Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) elithun


elithun
őstag

Ha már öngyilkosságot megakadályozó háló, akkor nem lett volna értelmesebb berácsozni az ablakokat?
Mondjuk számomra már az is nevetséges, hogy ilyen biztonsági lépéseket kell hozni annak érdekében, hogy a dolgozók ne legyenek öngyilkosok. :F
R.I.P. Foxconn-nál dolgozó nő.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#2) Sicilian


Sicilian
addikt

Nagyon korrekt lehet ott dolgozni,
sajnos lassan mi is közelítünk ebbe az irányba,
részletekbe inkább nem megyek most bele.. :(

[ Szerkesztve ]

nothing is true everything is permitted..

(#3) Morden24 válasza elithun (#1) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha olyan helyen kéne dolgoznom, ahol be lennének rácsozva az ablakok, könnyen lehet, hogy gondolkodnék az öngyilkosságon...

Sectumsempra - For Enemies

(#4) elithun válasza Morden24 (#3) üzenetére


elithun
őstag

Ez nekem is eszembe jutott, de nekem úgy tűnik, hogy a biztonsági lépések nélkül is ugráltak az emberek, akkor már inkább legyen rács.
Mondjuk el nem tudom képzelni, hogy hogy tud idáig jutni egy vállalat.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#5) #97544192


#97544192
törölt tag

:(
erre egyszerűen nem lehet mit mondani... nagyon szomorú, hogy ilyen helyzet van abban a gyárban! :((

(#6) pgergo


pgergo
tag

Felháboritó, hogy az ilyen megtörténik.
Hihetlen, hogy egy ekkora cégnél, ahol a nyereség nem kevés lehet, az ott dolgozoknak olyan fizetést adnak, h ez megtörténhet, jah és a háló, ilyenről még nem hallottam..

BFBC2 NICK: Phantom.HUN

(#7) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Erre nem találok szavakat. Ennyi. :(((

(#8) Fortissimus válasza #97544192 (#5) üzenetére


Fortissimus
őstag

ez barhol megtortenhet, nem ez az elso vallalat kis fizetessel+nagy elvarasokkal

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#9) wednesday válasza pgergo (#6) üzenetére


wednesday
őstag

Többek között ezért akkora a nyereség. A dolgozóknak éppen csak annyit adni, hogy a munkaerejét újra tudja termelni. El se merem képzelni, ott Kínába milyen viszonyok lehetnek, ha már a magyar körülmények se nevezhetők rózsásnak.

(#10) Narxis


Narxis
nagyúr

Nem parancsoltak megálljt a kapitalizmusnak, nyugatról eltűntek a gyárak, keleten meg kisemmizik az embereket. Szomorú...

Thanos was right.

(#11) plejik


plejik
addikt

Elszomorító hiír valóban ,és sajnálatos ,hoyg ekkora cégnél ilyen dologra kell vetemedni egy dolgozónak , persze nem csak a cég lehet a hibás ,mert akinek öngyilkos hajlama van azért ott vannak más gondok is szerintem.Nekem is voltak szar melóhelyeim ,de nem akartam még öngyilkos lenni.
:(

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#12) #97544192 válasza plejik (#11) üzenetére


#97544192
törölt tag

ha havi 30 ezerből kéne eltartanod a családod, biztos eljátszanál te is a gondolattal... én biztos. az ilyen élet nem jó... :(

(#13) ollie válasza elithun (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgy, hogy itt nyugaton csak olcsón vagyunk hajlandóak megvenni a hardvert, így a vállalat a lehető legkevesebbet költi bérekre. Szóval az okokat itt keresd, mi zsákmányoljuk ki őket.

***

(#14) dabadab


dabadab
titán

Azért a számok értékelésénél érdemes figyelembe venni, hogy ebben a gyárban annyi ember dolgozik (420 000), mint Győr-Moson-Sopron megye teljes lakossága, hihetlenül nagy.
A magyar statisztika szerint százezer emberre évente 23 öngyilkosság jut, ehhez képest a Foxconn gyára sokkal jobban áll (kb. a negyede), bár persze korrigálni kellene az adatokat korcsoportra meg ilyenekre.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) LittleDemon


LittleDemon
tag

ilyen hírnek a blikkben vagy vm olyan helyen kéne megjelennie :(
NEM BIZTOS, hogy öngyilkos lett, ha pedig mégis öngyilkos lett,
az nem normális semmilyen körülmények között

(#16) zazahoho


zazahoho
őstag

ha jól tudom ,pont mostanában jelentett be áremelést a cég ,mert emelkedtek a költségei :(((

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#17) plejik válasza #97544192 (#12) üzenetére


plejik
addikt

Akkor keresek másik lehetőséget..szerintem ....ezzel az erővel a fél világ önygyilkos lehetne.. :O

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#19) bullseye


bullseye
addikt

ha jól emlékszem a sok öngyilkosság miatt emelték a béreket 30%-kal, így már 170 dolcsit vihet haza egy munkás (meg +66% ha 3 hónapig jól végzi a munkát... fene tudja megkapja-e valaki). a gondok az állítólag szinte mértéktelen túlórák miatt vannak, no meg azért, mert az öngyilkos családjának 16000+ dollárt fizet... azaz több, mint tíz évnyi pénzt egyszerre.

és igen, ilyen a vadkapitalizmus, korlátok és szabályok nélkül. Aki tiltakozni akar ellene, az csak olyan cuccokat használjon, amik garantáltan EU/USA gyártásúak, ott azért jobbak a viszonyok. Többnyire.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#20) fordfairlane válasza dabadab (#14) üzenetére


fordfairlane
veterán

Azt kell, hogy mondjam, hogy ez az öngyilkossági történet nem szűrődne ki, ha a kínai állam olyan lenne, mint régebben. Én kábé 3-4 éve azt jósoltam, hogy Kína nem fog tudni ebbe az irányba menni sokáig. Előbb utóbb a kínaiak is fogyasztani akarnak majd, és annak aztán beláthatatlanok lesznek a politikai következményei. Szerintem a tény, hogy ezek a hírek kiszivárognak, mutatja, hogy valami változás van arra előkészületben.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#21) hülyegyerek válasza Cobra652 (#18) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Elég bután gondolkodsz....Egy gyári operátornak 5-6 ,esetleg 10 feljebbvalója is lehet,akiknek valszeg semmi ráhatásuk nincs a munkabérekre.Azt mindig a cégvezetés,meg a HR szabja meg.
Szóval még így is azt akarod,hogy a főnökeik is haljanak meg? (mondjuk a cégtulajok helyett?)

Más: "általában lószarhoz sem értő főnökeik dőzsölnek"...Ez is tipikus magyar felfogás,hogy aki egy kicsit is többet keres a betanított munkásnál,az analfabéta szemétláda,aki biztos,hogy a rokonsági kapcsolatai miatt van ott,ahol...Biztos,hogy van ilyen is,de azért ne általánosíts,mert az emberek többsége még mindig kitartással,jó hozzálással,és tanulással érte el azt,amit elért. (aki meg nem,az nézzen magába mélyen)

[ Szerkesztve ]

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#22) hommeros válasza ollie (#13) üzenetére


hommeros
őstag

Úristen ez mekkora bődületes butaság.

hülyegyerek : na, magyarázd már el a magyar embernek, hogy működik a magyar hierarchia. Annyira várom. Közbe nézem a BKV-s letartóztatásokat, stb a HírTV-n. Itt a vezető pozíciókba mindenki csak tudása és végzettsége miatt van. Főleg a kormányzati szektorra igaz ez.

[ Szerkesztve ]

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#23) Narxis válasza hülyegyerek (#21) üzenetére


Narxis
nagyúr

Álomvilágban élsz és nagyon naiv vagy.

Thanos was right.

(#24) hülyegyerek válasza Narxis (#23) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Nem vagyok naiv,csak éppen a saját tapasztalataim alapján írok hsz-t,saját céges példákat kiemelve.
Az a gond,hogy mindenki csak a 2-3 főfőnököt látja egy vállalatban,pedig kismillió ranglétra van kismillió főnökkel és beosztottal.Nekem is vannak beosztottaim ,de valahogy nem érzem magam sem analfabétának,sem pedig jól keresőnek.
Amúgy nem a BKV-nál dolgozok,és nem is a Foxconnál....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#25) keIdor válasza hommeros (#22) üzenetére


keIdor
titán

Szerintem is. Magát a kapitalizmust kéne félre tenni inkább. Lehet, hogy ez az egész egy láncreakció, de az sem lenne megoldás, ha hirtelen emelkedni kezdenének a bérek, jönne más. A béremelés meg amúgy sem lehetséges.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#26) Dani811


Dani811
aktív tag

Szerintem csak a Kinectet próbálta ki, és annyira felidegesített hogy nem volt más kiút.

(#27) Ant@ válasza hülyegyerek (#24) üzenetére


Ant@
senior tag

Nem kéne ezt ennyire magadra venni. Cobra és te két külön dologról beszéltek, csak neveszed észre. Amúgy meg aki szeret gondolkodni azezen gondolkodjon.

(#28) dabadab válasza Ant@ (#27) üzenetére


dabadab
titán

Amit linkeltél, az azért elég áltisis színvonalú cucc (ennek megfelelően hazugsággá egyszerűsíti a valóságot). Persze, valahol el kell kezdeni, de azért nem árt tudni, hogy ez csak egy nagyon egyszerű, tankönyvi verziója a valóságnak.

DRM is theft

(#29) dabadab válasza Cobra652 (#18) üzenetére


dabadab
titán

"A világ 3 majdhogynem legkelendőbb szórakoztató elektronikai cikkeit gyártják"

...bérgyártásban, csekély haszonnal. A profit nagy része nem náluk csapódik le.

"a melósokat szarnak megfizetni"

...mert ha megfizetnék őket, akkor máris nem ők kapnák a gyártásra a megbízást.

"miközben az általában lószarhoz sem értő főnökeik dőzsölnek"

Kit értesz főnök alatt? A művezetők meg hasonlók teljesen nyilvánvalóan nem dőzsőlnek és értenek is ahhoz, amit csinálnak, mert különben csak a pénzt vinnék, az meg nem hiányzik a tulajdonosoknak.
A tulajdonosok meg szintén érthetnek valamihez, ha egyszer összehozták a világ egyik legnagyobb bérgyártó cégét.

"Remélem csődbe mennek"

És akkor mi lesz a náluk dolgozó majd' egymillió munkással? Jó látni, hogy így aggódsz miattuk.

DRM is theft

(#30) Ant@ válasza dabadab (#28) üzenetére


Ant@
senior tag

Igen ez így van de azért valahol el kell kezdeni

(#31) hülyegyerek válasza dabadab (#29) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Kb. én is ezeket gondoltam,csak nem fogalmaztam meg ennyire szépen :)

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#33) Szabesz válasza Cobra652 (#32) üzenetére


Szabesz
őstag

Komolyan meglepő neked az, hogy egy felettes klasszisokkal jobban él, mint egy beosztott?

¯\_(ツ)_/¯

(#34) Ant@ válasza Szabesz (#33) üzenetére


Ant@
senior tag

Nekem egyedül a "klasszisokkal" bántja a csőrőm nem az ,hogy "jobban". Azt te sem gondolod szerintem ,hogy aki 10 millát keres havonta az ugyan olyan hasznos munkát végez egyedül mint 100 másik ember aki 100k-t visz haza havonta.

szerk: ... és akkor még csak 10.000.000 HuF-ról beszélünk nem dollár milliókról.

[ Szerkesztve ]

(#35) Szabesz válasza Ant@ (#34) üzenetére


Szabesz
őstag

Itt egy a probléma, hogy az "ugyan olyan hasznos" fogalmat nem tudnád definiálni. Ki dönti el, mi mennyit ér, mennyitre hasznos? Miért keres kevesebbet egy utcaseprő, mint egy bankár? Ugyanúgy szükséged van mindkettőre.
Lehetne vitatkozni erről, de szerintem egyértelműen nem lehetne dűlőre jutni, amíg létezik a pénz fogalma ez így is fog maradni.

¯\_(ツ)_/¯

(#36) Ant@ válasza Szabesz (#35) üzenetére


Ant@
senior tag

Jogos az érvelésed. Minden annyit ér amennyit el lehet kérni érte. Pl.: csúcs VGA 100k egy év múlva 30k pedig ugyanaz a termék nem lett se jobb se rosszabb. Ha valaki el tud végezni egy olyan munkát amit csak nagyon kevesen, többet el tud kérni érte. Valakinek több jut valakinek kevesebb, ez így természetes. Ettől függetlenül szerintem rosszak az arányok ,de ez legyen az én bajom ne offoljuk szét a topikot.

(#37) bullseye válasza Cobra652 (#32) üzenetére


bullseye
addikt

"származás (na milyen?)"

hát van erre egy régi kínai mondás...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#38) Morden24 válasza Cobra652 (#32) üzenetére


Morden24
nagyúr

származás (na milyen?)

Természetesen igazi tajvani zsidó, mint amilyen Gou elvtárs is. Na ez az igazi magyar folklór, egy jó kis bibsizés a nálunk pénzesebbekre, és minden meg van magyarázva...

Egyébként nem kéne a magyar kisvállalkozásokat meg a kormány által kiosztott pozíciókban üldögélő dilettánsokat alapul venni, mert nálunk olyan az ország, mint egy rosszabb HÖK gyűlés.
Általában nem attól lesz valaki mágnás, hogy apuka benyomta a CEO-i székbe, mert ezek a cégek nem egy személy körül forognak, ha nem produkálnak, akkor a felső vezetés köreiben is fejek hullanak, mint azt rengeteg nyugati példánál is láthatjuk kb. naponta.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#39) Tim82 válasza Morden24 (#38) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha arra utalsz, igen, "ő is zsidó, csak jobban hunyorog". (Alapul véve a régi Csurkás viccet.) ;)

(A fenti mondatot kéretik iróniával kezelni. :) )

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.