Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) cyberdog


cyberdog
tag

Hm.... Az Nvidia helyében én is megvenném az AMD-t.Megszbadulnék a konkurenciától a vga piacon,és lenne egy processzor gyártó részelegem is.Más kérdés,hogy ez nekünk jó lenne.
Az hogy a Puma platformal gondok vannak nem jelent semmit, a Centrinoval is gondok voltak annak idején.

(#2) ftc


ftc
nagyúr

Nvidia? hehe jo vicc...nem tudná megvenni..gyrakat miből venné meg? eleve töbebt érnek mint egész NV. s újra emelkedik az ára

S szerintem semmi baj nicns a pumával...K10 is egy olyan hiba végett csúszik amit eddig csak labar körülméynek között tudtak előhozni...

(#3) rudi válasza ftc (#2) üzenetére


rudi
nagyúr

Pontosan ugyanaz lesz a baj a Pumával mint a K10-zel. Nem az, hogy valami bugja van, hanem az, hogy az Intel megoldása mérföldekkel jobb. A Puma még mindig csak papíron látezik, a Centrino meg már 45 nm-re lép és a csúcsmodellek közelítik a 3 GHz-et. Istentelen nehéz lesz egy teljesen új platformot sikerre vinni egy évek óta bejáratottal szemben. Az Intel mobilos vonalon hosszú évek óta nem követett el semmilyen említésre méltó bakit, szerencsétlen NetBurst is csak érintőlegesen volt ott jelen, és a Core lényegében a Pentium M-ből született.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#4) ftc válasza rudi (#3) üzenetére


ftc
nagyúr

Kiderül,hogy a piac reakcioja mit mutat majd..Én anno örültem volna egy iylennek mikor AMD-s notit vettem...S utolso piaci elmzések azt mutatták,hogy elindult AMD mobilszegmensben felfele...Talán ez kösönhető a béka segge alatt lévő noti áraknak

(#5) LordX válasza cyberdog (#1) üzenetére


LordX
veterán

Soha nem fogja megvenni, legalább is amíg el nem adja az Ati-t.. Az FCC már a felvásárlás gondolatára is meg fogja büntetni az nVidiát, és mivel az AMD Amerikában bejegyzett cég, a jóváhagyása kell a felvásárláshoz.

(#6) Oliverda válasza rudi (#3) üzenetére


Oliverda
félisten

Olcsóbb lesz/lehet, és bizonyos esetekben akár még gyorsabb is lehet a 780M-nek köszönhetően.

3GHz-es mobil gépet meg elég kevesen vesznek. Egyrészt mert a legtöbb esetben felesleges, másrészt pedig elég drága (lesz).

Mellesleg így látatlanban kijelenteni hogy egy másik megoldás mérföldekkel jobb, főleg úgy hogy még csak papíron létezik....

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) LordX válasza LordX (#5) üzenetére


LordX
veterán

FTC, nem FCC

(#8) rudi válasza Oliverda (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

A 3 GHz-cel a technikai fölényre akartam utalni, akárcsak azzal hogy a Puma papíron létezik, míg az Intel mobil procija 45 nm-en már valóság . A látatlanról meg annyit, hogy a Puma ugyanúgy nem lesz távol a Phenomtól, ahogyan a mobil Core 2 az asztalitól, szóval lehet azért sejteni, hogy milyen lesz a Puma vs Centrino erőviszony, plusz a név bejáratottsága, plusz az anyacég ereje, plusz a fent említett technológiai előny.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#9) rudi válasza LordX (#5) üzenetére


rudi
nagyúr

Akkor is beleszól majd egy ilyen tranzakcióba a versenyhivatal, ha az Intel belép a VGA/GPU piacra? Mert ez jön nemsokára.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#10) Oliverda válasza rudi (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

A laptop vásárló közönség nagyrészének gőze sincs ezekről a dolgokról, és azt sem tudják hogy mi az a 45nm. Az ár döntőbb lesz/lehet.

"szóval lehet azért sejteni, hogy milyen lesz a Puma vs Centrino erőviszony"

CPU-ban biztos erősebb az Intel, de az integrált VGA terén már az AMD lesz előrébb. A fogyasztás is érdekes kérdés lehet.

Majd ha már nem csak papíron fog létezni akkor visszatérünk rá.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) t72killer válasza Oliverda (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nem csak az ár számít, hanem a teljesítmény és a marketing is. Az intel cuccoknak márpedig elég jó a hírneve/marketingje a mobilszegmensben. Ha meg vki picit komolyabb grafikát akar, kap már olcsóért diszkrét HD2400/i3100/NV8400-at. Okés, magyar piacon annyira nem olcsók ezek (200kFt kategória), de nyugaton, ahol a legtöbb laptop elkel, ott nem számít, h 600 v 800€ egy noti...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#12) rudi válasza Oliverda (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

Vedd már le légy szíves a szemellenzőt! A 45 nm egyenes következménye az alacsonyabb fogyasztás, jobb akkuidő. Bármilyen erős is lesz egy IGP, nem elég 3D-hez, oda diszkrét VGA kell. Egy IGP-nek bőven elég, ha elbírja az Aerot és valami szinten gyorsítja a videolejátszást, ezt meg már a mai Intelek is jól tudják. Mindemellett, elég kevés notebookos (pláne az IGP-sek) 3D-znek. Notis vonalon a reklám, vásárlók meggyőzése a lényeges, ebben meg azért az Iintel "picivel" jobban áll az AMD-nál, ráadásul mérföldekkel vezet a piaci részesedésben is. Szóval továbbra is tartom, hogy kutya nehéz lesz az AMD-nek jó eledményeket elérni mobil platformon mind technológiai mind piaci/marketinges oldalról nézve.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#13) t72killer válasza rudi (#12) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

1etértek: piachódításhoz jobbat kell olcsóbban letenni az asztalra, mint ami a konkurrenciának van. Márpedig az AMD kb uannyiért (egész laptopot nézve max 15%k olcsóbban) gyengébbet árul...

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#14) Oliverda válasza rudi (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

Úgy tudom hogy nem csak a CPU fogyaszt egy gépben hanem a chipset is. Persze lehet hogy tévedek....

"Egy IGP-nek bőven elég, ha elbírja az Aerot és valami szinten gyorsítja a videolejátszást, ezt meg már a mai Intelek is jól tudják."

Már a HD videók gyorsítás sem egy elhanyagolható dolog, és tudtommal ezt (még) nem támogatják teljes mértékben az Intel IGP-k.

...ráadásul mérföldekkel vezet a piaci részesedésben is.

Ez a tény, bár nem tudom hogy mennyiben befolyásolja a jövőbeni dolgokat, de a marketing fontosságában egyetértek.

Az eszmefuttatásaid alapján már minden notebook-ban Intel procinak és chipkészletnek kellene hogy legyen, de ez valamiért nem így van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) shabbarulez válasza Oliverda (#14) üzenetére


shabbarulez
őstag

"Már a HD videók gyorsítás sem egy elhanyagolható dolog, és tudtommal ezt (még) nem támogatják teljes mértékben az Intel IGP-k."

A [Montevina platformon] már az is meg lesz oldva, [IGP] teljesítménye is nagyobb lesz mint az az elődé.

(#16) rudi válasza Oliverda (#14) üzenetére


rudi
nagyúr

Csak nem bír lekerülni az a szemellenző :) szerinted az Intel nem fejleszt chipset vonalon is az energiatakarékosság felé? Szerinted az AMD-nek most van olyan IGP-je ami lényegesen jobban gyorsítja a HD videót mint a mostani Intelek? Szerinted a jövőben csak az AMD csinál majd HD gyorsító chipsetet? Szerinted tényleg olyan sokan néznek DH videót notebookon? Az Intel részesedésével és erős piaci nyomásával van tele az IT-s sajtó, ezt sem vetted észre? És a lényeg: sokkal-sokkal több intel platformos notebookot adnak el mint AMD-set vagy félig inteleset, ami csak nálunk óccsóföldön dívik úgy ahogy.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#17) Oliverda válasza rudi (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem az Intel nem fejleszt csak ölbe tett kézzel ül. Szerintem az AMD-nek van olyan chipsete ami lényegesen jobban gyorsítja a HD videót mint a mostani Intelek. Szerintem egyáltalám nem néznek DH videót notebookon. Nem vettem észre.

[link]

Meglepően jól fogynak az AMD mobil chipjei

Az AMD mobil technológiájának viszonylagos elavultsága ellenére meglepően jól szerepel a notebookok piacán, egy tavaly decemberi elemzői tájékoztatón elhangzottak szerint a gyorsan bővülő világpiacon az AMD az átlagot, vagyis az Intelt meghaladó ütemben növekedett, és jelentősen sikerült feltornáznia átlagos eladási árát is a szegmensben. Az észak-amerikai kiskereskedelmi piacon az AMD notebookban és desktopban egyaránt az Intelnél magasabb, vagyis 50 százalék feletti részesedéssel bír. A Mercury Research szerint az AMD a harmadik negyedévben a mobil processzorok szegmensében 23 százalékos részesedést ért el volumen alapján.

Más szemén a szemellenzőt, mint magáéban a gerendát...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) #06658560 válasza Oliverda (#17) üzenetére


#06658560
törölt tag

[link]

AMD’s loss was a bit more dramatic in the mobile segment: AMD is estimated to have dropped 1.1% to 17.8% share, while Intel gained 1.1% to 81.9%.
kohomkohom

(#19) rudi válasza Oliverda (#17) üzenetére


rudi
nagyúr

Érdekes adatok. Nekem notebookos vonalon sokkal rosszabbak vannak az AMD-re nézve. 2007 Q2-re 87-13%, Q4-re 82-18% persze, ebből azt a következtetést is le lehet vonni, hogy az AMD jobban fejlődött, de ettől föggetlenül is 4 Intel cucc jut egy AMD-sre. Ugye a 45 nm-es kicsinyítetett Core 2 az ölbetett kézzel ücsörgés?

Látom, bele kellett menni a DH-s elírásomba - szánalmas...

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#20) Oliverda válasza rudi (#19) üzenetére


Oliverda
félisten

A "szánalmas" nem itt kezdődik sajnos...

Az pedig hogy nem érted az iróniát...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#21) LordX válasza rudi (#9) üzenetére


LordX
veterán

Majd ha az Intelnek lesz 33% piaci részesedése, akkor nem, de ez nem holnap lesz.

(#22) Raymond


Raymond
félisten

Hat ezt kar volt lehozni. Eleg lett volna latni kitol szarmazik az egesz (Doug Freeman) es vilagos hogy hulyeseg...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#23) Integra


Integra
titán

nem fogják engedni, anti trust.....
nvidia egyeduralkodó lenne, előtte az amd-nek elkéne adni az ati-t..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.