Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KYZRR


KYZRR
őstag

Szabályozd le SpeedFannal a ventiket.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#2) dugo_


dugo_
veterán

Még a WD is 60°C-ot ad meg az üzemi hőmérséklet tetejének, 47 fokos maximumok miatt neki se kellett volna állni.

(#3) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Hát, a PWM vezérlés kivan lőve, valszeg majd sorba kötöm őket, és majd mindegyik kap 4v-ot, vagy tervezek egy vezérlő panelt is venni. :))

60 fok a maximum, tudom. De azért jobb így.

(#4) kmisi99


kmisi99
addikt

Egy mezei ventilátor 6v ra kötve ~1000rpm el, kb bármilyen hagyományos merevlemezt egészséges hőmérsékleten tart és nem is hallatszik, szvsz ez teljesen feleslges. Sőt úgy tudom nem is tesz neki jót a túl alacsony hőmérséklet. Ugye itt nanométerekről beszélünk pl a fejmozgásnál. És a hőmérséklet függvényében az anyag is változik. Egy statisztikát olvastam anno, több száz HDD halálból leszűrbe, hogy valahol 35-40 fok körül van az ideális hőmérséklet.

(#5) Steve_Brown válasza kmisi99 (#4) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Áh értem. De ez nem változik hdd-nként?

(#6) nemlehet válasza Steve_Brown (#5) üzenetére


nemlehet
őstag

Valamennyire biztos, de azért olyan nagy különbségek nincsenek, hogy egyiknek 10 fok kell a másiknak meg 50.
47 fok az teljesen rendben van, semmivel sem fog tovább életben maradni attól, hogy leviszed 30 fokra. Amúgy nekem eddig minden gépemben volt egy lehúzott 12-es venti a HDD-k előtt a ház elejében. Az tolt annyi levegőt, hogy ne álljon be a meleg még akkor sem amikor 4-5 HDD volt egymás felett közvetlenül.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#7) Lauda


Lauda
félisten

Milyen hazban van a hdd, nincs hutese alapbol?

(#8) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A merevlemez specifikációja szerint.
60 fok a maximális üzemi hőmérséklete. Ami nem meglepő adat, hiszen a 3,5" meghajtók többségének ezt a hőmérsékletet adja meg a gyártó. (A 2.5"-os méretben 10 fokkal több.)

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#9) Redneck


Redneck
veterán

Szép munka, de szerintem is túlzás. :K
Egy halk ventilátor bőven elég lett volna!

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#10) XtremLor


XtremLor
őstag

Ugy probalok en is huteni mindent hogy halk legyen, akkor jo ha este fel se tunik hogy megy a gep.
Egy ilyen turbinatol megorulnek szerintem, regen volt nalam szerverbe par valo cooler, nem volt gyenge, de szervertermen kivul en nem hasznanam sehol. :DDD

"Legen...Wait for it...Dary"

(#11) draco31


draco31
veterán

Jó lett, kicsit viszont áttervezném. Méghozzá a csavar lyukakat kicsit besüllyeszteném, hogy ha benne a csavarok, akkor ne lógjon ki a síkból. Így nem kellene beragasztani.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#12) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Lesz ez még jobb is :D
Ma már vagy megszoktam vagy tényleg halkabbnak tűnik a dolog.

(#13) angyalpc2


angyalpc2
aktív tag

8 centis ventilátor oldalról, hátulról

és nincs probléma..
ilyen vacak kis ventilátorok hatásfok/zaj aránya a röhejes szintet üti

(#14) Csupingo


Csupingo
veterán

Vagy kipróbálhatod 7 V-ról, vagy 5 V-ról is a ventiket, hogy úgy milyen hangot és merevlemez hőfokot produkálnak. Kapni ilyen átalakítókat, vagy otthon is könnyen össze lehet hozni maradék molex csatlakozóból.

[ Szerkesztve ]

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#15) Steve_Brown válasza Csupingo (#14) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Azért van moduláris tápom ,hogy pl a molexet ne kelljen beledugni. Szóval, majd veszek egy vezérlő front panelt.

(#16) Csupingo válasza Steve_Brown (#15) üzenetére


Csupingo
veterán

Csak egy lehetőség volt. Persze sata tápkábellel is megoldható.

Villám Shakesespeare... Főnök, ha zavarja a fogsora, vegye ki! (M-N)

(#17) Rimuru válasza dugo_ (#2) üzenetére


Rimuru
veterán

Nagyobb vallalatok altal kiadott jelentesek alapjan (nem home rendszerek, sok-sok HDD van ott) 40°C folott jobban doglenek, szoval en adnek neki hutest. Azt hiszen PH-n is szokott ilyesmi hir megjelenni.

Vigyázat, csalok!

(#18) dugo_ válasza Rimuru (#17) üzenetére


dugo_
veterán

Persze, ez világos. 24/7 járatott szervereknél ez könnyen forintosítható, ekkora üzemóránál már ki is jönnek a különbségek az élettartamban.
Ha viszont otthon ez azt jelenti, hogy sok év után csak pár héttel/hónappal korábban kakukkozik a HDD, akkor én inkább a csöndet választanám a működési idő alatt.

Jobb megoldás egy jól szellőző ház 2x120 vagy 2x140-es első ventikkel és akkor a hűtés is rendben lesz, de a turbinahangot is el lehet kerülni.

(#19) Rimuru válasza dugo_ (#18) üzenetére


Rimuru
veterán

Ez igy ertheto, na es igen sokat szamit hol van. Nekem notim van (adatlap) amikor kiraktam caddybe egybol szignifikansan csokkent az atlag homerseklet [link]. Most az SSD sul meg a neki kialakitott helyen. :DDD

Amugy terheles nelkul igy is maga a HDD a legzajosabb a notiban, 5200RPM.

[ Szerkesztve ]

Vigyázat, csalok!

(#20) Hieronymus válasza Rimuru (#17) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A szerverek esetében azért más a helyzet.
Közel állandó hőmérsékleten üzemelnek a merevlemezek. Jó eséllyel csak egyszer - kétszer parkol ki a fejegység, amikor kiemelik tömbből, a meghajtót. Ugyanennyi alkalommal kell felpörgetni a lemezeket.
A fejegység viszont folyamatos mozgásban van.

A SOHO kategóriában ennek ellentéte a terhelés. Sokszor parkol ki a fejegység viszont kevesebbet mozog. A lemezforgató mechanika is sokkal jobban meg van terhelve az indulás és leállás hegyektől. A folyamatosan változó hőmérséklet sem barátja meghajtóknak.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#21) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

Mivel eszes gyerek vagyok, ezért a lehető legkönnyebben megoldottam. Vázolom a gondoltamenetem:

Hangos, kössük sorba mind a 3-at.---> Nem indúlnak csak ha meglököm.
II
V
Jó akkor kettőt kössünk sorba, a másikat meg a hátsó nagy 120-assal. -->Hátsó megse moccan.
II
V
Kössünk sorba kettőt a harmadikat meg kössük sorba valami mással. Körbefutottam a lakást. Konyhai rádió, hátulján van egy led. Falnak van támasztva ezért amúgy sem látszik.

-"Anya! Baj ha többet nem fog világítani a rádió hátúl?"
-"Világított a hátulja?"
-"Akkor gondolom nem. :N "

Gondolom 9v-os volt a led, mert olyan elemmel is megy a rádió (vagy halózatról megy).
Szóval led sorba köt, venti forog, led világít, halk mint előtte. Mi kell még?

Bejöttem koleszba elmondtam elektróra járó srácoknak. Nagyon jót röhögtek de mondták ,hogy megszánnak egy 40 ohm-os ellenállással az elektrolaborból. Innen is köszönöm fiúk!

[ Szerkesztve ]

(#22) Robert07 válasza Steve_Brown (#21) üzenetére


Robert07
aktív tag

Nem lett volna egyszerubb csak siman rakotni oket az 5v-os agra? Vagy esetleg 7v-ra?

(#23) Steve_Brown válasza Robert07 (#22) üzenetére


Steve_Brown
aktív tag

Mint már mondottam: Nem.

(#24) e-newsee


e-newsee
addikt

Jól néz ki, és hatékony is, de én úgy oldanám meg az ilyet, hogy ha a házban elfér, akkor a HDD-re felcuppantanék valami megoldással a tetejére egy vékony hűtőbordát pasztával, és rátennék egy csendes fajta 80mm-es ventit. De akár borda nélkül is hatékony lehet.

"Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.