Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ferensz


ferensz
senior tag

A cikk elején Ubunt Linux szerepel, az nem Ubuntu akarna lenni?

Na, ez tetszik, ki fogom próbálni :) Remélem erre is ráhackelhető valahogy a SiS-es driver. Azt tudni, hogy melyik ubuntu alapjaira épül?

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#2) Erasmus válasza ferensz (#1) üzenetére


Erasmus
őstag

kösz, az elgépelés javítva

(#3) stevve válasza ferensz (#1) üzenetére


stevve
nagyúr

Nem, ehhez utólag nem leht driver-t telepíteni, szóval vagy ismeri és felteszi vagy nem. :(

(#4) h-yle


h-yle
addikt

Én próbáltam anno, de végül Ubuntu Netbook Edition mellett döntöttem. Ez a kiadás (nekem) túlontúl limitált.

Ami viszont ugorhatna egy verziószámot, az a MeeGo :)

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#5) dabadab válasza stevve (#3) üzenetére


dabadab
titán

"Nem, ehhez utólag nem leht driver-t telepíteni"

Ezt igy hogy?

DRM is theft

(#6) anulu


anulu
félisten

uj OS? ne tulozzunk, legyszi. Debian athegesztes, ugyanugy, ahogy maga az Ubuntu is

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) Sifre


Sifre
senior tag

Érintőképenyő támogatás van benne? Szívesen kipróbálnék egy ilyet Asus R2H-n, a 900-as cerkán néha kissé darabos a Win7 :D

(#8) z0d1AK


z0d1AK
veterán

Jól hangzik, a Viliv-en lehet tesztelem majd!

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#9) Syl


Syl
nagyúr

Ebben szerintem több a fantázia, mint a ChromeOS-ben.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) ArchElf válasza stevve (#3) üzenetére


ArchElf
addikt

Miért ne lehetne??? insmod/modprobe-ot kihackelték belőle?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#11) stevve


stevve
nagyúr

A honlapon is hirdetik, hogy ők összeszedtek minden létező drivert, hogy a népnek ne kelljen törődni vele és valóban, feltelepítés után mindent beállított azonnal. Otthon épp tesztelgetni akarom pár napig és írni a logoutra is, ha jól sikerül. Eddig nem találtam driver telepítési funkciót benne. A frissítés persze megoldott. Bizonyára az ismeretlen eszközökhöz lehet keresni majd a neten...

[ Szerkesztve ]

(#12) stevve


stevve
nagyúr

Amúgy szinte dettó Ubuntu Netbook remix... gondolom az volt az alap.

(#13) julius666


julius666
addikt

A Jolicloud a Google Chrome OS-éhez hasonló koncepcióra épül [...] a Chrome böngésző [..] a felhasználói felület HTML 5 alapú.

Már várom a Chrome OS topikokban szokásos flémtengert, a "fujjcloud" "fujjmindenthtmlbemánia" meg a "fujjtolvajgugli" szövegeket.

Vagy ezt linuxos topikokban nem szokás? :U

[ Módosította: #65675776 ]

(#14) ferensz válasza stevve (#11) üzenetére


ferensz
senior tag

Ha valamerre sikerül találnod lehetőséget rá szólj kérlek, mivel nekem a v5535-ömön nem jó a felbontás. :( Pedig már ezt is az alól írtam :)

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#15) stevve válasza ferensz (#14) üzenetére


stevve
nagyúr

Ok, hátha... bár Sis-t egyáltalán nem említenek a támogatás listájában: LINK. :(

(#16) ferensz válasza stevve (#15) üzenetére


ferensz
senior tag

Igen, azt tudom, néztem már én is, csak azért reménykedtem, mert ubuntu alatt működésre tudtam bírni. Egyébként eddig tetszik, jó gyors, valamiért itt még a youtube is gyorsabb, mint win alatt.

#17, #18: akkor gyorsabbnak tűnik, érződik. minden esetre tetszik :DDD

[ Szerkesztve ]

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#17) anulu válasza ferensz (#16) üzenetére


anulu
félisten

"youtube is gyorsabb, mint win alatt"

max gyorsabbnak akarod latni.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#18) ntomka válasza ferensz (#16) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azt hogy csináltad? Linuxon a flash a legnagyobb hulladék. :D Vagy HTML5 módban játsza le alapból?

ツ Headphones on - World off

(#19) anulu válasza ntomka (#18) üzenetére


anulu
félisten

ill mit is ert "gyorsabb" alatt? 1 sec alatt 2-t jatszik le a filmbol? azt framedropnak hivjak :DDD

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#20) ferensz válasza anulu (#19) üzenetére


ferensz
senior tag

maga a kezelőfelület valahogy jóval könnyebben, folyékonyabban működik, értem ez alatt a teljes képre nagyítást, vagy a videóban ide ugrok-oda ugrokot

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#21) dabadab válasza stevve (#11) üzenetére


dabadab
titán

"Eddig nem találtam driver telepítési funkciót benne."

A driver telepítés a legalapabb formája abból áll, hogy felmásolsz a gépre egy file-t és az insmod paranccsal (ami gyakorlatilag megkerülhetetlen része tulajdonképpen bármelyik Linux disztrónak) betöltöd. Ennyi. Ezt persze lehet cifrázni meg automatizálni meg mittomén, de ha ez működik (márpedig nem nagyon tudok elképzelni olyan, kicsit is általános célú disztrót, amin ne működne), akkor tudsz drivert telepíteni. :)

DRM is theft

(#22) julius666 válasza ntomka (#18) üzenetére


julius666
addikt

igen, valószínűleg HTML5-ös verziót néz.

(#23) biker


biker
nagyúr

wow, a gigabyte touchnote-ok supported device-ban!
feltolom!
kicsit sokat szenvedek az ubuntus eGalax-al (forgatás nudli, néha leáll a driver, stb)

csak emiatt nem like-oltam az ubuntut a gépen! :)

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#24) stevve válasza dabadab (#21) üzenetére


stevve
nagyúr

Ez természetesen benne van, csakogy nem nagyon van lehetőség az insmod parancs kiadására, így értettem. Nem igazán találkoztam konzol felülettel azonkívül, amit bead a rendszer... persze még csak tegnap tettem fel és csak este kicsit megnyomkodtam, lehet, hogy azért. :)

(#25) ntomka válasza stevve (#24) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mély terminál? Ctrl+alt+f[szám]? :)

ツ Headphones on - World off

(#26) stevve válasza ntomka (#25) üzenetére


stevve
nagyúr

Mondom, nem próbáltam még. Majd este. Amúgy annyira nem vagyok linuxos, el fogok bénázni vele egy darabig. :)

(#27) z0d1AK válasza biker (#23) üzenetére


z0d1AK
veterán

Azon még én is ki tudnám próbálni, 16darab van éppen itt a T1028-ból.:))

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#28) hack69 válasza anulu (#6) üzenetére


hack69
aktív tag

Akkor miért nem a Debian lett népszerű? Úgy hallom jobb, mint az Ubuntu és származékai.

(#29) ArchElf válasza stevve (#24) üzenetére


ArchElf
addikt

http://www.google.hu/search?q=jolicloud+terminal?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#30) stevve válasza ArchElf (#29) üzenetére


stevve
nagyúr

Köszi. Abban a fél órában, amíg nyomkodtam, nem erre koncentráltam, ezért nem találtam...

(#31) Scorpio06


Scorpio06
aktív tag

Én éppen most végeztem a telepítésével, most erről írok. :DDD Szerintem nagyon jó kis cucc, netbookokra tökéletes. A telepítés után elég sokat szenvedett a netre csatlakozással, de végül sikerült.

(#32) biker


biker
nagyúr

kipróbáltam, szar, átb...ás a t1028x kompatibilitás

1: touchpad nem működik, pont ugyanaz a baja, mint ubuntun, és a javítás is ugyanaz, grub mod után jó
2: touchscreen 3x calib után jó
3: onboard bill (touch) settings rossz, ki tud fagyni, onboard csak fullscreen fut, kicsi lebegőben nem
4: login windownál nincs lehetőség touchscreen billhez
5: időnként egy egy kattintás után fél percig nem történik semmi

kb ennyi eddig a gond
nem lenne rossz, de messze a jótól

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#33) 03061981


03061981
tag

XP mellé kipróbálom. ;] Ha csak a net miatt kell jó lesz ez! Remélem ezzel gyorsabb lesz az MSI X410! :C
N-es WiFi-vel lehet lesznek gondok!

Egyébként valami Android nem létezik notira? Ez mostanában úgy is olyan népszerű!

[ Szerkesztve ]

Privire illik válaszolni! Legalább ennyit: Kevés! Sok! Elkelt! Ha sürgős hívjatok! http://tinyurl.hu/NSMn/

(#34) dabadab válasza hack69 (#28) üzenetére


dabadab
titán

Definiáld azt, hogy "jobb" :)
Nálam Debian van, mert nekem az a jobb. Anyám netbookján meg Ubuntu, mert oda meg az a jobb.

DRM is theft

(#35) ArchElf válasza stevve (#30) üzenetére


ArchElf
addikt

Egyáltalán nem cseszegetésnek szántam, csak olyan kategorikusan kijelentetted az elején...

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#36) sunsaw válasza dabadab (#34) üzenetére


sunsaw
tag

Definiáld: mulatság! (from Wall-E) :)

Windows Phone 7 Developer

(#37) 03061981 válasza sunsaw (#36) üzenetére


03061981
tag

:DD

Felraktam. Működik minden. Felbontás, N-es WiFi, látja a Desire-t, touchpad. HDMI-t még nem próbáltam. Eddig netezni gyorsabb mint a jó öreg XP. :C

Privire illik válaszolni! Legalább ennyit: Kevés! Sok! Elkelt! Ha sürgős hívjatok! http://tinyurl.hu/NSMn/

(#38) tarnagy válasza ferensz (#1) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Letöltöttem a Win telepítőnek becézett 16 Mb-os JolicloudInstaller.exe fájlt, s a Win7 alatt próbáltam elindítani. Erre kiírja, hogy nem 7-zip archívum, és slussz. Ez mi akar lenni vajon??

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#39) biker válasza tarnagy (#38) üzenetére


biker
nagyúr

azt, hogy talán ne kibontani akard, hanem futtatni.
7zip telepítést elszúrtad, és minden exet tömörítettnek néz

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#40) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, vajon mi a HW igénye...? Anyám gépén sztem jól működne.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) tarnagy válasza biker (#39) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Dehogy akartam kibontani... Futtattam, erre volt a válasza, hogy nem 7-Zip. Mellesleg a =-Zip nincs is föltelepítve. Úgyhogy nem értem.

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#42) Rickazoid válasza tarnagy (#41) üzenetére


Rickazoid
addikt

MD5 összeget néztél? Hátha csak nem jó a fájl... viszont tényleg gyanús, hogy 7-zip-ként ismeri fel, akkor a kiterjesztésekkel és társításokkal kéne gondnak lennie.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#43) stevve válasza ArchElf (#35) üzenetére


stevve
nagyúr

Igen, az tényleg hülyeség volt... :B

(#44) Magnum_


Magnum_
nagyúr

live-ként nem lehet kipróbálni, mint az ubit?

I humbly and respectfully decline™

(#45) fledgling42 válasza ferensz (#16) üzenetére


fledgling42
csendes tag

Youtube is gyorsabb: értsd, öt perces videót ezen már 4 perc alatt is végignézheted!

(#46) tarnagy válasza 03061981 (#37) üzenetére


tarnagy
aktív tag

Háromsazor is letöltöttem és megpróbáltam futtatni ezt a 16 Mb-os "nistallert", de aztán elegem lett a 7zip-marhaságaiból.
Letöltöttem teljesen a JolicloudInstaller-1.0,exe-t,, azazz a komplett telepítőt, elindítottam a Win7 alatt, szépewn fölrakta a megjelölt helíye, bőven adtam neki helyet, végzett, újraindítást javasolt, megtettem, a boot-menüben ott volt a Joliloud is. Elindítottam:nyittó képernyő, végigfut a csík, hogy setting up - azután a sotétség. Semmi.
Nem indul, többször is próbáltam.
Dell Inspiron 1010 a gép, s a Jolicloud állítólag a netbookok 98 %-án fut, Inspiron 10v-n tesztelték is (ami ugyebár csaknem ugyanaz, mint az én gépem).
Úgyhogy ennyit a "kedves felhőről."..

Az optimista szerint a lehető legjobb világban élünk. A pesszimista attól tart, hogy ez igaz.

(#47) ferensz


ferensz
senior tag

Azt lehet tudni, hogy hányas verziójú ubuntu az alapja? Mert ha igen, megpróbálok varázsolni alá drivert :)

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#48) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Nagyon jó lett. Ms a tábla PC -k piacát is bukja sztem. :D Ekkora cég ilyen zicert hagyjon ki...

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#49) ferensz


ferensz
senior tag

Megpróbáltam felrakni rá a 10.04-es ubuntu sis drivert, aztán meg a Karmic Koalásat, de nem lett belőle semmi, az elsőnél teljes fail, a másodiknál pedig még csúnyább lett a kép, mint az alapverziónál, illetve el is csúszott oldalra egy másfél centit. Kár, mert tetszik :(

"jah, mert a többi nyelvben a for nem for, hanem kapswagenschmetterling"

(#50) 03061981


03061981
tag

Nekem az tetszik, hogy tök egyszerű! Elgondolkodtam, hogy lehet veszek muteromnak egy notit. Ezt tuti nem tudja elrontani!

Privire illik válaszolni! Legalább ennyit: Kevés! Sok! Elkelt! Ha sürgős hívjatok! http://tinyurl.hu/NSMn/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.