Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) kokyt válasza Ittnemaz (#99) üzenetére


kokyt
senior tag

A lapozás sebessége könyvolvasás közben nagyon jó (itt látható), olyan gyorsan kézzel sem tudsz lapozni, mint ahogy a kindle teszi ;) PDF-ek esetén kicsi lassabb, de még így is tűrésen belül van.
Régebbi e-könyv lvasóknál én is hallottam a problémáról, hogy sor elején el kell kezdeni lapozni, hogy mire a végére érsz történjen valami. Itt ettől nem kell félni.

(#100) TR3:
Elég régi fw lehet a linkelt eszközön. A 3.0.3-al és 3.1-el nagyon sokat javult a lapozási sebesség, a videón lévő kindle még kicsit késik.

[ Szerkesztve ]

(#102) Szárnyasteki válasza Ittnemaz (#99) üzenetére


Szárnyasteki
csendes tag

vám: én egy wifis változatot vettem, plusz egy amazonos tokot. így a szállítási költséggel együtt volt 226 dollár. ezért még nem kellett vámot fizessek. csak a két termék + sz.k. árát.

lehet a kindle 3G tokkal már túllépte volna a határt..

(#103) Ittnemaz válasza TR3 (#100) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

igen de ez eléggé realtiv, viszont a video meggyözö :)

köszi a választ

(#104) Ittnemaz válasza Szárnyasteki (#102) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

igen köszi közben leolvastam az elsö hozzászolást is és ott leirják feketén fehér :)

(#105) Ittnemaz válasza kokyt (#101) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

igen akkor nekem is ez az emlékem volt, de megnézem a viedot és meglássuk :)

(#106) #34577664 válasza Ittnemaz (#105) üzenetére


#34577664
törölt tag

Helló, használd bátran a szerkesztés gombot, ha több hozzászólást írsz!

Találtam közben pöpec tokot, hátha mást is érdekel:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=140513867164&ssPageName=STRK:MEWAX:IT
Műbőr, de tetszik az egyszerű design.

Bőrből meg az M-Edge Go:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=110649915994&ssPageName=STRK:MEWAX:IT

(#107) Zirowe válasza #34577664 (#106) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Ha már a szerkesztés gombot ajánlod, akkor te pedig vedd figyelembe a linkelési lehetőséget, ami megkönnyíti az általad bemásolt linkek lekövetését. :)

Amúgy szerintem sokkal jobbak/stabilabbak az olyan tokok, amik "keretet" adnak a kindlenek, nem pedig csak a sarkukon fogják le kis bőr cuccal.
Pl: ilyen.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#108) jubilleum


jubilleum
senior tag

találtam egy ilyet sony oldalán van, szóval egyértelmü merre dől a mérce, de kiindulásnak nem rossz...

(#109) Ittnemaz válasza #34577664 (#106) üzenetére


Ittnemaz
aktív tag

szerkesztés gomb az mi? :U

basszus meg van :C :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

(#110) Ittnemaz


Ittnemaz
aktív tag

a 2$ eltérés abbol van: ha 3gval töltöd le vgy wifi,-n de nem tudom hol olvastam :O

(#111) #34577664 válasza jubilleum (#108) üzenetére


#34577664
törölt tag

jubileum:
pontosan mit is akarsz ezzel mutatni? Én nem vágom.

Edenyke:
jogos, sorry, phpBB-hez vagyok szokva. :D Majd figyelek.

(#112) kokyt válasza jubilleum (#108) üzenetére


kokyt
senior tag

Hát tényleg egyértelmű merre dől :DDD

Alapmodellek 3G nélkül:
Sony 6" : 229$ + 75$ szállítási díj + vám = kb 350$
Kindle 6" wifi : 139$+ 20$ szállíási díj + vám = 159$

3Gs modellek:
Sony 7" wifi + 3G : 299$ + 75$ szállítási díj + vám = kb 400$
Kindle 6" wifi + 3G : 189$+ 20$ szállíási díj + vám = 209$

Mind a két kategóriában 1 db Sony árából 2 db Kindle-t veszel, vagy a 7"-os árából majdnem egy Kindle DX-et :C

[ Szerkesztve ]

(#113) jubilleum válasza kokyt (#112) üzenetére


jubilleum
senior tag

igen, önmagában az értőképernyő nem jogosít fel a kétszeres fel árra...

(#114) Béló válasza kokyt (#112) üzenetére


Béló
aktív tag

Ez mind szép és jó, de pl. az iriver story itthon 50 alatt megkapható, 2 év garival...
Míg a kindle-re 1 év van ami nehézkesen érvényesíthető (visszaküldés, várakozás stb).

(#115) Polllen válasza Béló (#114) üzenetére


Polllen
nagyúr

az az 50 alatt kb. 47k körül lehet, a K3 pedig 32k...

Gariban visszaküldést az amazon fizeti, az újat pedig kiküldik ugyancsak 1 hét alatt. Annyira nem vészes.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#116) kokyt válasza Béló (#114) üzenetére


kokyt
senior tag

Az 50 alatt és a 32 között azért még van egy kis különbség, ráadásul a kijelző méretén és felbontásán kívül minden egyéb tulajdonságában veri a story-t a kindle. Szóval bő másfélszeres áron kapsz egy rosszabbul felszerelt példányt, de két év garival.
A garanciális ügyintésé menetét meg inkább ne firtassuk, amíg egyikünknek sincs tapasztalata sem egyik, sem másik oldallal. A magyar garanciális ügyintézés tapasztalatom szerint nem garancia semmire. Jártam már kanosszát egy 5 hónapos alaplap hibája miatt, pedig az egyik legrégebbi, legismertebb webáruházból rendeltem. Visszaküldés ott is futárral történt, no meg persze várakozás is volt: több mint egy hónap.

(#117) flexxx2


flexxx2
őstag

A pdf,jpg mennyire használható rajta. Jó nagy felbontású pdfekre gondolok.

(#118) mersereg


mersereg
csendes tag

Saját oprendszer van a Kindle gépen? Lehet rá sokféle programot installálni? Lehet programozni ingyen? Böngészőhöz vannak kiegészítők? Ki lehet valahol próbálni valami virtuális klónt?

(#119) mersereg válasza mersereg (#118) üzenetére


mersereg
csendes tag

Mi a helyzet, ez a fórum már behalt?

Videót lehet nézni vele? Például Youtube működik a neten keresztül?

(#120) kokyt válasza mersereg (#119) üzenetére


kokyt
senior tag

Videót nem lehet vele nézni. A fórumban vannak linkelt videók a működésről, ott láthatod, hogy a gyors frissítés egy e-ink esetében azt jelenti, hogy másodpercenként legjobb esetben is csak kétszer tudja a képernyő tartalmát frissíteni.
Néhány szög egyszerű program beszerezhető hozzá az amazontól. A programozásáról, és az oprendszeréről nem tudok semmit, a verziószámán kívül.
Ez célhardver olvasásra, ha youtube-ot szeretnél nézni, és programozni, akkor tablet-re van szükséged. Ez nem az :N

flexxx2:
A pdf dolog itt is ki lett vesézve kicsit feljebb. Ha nem elég az infó, akkor a dedikált topic-ban még találsz, az jóval aktívabb: Kindle 3 topic

(#121) #34577664 válasza mersereg (#118) üzenetére


#34577664
törölt tag

igen, nem, igen, nem, nem!

(#122) Arpesz


Arpesz
csendes tag

Sziasztok!

Most tervezek venni egy Kindle 3G-t, de előtte lenne néhány kérdésem. Az olvasót nem csak olvasásra venném, sőt, amiért főképp venném, az az ingyen 3G világszerte 100 országban. Ugyanis egy több éves világ körüli kerékpáros nászútra készülünk.

A kérdéseim a következők lennének:
- Honnan, és hogyan kell megrendelnem, hogy biztosan működjön ez a 3G-s böngészés? Csak amazon, és wikipedia nem elég, olvastam máshol, hogy valakiknek csak ez működik. Ha ez az én Kindle-mmel is így lenne, félig kidobott pénznek érezném.
- Lehet-e az egyszerű kis böngészőjében Gmail-hoz fájlt csatolni?

A fájlt egy netbookról másolnám rá (mondjuk .zip-eket...), és egy ilyenről tölteném.
Fontos még a Twitter, és a Facebook sem árt, bár ahogy tudom, ezek mennek rajta. Amúgy a napi rövid életjeleket sms-en keresztül twittelnénk fel a weboldalra, de ezek az SMS-ek 69 Forintba kerülnek, mivel nemzetköziek. Ha a túra felén sikerül Kindle-ről elküldeni az NRÉ-t, már bejött az ára :) Arról nem is beszélve, hogy lenne gmail-ünk, tudnánk időjárást nézni, wikipedia-t, wikitravelt, stb... :) Csak ki ne kapcsolja ezt az ingyen 3G szolgáltatását az Amazon :) Nem számít, hogy buta, csúnya és lassú a böngészője, nekünk a gmail, a twitter és a 100 országban ingyen 3G internet elérés a fontos, de az viszont nagyon-nagyon jól jönne.

Elsőre ennyi, előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

(#123) #34577664 válasza Arpesz (#122) üzenetére


#34577664
törölt tag

Nini, még egy fillérb.szó! ;]
(E-book olvasóról van szó, nem ingyenes 3G célszerszámról!)

De hogy segítsek:
Nem fogsz jól járni vele, mert
nem fér hozzá a fájlrendszerhez, vagyis nem tudsz fájlt csatolni.
és amennyire tudom, a böngészőben copy/paste sem megy.
A böngésző tényleg nagyon fapados, tulajdonképpen kényelmetlenül.
Egyelőre.
Mint e-könyv olvasó nem fogod megbánni.

Jobban jársz, ha bemész egy netkávézóba és onnan töltöd fel, amit kell!
Vagy keresel ingyen WiFit.
Jó utat azért!

(#124) moli.hu válasza szaszlaci (#2) üzenetére


moli.hu
őstag

csak az amazon es a wikipedia ingyenes (nem ingyenes, csak az amazon atvallalja a mobilszolgaltatodtol a koltsegeket a nevedrol). minden tovabbi site-ert fizetned kell a forgalom utan a mobilszolgaltatodnak.

(#125) moli.hu válasza moli.hu (#124) üzenetére


moli.hu
őstag

elnezest kerek, felreertettem, a push tartalom fizetos, a pull ingyenes. tehat ha az amazonnal iratkozol fel egy rss-re, blogra, ujsagra, websitera, akkor azert penzt kernek, de ha te sajat kezuleg naponta 20x megnezed, van-e uj hir, az ingyenes.

(#126) JohnnyWeiss válasza moli.hu (#125) üzenetére


JohnnyWeiss
tag

Ezt hol olvastad?
Hova/kinek küldik a számlát a 3G használatért?

(#127) amazonhell


amazonhell
csendes tag

köszi az írást :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.