Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gamek!ller


gamek!ller
senior tag

Ha lenne dvd olvasóm, feltenném. De nincs. Marad a 2 éves win7 a maga lassúságával. :(

(#2) lsebestyen válasza gamek!ller (#1) üzenetére


lsebestyen
addikt

pendriveról telepítés? :U

(#3) huntermati válasza lsebestyen (#2) üzenetére


huntermati
tag

Az túl egyszerű.

(#4) Иван


Иван
őstag

Szélsebességről annyit, hogy mikor win7-re álltam át, nekem is repült a rendszer. Most van fent kb 2 éve, és belassult. A windows ilyen, ahogy hazsnálod, telepítesz, leszedsz stb használódik.

Én is láttam a metrot, ki is próbáltam, de szimpla asztali gépen/notin még mindig nem látom értelmét. A sima start menüs felület ezerszer praktikusabb. Szerintem.

i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

(#5) KGellért válasza Иван (#4) üzenetére


KGellért
Műholdas

Én úgy érzem, hogy csak a megszokás miatt boldogulok a régi Start menüvel könnyebben, ha eltelik egy kis idő ezzel is pont úgy tudom majd intézni a dolgaimat.

Majd meglátom három hónap után, ha már tele lesz mindenfélével, hogy akkor milyen lesz az általános sebesség. :)

(#6) Brutális eb


Brutális eb
addikt

"Mit is mondhatnék? Szerintem az új interfész nem az ördögtől való, én kimondottan élvezem, hogy végre valami új dolgot próbálgathatok, a régi már nagyon unalmas és egyhangú volt (Windows 7)."

3 perc alatt témázható a win7 is.

"Még egy utolsó dolog: A gépem mintha repülne. Szó szerint, minden szélsebes és akadásmentes. "

Hajaj friss rendszer...
lakd be majd egy múlva térjünk vissza rá.

Egyébként használd megelégedettséggel.
Én maradok 7-es rendszeren hacsak valamelyik nagyon fontos progim nem kívánja meg a váltást.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#7) KGellért válasza Brutális eb (#6) üzenetére


KGellért
Műholdas

Próbáltam több témát is a régebbi rendszeren, de nem nagyon tetszettek. Nem a háttércserélgetős hivatalos dolgokra gondolok, hanem a "third party" témákra, amik tényleg átszabják a kinézetet. Meg használtam mellé object dock-ot, néha rain meter-t meg efféléket. :)

És igen, tudom, hogy lassulni fog az egész, nem vagyok teljesen hülye. :) Csak leírtam, hogy mennyire mellbevágó a különbség a régi és az új között.

Ahogy enézem egyelőre a programok inkább annak örülnek, ha 7-est használ ember, van pár ami nem nagyon szívleli az új rendszert, már a driverek között is találtam ilyet.

(#8) D1Rect


D1Rect
félisten

Még mindig nem győztek meg, hogy ez megér 40€-t.

(#9) KGellért válasza D1Rect (#8) üzenetére


KGellért
Műholdas

Én is éppen ezért próbálom ki ezt a 90 napos verziót, ha nem végül az sül ki, hogy csak lelassítja és a bonyolultabbá teszi az életem, akkor jöhet vissza a jó öreg Windows 7 és semmilyen anyagi vonzata nincs az egésznek. :)

(#10) Ice!? válasza KGellért (#9) üzenetére


Ice!?
őstag

Műholdas? :Y

(#11) KGellért válasza Ice!? (#10) üzenetére


KGellért
Műholdas

Azt a CanSat versenyről szóló cikkeimért kaptam és büszkén viselem. :D

(#12) N€T0X|N válasza Brutális eb (#6) üzenetére


N€T0X|N
őstag

Én belaktam már az enyémet mindkét laposon, amire telepítettem, de még mindig olyan gyors, mint telepítés után. Két hónapot a win 7 már ssd-n is keményen megérez... (persze hdd-hez képest továbbra is piszokgyors). Ebből a szempontból a rendzser elég pöpec szvsz. :U

Sent from my keyBoard

(#13) gamek!ller válasza lsebestyen (#2) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Segííj, hogy kell? :B Komolyan.. :S

(#14) Ice!? válasza KGellért (#11) üzenetére


Ice!?
őstag

ááh .. :D tök menő ! :D

(#15) lsebestyen válasza gamek!ller (#13) üzenetére


lsebestyen
addikt

(#16) gamek!ller válasza lsebestyen (#15) üzenetére


gamek!ller
senior tag

:R

(#17) KGellért válasza gamek!ller (#16) üzenetére


KGellért
Műholdas

Majd várjuk a véleményt, hogy hogyan fut nálad. :D És hogy mennyire boldogulsz vele. Most, hogy eljött az este, kb. 4 óra használat után már egész jól belerázódtam és kezdem megtanulni a hasznos billentyűkombinációkat, amik sokat segítenek. :)

(#18) gamek!ller válasza KGellért (#17) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Már fent van.. Egyelőre nagyon nagyon hiányzik a start gomb, de tetszetős.. A rendszer sokkal gyorsabb lett.. :D Végre megszabadultam a 2 éves W7-től.. :D Ez nekem csak próba miatt van fent, szerintem úgyis vissza fog menni a w7.

(#19) KGellért válasza gamek!ller (#18) üzenetére


KGellért
Műholdas

Hát ezt az instalállást hamar pofán csapatad. :))
Közben felraktam az Assassin's Creed Brotherhood-ot és Revelations-t és pontosan úgy futnak, mint a Windows 7-en, tehát teljesítményeben abszolút nincs visszaesés szerencsére, pedig a driverek mind Windows 7-re vannak. :)

(#20) gamek!ller válasza KGellért (#19) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Egyből kezdtem telepíteni utána.. :) Egyelőre még nagy gondot jelent bezárni egy programot.. :D

(#21) KGellért válasza gamek!ller (#20) üzenetére


KGellért
Műholdas

A hozzászólásodból nem lehet kivenni, hogy tudod-e vagy sem, ezért leírom, de ne vedd kioktatásnak. :)

1. Megfoghatod az appok tetejét (ha odaviszed az egeret kéz ikon jelenik meg) és lefele húzva "kidobhatod őket".

2. Bal felső sarokba viszed a kurzort, megjelenik a futó progik listája, ott jobb klikk és bezárás.

(#22) varmi2


varmi2
nagyúr

üdv!
Két kérdésem lenne. Az egyik, hogy érdemes-e feltenni az rtm-t, kipróbálás végett. A másik kérdésem ezzel kapcsolatos, ha nem áll rendelkezésre win8-s driver, akkor mehet hozzá a win7-s? Mindig is az elsőkbe tartoztam, akik kipróbálják az újdonságokat. A win7-t is rtm óta használom.
Tegnap egy virtuális gépre próbáltam telepíteni, de telepítés közbe hibázott, és nem ment fel, vmware legújabb progija volt. Ne is próbáljam virtuális gépre tenni, vagy másik progitra felmenne?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#23) KGellért válasza varmi2 (#22) üzenetére


KGellért
Műholdas

Szia!
Én is próbálgattam virtuális gépre feltenni, de se a VirtualBox, se a VMware Player se a Parallells nem működödtt nálam. Másoknál viszont igen. (Esetleg ellenőrizd a BIOS-ban, hogy a hardveres virtualizáció engedélyezve van-e? Sokszor ez a probléma.)

Mindenképp érdemes feltenni, mert nagyon stabil és gyors az egész, nálam játékoknál sem lassult be semmi, az FPS nagyjából annyi mint Win7 alatt, tehát ettől nem kell félni.

Driverekere szinte abszolút nincs szükség, mert a rendszer automatikusan mindent felismer, legalábbis nálam így volt. Persze más alkatrészek esetén nem mindig van így. A Win7-es drivereknek működniük kell.

Én feltétlenül javasolom, hogy kipróbáld. :D

(#24) gamek!ller válasza KGellért (#21) üzenetére


gamek!ller
senior tag

Nem tudtam, azért írtam! :) Köszönöm szépen!

(#25) KGellért válasza gamek!ller (#24) üzenetére


KGellért
Műholdas

Vannak még más trükkök is, amiket érdemes megtanulni. YouTube-on vannak videók róluk. :)

(#26) KGellért válasza gamek!ller (#24) üzenetére


KGellért
Műholdas

Vannak még más trükkök is, amiket érdemes megtanulni. YouTube-on vannak videók róluk. :)

(#27) huntermati


huntermati
tag

"első tapasztaltok" ;]

(#28) KGellért válasza huntermati (#27) üzenetére


KGellért
Műholdas

Kössél a betonba. :DDD ;] (Nem kell megharagudni.)

(#29) huntermati válasza KGellért (#28) üzenetére


huntermati
tag

Pedig megharagudtam. :(((

;]

(#30) eri


eri
tag

Nektek nem lett színhibás egy két program. Nálam az itunes, lightroom 4.1, és a fotótár nézegetője eltorzítva rózsaszínes árnyalattal hozza be a fotókat és így lehetetlen vele dolgozni. Ugyanez Bridge-ben ps cs6-ban nem jön elő! Természetesen az itunes-nál a videókra gondolok (podcast).
Ha valaki tud segíteni, azt köszi!

(_8(l) - The Simpsons

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.