Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) leslieke


leslieke
Jómunkásember

Tömött sorokban rohan magyar nép licenszeket venni. A soha nem látott őrült vásárlási hatására a Microsoft Magyarország pezsgőt és vitorlát bont.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#2) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Az itthoni árról lehet tudni valamit? 40k körül? :U

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#3) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Olyan Family Pack nem lesz, ami nem csak upgrade, hanem nulláról telepítős, 3-4 gépre? :D

(#4) anulu


anulu
félisten

csak azt felejtik el nagyon sokan, h ha "viragbolti" XP / Vistara telepited, attol ez meg nem lesz jogtiszta...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#5) Morden24 válasza FoxiestFox (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem.

Sectumsempra - For Enemies

(#6) FoxiestFox válasza Morden24 (#5) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kár. Pedig tuti lenne igény rá.
XP óta az első tényleg jó Windows, biztos sokan akarnák már csak "legalizálni" is az otthoni gépparkot W7-tel..

(#7) Morden24 válasza FoxiestFox (#6) üzenetére


Morden24
nagyúr

XP óta azért eltelt 9 év. Ennyi idő alatt (ha a családban/összefogásbann van 3 gép, ami alkalmas is Win7 upgrade-re, akkor) azért nem lenne nagy feladat legális OS-el is rendelkezni.
Amúgy meg értelmesebb külföldről rendelni egy retail rendszert, persze bőven elég ugyanúgy HP.

Na persze ez csak az én meglátásom :K
Arra kár számítani, hogy 30-40K-ért 3 darab retail HP-t fog kapni az ember :B

Sectumsempra - For Enemies

(#8) #41133696 válasza Morden24 (#7) üzenetére


#41133696
törölt tag

Mi az a HP ? :)

(#9) bobsys válasza #41133696 (#8) üzenetére


bobsys
addikt

home premium

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#10) Morden24 válasza bobsys (#9) üzenetére


Morden24
nagyúr

Attól függ. Van, aki jobban jár, ha inkább házipálinka :D

Sectumsempra - For Enemies

(#11) ntomka válasza #41133696 (#8) üzenetére


ntomka
nagyúr

Házi Pálinka :C

ツ Headphones on - World off

(#12) bobsys válasza Morden24 (#10) üzenetére


bobsys
addikt

inkabb home premium, palinkat nem szeretem, kizarolag disznovagaskor vagyok hajlando komolyabb mennyiseg meginni belole

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#13) Morden24 válasza bobsys (#12) üzenetére


Morden24
nagyúr

Harry Potter opció is van :))
(Egyébként én is rühellem, igazából a disznóvágással együtt. Sznob nagyfalui vagyok, vodka meg scotch, amit bír a belem :D)

Sectumsempra - For Enemies

(#14) pilóta


pilóta
nagyúr

Vajon hány Magyarországi család van, ahol van egyszerre 3 db legális XP-t futtató gép? Szvsz erősen közelít a 0-hoz... :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#15) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

A pálinka a legjobb tömény szvsz. :K

(#16) leslieke válasza pilóta (#14) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nem is lesz sikeres akció.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#17) leslieke válasza #41133696 (#8) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Esetleg lehet még: Hülye Picsa. :D

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#18) #41133696


#41133696
törölt tag

Vannak variációk :DDD

(#19) Csakénvagyok


Csakénvagyok
őstag

Ez azért még elég drága, ha csak azt vesszük hogy upgrade. Nem látom hogy mivel tudna rávenni az MS hogy megvegyem.

(#20) Morden24 válasza Csakénvagyok (#19) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha van a családban három gép legaális OS-el, akkor ez három upgrade-et ad neked, ami jólva olcsóbb, mintha három OEM HP-t szereznél be, annál meg pláne, ha itthon vennél retailt.

Egyébként őszintén: itthon kétlem, hogy nagy sikere lenne ennek az akciónak.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#21) fordfairlane válasza FoxiestFox (#3) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem lesz. Valószínűleg az már veszélyeztetné az alap Home Premium értékesítését. :))
Úgyhogy marad a pálinka.

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#22) Csakénvagyok válasza Morden24 (#20) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Ha van a családban három gép legaális OS-el

Ne is feltételezd hogy nincs három gép, azokon leggális OS. Épp ezt mondom, HP nem éri meg, ég három upgrade sem a 150 dodót. Sőt, ahogy szokták MSék átszámolni a 150 ojrót.

Annyit nem ér!

(#23) Morden24 válasza Csakénvagyok (#22) üzenetére


Morden24
nagyúr

40K-t a 3 HP? Akkor mit szeretnél? Tényleg érdekel, mert nem nagyon értelek. Ilyenkor az eredeti licenced határozza meg a továbbiakat is, azaz ha az upgrade os retail kategória, akkor a HP Family Pack-el kapott Win7-ed is retail lesz.
Magyarán ha volt teszem azt 3 retail XP-d, akkor valahol 30 és 40 közötti jómagyar Mátyásért kapsz 3 retail Win7-et.
Ha teszem azt OEM-ed volt, akkor sem rosszabb a helyzet, mert még ha itthon veszel is 3 OEM HP-t, az legalább 70, de inkább több pénz.

Amúgy meg nem értem ezt a "HP nem ér annyit" dolgot. Ha többre van szükséged, mint amit a HP nyújt, akkor nem megéri-nemérimeg kérdése, hanem neked nem jó, és pont. Ha viszont kielégítő a featurekínálata, akkor meg megfelel, és pont.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#24) Joci10


Joci10
őstag

Az árakról: az egyik magyar szoftveres webboltban előrendelhető a termék 49900 magyar forintért. Vagyis nem 30-40ezer lesz, hanem 50...

(#25) Csakénvagyok válasza Morden24 (#23) üzenetére


Csakénvagyok
őstag

Ha viszont kielégítő a featurekínálata, akkor meg megfelel, ...

és drága. Na ott a pont.

(#26) #41133696 válasza bobsys (#9) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ja, kicsit fáradt vagyok :B :R

(#27) ntomka válasza #41133696 (#18) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azért milyen jól hangzik: Windows 7 Home Pálinka Edition. :DDD

ツ Headphones on - World off

(#28) aram01


aram01
nagyúr

a doboz árát is levihetnék mert ez már nem állapot :K
a házi pálinkát meg nem szidni mert jó kis anyag ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29) fordfairlane válasza aram01 (#28) üzenetére


fordfairlane
veterán

Hangyányit lejjebb mentek az árak a forinterősödés/dollárgyengülés hatására.

x gon' give it to ya

(#30) #41133696 válasza aram01 (#28) üzenetére


#41133696
törölt tag

No engem nem az ára idegesít, mert a kisebbik gépre az OEM volt 30k körül a nagyobbikra meg a dobozos 12 havi részletre a T-home-tól, hanem az, hogy Internet 5 alkalommal lehet beaktiválni, utána meg csak telefonon. Mondjuk nálam az utóbbi időben a sok BSOD miatt 2-3 hétig bírta a Windows így maradt a telefonos aktiválás, a 12 hónap meg még le sem telt :D

Nem igazán értem, hogy miért ez a korlátozás... Egy gépen használom természetesen mindegyiket , az OEM-et meg nem is lehet átvinni, ott elég lenne ha a MAC cím alapján döntene a rendszer ,hogy telefon vagy sem - arra az esetre ha az alaplap garanciális, de elromlott volna. Dobvozosnál meg csak az a megkötés, hogy egyszerre egy gépen lehet, ha eladja az ember a régi gépet a Win-t viheti át az újra, természetesen az eladott gépen nem lehet rajta.

(#31) leslieke válasza ntomka (#27) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Ez jó kis csomag lenne. :DD

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#32) aram01 válasza #41133696 (#30) üzenetére


aram01
nagyúr

minimum 1x lapot cserélek egy évben,ezért csak a dobozos jöhet csak számításba nekem.Csak nagyon drága főleg az 64-es

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#33) fordfairlane válasza aram01 (#32) üzenetére


fordfairlane
veterán

Én sem aktiváltam az OEM verziót óvatosságból már vagy fél éve. :DDD

x gon' give it to ya

(#34) aram01 válasza fordfairlane (#33) üzenetére


aram01
nagyúr

most az új gép projektemnél próbálok olyan lapot venni ami hosszú távon kiszolgál (1156)
de olyan aggasztó híreket kaptam hogy a vga is számít aktiváláskor? vagy ez marhaság?

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#35) fordfairlane válasza aram01 (#34) üzenetére


fordfairlane
veterán

Nem, elvileg csak az alaplap számít, viszont aktiválás nélkül is működik. Kissé gyakran abajgat amiatt, hogy aktiváljam, meg leveszi a háttérképet, de kb. ennyi a hátránya. Azon gondolkodtam, hogy vajon mennyiért vennék, ha a lappal együtt a rendszert is adnám...

[ Szerkesztve ]

x gon' give it to ya

(#36) aram01 válasza fordfairlane (#35) üzenetére


aram01
nagyúr

ez azon múlik mennyire korszerű a lapod,mondjuk én egy 775-ért nem adnék pluszba,de egy am3 vagy 1156 már elgondolkodtató lenne

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#37) Joci10 válasza fordfairlane (#35) üzenetére


Joci10
őstag

Én úgy emlékszem, hogy szinte minden hardverkomponens számít, és bizonyos mennyiségű pontot ér (az alaplap speciális helyzetű, nem 1 pontot ér, hanem 3-at; de pl. mivel a hálózat is számít és az alaplapon van a hálózati csip, ami újabb 1 plusz pont, ezért többszörösen is pontoz az alaplap változás). Ha a változtatásoknál egy bizonyos mennyiségű pontszámot elér a rendszer, akkor ugrik a jog.
Persze lehet, hogy ez még a Vista esetén volt így, és azóta a Win7-nél már csak az alaplap számít...

#34: A 1156 sem hosszútávú beruházás, mivel a Sandy Bridge már 1155-öt fog használni, ami nem kompatibilis a 1156 foglalattal.

[ Szerkesztve ]

(#38) bobsys


bobsys
addikt

csak az alaplap szamit

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#39) FoxiestFox válasza Morden24 (#7) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Jah, ez mondjuk igaz.
Meg XP-vel is bő 7 évet elvoltam, azt is egyszer kellett megvenni.
Ez most megint remélem legalább addig jó lesz^^

(#40) fordfairlane válasza Joci10 (#37) üzenetére


fordfairlane
veterán

"Én úgy emlékszem, hogy szinte minden hardverkomponens számít,..."

Úgy tudom, hogy ez a szisztéma az XP esetében volt így, Vistától változott meg, és korlátozódott az alaplapra, ezzel is egyértelműbbé téve a rendszert.

x gon' give it to ya

(#41) ^Clown válasza Joci10 (#24) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Fasza, ismét kezdődik a lehúzás...

(#42) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Tényleg, mi lesz akkor, ha ezt az upgradelt cuccot újra kell telepíteni?

Előbb fel kell tenni mondjuk a Vistát, aztán rá a Win7-et?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#43) cskamacska válasza Morden24 (#7) üzenetére


cskamacska
addikt

Képzelem, hogy fut a Win 7 egy 2001-es, legális OEM XP-vel elátott gépen. :DDD
Kivéve, ha ez a cucc dobozossá, de legalább új gépre rakható OEM-é alakítja az eredeti OEM licencet. Kétlem. :U
Mivel a legtöbb eladott Windows itthon OEM féle, kb halottnak a csók kategória ez a cuccos. Inkább faragnának még egy tízest a dobozos Home Pálinka árából. :K

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#44) #41133696 válasza cskamacska (#43) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ez nem Kína, ott volt igazi árengedmény :D

(#45) BonFire válasza aram01 (#32) üzenetére


BonFire
veterán

"minimum 1x lapot cserélek egy évben,ezért csak a dobozos jöhet csak számításba nekem."

Háromévente egy dobozos licenc jóval olcsóbb, mint három alaplap három év alatt. Szvsz, és minden kötekedés nélkül. Amúgy is Family Pack. Mit kezdenél a másik két licenccel?

A Prohardveren nem olvasok privátot! Csak topikban vagy a publikus e-mailemen adok tanácsot.

(#46) bobsys válasza Apollyon (#42) üzenetére


bobsys
addikt

nem, upgrade license, de nincs kulon ilyen telepitokeszlet, tehat kapsz egy fullos dvdt

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#47) aram01 válasza BonFire (#45) üzenetére


aram01
nagyúr

ez a rész nem konkrétan erről szólt, kicsit elkanyarodtam a témától :P

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#48) #40553216 válasza bobsys (#12) üzenetére


#40553216
törölt tag

akkor nem csoda, hogy nem szereted. :DDD
ebben csak 2 dolog hibádzhat:
1. sokat iszol (mármint egy-egy ilyen alkalomkor), tehát nem az élvezeti értéke, hanem a bódító tulajdonsága miatt, ledöntve, akár több pohárral is, rövid időn belül, ahogy sajnos a nagy többség.
2. valószínűleg igénytelen, "kerítésszaggató light" (mert túl erős és/vagy túl sok a rézeleje és/vagy - sajnos - "klasszikus" módon hullott, penészes, romlott gyümölcsből készült) formában jutsz hozzá. szintén ahogy a nagy többség.
egyszer próbálj meg igazán jó pálinkát úgy inni, hogy csak belenyalsz, és hagyo, hogy szétáramoljon a tömény gyümölcsaroma a szádban. mikor meg kiürült a pohár, pár perc múlva szagolj bele, milyen jó illata van még akkor is. na, azt a pálinkát szeretni fogod, és eszedbe sem jut majd ledönteni, hanem elnyalogatod, mint gyerekként a nyalókát.
nem tudom, ki pesti vagy aközeli, de hétvégén lesz a Budai Várban pálinkafesztivál. érdemes...

(#15) WonderCSabo
+1
néhány éve egy pálinkafesztiválon beszélgettünk az egyik sok elismerést nyert emberrel: elkezdtek kijárni nemzetközi égetettszesz versenyekre. az egyik skót öregember (a whiskey-szövetség elnöke) a gyümölcspálinkák megkóstolása után elfátyolosodott szemmel csak annyit kérdezett: "maguk meg hol voltak eddig?" (halkan megjegyzem: a vasfüggöny mögött :( )

(#17) leslieke

vagy Hülye Pöcs! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#49) bobsys válasza #40553216 (#48) üzenetére


bobsys
addikt

igen, hazi palesz, olyan guggolos fele (gugolva mesz el az ablak alatt mikor fozik, nehogy behivjanak megkostolni)
minosegi palinkat nem igazan szoktam inni, ahogy telnek az evek ugy egyre kevesebbet birok
ez a budai varos dolog jol hangzik

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#50) #40553216 válasza fordfairlane (#40) üzenetére


#40553216
törölt tag

"Úgy tudom, hogy ez a szisztéma az XP esetében volt így">ez érdekes, mert bármennyi. ugyan arra az uuid-re átírt vbox virtuális merevlemezre lehet telepíteni/regisztrálni/aktiválni xp-t.

(#49) bobsys
igazából nem a hp-vel van baj, hanem a megszokással. mármint azzal, hogy bármiből lehet pálinkát főzni. ez igaz is, csak nem mindenből érdemes. mi is hp-t főzünk, bár nem otthon, hanem após falvának "profi" főzdéjében, szakértelemmel. így jó lesz az eredmény. én annyira nem voltam szeszes egyáltalán, hogy pl. egy üveg söt nem tudok meginni, mert nem esik jól. de a pálinkába bármikor belenyalok, az íze miatt. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.