Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bteebi


bteebi
veterán

A megadott adatátviteli tempók nyilván a 240 GB-os modellre vonatkoznak. Kíváncsi lennék, mit tud a 60 gigás változat, és pláne arra, hogy mennyiért...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#2) kakuk.tamas válasza bteebi (#1) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

75-85k között a 240-est elfogadnám. Ha 2 hónapon belül kijön, lehet ilyet veszek az új gépbe.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#3) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem a 240GB -os is kevés lenne. Most néztem,csak a játékaim elfoglalnak 170GB -ot, és még nincs fent minden. :D

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#4) kakuk.tamas válasza Televan74 (#3) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nekem csak Windows-ra kell, meg a mindennapi progikhoz. Játékra, meg egyebekre ott a vinyó...

Kezdetnek egy 1 terrás vinyó, meg egy 240-es SSD bőven elég. Utána max még egy terrást vinyót.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#5) anytime válasza Televan74 (#3) üzenetére


anytime
őstag

Ezért vettem egy SSD-t én is külön, a játékoknak:)

(#6) banhammer válasza bteebi (#1) üzenetére


banhammer
veterán

Kb. a 2/3-át fogja tudni a 240 gigásnak.

OCZ Vertex 3 60 GB:

OCZ Vertex 3 120 GB:

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#7) pusszycat válasza anytime (#5) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, de sokan vannak akik még nem nyertek a lottón. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) banhammer válasza pusszycat (#7) üzenetére


banhammer
veterán

Szerintem egy SSD meghajtó megvétele nem a lottó ötös függvénye.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#9) DeFranco válasza pusszycat (#7) üzenetére


DeFranco
nagyúr

128-ason bőven elférek játékokkal, oprendszerrel együtt, sőt, be van állítva ~10-15GB OP, meg van 30GB szabad hely.

Igaz egyszerre nincs fent, csak 3-4 játék, de többel nem is játszom párhuzamosan.

(#10) pusszycat válasza banhammer (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igaz, de itten 2 db. volt szó és mi az ha nem luxus főleg játékra nem opra a második delikvens. :U

DeFranco: Nem tudhatom nincs SSD-m is elég gyorsnak találom a gépem. :)

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#11) DeFranco válasza pusszycat (#10) üzenetére


DeFranco
nagyúr

Nincs 50k a két SSD-je együtt...

@szerk: ha nem tudhatod, miért mondod? ;] amúgy meg én is ezt mondtam, amíg nem vettem SSD-t. Meg lehet lenni nélküle persze, nem azt mondom, de régen nem luxus, és más nagyságrendbe kerül az általános sebességérzet tőle. Persze ha nem kell, ne költsd rá a pénzt, ez igaz. :)

[ Szerkesztve ]

(#12) banhammer válasza pusszycat (#10) üzenetére


banhammer
veterán

Még két darab SSD se olyan drága ha egy olyan gép árához mérjük amit játékra állítottak össze.

Játékos VGA, CPU minimum 50 ezer per darab.
Normális tápegység minimum 20 ezer.
Alaplap dettó minimum 20 ezer.

Ezek után a két SSD meghajtó szinte pimf összeg.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#13) pusszycat válasza banhammer (#12) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Értem én, de azért még ritka a 2 ssd egy gépben szerintem… :) (persze nem 2 db.60 GB-ról beszélek)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) kromatika válasza banhammer (#12) üzenetére


kromatika
veterán

Ez igaz.de sajnos az ssd-k gigabyte / Ft ára,még mindig nagyon elmarad a hdd ilyen fajta árától. Szerintem az igazi áttörés a 240Gb ssd-k árának a csökkenése lenne,mert az már a felhasználók nagy többségének elég lenne.De azok még aránytalanul drágák.

[ Szerkesztve ]

(#15) DeFranco válasza kromatika (#14) üzenetére


DeFranco
nagyúr

feelsleges a hdd-hez hasonlítani, mert nem egy kategória. Gyakorlatilag most már a hdd-ről csak mint adattárolás érdemes beszélni, a konkrét munkára fogható tárhely (amit eddig szintén a hdd látott el) már egy-az-egyben az ssd-re helyeződik át. ssd-re nem torrentezel, nem raksz zenét-filmet-fotót, de hdd-re sem telepítesz rendszert.

kb. olyan, mintha a memóriák gb/ft árával vetnéd össze

paradigmaváltás van

(#16) Bobrooney válasza kromatika (#14) üzenetére


Bobrooney
senior tag

120 GB-os SSD-m van 77 GB szabad hellyel, úgy hogy a rendszerem valamint a Diablo3 és a LoL is az SSD-n vannak. Átlag user nem hiszem, hogy tele pakolja akár a 120 gb-os ssd-t is.

(#17) Televan74 válasza Bobrooney (#16) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én átlag usernek tartom magam , de nekem kelleni fog a a két 240 GB -os vagy egy 512GB -os SSD.

Mondjuk szüleim netezős notebookjába elég lesz egy 30GB -os is.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) kromatika válasza Bobrooney (#16) üzenetére


kromatika
veterán

én is átlagos felhasználó vagyok,de sajnos nekem kevés lenne,vagy csak éppen hogy elég.nejemnek elég lenne a 80gb is.ezért írtam hogy a döntő többségnek.

(#19) cskamacska válasza Televan74 (#17) üzenetére


cskamacska
addikt

De mire?

Ha nem hordozható gépről beszélünk, ahol leginkább csak egy meghajtó fér el, akkor a 128-256GB-os kategória, ami már most sem reménytelenül megfizethetetlen, az pont elég a rendszernek és az éppen használt játékoknak/programoknak. Film/zene/warez/30 év családi RAW képeinek a tárolására nyilván nem SSD-t célszerű használni, de nem is tiltotta meg senki, hogy egy merevlemezt használjon erre valaki a gyors munkameghajtó mellett. A legtöbben ezért úgy "váltanak", hogy egyszerűen a jelenlegi merevlemez mellé vesznek egy SSD-t, és újratelepítik a rendszert.

Az emberek 40-50 ezer forintokat kiadnak egy gyorsabb videókártyára/processzorra, de a mindennapi munkát nem gyorsítja más jobban mint a HDD->SSD váltás.

A 200GB-okat foglaló hardkór repülőszimulátorosok meg így jártak. :P

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#20) Bobrooney válasza Televan74 (#17) üzenetére


Bobrooney
senior tag

De most komolyan, mit raktok rá annyit?

(#21) banhammer válasza Bobrooney (#20) üzenetére


banhammer
veterán

Erre mondjukén is kiváncsi lennék.

A 120 gigás Vertex 3-as SSD-men a 64 bites Win7 mellett fenn van a Crysis 2-3, a Shift 2, a Bulletstorm, az NFS World, plusz pár felhasználói program, a böngészők a elég sok gyorsítótárat használnak (FF 1 giga, Opera 400 Mbyte) + van fenn egy Portable Firefox ami szintén egy giga gyorsítótárat használ, ezen kívül be van kapcsolva a Prefetch, Superfetch és még így is kb. 30-40 giga szabad helyem van.

Amúgy sem érdemes csurig írni az SSD meghajtókat, mert akkor csökken a sebességük.

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#22) Televan74


Televan74
nagyúr

(#19) (#20) (#21)

Csak a Mass Effect 1,2,3 megeszik az összes dlc -vel kb. 60 GB(10,20,29). És akkor még hol van a többi. Csak az eredeti játékaim elzabálnak most is kb. 200GB -ot. És én számítok arra hogy a jövőben még többet fognak követelni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#23) Bobrooney válasza Televan74 (#22) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ahogy észrevettem abszolút nem éri meg SSD-re rakni a játékokat, ha normálisan van optimalizálva pikk-pakk betölt rendes hdd-n is. Asztali gépembe tuti nem lesz még ssd és a notiba is bánom kicsit. Lehet Win8-al javulna a szitu, de win7-nél nem ájultam el tőle.

[ Szerkesztve ]

(#24) Televan74 válasza Bobrooney (#23) üzenetére


Televan74
nagyúr

Elolvastam a Milyen SSD -t vegyek topik téma összefoglalóját.És rájöttem , hogy bőven elég egy is. Játékokat továbbra is HDD -ről fogom futtatni.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#25) Bobrooney válasza Televan74 (#24) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ezt mondtam én is. Semmi másért nem éri meg mint az oprendszert rárakni és a felhasználói alkalmazásokat.
Lehet 1-2 játéknál érhető el javulás, de nem soknál.

(#26) csapee válasza Bobrooney (#23) üzenetére


csapee
senior tag

A Bf3 el szokott molyolni egy palyabezoltessel 30 mp-ig.

Csapee

(#27) banhammer válasza csapee (#26) üzenetére


banhammer
veterán

A Crysis 2-3 se gyorsabb SSD-vel.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#28) Bobrooney válasza banhammer (#27) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Crysis-t tesóm is mondta, hogy semmit nem ér neki az ssd :|
Diablo 3 talán, de asztalimban csak USB 3.0-s pendrive-ot vettem és bőven elég neki. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.