszemuen nekem tudni kellene ezt?tolunk nyugatabra szinte az osszes orszagban egy offline masolat megengedett,ha rendelkezel sz eredeti muvel,legalabb is az altalam kovetett teszterek szerint.
Nem egeszen igy mukodik,hogy kuka es tudomasul kell venni ez hulyeseg.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#48) dabadab válasza b. (#47) üzenetére


dabadab
titán

johiszemuen nekem tudni kellene ezt?

Neked igen :) A törvény így fogalmaz:

SZJT 95. § (1) A szerzői jog megsértésének következményeit kell alkalmazni a szerzői jog védelmére szolgáló hatásos műszaki intézkedés megkerülésére, feltéve, hogy az említett cselekményt olyan személy hajtja végre, aki tudja, vagy akinek az adott helyzetben általában elvárható gondosság mellett tudnia kellene, hogy a cselekmény célja a műszaki intézkedés megkerülése.

DRM is theft

(#49) Gargouille


Gargouille
őstag

A blu-ray lemez elvesztette lejátszható jellegét... :D

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#50) sh4d0w válasza Abu85 (#41) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Hiába van ott az EULA-ban ez a marhaság, ha a törvény biztosítja számodra a biztonsági másolat készítését, mindenki elmehet az EULA-jával a sóhivatalba.

https://www.coreinfinity.tech

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.