Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) GIJoe


GIJoe
addikt

Jöhet az olcsó AMD de főlleg a 45nm alacsony HTPC-be valókra fáj a fogam...

(#2) X@b3e


X@b3e
addikt

Jöhet az inel Celeron Quad :C

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#3) Probiker


Probiker
aktív tag

Sok értelme már nincs a dual core sempronoknak. Elég olcsóak az Athlon X2-esek.
De egy quad core sempront azt megnéznék :DDD

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#4) Gyuri27 válasza Probiker (#3) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azok lassan nem lesznek. Ha végre elindul a k10 x2.

GIJoe: w nem egyenlő nm-l. :K

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#5) OkosTibiKing


OkosTibiKing
tag

hát vajon ha kinában jolfog fogyni gondolok itt kb 10-30 milliora min akkor vajon menyi haszna lesz az amd nek :)?

Okos Vok.

(#6) FehérHolló válasza OkosTibiKing (#5) üzenetére


FehérHolló
veterán

Kínában az emberek úgy nagy általánosságban jobban örülnek némi kajának, mint egy kétmagos procinak.

Skynet is real. It's called Google.

(#7) .mf válasza FehérHolló (#6) üzenetére


.mf
veterán

Az a nagy általánosság csak nyugati részekre igaz; ez a hozzáállás kb olyan, mintha egy amerikai azt feltételezné, hogy mi még szekerekkel járunk...

Amilyen olcsók a K8 X2-k, az $55 (+fa +árrés) lebutított Sempronnak nem tudom, mekkora kereslete lesz... A saját-memóriás 780G viszont jöhetne végre :K

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) Ste


Ste
addikt

lassan nem lesz hűtőgép dupla vagy négy mags cpu nélkül
de hogy minek, azt max a gazdaságossággal tudják megmagyarázni (inkább ne fogyasszon s ne keljen zajos ventivel hűteni)

(#9) greatchaos


greatchaos
addikt

sztem ez a kétmagos sempron nem lesz valami slágerproci, hacsak nem rejlik benne valami fergeteges tuning a közel 10k-s ára is elgondolkodtató, szvsz

(#10) bubuka71


bubuka71
aktív tag

szivesen kipróbálnám

(#11) kovy79


kovy79
őstag

Dual Core Sempron = 3600+ X2 finomítva. :)

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#12) Probiker válasza kovy79 (#11) üzenetére


Probiker
aktív tag

Naja, pedig az én procim dobozán az volt hogy Athlon 64 X2 nem Sempron :DDD

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#13) greatchaos válasza Probiker (#12) üzenetére


greatchaos
addikt

kifinomították sempronra, nem érted? ;]

(#14) Probiker válasza greatchaos (#13) üzenetére


Probiker
aktív tag

óhogyaza, monnyon le! azért remélem az eddig eladott 3600as X2eseket nem fokozák le semproná :DDD

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#15) Gyuri27 válasza Probiker (#14) üzenetére


Gyuri27
félisten

Azok eddig is azok voltak. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#16) greatchaos válasza Probiker (#14) üzenetére


greatchaos
addikt

azért, hogy most a méág beragadt készeleteket, vagy mia időközben selejt selejtje, még új néven el lehessen adni :K

(#17) Probiker válasza Gyuri27 (#15) üzenetére


Probiker
aktív tag

neszójábe :P mint ha olyan nagy teljesitmény beli külömbség lenne a 3600+ és 3800+ X2 között.
Kébzelheted, hogy megszakad a Ninja, hogy lehűtse a cpu-t :)
Venti is csak azért van rajta, mert a vga-m passzív és kell neki egy kis szellő ;)

Ford Mondeo Tournier 2.0 16v Ghia. ABS,ASR... Röviden Ghia :)

(#18) Gyuri27 válasza greatchaos (#16) üzenetére


Gyuri27
félisten

Miazahogy? 7-8k-t simán megér 3 év garival :K Ott pont egy árban van a conroe cerkával.

Probiker: mondtam hogy van? Nalátod. Küld vissza a dobozt és kapsz helyette szempiset :o

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#19) cousin333 válasza Probiker (#12) üzenetére


cousin333
addikt

Neked legalább van dobozod róla, hogy igazold. Nekem még azt sem adtak :). Ki hisz majd nekem?

"We spared no expense"

(#20) Jim Tonic válasza FehérHolló (#6) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Te tutira a dzsungelben élsz, már bocs.
Kína kelete részén nem élnek rosszul az emberek, és ez közel annyi embert jelent, mint az USA.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#21) greatchaos válasza Gyuri27 (#18) üzenetére


greatchaos
addikt

55$-ra mondták. ez nagyker ár lenne? - de ha nem akkor is ez 9k felett van (170ft/usd-vel számolva)

(#22) FehérHolló válasza .mf (#7) üzenetére


FehérHolló
veterán

Az a nagy általánosság csak a partmenti részekre _nem_ igaz.

Jim: Félreértés ne essék, a fő mondanivalóm az volt, hogy az ország nagy részén nem a processzor a legfontosabb cikk. Az átlagkeresethez képest igenis sokba kerül.

(Nincs éhezés, de kajából importra szorulnak.)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#23) greatchaos válasza FehérHolló (#22) üzenetére


greatchaos
addikt

én úgy látom, hogy ott is nagy a szakadék a csóringerek és a mocsok gazdagok között... mint itt...

(#24) X@b3e válasza greatchaos (#23) üzenetére


X@b3e
addikt

Kínaifletó monnyonle ;] :))

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#25) greatchaos válasza X@b3e (#24) üzenetére


greatchaos
addikt

nepolitizájjunkmá

(#26) dokar


dokar
addikt

kíváncsi vagyok mennyi kraft tartalék lehet ezekben a kétmagos sempikben. :)

extra - SEXRay

(#27) Yutani válasza Probiker (#3) üzenetére


Yutani
nagyúr

Ha figyelmesen olvasod a cikket, akkor rájössz, hogy az AMD kifuttatja a lassabb X2 procikat, és csak speckó alacsony fogyasztású modellek lesznek a 2.1-2.5 GHz tartományban: 4050e (2.1 GHz), 4450e (2.3 GHz), és 4850e (2.5 GHz), ezek mind 2x512kB L2 cache-sel.

Így az alacsonyabb órajelű, kisebb cache-sel (2x128kB-256kB) ellátott Sempron X2 prociknak igenis van létjogosultsága belépő szinten.

Már ha az AMD nyugaton bevezeti ezeket a procikat, mert ha nem, akkor maradnak a lassabb Athlon X2 procik belépő szintnek.

dokar: Mivel 65nm-en készülnek és kisebb cache-sel, valamint ha a Brisbane G2 steppinghez hasonlóan készülnének, akkor gyanítható, hogy a legtöbb vinné a 3 GHz-et, vagy többet is. Egy 1.8 GHz-es darab 3 GHz-re rántva azért már nem piskóta a maga nemében, persze a hasonlóan megrántott C2D Celeron gondolom megeszi reggelire.

[ Szerkesztve ]

#tarcsad

(#28) jasohn


jasohn
tag

Olcsó húsnak híg a leve. Nem biztos, hogy megérnék nekünk.
Ezek a procik célközönség centikusak, nem ide szánják, itt nem is lenne akkora kereslet rájuk, mint ott ahol most lépnek csak be igazán a PC elterjedésének korszakába.
Ez kb. olyan, mint a 100$-os laptop. Van, de nem igazán nekünk. Na meg oyan, mint egy Ferrari. Olyan is van csak sajna nem nekünk :O :DD

[ Szerkesztve ]

(#29) arty


arty
veterán

az x2 3600+ (brisbane) 1.9ghz/2*512k L2 caches

ez a sempron a mostani kétmagos intel celeront elhagyja teljesitményben, igaz, nem sokkal, viszont ennek az orajele szabályozhato, mig a celeroné nem (viszont a kis x2 3600+ mindkettőre jelentősen ráver)

teszt: [link]

a tesztben 3012mhz-re sikerült tulhajtani.

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#30) HERR Z válasza arty (#29) üzenetére


HERR Z
veterán

ez alapján meg látszik hogy a g1-eket futtatjék ki sempronként

(#31) Gyuri27 válasza arty (#29) üzenetére


Gyuri27
félisten

Várom mikor jön a sempi x2 be :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#32) Tomcat


Tomcat
őstag

Szerintem irodai gépekbe tökéletes egy ilyen X2 Sempron proci, sőt talán sok is.
Kell hozzá valami full integrált lap meg 1 Giga RAM és kész is az irodai gép.

Tomcat

(#33) Jim Tonic válasza Tomcat (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Így is van. Azért is nem értem, miért nem jön Európába. Egy dualcore sempron sokszor több, mint elegendő egy irodai gépbe. Alá egy integrált VGA-s AMD chipsetes lap, 1-2 giga memó, és fillérekből kész a csoda.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#34) Thrawn


Thrawn
félisten

Újabb AMD dual core Sempron teszt

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#35) Gyuri27 válasza Thrawn (#34) üzenetére


Gyuri27
félisten

Már csak az ár és a tuning a kérdéses. Mert az e-k elég olcsóak 11-13k és ahogy hallotattam alapfeszen mennek 2.8 körül.
Megvagyok elégedve a kis sempivel :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#36) gasukra


gasukra
friss újonc

Ez de régi! :D

(#37) Joskagyerek


Joskagyerek
csendes újonc

Üdv!
Laptopom egy HP 4515s. [link] Ami procerrszor benne vagy az egy AMD Athlon II M320 [link] és egy Turion II Ultra M600-ra [link] szeretném cserélni. Kérdés hogy kompatibilis e mert szerintem igen, de a helyzet az hogy az Athlonnal win10 64 bit simán elindul a gép, és ha beleteszem az M600 turiont akkor elindul a gép de fekete kép. Nem értem miért. A legfrisebbb bios van rajta F20.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.