Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Most akkor szándékosan nem került több memória a kártyákra(költségek lefaragása és/vagy egy későbbi drágább modell eladása céljából)?!? :P

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) nexwo válasza Televan74 (#1) üzenetére


nexwo
őstag

Egyértelmű: [link]
Csak a költségek miatt és csak a jelenlegi játékokat nézték :)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#3) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ezek után senki sem mondhatja, hogy az Nvidia nem vásárlóbarát, hiszen akinek nem elég a 8GB memória, bármikor, saját kezűleg kicserélheti 16-ra. ;]

[ Szerkesztve ]

***

(#4) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Nevetségesen kevés ezeken az a 8GB. A jó 40%-kal gyengébb Vega 64 kártyámon is úgy elfogy a 8GB VRAM mint annak a rendje...

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#5) #06658560 válasza Televan74 (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Megjelenés idején az volt az infó, hogy nem volt elég 2Gb-s memória a piacon.

(#6) skyrush7 válasza #06658560 (#5) üzenetére


skyrush7
aktív tag

Lehet nem sokat változtatott volna az elérhetőségen ;]

(#7) Ribi válasza nonsen5e (#4) üzenetére


Ribi
nagyúr

Bányászoknak elég a nóc is, szóval te se akarjál többet he. ;]

(#8) bitblueduck válasza nonsen5e (#4) üzenetére


bitblueduck
senior tag

"köztudott", hogy nem elég 8GB memória, csak még sehol nem láttam olyan tesztet ahol bemutatják, hogy tényleg így van.
az egy dolog, hogy egyes játékok feltöltik a VRAM-ot amennyire lehet és akkor mutogathatok hogy látod 10GB-t használ. de olyan érdekelne ahol megreccsen az fps.
mert ha rendszermemóriából kell swapelni minden frame esetén akkor a PCIE 3.0 x16-nak a 16GB/s sávszélessége párszáz MB esetén is súlyos hatású lenne. vagy hol van olyan összehasonlítás ahol pl gtx1060 3/6GB esetén a 3GB kártyán textúrák ugrálnak be, vagy egy másodpercre megakad töltögetni miközben a 6GB nem?
nem azt mondom, hogy nincs ilyen, csak nem találtam még értelmes mérést erre.

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#9) Mikiller


Mikiller
aktív tag

Én azt nem értem, hogy lehet így hőlégfúvóval forrasztani :)
Amikor rárakja a másik memóriát, honnan tudja, hogy pontosan a helyére kerül, vagy ennek mindegy? Aztán megint ráfúj és kész? Nem zár össze 2 pontot? Láttam, hogy csomó kivezetés van alatta.

(#10) Dragon3000 válasza nonsen5e (#4) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahhoz képest a sokkal erősebb vga-k, amik szintén 8GB rammal vannak szerelve köszönik szépen a mai napig elvannak. Pl ott a warzone, az is addig nyújtózik, ameddig tud, amíg 6GB vramom volt, addig 6GB-ot használt, most a 8GB vram mellett kapásból 8-at, de egyik esetben se volt fps beesésem ez miatt. Ugyanaz a helyzet, mint a ram mellett, bizonyos szintig minél több van a gépben, annál több szemét marad benne, hátha még szükség lesz rá.....
Nagyon jó példa erre a radeon7, amikor 13-14GB vram van használatban, közben egy erősebb vga, amin csak 8GB van mégis köröket ver rá ugyanazzal a játékkal ugyanazokkal a beállításokkal. Persze aki 4k fullon szeretne játszani pár év múlva is ott már lehet kevés lesz a 8GB vram, de szerintem előbb fogy el a 3070 ereje, mint a vram mennyiség.

[ Szerkesztve ]

(#11) kpityu2 válasza Mikiller (#9) üzenetére


kpityu2
őstag

Youtube-on rengeteg ilyen forrasztós videó van, ott lehet látni a trükköket.

Okos mérnök a hülyeséggel is kalkulál. Avagy, a "Figyelj oda jobban" tábla nem munkavédelmi eszköz....

(#12) sb


sb
veterán

A vga gyártás új dimenziói.

Azóta a moddert megkereste fél tucat EU disztribútor és kínai bányászfarm, hogy moddoljon nekik kártyákat a piacon megmaradt 1-2GB-os vga-kból.

(#13) #52931072


#52931072
törölt tag

Ez is valami? Az a hír, hogy honnan szerzett rtx3070-et a 16 giga vramra. :DD

(#14) nexwo válasza #52931072 (#13) üzenetére


nexwo
őstag

Nagyobb hír lenne ha 3080-at szerzett volna be. (3070-em nekem is van)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#15) b. válasza #52931072 (#13) üzenetére


b.
félisten

:DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) nonsen5e válasza bitblueduck (#8) üzenetére


nonsen5e
addikt

Nehéz bemutatni, azért nincs ilyen teszt. Nem nagyon van manapság olyan kártya, ahol lenne 8vs16gb.
Megnéznék egy Vega FE vs Vega 64-et, az talán az utolsó kártya, amiből volt teljesen hivatalosan is 8 és 16 verzió is. Én azt szoktam érezni napi szinten, hogy amikor eléri a kártyám a 8gb-os határt, akkor érezhetően megröccen a teljesítmény.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#17) bitblueduck válasza nonsen5e (#16) üzenetére


bitblueduck
senior tag

lehet nehéz de nem is erőltetik magukat. 4 napja épp erről szólt JayzTwoCents videója youtube-on "How much GPU Memory do you REALLY need?". 3M subscriber, és bedob egy videót, ahol 1 kártyával végigmutogatja néhány játék memóriaallokációját. azért az elég vérszegény "teszt"

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#18) Predatorr válasza bitblueduck (#8) üzenetére


Predatorr
őstag

Gyakorlati tapasztalat: 4k-ban, maxi grafikával tolok mindent RTX2080-nal. Semmi nem zabál 8GB VRAM-ot. Úgy kell a 3070-re 16GB RAM, mint Android telefonba 6, 8, 12, stb. Úgy látom, ugyanott vagyunk, mint anno, amikor az AMD kártyák tudtak DX10.1-et, az nV- meg csak DX10-et, aztán mégis az nV verte szarrá a mezőnyt. És anno AMD kártyám volt.

sb: Lehetne VGA-t is úgy építeni, mint PC-t... kitalálom, milyen GPU-t tegyek rá, mennyi és milyen RAM-mal... :U

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#19) Busterftw válasza nonsen5e (#16) üzenetére


Busterftw
veterán

A lefoglalt vram es a jatek altal tenylegesen hasznalt vram nem ugyanaz.
Szoval oke, hogy a Skyrim 250 moddal befal 16GB vramot, csak kerdes miert van megis tobb fps egy 10GB-os 3080-on.

(#20) nonsen5e válasza Predatorr (#18) üzenetére


nonsen5e
addikt

Visszafele valszeg egyszerűbb lenne tesztelni.

Beteszel a háttérbe egy MSFS2020-at, az rögtön megeszik végtelen ramot/videóramot. (system ramból sokat dobott az FPS-en a 16->32 upgrade)
Lekorlátozod mondjuk rivatuner-rel az FPS-t 1-re, hogy más erőforrást ne egyen, aztán elindítod a tesztelni kívánt játékot.
Valszeg jól oda lenne baszva a teljesítmény egy 3080/ bármi máson is.

Flightsim <3 erőforrás
Azért van 8gb+ VRAM, mert be volt kapcsolva a HBCC.

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#21) Predatorr válasza Busterftw (#19) üzenetére


Predatorr
őstag

Nekem fent van Skyrim egy rahedli moddal (HQ és egyéb graf modokkal), messze nem fal az be 8GB-ot sem.
A 3080 gyorsabb, mint a 3070.

nonsen5e: Mivel, hogyan éri el? Nekem biztosan nincs olyan játékom, pedig akad pár igényesebb. Gondolom, ahol nem optimalizálták a grafikát, hogy vegyél drágább hardvert. Mondjuk próbáltam azt az elcseszett Crysis remastert, de az a GPU-t gyilkolja szét, aztán élvezhetem olyan grafikával, mint az eredetit, ha azt akarom, hogy normálisan fusson, de ha egy 2080-on szaggat, mint az állat, dugják fel maguknak.

[ Szerkesztve ]

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#22) Dragon3000 válasza nonsen5e (#20) üzenetére


Dragon3000
veterán

Korábban írtam pl a warzone-t két kártyával is néztem egyik 6GB másik 8GB vrammal van szerelve, ahogy elindul a játék egyből le is foglalja az egészet, mindkét esetben és mindkét esetben akadás mentesen ment a játék, gondolom, így ha kell neki, akkor nem kell azzal foglalkozni, hogy más program általi szeméttől szabadítsa fel a vramot, illetve mint sok más programnál is sokszor lehet tapasztalni, hogy addig szemetelik a ramot, amíg van benne hely és csak akkor törlik a szemetet belőle, ha már nincs több. Ezt is már többen is írtuk, van elég sok erősebb vga, mint a vega64-ed ugyanúgy 8GB vrammal és sokkal nagyobb teljesítményt nyújtanak bármiféle memória gond nélkül.

(#23) kakuk.tamas válasza Mikiller (#9) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A hőlég ilyenkor egy reflow kemenceként funkcionál.
Amikor kijön a beültetőgépből a panel (pasztásan, beültetve), akkor is ugyanez a folyamat megy végbe a kemencébe.
A megfelelő mennyiségű forraszanyag és a tiszta BGA lábak a titok nyitja. Ha minden optimális, akkor nincs zárlat, a forraszanyag a BGA lábakra megy kizárólag. És igen látványos, ahogy ‘behúzza a helyére’ a BGA-t a hőlég (forraszanyag).

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#24) Komplikato


Komplikato
veterán

Értem én, hogy csak a játék szempont, de ...
A MetaHuman Creator demot tesztelték páran és EGY darab karakter CINEMA módban, rendesen bevilágítva, rendes hajjal alapból 18GB (!) VRAM-ot eszik. Ha az aki ezzel foglalkozik ést is hozzá, akkor optimalizációval "csak" 5GB-ra le tudja vinni. Na szóval két karakter beszélget egy szobában, ultra qulaity grafikával, sehol komplex pálya, NPC, ellenséges karakterek ... és össze fossa magát tőle egy 11-12GB-os kártya. Utána meg lehet sírni, hogy játékok alig fejlődnek, illetve arcmimikát meg szájszinkront nézve inkább visszafelé.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#25) Komplikato válasza bitblueduck (#17) üzenetére


Komplikato
veterán

Összesítő videókból azért le szokott jönni, hogy szinte az összes játék igyekszik 8GB alatt tartani a VRAM használatot és még ultra grafikán meg 4K-ban is soha nem éri el a 11GB-os bűvös számot (1080Ti) és akkor felmerűl a kérdés, hogy van e értelme az ilyen teszteknek, ha az összes kijövő játék 99%-a úgy van megcsinálva direkt, hogy a forgalomban lévő népszerű kártyák VRAM méretéhez van igazítva és csak azokhoz? Ezek a játékok NEM fognak szebben kinézni egy három generációval késöbbi pl. RTX 7000 kártyával sem, szóval nincs semmi olyan bennük, mint egy sokat szidott "techdemo" CrySis-ban.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#26) nexwo válasza Komplikato (#24) üzenetére


nexwo
őstag

Én is raknám a pontra az i-t: Munkára (nem bánya, hanem grafikus) elég sok VRAM kell néha és igaz hogy ott van a Quadro, de kb olyan mint a bányászoknak a külön készített kártyájuk, nem az igazi, túl drága (a Quadro biztosan) és nem olyan erős mint egy Geforce pl..: Quadro A6000 VS RTX 3090 ára. A többi quadro meg gyenge a 3060 Ti (és felette) hez képest (ha nem gyenge akkor méreg drága).

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#27) Dragon3000 válasza Komplikato (#24) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha munkára kell, arra vannak külön kártyák sok memóriával, így aki ezzel keresi a pénzét, az ne sajnálja a pénzt a megfelelő hardverre.

(#28) nexwo válasza Dragon3000 (#27) üzenetére


nexwo
őstag

Ezt mond a cégnek és a budgetnek, és annak akik hobbira csinálják :)
(Nálunk a Quadro laptopos dolog van alapból, mondanom sem kell mennyire régi és nem ér semmit) Hobbira meg 3070-et szereztem.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#29) Dragon3000 válasza nexwo (#28) üzenetére


Dragon3000
veterán

Eleve azt írtam, aki ezzel keresi a pénzét, ott kiesik a hobbi, amúgy másként nézve a dolgot, aki ezzel keresi a pénzét, az miatt miért legyen drágább egy gémer kártya a több ram miatt, ha a gémernek a jelenlegi memória mennyiség is bőven elég sokáig?

(#30) ollie


ollie
MODERÁTOR

8GB VRAM a konzolok miatt sokáig elég lesz még. Persze ahol magasabbra lehet tolni a grafikát, mint konzolokon, ott nyilván jól jön majd a több VRAM, de nem fog rengeteg ilyen játék jönni.

***

(#31) nexwo válasza Dragon3000 (#29) üzenetére


nexwo
őstag

Mintha csak 8 vagy 16 GB -al lehetne gyártani kártyát :D bezzeg az ezerféle variáció gyártón és típuson belül sima ügy :) Inkább úgy gondolkoznék, hogy 8 féle kártya helyett 3-4 de változó VRAM-al.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#32) Dragon3000 válasza nexwo (#31) üzenetére


Dragon3000
veterán

A vram mennyiséget a gpu és a memóriavezérlő hibás egységeinek letiltása, illetve az adatbusz mérete határozza meg, így ha nem szeretnéd, hogy valahol elvérezzen a dolog, pl egységes sebességgel érje el a gpu az egész vramot, akkor csak duplázni vagy többszörözni tudod a méretet, de ez a gémer kategóriában max a duplázásban kimerül a költség csökkentés véget.

[ Szerkesztve ]

(#33) nexwo válasza Dragon3000 (#32) üzenetére


nexwo
őstag

Úgy értettem, hogy kizárólag 8 vagy kizárólag 16-ot, ezzel a kettővel együtt nem számolnak (nem a 4-12-10 alternatívára gondoltam)
3-4 féle: pl ventus 8 vagy 16
Gaming X trio 8 vagy 16
...

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#34) Dragon3000 válasza nexwo (#33) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak ha az nvidia azt adja meg, hogy az adott kártya csak 8GB rammal lehet szerelni, akkor a felhasználó hiába szeretné, hogy 16GB legyen rajta. A márkák meg ezer féle variációt fognak minden típusból adni, mert úgy tűnik ez kell a világnak.

(#35) Hunter2 válasza Mikiller (#9) üzenetére


Hunter2
addikt

A chip "lábai" óngolyók amik mikor megolvadnak pontosan az alattuk lévő forrpadra behúzzák az IC-t.
Persze ha az IC nem jól van pozicionálva alapból akkor lehet alatta rövidzár. Mondjuk ez még gyári körülmények között is előfordulhat csak ott van röntgen amivel ellenőrizni lehet.

(#36) #55525888


#55525888
törölt tag

Csak 16-ra nőtt? Chö, ennyiért érdemes se volt elővenni a szerszámot. :)
Várjuk a 64 gigás DDR3 verziót. :D

(#37) Komplikato válasza Hunter2 (#35) üzenetére


Komplikato
veterán

Egy valamire való BGA forrasztó állomás több millió forint, szóval átlag barkácsmestereknél elég ritka.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#38) koko52 válasza bitblueduck (#8) üzenetére


koko52
veterán

Amikor játszol a játék megnézni mód van. Ha nagy felbontás és max textúra megy akkor úgy spórol a vram-al hogy a távoli textúráknak csökkenti a részletességét. Ebből nem veszel észre semmit. Ezért elég 6 giga is és 12 giga is ugyan azon felbontáshoz. A motorok, driverek így vannak megírva. Aztán ott a nagy bullshit a 3060, az év bohóc kártyája 12GB rammal lószar sávszélesség mellett. A 6 is bőven elég lett volna neki.

"Meglepetten néztünk Európára, arra, hogy mennyire nyitottak az országok, és vannak, akik csak úgy magukhoz veszik a bevándorlókat, fel nem ismerve azt, hogy egy napon a saját hazájukban kisebbséggé válhatnak."-Ernst Roets

(#39) gbors válasza Komplikato (#25) üzenetére


gbors
nagyúr

Ebben a tesztben a Horizon Zero Dawn-ban és a Ghost Recon Breakpointban is kezdenek küszködni a 8GB-os kártyák - utóbbiban még a 10GB-os 3080 is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#40) Busterftw válasza gbors (#39) üzenetére


Busterftw
veterán

2080ti 11GB vrammal jobban küszködik mint a 8GB-os 3070.
Szóval nem jön ki.
4K-ban nem a vram kevés hanem a kártya.

(#41) gbors válasza Busterftw (#40) üzenetére


gbors
nagyúr

A HZD-ben WQHD-ben a 3070 14%-kal gyorsabb, mint a 2080 Ti, 4K-ban már csak 9%-kal. Ez még önmagában lehetne más anomália is, viszont nézd meg a többi 8GB-os kártya min és avg FPS arányát, és hasonlítsd össze a 2080 Ti-ével - utóbbinál alig több, mint 10%-kal alacsonyabb a minimum, míg pl. a 2080S esetében kb. 33%-kal.
A GRBP-ben ugyanez már a 3070-re is igaz, sőt, kicsit még a 3080-ra is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#42) Dragon3000 válasza gbors (#41) üzenetére


Dragon3000
veterán

HZD-ben ha megnézed 4K eredményt, akkor a minimum fps-ben többet esik vissza a 6800xt, mint a 3080, ugyanígy van a 6800 és 3070 viszonya is, pedig az amd-ken 16GB ram van, így itt nem hiszem, hogy a vram lenne kevés, egyszerűen maga a gpu-k teljesítménye fogy el.

(#43) AuraSync


AuraSync
őstag
LOGOUT blog (1)

De jó hogy végre kiszálltam ebből a mocsok PC iparból.
Pénztemető.

S23 Ultra / Watch 6 / Q80T 65" / 14600KF / RTX 4070 S / JBL / S3000 Pro / WH950NB

(#44) gbors válasza Dragon3000 (#42) üzenetére


gbors
nagyúr

Ahogy írtam, a 3080 csak a GRBP-ben érintett, és a 3070 esetében sem látszik az avg/min FPS-ek arányán a gond a HZD-ban. Ellenben nézd meg 2080-at, a 2070-et és az 5700-at.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#45) andy19770128 válasza Dragon3000 (#10) üzenetére


andy19770128
aktív tag

Mint ex Radeon VII tulaj állíthatom hogy 4k gaming hoz 12 GB az alap. Előtte rx 580 am volt ritkán előfordult hogy 2k alatt a 8gb ki ki futott. Most 6800 át tolok 4k alatt mindent ultrán. A csúcs fogyasztás 13-14gb .

[ Szerkesztve ]

(#46) Dragon3000 válasza andy19770128 (#45) üzenetére


Dragon3000
veterán

A te véleményed ebben a kérdésben engem nem érdekel, nálad a radeon7 még a 2080ti-nél is jobban teljesített sok játéknál, de valahogy egyik amd-s oldal se tudta reprodukálni az állításaid.
Pl neked olyan játékban is 4k 60fps megvolt max grafikán, ahol ezt még a 2080ti se tudta és a tesztekben a radeon7 még rosszabbul teljesített.

[ Szerkesztve ]

(#47) Dragon3000 válasza gbors (#44) üzenetére


Dragon3000
veterán

De ha egyik 8GB-osnál nincs semmi gond, a másiknál igen, akkor nem a vram mennyiség miatt jelentkezik a dolog, hanem más miatt. Pl gyenge a GPU, kevés a ram sebessége.......

(#48) Busterftw válasza andy19770128 (#45) üzenetére


Busterftw
veterán

Jajj már itt vagyunk 20x-ra.
20x lettél megcáfolva tesztekkel.

Arra megkaptuk, hogy te csak a saját mérésedben bízol.
Kértük őket, azóta várjuk a tesztjeidet.

Azt sem fogod fel, hogy a lefoglalt vram és a használt vram nem ugyanaz.
Magyarázd meg, kevesebb vrammal a 3080 miért gyorsabb átlagban 4K-ban mint a 6800.

(#49) gbors válasza Dragon3000 (#47) üzenetére


gbors
nagyúr

Az említett 4 kártya három különböző uarch, eltérő a VRAM managementjük, ezért nem feltétlen viselkednek ugyanúgy, különösen nem határhelyzetben. 3 kártya esetében direktben látni a minimumok beesését, a negyedik esetében az átlag alacsonyabb az elvártnál, és a minimum kevésbé zuhan meg. A 3070 esetében lehet magyarázni a jelenséget a memória sebességével (a GPU-val nem), a másik három kártya esetében látott megzuhanást én csak a VRAM mennyiségével tudom összefüggésbe hozni.

És itt a HZD-ről beszélünk, a GRBP esetében már nem csak a 8GB-os kártyáknak van gondja, hanem a 10GB-os 3080-nak is.

Pedro... amigo mio... ma is konzervvért iszunk! Kár lenne ezért a tehetséges gyerekért...

(#50) nexplo


nexplo
őstag

A 3080-asomra jöhetne a 20 bocsánat 24 giga, megyek is gyorsan veszek rá ramot a LIDL-ben :DDD Ügyes a srác. Sikerült bebizonyítani amit már tudunk. Hülyének néz minket a gyártó sok esetben. Ilyen VGA árak mellett igenis lehetne egy 3080-ason 10gigánál több memória.... lehet ezt csűrni csavarni...

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.