Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) mephi666


mephi666
nagyúr

jól látom, hogy a pov gépnél az opcionális gef210 esetén le lesz takarva pár csatlakozó a borda által? :F gratulálok a tervezőknek :R

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#2) PH-User válasza mephi666 (#1) üzenetére


PH-User
addikt

Lehet, hogy készítenek hozzájuk 90°-ban megtört és fél centivel eltolt kábelt, aztán előbb a kábelt kötik be, majd a helyére teszik a videokártyát. ;)

[ Szerkesztve ]

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#3) mongi válasza mephi666 (#1) üzenetére


mongi
senior tag

Bizony le. De! Szvsz nem akkor fogják rádugni az usb csatit a lapra, amikor már össze van dugva a vga-val, hanem elötte (én legalábbis így csinálnám :U ), és a képen is látható, hogy a vga alján a csatiknál ki van hagyva a nyákból ;)

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#4) mephi666 válasza mongi (#3) üzenetére


mephi666
nagyúr

+#2: igen, ott ki van hagyva, de a másik 2 csatira rendesen rálóg a borda... jártam hasonlóan régi konfiggal, ahol a cd-rom audiocsatlakozójára rálógott az agp-s kártya és kicsit hajlítani kellett rajta, hogy használható legyen... ez a legnagyobb baja az ilyen méretű lapoknak, hogy mindenképp agyon lesznek zsúfolva, ha minden csatlakozót ki akarsz rajtuk használni... jó lett volna alapból 90fokkal elforgatni ezeket, mert okozhatnak kellemetlen pillanatokat így... (meg mellesleg undorító havas hétfő van és kötekedős a kedvem :B )

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) stevve


stevve
nagyúr

"Érdekesség, hogy a Zotac nyit az AMD felé is, hiszen tervben van egy olyan nettop, mely egy kétmagos, Athlon Neo X2 L325 nevű processzort használ a 780G jelzésű vezérlőhíd társaságában."

Ideje már... végre az AMD-től is láthatunk majd egy csöppséget, ilyen kütyükben. :K

Az Intel megoldását viszont nem látom túl jónak... "csak" X4500? Lehetett volna már X4500HD is akkor.

(#6) Trb100


Trb100
csendes tag

Most készülök venni egy asrock ion 330 HT-t, de ez a pov mobii jó alternatíva lehetne.. árat és megjelenési időt kéne tudni a döntéshez..

(#7) Kobaljov válasza stevve (#5) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Az Anandtechen nemrég tesztelték a hasonló kiépítésű (AMD) Dell kisgépet, sajnos ugye fogyasztásban és így hőtermelésben és hűtésben sincs párban az Atomal, egy kicsivel nagyobb kategória, inkább CULV konkurens

(#8) Kobaljov válasza Trb100 (#6) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Nekem is felkeltette az érdeklődésemet, de jó lenne látni még hozzá a házat és annak a ventillátorait is, remélem nem egy hagyományos, ventis 200 W-os táp mellé rakják a külső "tégla" helyet, meg nem 40 mm-es házhűtőt alkalmaznak majd, mert akkor hiába a passzív hűtés a deszkán meg a videón.

(#9) mongi válasza mephi666 (#4) üzenetére


mongi
senior tag

:R :DDD

.......................................................................... Gondolj ide amit akarsz.

(#10) stevve válasza Kobaljov (#7) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, ezen a téren van még mit gyúrni az AMD-nek.

(#11) .mf


.mf
veterán

"Érdekesség, hogy a Zotac nyit az AMD felé is, hiszen tervben van egy olyan nettop, mely egy kétmagos, Athlon Neo X2 L325 nevű processzort használ a 780G jelzésű vezérlőhíd társaságában. Utóbbi lapka egy DirectX 10-zel kompatibilis Radeon HD 3200-as integrált grafikus magot tartalmaz, ami a multimédiás képességek tekintetében megfelel a legtöbb felhasználó igényeinek. Várható még egy Intel CULV processzorral szerelt masina is, ám ez elsősorban internetezésre és munkára lesz használható, mivel az Intel GS45 nevű északi hídra épül, így GMA X4500 jelzésű IGP-t alkalmaz.

A Zotac az új nettopokat várhatóan a CeBIT-en mutatja majd be, így a rendszerek forgalmazása legkorábban tavasszal kezdődik meg."

El se hiszem, hogy végre újra eszükbe jut MoDT lapokat készíteni nem csak ipari piacnak :U csak kár, hogy ez már megint valószínűleg kész gép lesz és nem külön alaplap; valamint tavasz vége előtt nem fog ideérni....

Pedig de örülnék egy értelmes áron kapható C2D LV / CULV procit fogadó MoDT mITX lapnak Gef9400 chipsettel, 5 SATA + 1 eSATA porttal, meg dsub-dvi-hdmi, gigabit, hang-spdif csatlakozókkal, és egy x4-x16 PCIe porttal kiegészítve... Tudom, már megint a bilibe lóg a kezem... de vágyakozni még szabad, nem?

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) Kobaljov válasza Trb100 (#6) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Tegnap este részletesebben utánaolvastam a 330HT külföldi tesztjeinek, és néhánynál erősen panaszkodtak a hangjára, főleg a kisebb belső ventinél és a hűtési teljesítményét sem találták megfelelőnek (75 fok full HD lejátszásnál). Mivel ez egy gyárilag összerakott gép, ezért gondolom módosítani sem lehet házilag a garancia elvesztése nélkül, így egyelőre inkább letettem a megvásárlásáról, inkább összerakok egy hasonlót alkatrészekből (passzív bordás Zotac Ion 330 deszka + az Antec ISK mITX háza a 8 centis házventijeivel)

(#13) Trb100 válasza Kobaljov (#12) üzenetére


Trb100
csendes tag

Ezek nem túl jó hírek.. nincs nagyon kedvem most gépfaragással tökölni, szívesebben ugranék bele egy kész megoldásba. Sajnos a hasonló cuccokból mindből hiányzik valami, ami ebben van. Köszi az infót

[ Szerkesztve ]

(#14) Kobaljov válasza Trb100 (#13) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Nincs mit, közben én mégis ennél maradtam mert találtam tippeket (főleg az XBMC.org fórumában) a lehalkítására (másik venti, fanmate, rezgésmentes rögzítés, stb.) meg a halkabb egyéni konfig már nem fért volna bele a keretbe, úgyhogy megkockáztatom vele az otthoni barkácsolást, remélhetőleg nem lesz vele garanciás probléma.

(#15) Trb100 válasza Kobaljov (#14) üzenetére


Trb100
csendes tag

azt olvastam és én is máshol, hogy egy minimális hekkeléssel megoldható a melegedés, zaj probléma. Kb annyiból amibe a ION 330HT kerül össze lehetne hozni egy egyéni konfigot, de még mindig hiányozna a cuccból a távirányító. Még lehet, várok 1-2 hónapot azz eredeti hírben szereplő cuccokra.

(#16) Trb100 válasza Kobaljov (#14) üzenetére


Trb100
csendes tag

Nos, vettél asrockot? Kíváncsi vagyok mire jutottál a témában.

(#17) Kobaljov válasza Trb100 (#16) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Meg lett rendelve, remélem a héten már be fog futni, de valószínű így is csak hétvégén lesz rá időm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.