Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Árazását illetően a két kártya nincs nagyon közel egymáshoz?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) Milka 78 válasza Televan74 (#1) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Kártya mi? :DDD Ez nem a 290/970 topick :DDD

(#3) embe válasza Milka 78 (#2) üzenetére


embe
nagyúr

Korrekt cuccnak tűnnek. :C
Szívesen kipróbálnék egy ilyen kompakt hűtést. Kíváncsi vagyok a jelenlegi léghűtésemmel összehasonlítva mit produkálna.
Még az is lehet, hogy utána "vizes fan" lennék. ;]

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#4) Televan74 válasza Milka 78 (#2) üzenetére


Televan74
nagyúr

Már csak abban tudok gondolkodni lassan. Bocsi.Hűtőre gondoltam. :B

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#5) D1Rect válasza embe (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

A mai közép-felső kategóriás léghűtők hozzák ezt a szintet(általában halkabban), ráadásul egy darab fémnek sokkal kisebb a meghibásodási esélye.

(#6) #97716736 válasza Milka 78 (#2) üzenetére


#97716736
törölt tag

Arra is ráteszi hűteni ;]

(#7) embe válasza D1Rect (#5) üzenetére


embe
nagyúr

Jelenleg egy Be Quiet! Shadow Rock Pro SR1 -t használok nagy megelégedésemre. De akkor is....a kíváncsiság. :U Csak mert olyan/ilyen még nem volt. :DDD

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#8) D1Rect válasza embe (#7) üzenetére


D1Rect
félisten

Feltételezem, hogy csak hangosabb lenne, az i5-nek meg mindegy.

(#9) Gilthanas


Gilthanas
aktív tag

Az ilyen kompakt hűtéseknél maga a pumpa szokott még úgymond "hangos" lenni nem?
Több helyen olvastam, hogy hiába cserélik le a bordán a hűtőket noctua hűtőre, a pumpa akkor is erősebb hangot adhat.

Itt vajon?

Egy gödör ásásán kívül kevés dolog van amit rögtön legfölülről lehet kezdeni.

(#10) jedis


jedis
senior tag

Ha tényleg ilyen jó áron lesznek, akkor a 240-esnek nagyon "best buy" szaga van :D ! Igaz nekem egy Antec kühler H2O 1220-asom van, ami hasonló a 240-eshez, de én meg vagyok vele elégedve ! Egy FX-8350 est hajt, ami alapon megy csak ! Terheletlenül 32-34 fokos a víz, de terhelve sem volt még 42-43 fok felett soha ! A 8350-es meg nem egy I5-ös étvágyú proci, NO :D ! Egy jó (gyári)vezérlőszoftver is elég sok pluszt hozzá tud tenni az összképhez :D ! Ami még nagyon bejött ezzel a 1220-assal, hogy még két plusz ventit rá lehet kötni a két gyári mellé, és így ha nincs több ventilátor a házban, a külön ventilátorvezérlő egységet mellőzni lehet !

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#11) scream


scream
veterán

A címben egy space rossz helyre került.

(#12) KAMELOT válasza D1Rect (#5) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább annyi, hogy a fém nem fog meghibásodni! Max a venti az meg rá 2-3000ft! :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#13) Kékes525 válasza D1Rect (#5) üzenetére


Kékes525
félisten

Nekem is ez jutott eszembe. Mennyire biztonságos ez a megoldás?

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#14) kekegsm válasza Kékes525 (#13) üzenetére


kekegsm
őstag

Biztonságosnak biztonságos, azzal nincs gond. Viszont egy átlagos Intel proci az 54-57W-jával bőven hűthető egy toronyléghűtéssel akár passzívan is. Raijintek Ereboss van itt az i5-4670-en, és összeépítéskor elfelejtettem csatlakoztatni a ventillátort az alaplapra. Mondanom sem kell, hogy azóta sincs... :-)

Passzívan hűt, a legnagyobb melegekben volt 38-40 fok terhelve, pedig egy 5500Ft-os Kolink házban van, amiből kivettem mindkét ventillátort. A táp egy Thermaltake smartSE, ebben van az egyetlen működő ventillátor, és a gépnek akkor sincs hangja, amikor a füledet a házra tapasztod.

Jó dolog a vízhűtés is, de olcsóbban lehet jobb léghűtést csinálni.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#15) rudi válasza Gilthanas (#9) üzenetére


rudi
nagyúr

Épp a Cooler Master Eisberg szériájánál tapasztaltam a morgós, rezonáló pumpa problematikáját. Ha nem tuningolsz masszívan, akkor egy kompakt vizes cucc dupla radiátorral legfeljebb néhány °C előnyt jelent majd, és belead a rendszerbe egy csomó potenciális meghibásodási- és zajforrást. Ha viszont masszívan tuningolsz pár GHz-et és pár tized voltot húzva a processzorok, akkor egy kompakt vizes cucc már 10-20 fokos előnyt is jelenthet.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#16) KAMELOT válasza kekegsm (#14) üzenetére


KAMELOT
titán

Inkább jó dolog a vízhűtés ha magadnak építed, de az viszont nagyon drága!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#17) meci77


meci77
tag

Én egy Nepton 140XL-t használok, CM Elite 110 mini-ITX házban(igaz, csak a 120mm-est lehet gyárilag beletenni, de én belefaragtam), a pumpát nem is hallom, a venti viszont nem túl meggyőző, de nem is zavaró. Azért választottam a kompakt vizet, mert itt nem fért volna el az NH-D14(a táp miatt), a lég viszont sokkal olcsóbb lett volna, és persze üzembiztosabb is a pumpa miatt, de nem aggódom miatta, és nem is bántam meg. Egy i5-4670k procit hűtök vele.
Még annyi, hogy a kompakt vizes rendszer kisebb tömegű(nekem ez pl. nem szempont), és nem terheli az alaplapot, mint egy nagy lég. Ha viszont szállítani kell a gépet, akkor a nagy léghűtős gépre nagyon vigyázni kell.

(#18) eventus


eventus
veterán

Új ventik? Ennyi? Wow, CM :)

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#19) KAMELOT válasza meci77 (#17) üzenetére


KAMELOT
titán

Nekem 7 csavarral van rögzítve az alaplap! Akámilyen tömegű hűtő sem fogja terhelni a lapot mivel az stabilna ott áll a helyén! :) Nem fog meghajolni egyik lap sem!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#20) kisbancsa válasza KAMELOT (#19) üzenetére


kisbancsa
senior tag

1 ik cimbimnek leszakadt a noctua hutoje az alaplaprol lanpartyra menet. (rendesen fel volt fogatva) 1 kis docceno és paff volt. (én perpill nepton 140 xl t használok 800-as fordulaton. Simán lehuti terhelve a 8320at minden hang nélkül)+az 5 év gari nem mind1. (mondjuk én 17 ezerért jutottam hozzá szóval best buy volt)

[ Szerkesztve ]

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

(#21) Malibutomi válasza D1Rect (#5) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

A nagyobb (280-as) ilyen vizek már jobbak mint a légek.
Mondom ezt egy K2 és ez TC14PE után. A H110 jobb höfokokat hozott két fullra letekert 120-as ventivel. Persze itt már lényegtelen a különbség mindegyik jó hütö, amiért én váltottam: könnyebb szerelés ( nem egy másfél kilós vasat próbálunk jól felhelyezni a procira), és sokkal több hely/szellözés a vga felett.

[ Szerkesztve ]

(#22) kisbancsa válasza Malibutomi (#21) üzenetére


kisbancsa
senior tag

+1

Térdig érő szélben kekszet kaszálni hülyeség, mert néma gyereknek még a vak anyja se látja a fától az erdőt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.