Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Petykemano


Petykemano
veterán

Mit lehet várni a "System Acceleration" sorban levő dolgoktól? (Milyen méret, mire jó, mit gyorsít, mennyire, stb?)

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#2) csatahajós


csatahajós
senior tag

És hol marad a beígért "DIMM"-es verzió??? Pont attól lenne értelme igazán nem?

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Talán ezzel meglesz az instant desktop:K Bár ahhoz a BIOS-chipeket is fel kéne turbózni, nálam kb 1:2 arányban szüttyög most a bios és az OS töltés.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#4) MrPetya19 válasza t72killer (#3) üzenetére


MrPetya19
addikt

És neked még nem LGA2011-es deszkád van, azok ilyen téren még lassabak.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#5) Dare2Live válasza csatahajós (#2) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

volt dimm igérve?

lehet ssdnél sokkal gyorsabb de attól még ramhoz képest van lat...

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#6) Reggie0 válasza t72killer (#3) üzenetére


Reggie0
félisten

Minek? Bekapcsolod a gepet es 3 honapig megy gond nelkul meg a win7 is.

(#7) t72killer válasza Reggie0 (#6) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

;]

Áram azért nem árt hozzá:)) Amúgy jogos, melóhelyi asztalimat csak párhetente szoktam újraindítani, azt is azért, mert késik az órája és nincs jogosultságom állítani - indításkor meg lefut egy céges óraállító szkript.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8) #95904256 válasza Dare2Live (#5) üzenetére


#95904256
törölt tag

Nem a RAM helyett ígérték, hanem azok mellé.
Persze OS szintű támogatás is kell hozzá.

(#9) csatahajós válasza Dare2Live (#5) üzenetére


csatahajós
senior tag

Elvileg igen és amennyire olvasgattam kb DDR3 sebességet tudna hozni DIMM formában, pont ezt emelte ki az intel h ez a technológia minden tekintetben a "Szent Grál" lesz, olcsó, nagy tárkapacitás és baromi gyors egyszerre.

Update:

Akosf: amennyire én értettem elvileg tud RAM-ként is működni, persze az aktuális csúcs DDR4-nél azért lassabb

"The destructively powerful, 3D XPoint memory will make its way to the market in 2016. Currently Intel cannot tell a more specific timeframe but Intel will have Optane DIMM samples for early testers marking Intel’s return in the memory scape. These new DIMMs will provide the performance of fast DDR4 devices with the capacity and cost of NAND flash based products and will allow 6 TB of addressable memory inside a 2-socket server."

[ Szerkesztve ]

(#10) #95904256 válasza csatahajós (#9) üzenetére


#95904256
törölt tag

Legyen úgy! Ha a késleltetés alacsony, a kapacitás nagy, akkor hajlandó vagyok beérni az egy-két generációval ezelőtti sávszélességgel. ;]

(#11) arn


arn
félisten

A 4x buszrendszert eleg hamar kimaxoljak a hagyomanyos ssdkel is.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#12) rviktor25 válasza arn (#11) üzenetére


rviktor25
aktív tag

A max. folyamatos sebeséggel talán.
Viszont az 1 thread-es 4k olvasás még most is 50MB/s alatt van a legbrutálisabb nvme-s ssd-vel is.
Sokthread-es 4k-nál meg IOPS-ban is van még hova fejleszteni pcie gen3 x4-en is.
edit: Meg késleltetésben.

[ Szerkesztve ]

Chiwasuu!!!

(#13) Vole


Vole
tag

Megjelenes utan biztos draga lesz ez is, de 2 evvel kesobb remelhetoleg toredekere esik az ar es kijonnek a nagyobb tarkapacitasu modellek is. Regota varok mar egy jo kis 20TB -os SSD -re. Ha ebbol sikerul kihozni nagy tarkapacitast olcson, akkor azonnal veszem is.

(#14) Dare2Live válasza Vole (#13) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ha sok TBt akarsz arra inkább a TLCs SSDk.

"Optane"nak első körben/2évben legalábbis teljesítmény lesz a selling pointja. Már első iterációban is majdnem RAM szintű késleltetést/átviteli sebességet igér intel.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.