Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rodrigez


rodrigez
senior tag

Nem szoktam adni a benchmark eredményekre, de a Geekbench-el ellentétben is nem bukik ki a brutális CPU erő, 1-2 kivételtől eltekintve az 5433-as sebességét hozza. Nem mintha az lassú lenne, csak azt hittem markánsabb kiugrások lesznek. :) Mondjuk az Antutu is annyira hiteles mint egy volt kommunista vezető egy magántulajdonról szóló konferencián. :)

(#2) Skorpio.59


Skorpio.59
aktív tag

Minden adott,hogy egy jó készülék legyen belőle.

Adj szárnyakat a kisgyereknek,de hagyd,hogy magától tanuljon meg repülni!

(#3) vicze


vicze
félisten

"14 nanométeres gyártástechnológián alapszik" Ebben nem lennék olyan biztos. :U

Hát annyi változás van, hogy a T760 kapott még két clustert és MP8-ban jön a 5433 MP6-ja helyett, azonkívül látszólag változatlan, meg az is biztos hogy 20nm, különben gyorsabb lenne több eredmény is. Viszont azért gyanús hogy látszólag nincs még DDR4 támogatás se, az eléggé furcsa.

@rodrigez: Mivel ugyan az a A57-A53 big.LITTLE felállás, így nincs nagyon mi változzon.

[ Szerkesztve ]

(#4) kelly416


kelly416
veterán

És vajon, ez is olyan Samsungos "csalás", vagy ezek valós eredmények?

Szerk.:
idézőjel

[ Szerkesztve ]

(#5) tjb007 válasza rodrigez (#1) üzenetére


tjb007
nagyúr

Mivel az 5433-ban is ugyanolyan processzormagok vannak ugyanolyan felállásban, mint a 7420-ban, és ránézésre az órajelen sem változtattak (vagy ha igen akkor is minimálisan), így nincs abban semmi meglepő, hogy nem kiugróak ezek az eredmények.
Csak a GPU-ban lesz változás, de ezt már előre sejteni lehetett. Mondjuk én azt a helyükben kompletten lecseréltem volna, de érhető, hogy ez volt a legkényelmesebb megoldás számukra. Majd talán a 8410-ben, vagy a 9420-ban.

[ Szerkesztve ]

(#6) vicze válasza tjb007 (#5) üzenetére


vicze
félisten

Furcsa, hogy most kivételesen a Mali-hoz ragaszkodnak, pedig a PowerVR most egyértelműen jobb lenne(megint).
Na meg ennyit a "saját" GPU-ról. :P

(#7) AS


AS
félisten

, 5,1 hüvelykes , jó lenne:)

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#8) jilian válasza vicze (#6) üzenetére


jilian
addikt

Proci ide vagy oda, azért jó látni, hogy a kijelző "csak" 5,1"...

(#9) rodrigez válasza tjb007 (#5) üzenetére


rodrigez
senior tag

Én is ezt gyanítottam, csak akkor meg nem értem miért ért el GeekBench-ben olyan magas single és multi eredményt. Akkor gondolom az egyszerű válasz az, hogy az fake volt. :)

(#10) GRILLEBAR


GRILLEBAR
csendes tag

ha tényleg 5,1 lesz, akkor maradok a note 4 nél.. 5,5 lett volna, akkor váltok.. kár :(

(#11) vicze válasza rodrigez (#9) üzenetére


vicze
félisten

A GeekBench eredmény az egy Devboard-ról van nem egy telefonról, írtam is hogy az semmit se számít, hogy az mit hoz.

(#12) kali válasza GRILLEBAR (#10) üzenetére


kali
legenda

az "s" széria ne nőjön fel inkább a kijelző méretét tekintve a note vonalhoz, ilyen tekintetben ne mosódjon össze a kettő, akinek a nagy kijelző kell, annak ott az utóbbi, de sokak számára így is probléma a nagy(obb) méretű kijelző/készülék, nekik maradjon csak meg kisebbnek az "s" vonal.

(#13) Kasya


Kasya
nagyúr

Nagyon sandit nekem az a 3D eredmeny, de a RAM se elhanyagolhato.

Erdekes, hogy pl G3-hoz kepest a legtobb eredmeny hasonlo (egyes helyeken elvarhatoan, realisan magasabb - de alacsonyabb is van (?)).

Persze ilyen tesztre nem erdemes alapozni semmit se.

(#14) emre33 válasza vicze (#3) üzenetére


emre33
addikt

órajel változott.
5433 csak 1.9Ghz fut nem?
Itt pedig 2.1Ghz van szó.

14 nanométeres: Gyártástechnika növekedés nem minden esetben jelent órajel növekedést.
Inkább a kisebb fogyasztás és kisebb hőtermelés lehet a lényeg.
Ha kisebb a hőterhelés, tovább futhatnak a magok maximális órajelen.

Én nem vetném elég még a 14 nanométert.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#15) REXIS


REXIS
tag

Szép teljesítmény, de optimalizálni is kellene a folyamatos hardveres fejlesztések mellett.

(#16) vicze válasza emre33 (#14) üzenetére


vicze
félisten

Az a +200MHz az "meh", kb. optimalizálással kijön, Exynos 5-nél is 1,7-ről 2-ig nőt a generációkkal.
A 14nm FinFET-en 2,5 simán lehetne az órajel és alapból gyorsabb lenne, több ok miatt.
De mondom én leginkább a DDR4-et hiányolom, mert az többet dobna az egész rendszer sebességén, mint az egész 14nm, amúgy...

(#17) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Valaki még hisz ezekben a szintetikus tesztekben? Köze nincs a felhasználói élményhez, ha rosszul van optimalizálva a rendszer..

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#18) tjb007 válasza Ferenczi Áko (#17) üzenetére


tjb007
nagyúr

El sem tudod képzelni mennyien.
Múltkor például valaki kikötötte az egyik topikban, hogy olyan készüléket szeretne vásárolni, ami minimum 30000 pontot kap az AnTuTuban. Egyszerre tudtam volna sírni és rögöni.

(#19) kengyel


kengyel
nagyúr

Szépnek tűnik, de megvárom a végét :)

kengyel

(#20) babkukta


babkukta
senior tag

Tipikus Samsung hülyítés... rengeteg reklám, hatalmas számok. A legtöbb vásárlója ezek miatt van.. már megérte :)

Üdvözlettel, Tibi

(#21) Ferenczi Áko válasza tjb007 (#18) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

:W :C
UP! a marhájának!

Xiaomi 13T - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#22) DemonDani válasza Ferenczi Áko (#21) üzenetére


DemonDani
addikt

Azért ez is erős egy kicsit... Nem kell átesni azon a bizonyos lovon.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#23) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Csodás és majd sírunk hogy laggol az egész és meghal chrome v deezer alatt :D Remélem jó kis gép lesz és mehetek vissza androidra

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#24) DemonDani


DemonDani
addikt

Elég érdekes egyébként az LPDDR4 kérdése, már csak azért is, mert eleve ott a 4 GB-os pack házon belül a Samsungnak, erre fel 3 GB-ot pakolnak ide? Kvázi már most jobb az LG G Flex 2, holott meg is előzték a Samsungot...

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#25) doooo válasza DemonDani (#24) üzenetére


doooo
veterán

Attól, hogy 3 GB van benne, még nem jelenti azt, hogy rosszabb lesz..

(#26) vicze válasza DemonDani (#24) üzenetére


vicze
félisten

Elvileg 2csatornás 64bites 1600-as DDR3 ugyan úgy 25.6 GB/sec(Apple), mint a 32bites kétcsatornás 1600-os DDR4, szóval maga a DDR verzió még nem minden, de ez a sávszél nem látszik a RAM teljesítményben a teszten, mivel az elődé majdnem a fele.

(#27) nagylaci6417


nagylaci6417
aktív tag

Kipróbáltam ezt a tesztet kiváncsiságból mind 2 telefonomon.. LG g2 40146 htc m7 29516
De htc mégis sokkal simább működik.
Szerintem nem sok mindent jelentenek ezek a számok

(#28) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Most a sima s6 is edge lesz akkor ez miben lesz más? De amíg nem dob többet mint 100k nem érdekel. ;]

(#29) vicze


vicze
félisten

Ínyenceknek. :)
Kicsit mélyebben az 5433, több mint érdekes.

[ Szerkesztve ]

(#30) DemonDani válasza vicze (#26) üzenetére


DemonDani
addikt

Maga a sávszélesség nem számít. A Exynos 5433 13,2 Gbps-ot kap, és köszöni jól van.

(#25) doooo
3 < 4. Ebben nincs nagy ördöngösség. Részemről a Snapdragon 810 is jobb, mint az Exynos 7420, persze ez nem egyértelmű, de a GPU miatt inkább a Qualcomm.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#31) vicze válasza DemonDani (#30) üzenetére


vicze
félisten

Persze mert jelenleg az az egyik legnagyobb. :) De S810 és A8X a dupláját tudja.

Nézd meg a linkelt tesztet, eléggé kiábrándító szerintem az A57 teljesítménye. :(
És nem mondom 2x, hogy a nagyobb memória sávszélesség miatt szerepel ott ilyen jól a 5430, hidd el sokat számít az, főleg játékoknál, gyors mozgásoknál a kijelzőn.

(#32) doooo válasza DemonDani (#30) üzenetére


doooo
veterán

Hát mondjuk én egy 2 GB-os S5-t használok, melynek pl. semmilyen hátránya nincs az egyidős, mégis 3 GB-os Z2-vel szemben.. értem én, hogy a nagyobb jobb alapon már ez sem jó, de azért mégse a számok határoznak meg mindent..

(#33) DemonDani válasza vicze (#31) üzenetére


DemonDani
addikt

Sajnso nincs semmi meglepő a tesztben, már az előzetesek alapján is látható volt, hogy ez a Cortex-A57 az összes változtatása ellenére nem fog olyan jelentőséggel bírni, mint az eddig generációváltások. Az AES titkosításban szerzett sebességelőnyre kíváncsi lennék, hogy épít-e az Android 5.0 az adattitkosításnál. Nem nagyon foglalkoztam vele, így nem tudom, hogy milyen alapokon működik a most bevezetett, mindenre kiterjedő titkosítás.

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#34) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Örülök annak hogy nem 5.5 vagy nagyobb. :)

(#35) Dzsuri89


Dzsuri89
őstag

Én már csak arra leszek kíváncsi, hogy az ilyen modellre milyen fóliát és üvegfóliát lehet majd kapni :D
Ez a telefon maga a *ibaszás az ilyen kijelzővédelemmel foglalkozó cégekkel. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.