Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoli0726


Zoli0726
aktív tag

Nagyon kellemesnek tűnik

(#2) gerii


gerii
addikt

Hova tűnt az a régi Logitech, ami még ismerte az ergonómia fogalmát?
VX Revolution / MX Revolution egerek utódia hol vannak...
Ha vennem kéne egeret akkor egy VX-et vennék megint, ha lenne újonnan. A mostani 6 éve szolgál szinte hibátlanul.

Ezek a túlárazott szimmetrikus csodák biztos nagyon kényelmesek lehetnek.

(#3) lorcsi


lorcsi
veterán

sajnos ebben sem látom az mx1000 egerem utódját :(
az ára viszont elé sokk

(#4) #13110016


#13110016
törölt tag

Kipróbálnám CS közbe... de kicsit drága:(

(#5) tovgab válasza gerii (#2) üzenetére


tovgab
aktív tag

Hogy hova tűnt? Például "ide":
[link]
Az, hogy ez a konkrét egér nem sikerült valami jóra, az még nem jelenti azt, hogy az összes jó és ergonómikus egér eltűnt a Logitech kínálatából...

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#6) banhammer


banhammer
veterán

Végre!
Hónapok óta erre a tesztre vártam.

Itt vannak az egér pontos paraméterei.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) vittorio7


vittorio7
őstag

Jobbnak hittem...

(#8) gerii válasza tovgab (#5) üzenetére


gerii
addikt

Ok, az MX-nek van utódja, de a VX-nek nincs.
Konkrétan a 705 és az amit linkeltél van ergonómikus kivitelben, a többi helókittis, szimmetrikus.
Ennyire rámegy minden a gagyira, és a profitra, hihetetlen. Persze az én hibám hogy a VX 6 éve megy, és nem "kell" új egér, de az hogy szinte minden gyártó feladja a minőségi termékeit (lásd tegnapi ThinkPad), az nevetséges.

(#9) Sub-ZeRo válasza #13110016 (#4) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Vezetéknélküli egeret!? :N
Nekem is az van, nem mondom hogy nagyon késik, de ha van wifi router a közelben + adat is mozog rajta rendesen, megérzed, hogy nem vezetékes egeret használsz. :K

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#10) Tidus válasza lorcsi (#3) üzenetére


Tidus
addikt

Hát ja.
Én MX900-at használok kb. három éve, de lehet hogy négy. Nagyon elégedett vagyok vele. Eszembe sem jutott lecserélni.
Sőt itt a ph.-n beszereztem még egyet tartalék, alkatrésznek.
Ez az újdonság sem lesz az útódja.

[ Szerkesztve ]

(#11) rudi válasza banhammer (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Ehh, mennyit kerestem ezt az oldalt! Tudtam, hogy van, de az istennek sem bírtam ráakadni.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#12) deja vu válasza Sub-ZeRo (#9) üzenetére


deja vu
addikt

Az egeres topicban ezért a hozzászólásért mit kapott volna. :DDD

Iphone 7 Plus | Sony A7R+Zeiss FE 35mm F2.8+Zeiss FE 55mm F1.8 | Eizo CX271+Eizo CS270+Eizo SX2262W+Eizo S2233W | Z170 Ext4+I7-6700K+Noctua U14S | GTX1070 Gaming | 16gb 3600MHz | 850PRO 768GB | Seasonic Platinum | Define R5+3xNoctua | Razer Taipan

(#13) Sub-ZeRo válasza deja vu (#12) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Az tuti. ;] :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#14) Findzs válasza gerii (#2) üzenetére


Findzs
addikt

ez nem jó? G602

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#15) CaptainHomer


CaptainHomer
csendes tag

Kolléga most vett egy ilyet a laptopja mellé, nekem meg pár hónapja van egy M705-öm. Ha össze kéne hasonlítani őket, akkor szerintem az M560 nem annyira kényelmes darab, és tényleg kopogó olcsósított műanyag a teteje.
Ja és a görgője (lehet, hogy túlérzékeny) néha szabadonfutásnál hajlamos álló állapotból spontán elindulni... LOL Réren ez nem így volt!!! :Y
Viszont neki (és egy hasonló szűk rétegnek) ideálisnak tűnik a forma, ugyanis felváltva használja jobb és balkezesként... erre talán elfogadható szinvonalat nyújt.

[ Szerkesztve ]

(#16) Diopapa


Diopapa
addikt

800 DPI... :(

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#17) NPeete


NPeete
tag

Na, ez a szimmetrikus egér - a többiek véleményével nem véletlenül ellentétesen - egészen kedvez a balkezességemnek :) Sajnos én sem tudok magamnak megfelelő egeret találni, ennyiért egy kicsit ezt is túlzásnak érzem sajnos, de lehet, hogy mégis ez lesz az M505-öm utódja.

(#18) nyunyu válasza gerii (#8) üzenetére


nyunyu
félisten

Ok, az MX-nek van utódja, de a VX-nek nincs.

M705?
Formailag nagyon hasonlo a VX Revohoz.

Hiper gorgojuk meg egyre rosszabb az uj egereken, lassan mar nyoma sincs az MX Revo eranak :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#19) banhammer válasza rudi (#11) üzenetére


banhammer
veterán

Örülök, hogy tudtam újat mutatni neked.
Én is úgy találtam rá az oldalra, hogy Logitech egeret kerestem magamnak és semelyik oldalon se írták le a méreteit az egereknek.
Kínomban beírtam a Google keresőbe, hogy Logitech M560 size mm és kidobta az oldalt, de úgy is rá lehet akadni, hogy Logitech M560 size vagy Logitech M560 measure.
Általában az első három találat között van az oldal.

Érdemes lenne a teszteknél leírni, hogy mekkora méretekkel rendelkezik az egér, mert a kép és a valóság néha nagyon elüt egymástól.
Én pl. a laposabb egereket kedvelem.

Az egér mérete meg kb. megegyezik a Logitech G9-es egér méretével.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#20) tovgab válasza gerii (#8) üzenetére


tovgab
aktív tag

Annyiban viszont tényleg igazad van, hogy a Logitech is elég erősen megindult a lejtőn minőség tekintetében az elmúlt években. Ennek ellenére az árakat ugyanúgy lövi be (vagy még egy kicsit fentebb is), mint régen! És ez igaz a billentyűzetekre, egerekre, vagy akár a hangfalakra is! Mondom ezt úgy, hogy kb. 5-6 éve van egy VX Revolution egerem, meg olyan fél éve egy Logitech Wireless Illuminated Keyboard K800-am és nagyon elégedett vagyok velük. Ez a szitu mégis elszomorít...mármint, hogy a Logi is egyre lejjebb adja! :(

O+ 5T ► Samsung Note 9 ► Huawei Mate 20 Pro ► Xiaomi MI 9 SE ► O+ 7 Pro ► O+ 8 Pro ► Poco F4 GT ► iPhone 13 Pro Max ► iPhone 15 Pro

(#21) rudi válasza banhammer (#19) üzenetére


rudi
nagyúr

Na, látod, ezért nem mond olyan sokat a méret! A G9-nél az volt az érzésem, hogy tele van vele a tenyerem, és bár rövid, mindenhol kényelmesen támaszt. A papírok kb. ugyanakkora M560 meg olyan érzést keltett, hogy minden irányban egy kicsivel kisebb az optimálisnál :) Igyekszem valahogy szemléltetni a méretét az egyes egereknek, de egyelőre még nem jöttem rá, hogyan lenne érdemes, de az kb. tuti, hogy a sima méretbeli számok és az általam fogott egér fotója sem igazán szerencsés.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#22) rudi válasza tovgab (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Mindenki egyre lejjebb adja, sajnos ilyen ez a fogyasztói társadalom...

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#23) banhammer válasza rudi (#21) üzenetére


banhammer
veterán

Igen, sajnos a számok néha csalókák.
Elég hálátlan dolog olyan dolgokról tesztet írni amiről az olvasó csak a saját tapasztalata alapján tudja eldönteni, hogy a jó neki vagy sem.

Taperoltam már ezt az egeret és furcsáltam, hogy a bal, jobb egérgomb nincs elválasztva egymástól.
A csomagoláson keresztül nem is tudtam megnyomni a gombokat annyira merev? volt az egér burkolata.
Idővel biztos megszokható a dolog, csak most nincs felesleges sacc 10 ezer Forintom erre.
Egérügyileg amúgy is elég finnyás típus vagyok.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#24) glutamin


glutamin
őstag

Nekem egy m185 van és az a tuti (pláne 3600-ért a T***O-ból) :) Munkára nekem valahogy sokkal kényelmesebbek a kicsi egerek. Csuklót le az asztalra és csak az ujjaimmal mozgatom.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#25) gerii válasza nyunyu (#18) üzenetére


gerii
addikt

705-öt próbáltam már, de valahogy nem olyan jó mint a VX, a görgő például sokkal szarabb volt ahogy emlékszem.

Findzs: Gamer egereket nem néztem még, de ha nem lesz más akkor megbarátkozom a dizájnnal. Szerencsére még működik a VX, csak egy ideje már sokat dupla klikkel, és az "interferenciákra" is érzékeny lett.

(#26) kromatika


kromatika
veterán

szivesen kipróbálnám.tetszik.

(#27) #13110016 válasza Sub-ZeRo (#9) üzenetére


#13110016
törölt tag

Azért ezek az egerek nem olyanok mint az 5-évvel ezelőttiek.
Volt olyan, hogy baromi lassan csúsztattam az egeret, a mutató meg egyhelybe állt:)
Azért ezek már nem nagyon késnek.

(#28) Sub-ZeRo válasza #13110016 (#27) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Pedig hidd el, tudnak késni. Főleg ha router is van az adó és vevő között.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#29) #13110016 válasza Sub-ZeRo (#28) üzenetére


#13110016
törölt tag

Jól van, akkor nem próbálnám ki CS közbe..:D
Jó nekem az M90:)

(#30) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

Aki MX 518 utódot keres mert beleszeretett az mit vegyen ? :F

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#31) fila


fila
senior tag

Kb 3 hete nyúzok egy ilyen egeret. MX 700 után váltottam.

Tapasztalat:
- egérpad kötelező, míg az asztalomon korábban az MX 700 simán ment.
- ergonómiát meg kell szokni, először szokatlan, hetek után már teljesen jó.
- görgő akadálymentesen pörög, ezt nehéz megszokni.
- logitech driver kötelező, jobban működik ezzel.
- görgő melletti gomb programozható, melyet ablakok közötti váltásra használok, és kitűnően működik.

5% kedvezmény kód minden rendelésre. iherb.com: ZCD546

(#32) Kroni1 válasza CsiguszMaxim (#30) üzenetére


Kroni1
veterán

Ezt vagy ha van rá kicsit több akkor ezt

Nekem az MX518 volt a kedvencem, játék és mindennapi használatra is imádtam, de kissé már megkopott és akartam egy ujabbat. A variálható görgő (ami jól jött a szakdolgozat írásnál) miatt vettem egy G500-at, és azt szintén nagyon szeretem, nem cserélném el semmi másra!!!

Nem értem miért rimánkodnak sokan, a logitech gyártja sztem még mindig a leginkább ergonomikos egereket.

[ Szerkesztve ]

(#33) ronroli


ronroli
tag

Van egy logitech egerem, annak a fenekébe dugható a wifi kütyü mindenféle takaró levétele nélkül.
Másmilyen nem is kéne, főleg ennyiért.
Azért gondolom közelről ez se gagyi...

(#34) nyunyu válasza Kroni1 (#32) üzenetére


nyunyu
félisten

Nem értem miért rimánkodnak sokan, a logitech gyártja sztem még mindig a leginkább ergonomikos egereket.

Mert meg mindig nem birtak jobb egeret csinalni, mint az MX Revo, amit mar vagy 5-6 eve nem gyartanak :(

Perf MX nekem nagyon nem allt kezre, meg gagyi a gorgoje.
Mostani L egerek gorgoi meg azt is messze alulmuljak gagyisagban.

BTW: Rudi, ebben az egerben rendes kinai mikorkapcsolo van ('klikk'), vagy a nemszeretem panaszkodik 'bazihangoskatt' gomb, ami fenysebesseggel ballisztikus iven iranyitja az egeret az elso hengeres iratgyujto iranyaba?
MS WMOban+osszes kekledeskaracsonyfajukban az van, illetve ujabban tobb L eger gorgojenel/oldalso gombjainal is lattam olyan gombot :W

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#35) dtracer válasza glutamin (#24) üzenetére


dtracer
tag

Ajánlom neked az M570-et. Régebben én is használtam törpe egeret, és tényleg kényelmes, de ha egész nap kellett nyúzni, megfájdult a csuklóm. Az M570-nel viszont csak a hüvelykujj mozog.

Mondjuk nem a te 3000 Ft-os kategóriád...

[ Szerkesztve ]

(#36) nyunyu válasza fila (#31) üzenetére


nyunyu
félisten

MX700 nalam csak addig mukodott hibatlanul, amig simara nem kopott az asztal felulete alatta.
Meg a fenyes muanyag alateten is eltevedt.

MX1000-rel, Revoval nem volt annyi bajom.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#37) #59070464


#59070464
törölt tag

Már rég nem látom, hogy a Logitech top név lenne egér gyártásban.

(#38) rudi válasza nyunyu (#34) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem tudom, nem szedtem szét. Hangja egészségesnek tűnt, de az egybeszabott burkolat miatt érzésre nem tudtam eldönteni, hogy milyen lehet.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#39) Dr.G.


Dr.G.
csendes tag

Nekem van egy ilyenem, túlzottan nem szeretem.
Kényelmesnek kényelmes, bár normál férfi kézbe kicsit kicsi (koleganőim átlagos női kezébe pont jó).
A gombjai viszont szerintem nem megfelelőek, ha a bal gombot túl közel nyomod a görgőhöz, akkor hol működik-hol nem.
Engem rettenetesen zavar, hogy a görgő gomb nem létezik, bár orvosoltam a görgő mögött lévő gomb átprogramozásával.

Van egy 705-ösöm is, az szerintem rosszabb sokkal szenzorilag, sokat laggol, a gombjai pedig duplaklikkesek lettek 1 héttel gari után.

(#40) worxland válasza nyunyu (#34) üzenetére


worxland
addikt

"Perf MX nekem nagyon nem allt kezre, meg gagyi a gorgoje." - ezen meglepődtem, ezért egymás mellé raktam a Revot meg a Perf-et, és kipróbáltam felváltva mindkettő görgőjét. Nem érzem a különbséget.

[ Szerkesztve ]

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#41) nyunyu válasza worxland (#40) üzenetére


nyunyu
félisten

Perf MX tetejebol nagyon kiallo mechanikus gorgovalto retesz nekem nagyon nem jott be, allandoan utban volt, ahogy a bal oldali gombok helyen levo zoom gomb is.

Revonak a porgetes sebessegetol fuggoen kikapcsolo racsnija sokkal jobb volt.

Kaaaar, hogy muszaj felrakni hozza a SetPointot, az meg eleg sokszor par masodperc kesessel reagalja le az eger esemenyeket :W
Pl. mar reg masik oldalt bongeszek, mikor rajon, hogy raboktem az egyik fulre kozepso gombbal.
Ilyenkor mindig azt a tabot zarja be, ahol eppen all a kurzor, es nem amire eredetileg kattintottam :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#42) nyunyu válasza Dr.G. (#39) üzenetére


nyunyu
félisten

Van egy 705-ösöm is, az szerintem rosszabb sokkal szenzorilag, sokat laggol, a gombjai pedig duplaklikkesek lettek 1 héttel gari után.

Kinai Omronok atka.

Hiaba hazudnak marketingelnek ra 5M, gamer egereknel 10M katt elettartamot, a hivatalosan 1M kattra specifikalt japan Omronok ketszer tovabb birjak.

Pedig ez egy filleres tetel, pont a napokban linkelte valaki az egeres topikban, hogy nemetektol 10x D2F-01F ~1700Ft+1300Ft posta lenne.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#43) MMIX válasza nyunyu (#42) üzenetére


MMIX
addikt

Nem tudom, hogy a Logitech-ben, hogy vannak megoldva a mikrókapcsolók, nekem egy másik márkájú egerem van és nem a kapcsoló ment tönkre és lett dupla klikkes, nekem a műanyag pöcök kopott el ami az egér burkolat része és e miatt lett dupla klikkes. (a kapcsoló "belerágott" egy mélyedést)

Csak azt akartam írni, hogy nem mindig a kapcsoló a hibás, ha duplázik az egér gombja.

[ Szerkesztve ]

(#44) nyunyu válasza MMIX (#43) üzenetére


nyunyu
félisten

Tippelhetek? Razer.

Azok gyartanak olyan tularazott selejteket, amiknek elobb kopik el a haza, mint az alatta levo, L altal is hasznalt kinai mikorkapcsolo. :DDD

Mar amelyikben meg kinai Omron volt, mert mostanaban mar arra sem telik Razereknek. :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#45) CaptainHomer válasza MMIX (#43) üzenetére


CaptainHomer
csendes tag

:) Ismerős a helyzet, még jó pár éve egy genius adta így meg magát, locktite454-el feltöltöttem a rést és aztán amikor a görgő halt be akkor dobtam ki...

(#46) Kroni1 válasza nyunyu (#34) üzenetére


Kroni1
veterán

Elhiszem, hogy rosszabb minőségűeket csinál a Logitech mint régen sőt tudom is, de én csak az ergonómiáról beszéltem. Sajnos egy ilyen világ felé haladunk, ahol minden csak egyre szarabb egyre drágábban, de azt gondolom még mindig ez a "legkevésbé rossz" választás.. Persze aki ismeri a régi logi minőséget nehéz feldolgozni, hogy az már a múlté, én átböngésztem az összes gyártó egerét, fogdostam mindent amit bírtam Razertől kezdve a Corsairen át a Saitek-ig, stb. de egyik sem volt annyira kézre álló mint ez a G500, igy ilyet vettem.

(#47) NPeete válasza MMIX (#43) üzenetére


NPeete
tag

Ugyanez megtörtént a 3 éves M505-ömmel, ráadásul fasz volt a szerviz is.
Kéne egy új jó szimmetrikus egér, de pont ez ami a cikkben van, azért nem szimpatikus annyira...

(#48) Tidus válasza Sub-ZeRo (#9) üzenetére


Tidus
addikt

A WIFI ruteren éppen azért skálázható a frekvencia, hogy ezeket a problémákat ki tudd küszöbölni.
Legalább is néhány fajtán lehet, személyes tapasztalat, NETGEAR.
Nekem egymás mellet van a Logitech F710 vevő egysége és a router, semmi gond nincs. A frekvencia skálázva van.

(#49) Sub-ZeRo válasza Tidus (#48) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Mit értesz alatta? A csatornákat választani 1-13 között? Vagy a 2,4 és 5 ghz-et mondod?

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#50) Szanya válasza NPeete (#47) üzenetére


Szanya
tag

Nekem az M505- höz hasonló V450- em van. Nagyon szeretem, mert ágyban notizáskor hol jobb, hol bal kezemre könyökölve támasztom a fejemet, és így jól jön egy szimmetrikus egér. Tudtam is kamatoztatni mikor egyszer egy idegen gépen kellett valamit ügyködnöm, és a tulajdonosa balkezes üzemeltetésre rendezkedett be.
Na, mindegy. Szóval már kezd kopni az egerem, és jó lenne egy utód. Szólj, ha találsz valamit!

Ami itt a tesztben szerepelt, az tulajdonképpen ugyanaz a méret? Csak az egybegombok szokatlanok? Mert nekem van Apple Wired Mighty Mouse- om is, és igazából többnyire azt is el tudtam viselni. Bár igazából tulajdonképpen szétvertem, de sajnálom. Még mindig tetszik, csak egyre gyászosabban működik. Nem tolerálja a brutalitást.

''Szanya csak egy van.''

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.