Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Astroboy


Astroboy
őstag

Ennyi kameránál valós idejű elemzés, ráadásul egy olyan országban, ahol mindenki egyforma :Y nem semmi. Mondjuk elnézve a saját fejlesztésű szuperszámítógépeiket lesz rá kapacitás bőven...

(#2) quarros


quarros
tag

Orwelli jövő??? Frászt! Az a múlt! Az Orwelli világ jövőjében élünk.

(#3) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Értem.
De pl ha valakire robbanószer van szerelve a kabát alá azt is felismeri?
Vagy pl megtudja állapítani hogy valaki pont egy terrorcselekményt tervez elő?

(#4) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

...es megteremtettek Szamaritanust...

https://www.coreinfinity.tech

(#5) quarros válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


quarros
tag

Az még biztos nem. De a jövőben már azt is, sőt szerintem még az is elképzelhető hogy a megfigyelt személy idegállapotát hangulatát is valós időben elemezni fogja a rendszer (gesztikuláció, mozgás, arcmimika, sót megfelelő kamera felbontás mellett akár a pulzus alapján is).

(#6) pomorski válasza Astroboy (#1) üzenetére


pomorski
őstag

Csak a mi szemünkben egyforma ott mindenki. Az ő szemükkel nézve mindenki különböző náluk. Szerintük mi vagyunk az egyformák.

(#7) aprokaroka87 válasza quarros (#5) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát lehet ezek már most is vannak, csak top secret dolog.

(#8) PandaMonium


PandaMonium
őstag

Engem az érdekelne, hogy ez a cikk pl miért olyan címmel jelenik meg oldalsó sávban, hogy "Ez igen"? Baromira nem kultiválom a semmitmondó clickbait címeket, főleg nem úgy, hogy ha rájuk kattint az ember akkor a cikk oldalán már más a cím. Semmi baj, lassan az ITCafé olvasásról is leszokom.

What I cannot create, I do not understand

(#9) Tommmysun


Tommmysun
senior tag

Éppen tegnap néztem A kör (2017) című filmet (egyébként nem nagy szám) és az a durva, hogy amiről azt hinnénk, hogy fikció Kínában már működik :Y

(#10) Syl


Syl
nagyúr

Csak idő kérdése, hogy ebbe a rendszerbe bevonják a világ sok milliárd kamerával felszerelt kütyüjét.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) aprokaroka87 válasza Tommmysun (#9) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Megkockáztatom hogy nem csak kinában.

(#12) Tommmysun válasza aprokaroka87 (#11) üzenetére


Tommmysun
senior tag

Abszolút lehetséges ... csak itt már kétség sem férhet hozzá, mert konkrétan "beismerték"!

[ Szerkesztve ]

(#13) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Na azért kérem túlzóak az állítások. Hacsak nem közeli, nagy felbontású képről állapítják meg a személyazonosságot, maximum ruházatról és mozgásról tudják sejteni ki lehet az, mikor egy konkrét valakit keresnek. Ezek viszont könnyen reprodukálhatók. Simán felveheti egy bűnöző egy minden nap arra járó mozgáskultúráját és ötözékét, hogy megtévessze a rendőröket, és ne őt gyanusítsák egy előre kitervelt bűnténnyel. Rengeteg IP kamerának láttam már a képét. Ilyesztgetésre jók, néhány kivételes esettől eltekintve.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#14) UnA válasza Aprósólyom (#13) üzenetére


UnA
Korrektor

A cikkben ravaszul csak annyi szerepel, hogy a forrás egy tabloid, ami magyarul annyit jelent, hogy bulvárlap, és a Daily Mail ebből is az egyik leginkább szenzációéhes fajta... Szóval én óvatos lennék a kijelentésekkel.

(#15) aprokaroka87 válasza Aprósólyom (#13) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Simán felveheti egy bűnöző egy minden nap arra járó mozgáskultúráját és ötözékét, hogy megtévessze a rendőröket, és ne őt gyanusítsák egy előre kitervelt bűnténnyel.

Ez ok, de ehhez az is kell hogy az "átvert" személy ne változtasson soha útvonalat....

(#16) EmberXY válasza Aprósólyom (#13) üzenetére


EmberXY
addikt

De akkor meg az lesz gyanús, hogy a "minden nap arra járó" aznap kétszer vagy az átlagosnál többször járt arra. Ha lúd, legyen kövér, a mesterséges intelligenciának ez gyanús lehet. :D

Up the Irons!

(#17) bozont válasza aprokaroka87 (#15) üzenetére


bozont
veterán

Meg azért tegyük hozzá, nem 5 perc megfigyelni minden apró mozzanatot, személyiségi jegyet és azt még pontosan leutánozni.

Ha így haladunk, a gyerekeink, unokáink tényleg valami Sibyl-hez hasonló rendszerben élnek majd. :D :O

(#18) aprokaroka87 válasza EmberXY (#16) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Az hogy többször elmegy valaki egy útvonalon miért lenne gyanús?

(#19) gabor7th válasza EmberXY (#16) üzenetére


gabor7th
addikt

Majd az otthoni IoT cuccok lecsekkolják, hogy tényleg bűnöző-e.

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#20) RozogA87


RozogA87
tag

A neve a legjobb. Szkájnet. Micsoda önirónia! Ezen szakadtam.
Amúgy a Euronewson a tudományos rovatban még 2014-ben láttam egy pár perces szösszenetet arról hogy kínában azom dolgoznak hogy ezeket a kamerákat összekötik egy arcfelismerő mesterséges intelligencia szoftverrel, ami utána lefuttatja a rendőrségi adatbázisban hogy körözött személy vagy-e.

[ Szerkesztve ]

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#21) EmberXY válasza aprokaroka87 (#18) üzenetére


EmberXY
addikt

Hasonló öltözékben és hasonló szokásokkal (mert ugyebár utánzásról volt szó, 100%-ig nem sikerülhet, főleg ha az MI elég fejlett), bűncselekmény közelében? Ha én egy fejlett MI lennék, nekem gyanús lenne.

Up the Irons!

(#22) aprokaroka87 válasza EmberXY (#21) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Szerintem ez az utánzás eleve nem is garantál 100%-ot.

Elég csak annyi hogy az utánzott személy egyértelműen tudja bizonyitani hogy az adott idő intervallumban nem is volt az adott útvonalon.
Pl pont akkor kezd el valakivel skype-olni,vagy feltőlt valahova egy szelfit.

Max ez akkor mehetne ha az utánzott és az utánzó összejátszik.

(#23) EmberXY válasza aprokaroka87 (#22) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem sem működne.

Up the Irons!

(#24) -AD4M-


-AD4M-
tag

Szerintem valamelyik kínai nagyfejű nagyon rákattanhatott a Person of Interest című sorozatra :DDD

Allons-y!

(#25) #40553216 válasza Astroboy (#1) üzenetére


#40553216
törölt tag

Mindenki egyforma? Jez Lit, Donnie Yent, Jackie Chant, Sammo Hungot és Chow Yunfatot meg tudod különböztetni egymástól? Ha igen, akkor már buktad is a (talán vicceskedő) hozzászólásodat. ;)

(#4) sh4d0w
Tetszett? :)

[ Szerkesztve ]

(#26) bkercso


bkercso
nagyúr

Kína lassabban fejlődik. Észak-Európában már nem biztos, hogy minden esetben eltalálná az illető nemét, főleg, ha azóta az megváltozott. :DDD
Egyébként ehhez szerintem hasonló neurális hálózattal betanított algoritmus kell, mint amilyen a google fordító szövegfelismerője. Hiszen itt nem a kamerába néznek az emberek, hanem tetszőlegesen elfordított fejjel mennek, az autók részben takarásban vannak stb. Szóval valóban nem semmi ez az eredmény, még ha nincsenek is esetleg teljesen készen vele úgy, ahogyan a bulvár állítja!

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#27) gabor7th válasza bkercso (#26) üzenetére


gabor7th
addikt

"neurális hálózattal betanított algoritmus kell, mint amilyen a google fordító szövegfelismerője"

Hát ezért lett sz@rabb az utóbbi időben?

A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

(#28) hcl válasza Syl (#10) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Lehet próbálkozni a wifi és gps mentes fényképezőgépeimmel...

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) sh4d0w válasza #40553216 (#25) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A 3. évadtól brutáljó lett és benne hagyták a folytatás lehetőségét is :)

https://www.coreinfinity.tech

(#30) bkercso válasza gabor7th (#27) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nem ezért, viszont ezért tud offline futni olcsó telefonokon is. :) Nem a szótáráról beszéltem, hanem a kép alapján történő karakterfelismerőről. Felismeri a különböző betűtípusokat döntött, koszos, esőcseppes állapotban is stb.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#31) .mf válasza PandaMonium (#8) üzenetére


.mf
veterán

Ez engem is rettentően zavar. "Ez igen"? Mi ez, Blikk? "Ezt nézd meg!" "Nem fogod elhinni!" "Beszarás!" és társaik mikor következnek? :U Ti kicsit sem érzitek gáznak? Hogy ez a Ph egészének renoméját rombolja, nem csak a Bulvárcafé-ét (azt már úgyis földig romboltátok)?

A cikk lehet, hogy igaz, de az is lehet, hogy nem. Egy alja-bulvárlap, ami már sokat tévedett és túlzott eddig is, számomra nem hiteles forrás. Másfelől viszont realitás-alapja lehet, még ha ekkora számokat túlzónak is tartok; és mindenképp ilyen irányba haladunk.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) #20844032 válasza .mf (#31) üzenetére


#20844032
törölt tag

Ja, rohadt gáz, mindent benyelnek, bulvárosítanak, stb. Semmit nem üzemelt be a kínai állam, a videón látható rendszer valóban kínai, konkrétan egy kínai startup terméke. SenseTime a nevük, és alapvetően deep learningel foglalkoznak. A videón látható rendszer egy forgalom figyelő és számláló, és amúgy van facerecog rendszerük is igen, de ehhez is jónéhány nvidia gpu kell. A videó, illetve a a videón látható rendszer működése amúgy tényleg nagyon érdekes, de leginkább deeplearning szempontból érdekes, nem ez az agyrákos bu(l)lvábullshit szempontból, amiben még skynet is van :DDD

[ Szerkesztve ]

(#33) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Itt egy jobb minőségű videó a csodáról: YouTube

Szerintem űberkirály. Vicc nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#34) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Már nem azért, de ebben hol az arcfelismerés?
Szimplán egy szoftver ami a gyalogos, motoros és gépjármú forgalmat figyeli a kereszteződésben. :U

(#35) csasaKKP válasza juliabrilke (#34) üzenetére


csasaKKP
senior tag

Nézd meg az egy hsz.-es előtted említett videót.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#36) juliabrilke válasza csasaKKP (#35) üzenetére


juliabrilke
addikt

Igen, ez egy forgalom számláló szoftver, gyalogos, motoros és gépjármú forgalmat figyeli és számlálja.
Még a cég neve is ott van: SenseTime. Nézd meg milyen megoldásaik vannak.

(#37) csasaKKP válasza juliabrilke (#36) üzenetére


csasaKKP
senior tag

És a SenseFace?

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#38) bkercso válasza juliabrilke (#36) üzenetére


bkercso
nagyúr

A SenseTime arcfelismerő szoftvert fejleszt. A legjobban pumpált kínai startup jelenleg.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39) xmaas válasza aprokaroka87 (#3) üzenetére


xmaas
őstag

Azt fel kéne mar fogni hogy a kormánynak nem az a célja hogy bűncselekményeket megállítsa illetve biztonságot adjon a lakosoknak, a törekedésük arra irányul hogy kontroll alatt tartsák az embereket illetve kiszűrjek az "igazi bűnözőket" akik nem értenek a kormánnyal egyett és később lázadást/problémát okozhatnak a rezsimnek ;]

(#40) Ursache válasza EmberXY (#16) üzenetére


Ursache
senior tag

nice :D de akit fel akarnak ultetni epp a pinceben van fogva tartva, sot csak odahamisitom a felvetelre, hogy epp arra jart es o az :D

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=eIri9YLHpOg

(#41) flash-


flash-
veterán

budapest belvárosa pedig még mindig a multi által teleíptett DOM kamerákkal van tele(amik mellesleg állandóan lefagynak van hogy napokra hetekre) mely forog és pont nem látszik általában a lényeg hogy ki kit ütött le, ki hova tört be..

vagy vannak ezek a fölből kiemelkedő oszlopok, melyeknek az lenne a lényege hogy a rendszámfelismerő felismerje a rendszámot és lemenjen az oszlop, na nem hiába van operátor aki kézzel írja be a rendszámot: lévén hogy nem ismeri fel a rendszámot..
érdekes ezt egy mélygarázsoknál már évek óta megoldották..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#42) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Értem én, de pl itt nálunk mennyivel dobva meg a valószínűségét, hogy ténylegesen lecsukják az elkövetőt..

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#43) Vigilante válasza quarros (#5) üzenetére


Vigilante
őstag

Egyes reptereken már nem csak hőkamerák vannak (a fertőző betegségeket hordozó lázas egyéneket kiszűrendő), hanem profilozó kamerák is, amik figyelik a delikvens arcmimikáját, így ki lehet szúrni, ha sántikál valamiben. (Vagy csak simán fél repülővel utazni. :DDD )

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

(#44) Somatom


Somatom
veterán

"a rendszer felismeri a körözöttet, és riasztja a helyi szervet."

20 millió kamera csak ezért? Sok hűhó semmiért. Miért pont a körözöttet? Az Kínában tiltott étel? Vagy, ennyire odavannak érte? Melyik szervet értesíti? A szaglót, az ízlelőt, vagy az emésztőt? Furák ezek a kínaiak. ;]

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#45) bkercso válasza flash- (#41) üzenetére


bkercso
nagyúr

érdekes ezt egy mélygarázsoknál már évek óta megoldották..
Pontosan, viszont Bp-i, fegyveresen őrzött intézetben meg szintén nem sikerült még eddig, így gyakorlatilag akármilyen dumára nyitja az őr a sorompót kézzel... :U

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#46) daninet válasza csasaKKP (#33) üzenetére


daninet
veterán

mondjuk az autók szineit kb 50%-ban ismerte fel :D

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#47) nubreed válasza -AD4M- (#24) üzenetére


nubreed
veterán

Nekem is a Person of Interest jutott egyből eszembe, hogy amit abban láttunk, az kb. mára már tényleg valóság. Amúgy egyik kedvenc sorozatom volt, kár, hogy vége. :)

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#48) Male válasza Tommmysun (#9) üzenetére


Male
nagyúr

Szintén pont tegnap néztem, ma meg ez fogad :)

(#49) aprokaroka87 válasza Somatom (#44) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Hát annó Gyilkos paradicsomok is megtámadták a földet...hamarosan a körözöttek jönnek.

Aztán majd a Gyilkos kaki emoji-k támadnak

Szent szar.

(#50) hemaka


hemaka
nagyúr

csi csájna

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.