Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Krix


Krix
őstag

Ez jó drága lett, még úgyis, hogy mellékelnek egy radiátort hozzá... :U Sima léghűtéssel ez kb. a feléből megvan.

If it is not broken then don't fix it!

(#2) #06658560 válasza Krix (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

1400W, 80+Platinum, 700W-ig passzív, full moduláris, kerekítve négyszáz euróból? Mutatod?

(#3) Weareus válasza #06658560 (#2) üzenetére


Weareus
addikt

Majd én.
1700 watt.
Akár 87%-os hatásfok (220 v)
Kétkörös full vízhűtés (belső olajkörrel, szivattyúval)
Olcsóbban.
Kb. egy évtizeddel ezelőtt.
Ventilátor nélkül.
Most meg az FSP úgy jött ezzel, mintha a spanyolviaszt találták volna fel.
Hát nem.

link

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#4) plömplöm


plömplöm
őstag

vajh' ezt az eksztrémdidzsitálnál tudjáke? :DDD

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#5) Krix válasza #06658560 (#2) üzenetére


Krix
őstag

Én tuti inkább ezt venném 300-ért: [link]

If it is not broken then don't fix it!

(#6) #65675776 válasza plömplöm (#4) üzenetére


#65675776
törölt tag

Tudják. csak nem sejtik.

(#7) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Tápegység meg a víz? Hát én nem merném ezt a kettőt összerakni. :U

(#8) #06658560 válasza Krix (#5) üzenetére


#06658560
törölt tag

És Európában hol kapod meg?

(#9) E.Kaufmann válasza KaiotEch (#7) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

[link]
Jaja, áram meg víz együtt nem szerencsés :D

Amúgy meg RIP Tyson :(

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10) oriic válasza #06658560 (#8) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nemet amazon?

szerk: Nem szoltam, elfogyott.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#11) Zotya84 válasza Weareus (#3) üzenetére


Zotya84
őstag

Azt ugye tudod, hogy a szivattyú csak a belső zárt körre vonatkozik, míg a külső kört lehetett rákötni a rendes hűtésed körére, hogy üzemeljen? Ezzel a táppal én szemeztem anno, csak így is sokba fájt mire összeraktam a fullos, majndem mindent vízzel hűtő rendszert a Koolancetól, így erre már nem szántam pénzt, mert kiszámoltam, hogy mire (az akkor 160-as $-árfolyam mellett is) behozatom, addigra, mire hozzám ér, a vám + áfa tételek okán annyiba fájt volna, hogy még a hajam is égnek állt tőle. Így ottmaradt a gyártónál.

Egyébként egyetértek a többivel.

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#12) Weareus válasza Zotya84 (#11) üzenetére


Weareus
addikt

Azt ugye tudod, hogy a szivattyú csak a belső zárt körre vonatkozik, míg a külső kört lehetett rákötni a rendes hűtésed körére, hogy üzemeljen?

Igen, tudom. (Én is majdnem megvettem...).

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#13) mpierre


mpierre
veterán

Ezt nem lehetne egy 700-800W körüli táppal is előadni, mondjuk csak vízhűtéssel? Platinum kivitelben.

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#14) #16939776


#16939776
törölt tag

Szóval a pcb-n keresztül hűti a TH félvezetők lábait? vízhűtéses táp, vao :DD

Ekkora méretben, ilyen hatásfokkal, valódi vízhűtéssel 5KW kimenet elvárnék egy ekkora térfogatú doboztól.

[ Szerkesztve ]

(#15) Weareus


Weareus
addikt

Amúgy a Deepcoolnak is van/volt vízhűtéses megoldása tápra, de létezik egyes tápokhoz utólag beszerelhető vizesblokk is, ezek általában fanless tápokhoz készülnek:
[link]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#16) Reggie0 válasza KaiotEch (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

A gyarto sem meri osszerakni, ezert rakot a tapegyseg es a viz koze egy zart hocserelot. Igy a viz elkeruli a tapot, de a hot elviszi.

(#17) macilaci78 válasza Weareus (#3) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nagyon tudhat ez a táp, ha nincs bedugva a betápkábel, mégis világít. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#18) Hg3X válasza plömplöm (#4) üzenetére


Hg3X
tag

lol :C :C

Egyébként elég fura belegondolni, hogy egy ilyen teljesítményű tápról a családban megtalálható összes PC-t lehet üzemeltetni :DDD

Jeff who??

(#19) Zotya84 válasza Weareus (#12) üzenetére


Zotya84
őstag

Ok, csak kevesen ismerték ezt a tápot. :)

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#20) KaiotEch válasza Hg3X (#18) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

+ apa tud a műhelybe is hegeszteni róla egyidőben.

(#21) Hg3X válasza KaiotEch (#20) üzenetére


Hg3X
tag

:C :C :C

Jeff who??

(#22) Tidus válasza KaiotEch (#7) üzenetére


Tidus
addikt

Mi ebben a furcsa.
Víz hűtést is olyan építsen akinek van rálátása a dologra.
Nálam per pill, olyan EK folyadék kering ami nem vezeti az elektromosságot.
Szar dolog lenne ha két óra víz forraló game után nekiállna csepegni, v. folyatni az i9-en a blokk, a Vega64 VGA-ra, v. az Apex alaplapra.
A kilówattos Seasonic tápot nem is említettem ami legalul duruzsol. Ide is gyorsan leérne.
Csak élő példa képpen. A folyadék a lényeg, de még a pumpa élettartamának is.

[ Szerkesztve ]

(#23) Weareus válasza Zotya84 (#19) üzenetére


Weareus
addikt

Hetedik éve utazom full épített vízhűtésben, amúgy jelen cikk tárgyát is vártam már, de ilyen áron, meg hogy levizezés után is használja a ventit, nekem felejtős. :(

A 700 wattig passzív üzemmód vizezve meg karcsú, tekintve, hogy a jelenlegi 1080ti-m mellé jönni fog még egy, szvsz...és akkor még ott a proci, pumpák és a kőkemény tuning...

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#24) Tidus válasza Weareus (#23) üzenetére


Tidus
addikt

Ennyi erővel ha tuningolsz akkor a CPU blokkra is rá kellene pattintani egy 7-12 cm-es ventit, hogy elbírjon a hővel. De akkor mi értelme lenne? :U
Ez a táp vicc, arany áron.

[ Szerkesztve ]

(#25) Weareus válasza Tidus (#24) üzenetére


Weareus
addikt

"...CPU blokkra is rá kellene pattintani..."

A radiátorra gondolsz, gondolom, ami a cpu-körben van. Volt (és újra lesz) egy Mora 360-as külső radim (csak most 420-ast tervezek), ami egy procival önmagában passzív üzemmódban is röhögve elbír, azaz venti nélkül. A vga-kör már necces, mert az FE-men Zotac bios van, ami tdp-emelkedéssel is együtt jár, (300-ről 375 wattra...), amit már csak kifejezetten passzív üzemmódra tervezett radiátorral lehetne eldisszipáltatni, pl. Cape-Cora.
Ezzel meg az a baj, hogy alu, a blokk viszont réz, és így pofás kis galvánelem keletkezik a rendszerben, ahol a réz megeszi az alut. Védőfolyadékkal meg lehet óvni ugyan, de azok meg szeretnek trutymósodni. :(

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#26) #16939776 válasza Weareus (#25) üzenetére


#16939776
törölt tag

Jól értem hogy majd 1KW hő eltüntetéséről és passzív üzemről van szó?!

(#27) Weareus válasza #16939776 (#26) üzenetére


Weareus
addikt

Mint realitás, jelen esetben - nálam - nincs szó ilyesmiről, de megoldható, az arányokon múlik.
Egy tag a Cape Corából 15-20 watt disszipálására képes (passzív radiátor), csak megfelelő mennyiséget kell belőle venni.

(Nálam egy 360-as morával a 4790k-m 5 Ghz-en vígan ment időlimit nélkül passzívban, igaz ez csak ~ 100 watt körüli hőteljesítményt jelent, de a Mora nem is passzív hűtésre tervezett radiátor, a Cape Cora igen).

[link]

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#28) #16939776 válasza Weareus (#27) üzenetére


#16939776
törölt tag

szóval 50-60db ilyen elemnek kell helyet találni és rendben vagyunk?

(#29) Weareus válasza #16939776 (#28) üzenetére


Weareus
addikt

szóval 50-60db ilyen elemnek kell helyet találni és rendben vagyunk?

Valahogy úgy. :C
Mondjuk jóféle családi házban a hely még úgy ahogy (ok, az sem egyszerű), de az ár... :Y

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#30) Tidus válasza Weareus (#29) üzenetére


Tidus
addikt

Én családi házban sem tudom elképzelni hová tenném. Max. födém fúrás és a pincébe, ott mindig 15celsius körül van. Viszont ez esetben komoly szivattyú kellene, nem is pumpa, hogy mozgassa a vízoszlopot. Mivel a gravitáció ez esetben nem műkszik. Igy viszont azt is a pincébe. Akkor már nem ártana azt is monitorozni, szóval nem egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(#31) #16939776 válasza Weareus (#29) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ahogy a kolléga is írja ez egy lakószobában nem praktikus, tovább gördítve: egy helyiséggel arrébb rakva a hőleadót, meg nem már kell passzívnak lennie, ahhoz, hogy ne lehessen hallani (ha ez volta cél).

(#32) Weareus válasza #16939776 (#31) üzenetére


Weareus
addikt

Ez így van, nem véletlenül nem használjuk elterjedten épített vízhűtésben utazók a Cape Cora megoldásait. Szóval mint elméleti lehetőséget vázoltam csak fel.
Egy külső 420-as morával nincs az az otthoni "gamer pc" rendszer, amit ne lehetne lehűteni, 9 (két oldalról ventizve 18) db 14-es, 300 rpm-en (néma csendben) forgó jóféle ventivel és akkor reális helyigényről beszéltünk és még másik helyiség sem kell... A hangon túlmenően a vízhűtés persze még jót tesz a tuningpotenciálnak, hőfokoknak és az élettartamnak is.

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#33) #90088192


#90088192
törölt tag

Ez egy dupla hőcserélős megoldás? Akkor fejjel lefele kellene a tápot beépíteni hala a fizika sajátosságainak,(bar maga a nyák elég jó hőszigetelő), hiszen a hő egy furcsa dolog, valamiért szeret a gravitációval dacolni ;] vagy fordítva pont csak azt az extra pár 100W-ot kapod vele, hiszen a fizika makacs dolog, és a hővezetés is, érdekes módon :)
Vagy én latom rosszul?

A másik ekkora méretekben miért nem használnak R134a-t és komplett hőszivattyút, miniben, egy max 10 C fokos limittel, több fejes kivitelben, így minden hűthető lenne igény szerint nem? Az árak alapján mar az is olcsóbb lenne SZVSZ :C
Vagy ammóniát? Vagy SF6-os gazt? Vagy transzformátor olajat, inter cooler-rel ami egy hőszivattyúhoz csatlakozik? Folytassam?
Lehetne meg közvetlen csövezett kapcsolat Északi/Deli Sarkhoz, Folyékony nitrogénben tarolt komplett számítógép, akar monitor kábellel együtt, hogy csökkenjen a válaszidő nemde? Van meg ötletem, az sarkköri szeleket felhasználni a közti hűtő visszahűtésere, esetleg lézeres ellenfázású hűtőberendezés....

Remélem egy nap a tuningosok hasznát veszik a kis agymenésemnek :)
Eredetileg a tuning pont azért született SZVSZ, hogy olcsón nagyobb teljesítményt kapjunk, most meg mar majdnem a fordítottja igaz, hiszen mindent lehet tuningolni, de mar semmii köze az olcsósághoz :( max hobbi ami ugye mar nem arról szol...

Köszönöm köszönöm :R

(#34) Weareus válasza #90088192 (#33) üzenetére


Weareus
addikt

Az elméleted ott bukik, hogy amint van egy db ventilátor a rendszerben, már nem igaz, hogy a meleg levegő felfelé száll. Arra fog menni, amerre a venti fújja.

"Vagy transzformátor olajat, inter cooler-rel ami egy hőszivattyúhoz csatlakozik?"

Ilyen megoldás viszont volt, linkeltem is... 3 hsz-ben: [link]

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#35) #90088192 válasza Weareus (#34) üzenetére


#90088192
törölt tag

A felett elsiklottam elnézést :) a többi legbalabb tetszik ? :DD

(#36) Weareus válasza #90088192 (#35) üzenetére


Weareus
addikt

No problem.

Hát a folyékony nitrogént használják, potba öntéssel, de hogy az egész gépet megfürdetni benne?
Közel mínusz 200 fok, szerintem nem működne, illetve fűteni kellene valahogy mellé a cájgot, az extrémkedők is hajszárítóval küldik a potot, amiben a folyékony nitrogén van, pont a "cold bug" elkerülése miatt, ha túlhűtöd a cumót, egyszerűen megfagy.
Nemrég volt egy jó kis cikk is erről ph-n, ahol a hsz-ek között érdemes csemegézni...
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#37) #90088192 válasza Weareus (#36) üzenetére


#90088192
törölt tag

Köszönöm, nem futottam vele össze...Akkor elnézést a "troll" életvitelért, de inkább poénnak szántam :R

(#38) Weareus válasza #90088192 (#37) üzenetére


Weareus
addikt

Sejtettem, amúgy. Részemről no problem. :)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#39) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Jesszus... hol vannak a régi ULV procik....? :DD

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#40) Weareus


Weareus
addikt

A cikkben 700 dollcsit jósoltak, ennél sokkal barátibb most az ára, 120k alatt... :)

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.