Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bkercso


bkercso
nagyúr

A téma hazai vonatkozása

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#52) Somatom válasza aprokaroka87 (#49) üzenetére


Somatom
veterán

Hmmm... Erre nem is gondoltam. Lehet, hogy már korábban is megtámadták őket, és emiatt építették akkor a Nagy Falat? Lehet némi valóság alapja, mert egy ilyen körözött támadás biztos, hogy nagy falat. Ahhoz bizony kell 20 millió kamera. Ezek a körözöttek még a pomogácsoknál is szörnyűségesebbek lehetnek.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#53) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Nem lehetne inkább a politikusokat megfigyelni, analizálni?

(#54) Hieronymus válasza bkercso (#26) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"..Hiszen itt nem a kamerába néznek az emberek, hanem tetszőlegesen elfordított fejjel mennek.."

Korrekt.
De megfeledkeztél a kereszteződés további 3 oldali kamerájáról.
Nincs hova félrefordítani a fejet.

A német kiemelt települések pályaudvarain és állomásain működik kísérleti jelleggel egy rendszer. Ez felismeri körözött személyeket és értesíti az aktuális helyi hatóságot.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#55) a510


a510
aktív tag

Mint az Eagle eye. Egész jó film volt :Y

(#56) juliabrilke válasza csasaKKP (#37) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, ezért mondtam, hogy nézd meg. A belinkelt videó egyáltalán nem a Senseface arcfelismerő, hanem a forgalomfigyelő megoldása a cégnek.

(#57) Astroboy válasza #40553216 (#25) üzenetére


Astroboy
őstag

Ironikus megjegyzésnek szántam, szóval már buktad is a kioktató hozzászólásodat ;)

(#58) cami][us válasza juliabrilke (#34) üzenetére


cami][us
senior tag

Rendszámok azonosítására jó, de ez nem rakétatudomány.

(#59) VIPowER


VIPowER
senior tag

Az mikor jön amikor egy kiadósabb fingás után meg tudják nézni kondenzcsíkos lett e a gatyám? Én azt várom.

(#60) #74018560


#74018560
törölt tag

Kínai arcfelismerő rendszer.... nagy hagyjuk má'... :DDD

(#61) dragon1993 válasza sh4d0w (#29) üzenetére


dragon1993
őstag

Szerintem nem lesz folytatása, de az első rész végét imádtam:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#62) fRooStzzZ válasza Tommmysun (#9) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

Épp a napokban néztem meg én is, és sajnos pont arra halad a világ...

(#63) Joci10 válasza dragon1993 (#61) üzenetére


Joci10
őstag

Hivatalosan is befejezték tavaly az ötödik évaddal; vagyis 99,9%, hogy nem lesz folytatás.
De egyébként meg minden főszereplő meghalt (root-ot kivéve), így már maximum egy 'PoI light'-ot tudnának belőle összehozni (ha lenne rá kereslet, de sajnos már nincs).

(#64) sh4d0w válasza Joci10 (#63) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Valami mást néztél, Root meghalt, de Harold és a gép életben maradt... és ott a második csapat.

https://www.coreinfinity.tech

(#65) Narasim


Narasim
aktív tag

hazamegyek és csinálok egy tál körözöttet és ha néhány perc múlva megjelenik a kínai rendőrség, akkor arról fogom tudni, hogy felismerte a rendszer. :K

jók is ezek a megfigyelő rendszerek, meg veszélyesek is. a mai napig nem tudom, hogy inkább örülök-e neki vagy sem :F

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#66) Joci10 válasza sh4d0w (#64) üzenetére


Joci10
őstag

Bocs, a két csajt mindig összekeverem (már Root-ot és Shaw-t). :)
A 'B' csapat meg egy esetleges spin-off-ra lett berakva, de egyelőre arra sincs túl sok esély. (A 'fő' sodor meg -mint említettem- hivatalosan is lezáródott; és az 5. évad volt a végső.)

(#67) Raymond válasza sh4d0w (#64) üzenetére


Raymond
félisten

Eszmeletlen jo sorozat volt, ez mekkorat utott a 4. ev vegen: [link]

Szerk: aki nem latta meg a sorozatot az ne nezze a videot, sok-sok spoiler!

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#68) bozont válasza Raymond (#67) üzenetére


bozont
veterán

A többi HSZ-ben lehetett volna jelezni a spoilert, még csak a 2. évadnál járok, így köszi mindenkinek... :U

(#69) Raymond válasza bozont (#68) üzenetére


Raymond
félisten

Ha a sh4d0w altal elhintett spoiler-re gondolsz az nem akkora tragedia, oszinten szolva ahol most jarsz is mar ott elegge egyertelmu hogy a sorozat nem lesz 100% happy end. Es meg csak most indul be igazan, sok jo karakter es stori lesz meg :)

[ Szerkesztve ]

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#70) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Csak nekem jutott eszembe a Person of Interest c. sorozat? :U

Ja látom nem :D

[ Szerkesztve ]

(#71) nubreed válasza KaiotEch (#70) üzenetére


nubreed
veterán

Nem, nem, te már legalább 3. vagy. :D

Jó kis sorozat, fikcióban érdekes volt ezt nézni, kár, hogy ez már kb. a valóság.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#72) Egon


Egon
nagyúr

Engem elsősorban a rendszer tárhelyigénye érdekelne.
Nem nagyon vagyok képben, hogy mennyi helyet foglalhatnak a felvételek, de naivan induljunk ki abból, hogy egyórányi fullhd anyag, 1 GB-ot foglal. Húszmillió kamera esetén, 24 órányi felvétel, ha jól számoltam, nagyjából 457 PB, azaz petabyte nettó tárhelyet emészt fel... :U Vajon hány napig őrzik meg a felvételeket?

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#73) bkercso válasza Egon (#72) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem 30fps-sel tárolják ezeket a videókat, sőt, ugye pont azért elemzi ki real time, hogy elég legyen a metaadatokat tárolni. Vagyis mondjuk fotót tárolhat 1-2fps-sel, plusz azt, hogy melyik jármű milyen irányban mekkora sebességgel stb. Még a szalagos rendszerben is csináltak/csinálnak olyat, hogy felváltva rögzítették a kamerák képét ugyan arra a szalagra, meg ilyenek.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#74) RozogA87 válasza Egon (#72) üzenetére


RozogA87
tag

Jó is lenne ha egy órányi FullHD videó csak egy gigát foglalna. Egy 100 perces DVD film extrákkal volt 4, pedig az messze van a FHD-tól.

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#75) sh4d0w válasza Egon (#72) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem Kínában van elég hely jó pár, utahi méretű adatközpont elhelyezésére.

https://www.coreinfinity.tech

(#76) bkercso válasza sh4d0w (#75) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem is tudnának mit kezdeni annyi videóval. Ha a rendszert elfogadják hitelesnek és a rendszer valamilyen zárt láncon keresztül letárolt metaadata azt mutatja, hogy xyz, akkor az úgy van. Könnyebb a törvényt ehhez igazítani, mint adatközpontozni - szerintem. A rendőrség is csak fotókat őriz meg a szabálytalankodókról.
Emellett a fullHD felbontás a számítógépnek kell, aki elemzi a felvételt. Letárolni már le lehet kisebb felbontásban is, agyontömörítve, szalagra, 5fps-sel...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#77) Male válasza RozogA87 (#74) üzenetére


Male
nagyúr

Azóta azért sokat fejlődött a videó tömörítés. Illetve itt pl egy fixen lerakott kameránál nincsenek új "jelenetek", ahol ismét a teljes képet el kéne tárolni. Ráadásul amit azóta páran írtak: Ha felismeri, hogy XYZ rendszámú autó kanyarodott egy adott íven, sebességgel, időpontban, akkor hosszabb távon már elég csak ennyit eltárolni, nem kell róla a teljes anyag (esetleg egy kép a későbbi bizonyításhoz).

(#78) bkercso válasza Male (#77) üzenetére


bkercso
nagyúr

Sőt, ebből és egy képből legenerálható utólag a videó, csak egy kis gépi tanulás kell ehhez is! :DDD :DD

Képet nagyobb felbontásra konvertálni már tud a google. [link] [link]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#79) bkercso


bkercso
nagyúr

Ez is érdekes. Vizsgálják, hogyan keresnek az emberek vizuálisan, és kiderült, hogy a dolgok relatív méretét és helyzetét is figyelembe veszik, valamint először a legvalószínűbb helyeken keresnek, míg a gépek egyelőre ezeket nem teszik.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#80) RozogA87 válasza bkercso (#78) üzenetére


RozogA87
tag

Photoshop alatt is lehetett az ésszerűség határain belül képeket "nagyítani" úgy hogy az egyáltalán nem látszott. Ez nem olyan hatalmas csoda, főleg a techradar.hu-n bemutatott képeket megnézve. Például én rendszeresen csináltam régebben olyat hogy mondjuk 1024*768-as képből csináltam 1600*1200-asakat ha még nagyobb eltérést akartam a felbontásban akkor persze már jól láthatóan torzult az eredmény, de ott is meg lehetett csinálni hogy egy-két szűrőt is lefuttat az ember, hogy "fogyaszthatóbb" végeredményt kapjon. Persze látom hogy ez jóval komolyabb algoritmus, de azért korántsem tökéletes. Ezt csak azért írtam le mert az egyik cikkben leszólják a PS-t.

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#81) bkercso válasza RozogA87 (#80) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azt lineáris interpolálással, esetleg spline-nal lehetett és szűrőkkel, de ez más. E mögött gépi tanulás van és sokkal hatékonyabb. Nem feltétlen látszik a photoshoppos addig, míg az eredeti, valóban nagyobb felbontásút mellé nem teszed; itt viszont akkor sem látszik. És szerintem 8x8 pixelből közel helyesen kitalálni emberi arcokat már szinte csoda. :R
PS-t leszólni szerintem is értelmetlen. Minek? Van benne sok matek és sok tudás. Csak az egzakt, míg a mai kutatás az adaptív algoritmusok felé halad.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#82) vicze válasza daninet (#46) üzenetére


vicze
félisten

A kövérebb gyalogosok, biciklik lettek. ;]

(#83) Tommmysun válasza RozogA87 (#80) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Azért megnézném, hogy PS-el mit hoznál ki a cikkben szereplő mintaképekből ... nem létező infóból nem fog neked felismerhető arcokat produkálni, akármilyen "okos" is! A Google cucca nem interpolál, hanem lehetőségeket elemez, stb.

(#84) Male válasza Tommmysun (#83) üzenetére


Male
nagyúr

Persze, lehet, hogy berajzolja a legvalószínűbbet, de egyrészt ezzel pont nem lesz egyedi ismertetőjegy, hiszen attól egyedi, hogy nem valószínű... másrészt egy ilyennek a bizonyító ereje nulla.
Pl ha tudja, hogy ott egy autó a sötétben, lehet, hogy kirajzolja fehérrel, merthogy a legtöbb autó fehér, de ettől még az a konkrét autó lehet, hogy piros volt...

(#85) Tommmysun válasza Male (#84) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Ezt nekem akartad válaszolni? Csak mert én a dolognak nem ezt a részét firtattam.

De amit írsz azzal is csak részben tudok egyetérteni. Ha egy felvétel alapján valaki gyanús lesz, nem feltétlen az lesz a bizonyíték, csak a nyomra vezetéshez szükséges pl. és egy autó felismerés sem olyan egyszerűen működik egy ilyen rendszernél, mint ahogy te írod, ez azért belátható ;).

(#86) Male válasza Tommmysun (#85) üzenetére


Male
nagyúr

Neked... ahhoz kapcsolódott, hogy a képen nem létező információból nem lesz információ.

Nyilván erősen eltúlzott példa, de a lényege ez. A hiányzó információk helyére lehet olyat generálni, ami emberi szem számára természetesnek, hihetőnek tűnik, de ettől ez még csak egy legvalószínűbb megoldással pótlása az elveszett információnak, és nem pedig ismertető jegyek "keletkeznek" a semmiből.
Nem fog segíteni a nyomra vezetésben, mert ehhez az ismertető jegyeket tárolja a rendszer, pl szemek távolsága, orr távolsága, stb... Ha pl a képen csak az egyik szeme látszik, a rendszer ki tudja tölteni az elmosódott részre a másik szemet, a legvalószínűbb pontra, de ekkor a szemtávolsága nem az lesz, ami az ismertető jegye az adott embernek, hanem az lesz, ami a legvalószínűbb (általános) távolság... tehát semmivel sem kerül közelebb a felismeréshez ( a fél távolságot eddig is nézhette mondjuk az orrához képest, és ennél több infója nem is lett attól, hogy a túloldalra is odarajzolta ugyan olyan távol... egy kör sugarát ha tudom, ki tudom egészíteni az átmérőjével az adatokat, de ettől még semmivel sem tudok többet az adott körről ). Persze más a helyzet, ha ember nézegeti, neki segíthet, de feltételezem ,hogy nem ilyen irányba haladunk :)

(#87) Tommmysun válasza Male (#86) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Tényleg nem értem miért nekem írod ... továbbra sem! Én arra reagáltam, hogy a PS abszolút más technológiával csinál egy képből nagyobb felbontású képet, mint a Google megoldása! Annyi lett volna a mondanivalóm, hogy a két eljárás nem összevethető, alapjaiban máshogy működik és más célt is szolgál. Meg annyit említettem meg, hogy a Google-os cikkben mutatott mintákat használva PS-el sosem fog senki olyan szinten használható képet csinálni mint a Google. Semmiféle bizonyítóerőről, valóságosságról, és ilyesmiről nem beszéltem, de ha már rám erőlteted a dolog ezen részét is, akkor véleményem szerint akár működhet is a gépi felismerés is (bár ezt a technológiát eleve nem erre szeretnék használni szerintem), mivel a "fiktív" képeket is gép kreálja így a felismerő rendszer is ismerheti a leképzési folyamatot, így be tudja azonosítani, hogy mik lehetnek a valóban értékes adatok, ami alapján sikerülhet az azonosítás (a szemtávolság, csak egy a sok lehetséges felismerési folyamat közül).

(#88) Male válasza Tommmysun (#87) üzenetére


Male
nagyúr

Ne feltételezd már mindenről, hogy támadás... egyszerűen csak kapcsolódott ahhoz amit írtál, ezért fűztem a tiédre a válasz gombbal ;)

(#89) Tommmysun válasza Male (#88) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Nem támadásnak éreztem, csak nem értettem hogy csatlakozik hozzám, de ok!

(#90) gyulank


gyulank
addikt

Én egyből felismerem a körözöttet.

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#91) Lacok válasza Syl (#10) üzenetére


Lacok
őstag

Ami már lehet, hogy meg is történt.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.