Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nt92


nt92
tag

Érdekes. Kiváncsi leszek az i3-ak árazására, ha valahol a ryzen 3 szintjére lövik be az árakat, akkor jo választás lehet annak aki nem akar vagyonokat költeni, de mégis használható PC-t szeretne. A ryzen megjelenése után hirtelen az Intelnél is megszaporodtak a magok:D

[ Szerkesztve ]

(#2) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nahát, lesz K-s i3. :)

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#3) masterful87 válasza lezso6 (#2) üzenetére


masterful87
senior tag

Most is van: i3-7350K

(#4) nt92 válasza masterful87 (#3) üzenetére


nt92
tag

Csak az a probléma vele, hogy szinte i5-árban van.

(#5) gV


gV
őstag

pff jó nagy szakadék lett az i3 és i5 között. na majd az árazás eldönti jó ez így

(#6) Fred23


Fred23
nagyúr

IGP-k órajele kábé copy-paste Kaby Lake, max +50MHz, i5-8600K viszont érdekes lesz. Húzva ez is 5GHz körül lehet, mint a Kaby King, viszont 6 rendes mag, szóval erősebb lehet a 7700K-nál!

Az i3-ak meg új steppinges Kaby procik, vagy mi? 2400-as memvezérlő?! :F

(#7) #38075904


#38075904
törölt tag

Állítólag ezek mellé 2 vegát fognak adni.

(#8) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Az i5 az új i3. :D

Remélem ezek már nem lesznek olyan forrófejűek.

<< Heimdal >>

(#9) lemusz


lemusz
addikt

Semmi új információ nincs a cikkben, de legalább már hivatalos. Egy angol oldalon olvastam múltkor, hogy szeptember-október fordulóján lesz valami rendezvény, lehet hogy akkor fog néhány darab startolni. Továbbra is izgatottan várom az árazást és majd a teszteket. I5 8400 fixen 3,8-on járatva nagyon tetszetős számomra, ha úgy van január környékén, hype időszak után váltanék is rá.

[ Szerkesztve ]

(#10) tlac


tlac
nagyúr

8 szálas nem is lesz?

(#11) -AD4M-


-AD4M-
tag

Covfefe leak ... :DDD

Allons-y!

(#12) Lacok


Lacok
őstag

Az i3-8100 L3 cache inkább 6MB lesz mint 3MB.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#13) Pöttön


Pöttön
őstag

Nahát kíváncsi leszek...
Ha az árazás marad a jelenlegi (amit sajnos kétlek) akkor az úgy nem lesz rossz ajánlat.
Viszont ha kitolják az árakat, (I3-I5 árába, I5 -I7 árába I7 meg lga2011-esek árában) akkor a hajukra kenhetik...
Mert akkor ez technológiailag , ár-érték arányilag nem előrelépés, hanem csak egy újabb lehúzás intel módon tálalva....

[ Szerkesztve ]

A sport a legjobb kikapcsolódás...

(#14) lezso6 válasza tlac (#10) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem akarnak az x299-es 7700K-nak konkurenciát állítani. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#15) bindike01 válasza Lacok (#12) üzenetére


bindike01
aktív tag

Nálam tuti befutó ez a CPU :) Szerintem fölösleges vagyonokat költeni I7 re ha csak nem használja valaki melóra. :) Érdekes nekem egy G4560 is tökéletes volt mindenre egy komolyabb kártyával.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#16) Raymond válasza tlac (#10) üzenetére


Raymond
félisten

Maradnak a mostaniak.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17) cl.aci válasza bindike01 (#15) üzenetére


cl.aci
aktív tag

Melyik alaplappal? A csoda Z370-el (aka Z270 csak kell az új lap ;] ) vagy a majd valamikor jövöre megjelenő normális 300-as lapkával, mert a mostani alaplapodba nem fog menni egyik új proci sem (jó inteles szokás szerint).

"bakker ez tényeg egy fadoboz, azt hittem csak viccelsz"

(#18) Petykemano


Petykemano
veterán

Hát az ebből már most látszik, hogy multiban a 8700K se nagyon fogja tudni megverni az 1600X-et. Max csak marginálisan. A single thread persze megint más. De kérdés, hogy ezt adják-e majd $250 árban?

Amit én hallottam az az ,hogy A coffee lake sem hoz architekturáluis újításokat, csak egy magszámban kibővített és persze gyártástechnológiában javított Kaby Lake.

Az i5-nél a Ryzen 5 egyértelműen jobb, az a 300mhz már nem sokat számít
Fura, hogy nincs 4 magos HT-s SKU. Persze még lehet valami lowend i5.

Nagyon izgalmas. nem rossz felhozatal azért. nem kétséges, hogy az i7-8700K 350 dodó magasságban lesz a ST teljesítmény miatt. A 8700-at tippelném $300-ra. És a 8600K-t 250-nek. Az intel - a játékokban fontosabb erősebb ST teljesítmény miatt - árazhat a multis teljesítményt figyelmen kívül hagyva.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#19) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Érdekes,hogy 4/8-as proci.

(#20) R4E/B válasza Petykemano (#18) üzenetére


R4E/B
tag

Az még a kérdés, hogy a Coffee Lake processzor ugyanolyan hőmérsékleten lesz, mint a Skylake vagy Kaby Lake? :)

Még egy kérdésem lenne. A kérdésem az, hogy a Coffee Lake CPU támogassa a Z270 alaplapokat (LGA 1151)? Ha igen akkor gondolom a ROG Maximus IX Extreme alaplapba biztos jó lesz, ha lesz hozzá Chipset driver!

Nem szeretnék hülyeséget írni illetve kérdezni sem, csak nem értem!

Üdv,
RampageIV!

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#21) #16939776 válasza Fred23 (#6) üzenetére


#16939776
törölt tag

inkább kiegyensúlyozottabb, stabilabb teljesítményt adhat azonos órajelen, mint a 4C/8T, kevésbé múlik a HT skálázódásán adott feladatban. innen +20-40% a 6C/12T.

Impozáns OC gondolatával majd a boltokba került példányok képességei ismeretében érdemes tervezni.

Amúgy jól hangzik :) TDP álljon meg 150W alatt 8 pin-es tápdugón.

[ Szerkesztve ]

(#22) errorcode06


errorcode06
őstag

Vajon forrasztva lesznek?

#23) REIT: Magasabb alapórajelet kap a K-s verzió (mint mindig).

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#23) #74018560


#74018560
törölt tag

8700 / 8700K között 30W TDP különbség? Oszt miert? :U

[ Szerkesztve ]

(#24) #72042496 válasza R4E/B (#20) üzenetére


#72042496
törölt tag

"A kérdésem az, hogy a Coffee Lake CPU támogassa a Z270 alaplapokat (LGA 1151)?"

A mostani (Z270 például) lapok nem támogatják a Coffee Lake processzorokat, ld. #17 is. Új alaplap kell majd hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#25) R4E/B válasza #72042496 (#24) üzenetére


R4E/B
tag

Akkor a fütykösöm a fülébe az összes okos mérnök fejébe. :D Ez a baj, hogy már mindenhez új alaplap kell, ha új videokártyát veszel lehet lassan ahhoz is új alaplap kell meg CPU. :D
Vicces nem? :)

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#26) Blindmouse válasza #74018560 (#23) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Hogy lehessen húzni? TDP =/= fogyasztás. Nem is tudom hogy tudott így kijönni ez a hír.

Nem úgy volt amúgy, hogy Hyper-Threading-el jön az i3 is?

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#27) tibaimp válasza R4E/B (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

A kérdés jogos!

Viszont az tuti, hogy nem "Chipset driver" kell majd hozzá (persze az is), hanem bios frissítés! :B

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#28) elfelejtette


elfelejtette
veterán

Egy azonos órajelű 4C/8T vs. 6C/6T vagyis pl. i7-7700K vs. i5-8600K összevetésben vajon melyik jönne ki győztesként?

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#29) berVi


berVi
senior tag

Azert T varians is lesz, ugye? :(

(#30) errorcode06 válasza tibaimp (#27) üzenetére


errorcode06
őstag

Ne reménykedj...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#31) Raymond válasza #74018560 (#23) üzenetére


Raymond
félisten

Mert eddig is igy volt:

7700K = 91W / 7700 = 65W
6700K = 91W / 6700 = 65W

A K-sak magasabbra boost-olnak plusz tobb szalon.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#32) R4E/B válasza tibaimp (#27) üzenetére


R4E/B
tag

Azaz, jól írod, bocsánat a Bios frissítést kihagytam, pedig eszembe volt, hogy leírjam, de elfelejtettem. Majd meglássuk mi lesz. :)

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#33) Fred23 válasza #16939776 (#21) üzenetére


Fred23
nagyúr

"inkább kiegyensúlyozottabb, stabilabb teljesítményt adhat azonos órajelen mint a 4C/8T"

Ezen filóztam én is, de nem írtam le végül, mert igazából tökre nem biztos ez sem. :D Olyan játékoknál, amik legalább 8 szálat támogatnak, melyik proci lehet a kiegyensúlyozottabb, stabilabb teljesítményt adó?: a 8 szálat futtatni tudó, vagy a 6 szálas, de 6 valós maggal bíró? Fogalmam sincs. A 6 valós mag viszont kicsivel biztosan erősebb, mint a 4+HT. Az lesz az első, ahogy jönnek ezek a procik, hogy rákeresek Crysis 3 WTTJ pályán mit teljesít azonos órajelen a 6800K és a 7700K. Ott a HT skálázódása szuper, mondhatni nem ismerek jobbat.

A 8600K-nál viszont ha 10-ből 1 nem megy 5GHz-n, akkor menni fog a köpködés! :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Segal válasza R4E/B (#32) üzenetére


Segal
veterán

14 nanométeren már semmi...
Ez tényleg csak egy Kaby lesz plusz 2 maggal. Ha a 7700 radiátor volt bele se merek gondolni a 8700 milyen lesz...
Én megvárom az Ice Lake-et 10 nanométerrel és pci express 4.0 támogatással (és remélhetőleg 8 maggal)
Pedig Ivyről már időszerű lenne lassan a váltás :(

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#35) Fred23 válasza Fred23 (#33) üzenetére


Fred23
nagyúr

8600K, nem 6800K. :DDD

#28 elfelejtette: a 6c/6t szerintem erősebb a 4c/8t-nél, de lehet, hogy lehet majd találni alkalmazásokat, ahol bukik ez a megállapítás.

[ Szerkesztve ]

(#36) R4E/B válasza Segal (#34) üzenetére


R4E/B
tag

Egyetértek. :)
Valamit az Intel nagyon elkapkod az utóbbi időkben. LGA 2011 (v3) CPU-k nem rosszak, de ezek a mostani procik melegedés szempontjából nem tudom, de ez így nem lesz jó ahogy olvasgattam. Az Intel CPUi jók lennének főleg Kaby és Skylake, csak a melegedést kellett volna megoldaniuk, így nem lenne problémázás. Azért tegyük fel kb. 90 fok nagyon soknak mondható, ha játszanál egy erős gépigényű játékkal és a Kaby vagy Skylake CPU-k nem melegednének az jó lenne és nincs rinyálás sem. Tehát ha játszanánk egy erős játékkal és a CPU 55-60 körül lenne arra azt mondanám, hogy megérte megvenni. Viszont ha kupaktalanítom és új pasztát teszek rá akkor a garancia odavész illetve lehet elbénázza valaki akkor meg kuka, viszont most nyerünk vele 5-10 fokot, hú nagy különbség, de megéri kipróbálni. :)

[ Szerkesztve ]

ASUS • IN SEARCH OF INCREDIBLE

(#37) Cifu válasza elfelejtette (#28) üzenetére


Cifu
nagyúr

A válaszhoz nem ártana tudni, hogy melyik programban.

Ezek után már csak meg kell nézned, hogy az adott programban a HT letiltására egy mostani HEDT intel proci hogyan reagál, és jó eséllyel megkapod a választ...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#38) Cifu válasza Segal (#34) üzenetére


Cifu
nagyúr

Miért, hol kevés neked ma az Ivy? :F

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39) Rubinhood válasza elfelejtette (#28) üzenetére


Rubinhood
csendes tag

"Egy azonos órajelű 4C/8T vs. 6C/6T vagyis pl. i7-7700K vs. i5-8600K összevetésben vajon melyik jönne ki győztesként?"

Ha a HT 25%-ot dob a teljesitmenyen, akkor szamolhatod ugy, hogy a 7700K egy otmagos, mig a 8600K hatmagos, szoval az utobbi nyerne. (Orajelet leszamitva, ami amugy is hasonlo.)

Persze mindig vannak programok, amiknek inkabb a HT vagy a plusz mag jon be. Pl. az Apache nem szereti a HT-t.

[ Szerkesztve ]

(#40) Segal válasza Cifu (#38) üzenetére


Segal
veterán

Nem feltétlen az ivy kevés azzal elvagyok hanem ebbe az alaplapba van egyre kevesebb dolog pl M.2, nagyon hiányzik, sata számot is növöm ki :( . Anno pár dolog volt csak a fontos annak ez az alaplap tökéletesen megfelelt de a fene se gondolta volna hogy ennyi ideig meglesz. Pont ugyanebbe a hibába nem szeretnék megint belefutni. Ezért várok még de örökké azt sem lehet :)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#41) Rubinhood válasza lemusz (#9) üzenetére


Rubinhood
csendes tag

"i5 8400 fixen 3,8-on járatva nagyon tetszetős számomra, ha úgy van január környékén, hype időszak után váltanék is rá."

Erdeklodnek, hogy hogyan tervezed tulhajtani ezt a nem-Ks procit? BCLK overclocking, vagy valami mas?

(#42) F e Z o válasza errorcode06 (#22) üzenetére


F e Z o
veterán

Szerintem nem forrasztottak lesznek a kupakok, hanem maradnak a pasztás megoldásnál. A tdp miatt gondolom így.

H2O über alles!

(#43) X Factor válasza bindike01 (#15) üzenetére


X Factor
addikt

Ez egy remek dolog, hogy a te igényeidet ragyogóan kiszolgálta, de egy 64 playeres bf multit azért inkább I7-el tolnak a játékosok:P

Izlések és pofonok, ki erre, ki arra használja.

Make things work

(#44) elfelejtette válasza Rubinhood (#39) üzenetére


elfelejtette
veterán

Megnéztem, az Intel megatesztben volt ht hatékonyság táblázat, a Sandy-Ivy 28%-ot gyorsult, a többi meg 31-32%-ot, tehát a 4C/8T az 5,3magnak felel meg. :-)

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#45) Petykemano válasza R4E/B (#20) üzenetére


Petykemano
veterán

Hát már a Kaby Lake is elég magas hőmérsékleten üzemelt. Szerintem az intel nem fog változtatni azon, hogy a mainstream termékeknél paszta lesz a kupak alatt és csak a Skylake-X-nél térnek át/vissza a forrasztásra.

Utoljára azt olvastam pletykákban, hogy az alaplapgyártók kikunyizták az inteltől, hogy új foglalat legyen. Nyilván ezen akkor ő is nyernek és azért a 8700K elég, sőt, SOKKAL hívogatóbb a plusz két magjával, mint a korábbi generációváltások közötti különbség volt. Elég valószínű, hogy akik eddig a legjobbat akarták a mainstream vonalból, játékra és 7700K-t vettek, nagy részük beruház a Coffee lake-re. De másoknak is, akik mondjuk régebbi i3-mal, i5-tel, esetleg i7-tel rendelkeznek a rendre a 4/4, 6/6, 6/12 elég hivogató többletet jelenthet (már persze azoknak, akik nem vettek Ryzent) Itt most persze nem azt mondom, hogy ez milyen jó vétel lesz, csak azt mondom, hogy ezek a magas eladásszámra vonatkozó predikciók elég jó indokot jelentenek arra, hogy az alaplapgyártók is ki akarják venni belőle a részüket.
Aztán a fene tudja, igazából ha tényleg a régebbi gépek tulajai ugranak rá nagy számban, nekik úgyis kéne új alaplap.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#46) lemusz válasza Rubinhood (#41) üzenetére


lemusz
addikt

Elvileg ez a 3,8GHz a maximális órajele 4 magon. Terhelés alatt magától is fel kapcsol ennyire, de fixen járatáshoz mókolni kellene biosban. Vagy manuálisan beállítva a szorzót 38-ra ha engedi vagy speedstep technology off és az energiagazdálkodásokat módosítva. Jelenlegi i5 3550-esemmel is megoldható hogy ne cikázzon az órajelek közön, hanem a turbó órajelén, tehát 3500Mhz-en menjen fixen, gondolom ez itt sem lenne másképp. Vagy tévedek?

[ Szerkesztve ]

(#47) doooo


doooo
veterán

Lesz 4 magos i3? Akkor végre (hosszú idő után megint) érdemes lehet megvenni őket.

(#48) STC Speed


STC Speed
őstag

Valaki elmagyarázza nekem a tokozásokat?
Most jelen pillanatban milyen socketet használ az intel? 1151 és 2066 ugye?
2066 az x series. Aki most vesz uj pc-t milyen tokozásra érdemes váltania? Tehát gondolok itt arra,hogy 1151 re már kijött 2 generáció,lehet akkor érdemes várni 1 évet még?

Bocs a sok kérdésért, de már nem birtam követni a helyzetet :) ;)

(#49) lezso6 válasza STC Speed (#48) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Rizsát kell venni, s akkor nem kell folyton a tokozással törődni. :DDD ;]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#50) STC Speed válasza lezso6 (#49) üzenetére


STC Speed
őstag

Ebben igazad van :)
Gondolom akkor az 1151 a "sima" mezei pc processzorai, a 2066 meg az extrém konfigoké.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.