Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Narasim


Narasim
aktív tag

nem a gamer mánia van kifulladóban, hanem moslék módon duplázták a kategória árakat a gyártók!

2015 novemberben vettem a asus g751 970m-es laptopomat, 370e ft-ért. most az 1070-es g752 kerül 630e ft-ba. ROHADJON RÁJUK AZ ÖSSZES!!! :(( majdnem ugyan az a kasztni. hirtelen milyen értékes lett.

"akciósan" lehet 550e ft-ért kapni.
és még azt mondják néhányan, hogy de ez mennyivel erősebb. még szerencse! annak idején a celeron 366-os volt 25e ft, most a procim vagy 500x erősebb, akkor 1 milláért kéne adni, nem?

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#2) inpius


inpius
csendes tag

Az ilyet nem is egy évre veszi az ember.

(#3) FeRRaR1 válasza Narasim (#1) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ez sajnos sok mindenre igaz, telefonok, memória, HDD, VGA, stb... Most akartam asszony notiját lecserélni, acer AMD dual graphics, 6 éves, a vásárláskori teljes árának a duplája, illetve a triplája között kezdődnek az értelmes alternatívák... Inkább újra húztam a Wint, és kapott egy SSD-t, friss drivereket. HTC Desire mikor megjelent 2010-ben abszolút csúcs kategória, ha jól emlékszem 79.999,- körül vettem. Mennyi is most egy csúcs mobil? 2-300+ e

(#4) pilóta


pilóta
nagyúr

Sose értettem, hogy miért vesz laptopot gamer célra valaki? Többszörrös áron töredék teljesítmény egy gamernek? 15 éve még esetleg érthető lett volna, ha valaki sokat mászkált lanpartykra, de ma? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#5) Goblin12 válasza pilóta (#4) üzenetére


Goblin12
őstag

Üdv,

Pl németországban nagyon hasznos az ilyen, hisz az elektronikusok nem két villamos megállót mennek a meleg lakásból az irodába papirokat tologatni, hanem pl 500-600km-ket másik városba, és a szálláson jó ugyan ugy játszani mint otthon csak hát laptopon.

Az tény, hogy a teljesítmény nem = az asztali pcvel és az ára se, de valamit valamiért. :)

(#6) atike válasza pilóta (#4) üzenetére


atike
nagyúr

Ugyanezen gondolkodtam én is. Drágán gyengébb - de buli...

(#7) edward2 válasza pilóta (#4) üzenetére


edward2
addikt

Igen, mert ma bezzeg mindenki otthon ül és ki se teszi a lábát. :O

(#8) pilóta válasza edward2 (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze, lehet menni mindenfelé. Na de a "gémer" vasnak az a lényege, hogy erős, brutál videokártya, cpu, memória stb., valamint hatalmas monitor. Ezt egy laptopban nagyon-nagyon drágán és jelentős kompromisszumokkal lehet megvalósítani. Tehát nem lesz erős, nem lesz brutál a videokártya, és kicsi a monitor. Szóval akkor megint nem értem, miért akar valaki gamerkedni egy laptoppal. Vagy elmegy a haverokhoz Heros III-at nyomatni? Arra meg bármilyen laptotp jó, nem kell gémer...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#9) YASKATIR válasza pilóta (#8) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

i5-7200U-val meg 940MX-el tokeletesen fut a BF4 low-med grafikan, elsimitassal (70Fps korul). En anno pont ezert vettem 940mx-el szerelt laptopot, mert amivel akkor jatszottam arra boven eleg volt. Ma pedig Fortnite-al jatszom es erre is boven eleg (szinte mindenhol fix60 fps).

Egyebkent meg a BF1 betaval is olyan 50 koruli volt az FPS, azota meg az csak javulhatott

Nem mindenki Cod74-el jatszik ultamegagiga grafikan

[ Szerkesztve ]

(#10) Dodge94 válasza pilóta (#4) üzenetére


Dodge94
tag

Ha valakinek szüksége van a teljesítményre és a hordozhatóságra is? :F Vagy ha éppenséggel mérnöknek tanulsz :U

(#11) SkyS1gn válasza pilóta (#4) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Nem pont játékra de 2 éve azért vettem a G751JY-t mert míg egyetemen vagyok elég lesz, nem kell otthon a vízhűtéses moddolt desktop amikor havi 1x járok talán haza... eladtam.

Így meg otthon rákötöm a billt meg monitort és kész is.

Arról nem tehetek hogy fekete/piros "gémer" a színe, a visszafogottabb külsejűekbe foscsuzli GPU-kat pakolnak.

Még most is bőven kitart, videóvágás, modellezés, játék, jó mindenre. Amíg nem végzek addíg marad, egyébként meg miniITX méregzsákot építenék desktopra.

Az egész gémer term egy lerágott csont. RGB minden, ROG, Strix, meg a többi gyártó saját elnevezése... valamit anno még jelentett hogy ROG, most már mindenre rányomják.

[ Szerkesztve ]

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#12) atike válasza Dodge94 (#10) üzenetére


atike
nagyúr

Nyilván akkor gamer laptopot veszel... :DDD :DDD :DDD

Ne már.

Szerinted nincs nagy teljesítmény (ráadásnak olcsóbban) gamer címke nélkül? :F

[ Szerkesztve ]

(#13) citkar válasza pilóta (#8) üzenetére


citkar
addikt

Szerintem a mai gamer cuccok megállják a helyüket. Egy i7 7700HQ CPU és egy 1060-as mobil VGA elérhető áron kapható laptopban is és szerintem nevezhető gamernek a teljesítménye. Persze, van nagyobb teljesítmény asztaliban (sőt laptopban is), de nem csak a legnagyobb teljesítmény nevezhető gamernek.
A monitor egyénfüggő, sokan vannak vele úgy, mint te, hogy a méret..a méret mindent visz.
Mivel én sokat jövök-megyek nemhogy 17-nél nagyobb, vagy 15 colos képernyővel rendelkezőt keresek, hanem 13-14 colosat és játszok is rajta. A 2560x1440-es OLED panel pedig elég meggyőző. Igaz otthon van egy 24 colos monitorom, használom is, kipróbáltam nagyobbat is, értem én, hogy miért jó az, de nem nélkülözhetetlen.

Nyilván kompromisszumot kell kötni a hordozhatóságért cserébe, nem olcsó mulatság, de elég komoly cuccok vannak laptopokban is és ha nem gagyit veszel a hűtés miatt sem fogja vissza a gépet.

(#15) bacsis

Elég borsos áron jönnek a gamer cuccok, de ha az ember szemfüles, bevállal egy refurbished gépet, külföldről is rendel, akkor nagyon sokat megspórolhat a magyar árakhoz képest. Decemberben pl a refurbished Alienware gépem kb. 1300 USD volt (ebben egy év gari volt), i7 7700-as CPU-val, 1060-as VGA-val, 16 GB RAM-mal és 250 GB m.2 SSD-vel és az OLED panellel. Sajnos hazánkban nem is árulják, de ha lenne is, kb a duplájába kerülne szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#14) jamez


jamez
senior tag

27"-on játszom igazi élmény, van egy 17" gamer notebookom. Nem lehet összehasonlítani.
minden csak a profitról szól.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#15) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Furcsák vagytok srácok, mintha nem egy dimenzióban lennénk :U
Én akárhogy is nézem, de kb az összes nagyobb laptopokat értékesítő cégnél vannak olyan gamer laptopok amik léynegében hozzák a felső kategóriás asztali PC-k teljesítményét... a mobil GTX10-es VGA-k közel az asztali gépek szintjén vannak... ugyanez igaz a 4/8-as mobil i7 procikra... ezekbe a notikba a 32GB RAM szintén alap és az több mint elegendő, a hiper szuper M.2-es SSD-k ismét belemennek.. Egyedül a kijelző ami jogos, hiszen itt "csak" 17 colról beszélünk... Szóval nem vágom honnan jött az többetektől is, hogy ezek a gamer laptopok nem nyújtják az asztali gépek teljesítményét :U
árazás: 10 éve mikor éledezett a gamer laptop piac akkor is voltak 700-800ezer!!!! Ft-os laptopok, a Dell XPS széria személyében, ami kategóriát aztán átvett az Alienware, továbbra is millás körüli árazással... Inkább én azt mondanám, hogy az alsó közép/közép kategos laptopok ára szaladt meg jobban az utóbbi időben

(#16) bakter24


bakter24
őstag

A címet olvasva megijedtem, hogy valamiért nem tudnak többé színes ledeket rakni hardverekre, de szerencsére ilyesmiről szó sincs :DDD

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#17) Shing


Shing
őstag

Nem jöttek új hardvereket, nem fognak az emberek cserélni. A gépigények sem növekedtek... Bármennyire is pörög a fogyasztói társadalom, a semmiért azért senki sem fog új cuccot venni.

(#18) Teasüti


Teasüti
nagyúr

A külföldön szobát bérlők között elég gyakori a laptop.
Ahogy jómagam sem rendelkezem hellyel egy asztalhoz és székhez, valamint a lakóhely sem nevezhető véglegesnek távolról sem. Évente-kétévente költöznek sokan, akik nem rendelkeznek saját ingatlannal nyugaton.
Ilyen körülményekre a gamer laptop tökéletes választás, az ár meg kevésbé fájdalmas, mikor három havi megtakarításból ott van az 1500 eurós gép.
Abszolút van helye a piacon.

(#19) fm!


fm!
tag

Én 11 éve vettem egy DELL Inspiron 1720-at 8600M GT-vel. Annyira brutál jól összerakott gép, hogy én még most is ezen pötyögök. A játékokat 1-2 évig tudta persze futtatni, de a proci most kezd kevés lenni. Persze kapott SSD-t és max-ra feltoltam a memóriát (4 GB). Akkori ára 404 000 Ft volt, de ha leosztom, akkor éves szinten kevesebb, mint 40000 Ft volt a költsége. Napi szinten 6-8 órát minimum ment, minden áldott nap.
Na ilyen gépet nem fogok kapni soha a büdös életben többet. :DDD Most vettem helyette egy Latitude 5580-at és már gyárilag coil whine-t nyom, csere után is. Azt hittem, hogy ha megint kiadok ennyit egy gépre, akkor jó lesz újra 10 évig. Hát nem... Persze mindennel így van már, 2-3 év és csere... :((

(#20) Dodge94 válasza atike (#12) üzenetére


Dodge94
tag

Nekem egy Asus N550JK-m van (i5 és GTX850M), ebből volt talán G550 néven gamer változat. Négy éve vettem, akkor memóriabővítéssel 250k forint volt.

Két egyetemi haverom is utánam egy évvel vettek gépet, teljesítményben megfelelő csak piros-fekete gamer laptopból volt, kb 300k-ért.

De ha most hirtelen tudsz nekem mutatni egy laptopot, ami fém házas, NEM gamer és 4 magos és van mellé egy megfelelő videokártya max 15.6-os méretben és nem 5-600k, akkor várom a javaslatokat, ugyanis lassan cserélni kell az enyémet. :)

(#21) citkar válasza Dodge94 (#20) üzenetére


citkar
addikt

Parancsolj :)
Na jó, ez gamer :)

[ Szerkesztve ]

(#22) D013


D013
aktív tag

Minden túl van árazva, PC és laptop is, sajnos ez az elmúlt 1-1,5 év termése. Sokat hangoztattam 2014-2015-ben hogy "ma gépet építeni 1080p highra, ssd-vel nem egy drága dolog, pc-t építeni hosszútvára már 220-250k körül kivitelezhető". Példa: 2014 márciusában összeraktam magamnak a konfigomat: i5-4440, 8 Gb Ram, R9 270x 2Gb, 200k-ban állt meg egy használt fullHD monitorral. csak két és fél évvel később nyúltam bele egy új VGA-val, és csak 3 és fél évvel később kapott új procit. Most egy "időtálló" konfigért mit hagyunk ott? 300-at? Esetleg ha lejjebb adjuk VGA téren mert elég a 1050 sima, de azért ajánlott egy 1050Ti - 1060 3Gb és akkor még ott van a brutális DDR4 ram ár, meg az emelkedett SSD árak. A laptopok tavasza még korábban volt. Valamikor 2009-2011-re tenném amikor 170k volt egy olyan konfig amivel el lehetett már játszani, és benne volt egy i3 meg egy akkori középkategóriás kártya. (nem csak Acer) Arról nem is beszélve hogy az akkori "gamer" szériák ma is mennek még, úgy voltak összerakva.

[ Szerkesztve ]

(#23) Taranti válasza atike (#12) üzenetére


Taranti
senior tag

"Szerinted nincs nagy teljesítmény (ráadásnak olcsóbban) gamer címke nélkül? :F "

Játékra nincs.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#24) oszi666 válasza Narasim (#1) üzenetére


oszi666
őstag

Teljesen igazad van, pedig régóta szeretnék egyet helyhiány miatt. De így nem fogok venni.

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#25) atike válasza Taranti (#23) üzenetére


atike
nagyúr

Mérnöknek nem játékra kell... :U

(#26) atike válasza Dodge94 (#20) üzenetére


atike
nagyúr

Dell 5567-es széria valamelyike...? Mondjuk azt nem tudom, van-e fém is belőle...

(#27) csocs


csocs
tag

A lassabb növekedés = kifulladás? Megáll az eszem. A cikkíró komoly ember lehet. :W

[ Szerkesztve ]

(#28) Alg


Alg
veterán

Én anno Angliában kiküldetésen a hotelszoba Tv-jére HDMI-n kötött Asus T100TA wines tabletről toltam a starcraft 2-t... gémer vagyok-e? :DDD

Nyilván nem multit, hanem az akkor éppen új kieg küldetéseit persze.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#29) nemlehet válasza csocs (#27) üzenetére


nemlehet
őstag

Befektetői szempontból ez teljesen igaz. Pl amikor Kínából jönnek a hírek, hogy 12% helyett csak 9% a GDP növekedés akkor is törésről meg problémáról beszélnek.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#30) sh4d0w válasza csocs (#27) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nem a cikkíró hibája, hanem az ostoba uralkodó közgazdasági szemléleté, ami szerint mindig növekedni kell, mert ha nem, kongatják a vészharangot. Sajnálatos módon ez a szemlélet nem veszi figyelembe, hogy egy idő után minden piac telítődik.

https://www.coreinfinity.tech

(#31) YASKATIR válasza csocs (#27) üzenetére


YASKATIR
aktív tag

Mutatok egy varazslatos dolgot... kesz vagy? Figyelj: ?
Ezzel a jellel jeloljuk a kerdest, a cim pedig egy ilyen varazslatos jelet tartalmaz, azaz a cim egy kerdes volt. Meno mi?

:DDD

(#30) sh4d0w : A piac kizarolag akkor telitodik, ha nincs innovacio. Amig van innovacio, addig a piac nem fog telitodni, lasd okostelefonok

[ Szerkesztve ]

(#32) pomorski válasza inpius (#2) üzenetére


pomorski
őstag

Hanem?

(#33) csocs válasza YASKATIR (#31) üzenetére


csocs
tag

Akár van kérdőjel, akár nincs, hibás feltételezés. ;]
Továbbá arról beszél, hogy a várakozások szerint kisebb lesz a növekedés.
Ki mondja ezt és mire alapozva?
Ezt kár volt megírni. Gondolom jár érte valami apanázs, azért kellett kiböfögni ezt a semmirevaló cikket.
Semmi hivatkozás, semmi adat, azt sem mutatja, hogy mit vártak korábban (kik?) és most mit várnak. Csak hogy 1 számjegyűt várnak 2 számjegyű helyett.
Okoskodás helyett vegyél erőt magadon és gondolkozz.
Ez egy lufi írás, tények és hivatkozások nélkül.

(#34) atike válasza pomorski (#32) üzenetére


atike
nagyúr

Kettőre.

;] :P

(#35) Dhampir


Dhampir
félisten

A gémerek lassacskán felnőnek, majd egy szép napon rádöbbennek arra, hogy a pazarnál pazarabb színekben pompázó és minden ízében játékra teremtett gép bevonzó hatásának eredményeként egy éhenkórász ordas közeledik "Piroska" felé, hiszen annyira édibédi szegényke.
S akkor a fenevad nagy hirtelen ledöbben:
- Vajh micsoda ez a fantom-szörnyeteg, mit eleddig falatomnak véltem?

- Opcionális partizán vörös háttér világítású billentyűzet?
- Szuper sztereómaki 2 Wattos hangszórók a nagyothalló készülék gazdájának két vállra fektetéséhez?
- Lenyűgöző diszkrét videokártya tartósan 20 FPS fullhádéba', hogy legádázabb ellenfelein is diadalt arathasson önnön korai kimúlatásával?
- PWM-től káprázatos, lottyadt paradicsomdobálás színorgiájával elbűvölő IPS kijelző?
...

[ Szerkesztve ]

(#36) csocs válasza nemlehet (#29) üzenetére


csocs
tag

Értem amit mondasz, de itt szó sincs GDP-ről, sőt mi több, konkrét számokról sem.

(#37) csocs válasza Dhampir (#35) üzenetére


csocs
tag

Néhol elvesztettem a fonalat :DD

(#38) Narasim válasza Dhampir (#35) üzenetére


Narasim
aktív tag

egyszer nézz meg élőben is egy ilyen gépet! ;)

az enyém pl nem csak 20 fps-t bír, még 4k-ban is 30 fps felett megy a witcher 3 (persze nem ultrán, de ez nem is volt elvárás!), az kijelző nem pwm-es (amúgy meg sem vettem volna) és 100hz-en is hajlandó működni ...

[ Szerkesztve ]

हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे हरे राम हरे राम राम राम हरे हरे Góranga!

(#39) GodGamer5


GodGamer5
addikt

A kartellezés visszaüt, ugye “kedves” memória gyártók... Mondjuk ez a bányászmániás kicseszés is rányomta a bélyegét az egészre.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#40) #06658560 válasza atike (#12) üzenetére


#06658560
törölt tag

Business kategóriában WS-ek között akad, csak azok sokszor nem érik meg az árukat az adott embernek. Plusz a hűtésük is igen gyakran kalap trágya. Lenyelhető szintet consumer vonalon csak a gamer laposok adnak. Ahogy ott fordulhat már elő elviselhető klavi is

(#41) SkyS1gn válasza Dhampir (#35) üzenetére


SkyS1gn
félisten

Te nem Leroy újabb alteregója vagy? Mostanában egyre több ilyen embert látok aki zagyvaságokat kommentel folyamatosan. :DDD

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#42) Dodge94 válasza atike (#26) üzenetére


Dodge94
tag

Kétmagos U procikkal szerelik, a VGA-ja a neten talált benchmarkok alapján azonos teljesítményt nyújt a mostani laptopomban található GTX850M-mel, műanyag az egész gép és a kijelzőjére panaszkodtak. Hol lenne ebben nekem az upgrade?

A CAD programok és a végeselemes analízis vagy CFD miatt szükség van a nagyobb számítási kapacitásra. Vagy veszel egy workstation laptopot 5-600k forintért, vagy veszel egy "büdzsé" gamer laptopot 300k környékén, amivel már kielégítő hatásfokkal lehet dolgozni.

(#43) Lacok


Lacok
őstag

Az utóbbi időben elszálltak a hardver árak és ez rányomja a bélyegét a gamer termékekre is.

[ Szerkesztve ]

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#44) edward2 válasza pilóta (#8) üzenetére


edward2
addikt

laptopban van jó cpu, jó memória, jó gpu amivel közepes szinten elfutkorászik ezaz. Nagy és jó monitort vehetek otthonra, de közben megmarad az erős gép hordozhatósága... ráadásul élből dual monitoron tolom..

Laptopban nagyon nagyon drágán?? Valóban? Én mostanában nézem és az asztali árelőnye 10-15%ra csökkent a régi hatalmas előnyről. Ráadásul hordozhatatlan ha levonom ezt az extra monitort akkor ott tartunk hogy ma egy gamer notebook az asztali árán mozog...

#13as kommentet ajánlom figyelmedbe. Van aki gamerkedik de nem a hardcore szinten.

(#45) FlashLed válasza Lacok (#43) üzenetére


FlashLed
senior tag

Sajnos ezért nem lesz gamer notim nekem se. Pedig mióta szeretnék...

The Mechanic

(#46) #52588800


#52588800
törölt tag

(#47) Hopkins95 válasza FlashLed (#45) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ne is vegyél, nem éri meg. Nekem 4 és fél év után ment tönkre a Dell alaplapja. :((( Én is gamer noti párti voltam, de most már azt mondom, a konzol jobban megéri.

Én is azon spekulálok épp, hogy eladom az asztali GPU-mat és veszek egy konzolt.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#48) #52588800 válasza Hopkins95 (#47) üzenetére


#52588800
törölt tag

Van a gépemben egy rx570, mennyit érhet vajon :F ;]

(#49) Hopkins95 válasza #52588800 (#48) üzenetére


Hopkins95
addikt

Hajaj, de még mennyit! :DD Eladod és megvan belőle a PS4 Pro. De ahogy elnézem a hardveraprot, még maradna is pénzed utána. :DDD

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#50) citkar válasza Hopkins95 (#47) üzenetére


citkar
addikt

És a PS4 pro mellett viszed magaddal a TV-t is? :)
Ha már laptopokról szól a téma, a hordozhatóság nem hanyagolható el.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.