Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7) ABal válasza Próféta (#5) üzenetére


ABal
őstag

Tény, hogy sok időt töltöttem el az összehasonlítással és kipróbálással, de ez nem jelenti, hogy az én szempontjaim lefedik a te igényeidet. Korántsem biztos, hogy adott helyzetben ugyanúgy döntenénk.

Nekem mindenképpen HD felbontás és megvilágított kijelző kellett, innen indult a keresgélés.
Ha te jól megvagy a mostani olvasóddal, nem böki az oldaladat semmi, azon kívül, hogy közben a technika fejlődött, lehet, hogy nem éri meg a felfelé váltás. Van olyan ismerősöm, aki máig a keyboard változaton olvas, és ugyan bevallotta, hogy irigyel az új eszközért, de így sem látja okát annak, hogy lecserélje a régit.
Ahogy írtam, én is sokat megnéztem, mert az Amazonon kívül is van élet, de én nem voltam elég bátor ahhoz, hogy az Amazon legendásan korrekt garanciájától és ügyfélszolgálatától messzire merészkedjek. Vagyis nálam a járulékos szempontok is játszottak, nem csak maga az eszköz.

A PW2 előtt jellemzően a tabletem kijelzőjén olvastam. Mivel nagyrészt este az ágyban volt időm olvasni, sokszor lekapcsolt lámpa mellett, mert már csak én voltam ébren, a tablet kijelzőjét invertáltam, hogy ne süsse ki a szememet (fekete alapon fehér betűk). Mivel napközben is sokat ülök gép előtt, estére már tényleg elfáradt a szemem a képernyőzéstől. Ez is ösztönzött, hogy körülnézzek.

A technológia különbségből adódóan, az olvasó kijelzője már nem "üti" a szememet a sötét szobában, és szépen fokozat mentén be lehet állítani a megfelelő mértékű fényerőre. Nekem bejön. Időnként nappali viszonyok között is korrigálom a fényerőt, mert feljebb tolva fehérebb hátteret ad. Maximumon viszont már nem tetszik annyira, mert papírszerűről kijelzőszerűre hangolódik a kinézete. Ennek talán majd napsütéses időben veszem hasznát, de mint tudjuk, ezt mostanság lehetetlen kipróbálni.

"Mi a rosszabb, a tudatlanság vagy a közöny?" "Nem tudom, és nem is érdekel!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.