Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MZperX75


MZperX75
addikt

HD3000? jó a turbó core,de mi ebben az új 17W 1.4ghz-en mintha már lett volna ilyen....
(gondolom 22nm)

[ Szerkesztve ]

(#2) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Az SBA-t letiltják,vagy eleve nem építik bele a processzorba?
Az tudható,hogy egy új,vagy a régi steppingre épül az "új" proci?

(#3) fatallerror


fatallerror
addikt

sandy bridge?? nem ivy bridge asztali i3asoknak kellene már jönniük? :U

don't tell me what i can't do!

(#4) .mf


.mf
veterán

Már megint megvariálják a számozást...
Hihetetlen, ezek már generáción belül sem tudnak konzisztensek maradni önmagukkal?

Szerintem elég olcsón kéne adniuk ezeket, raktársöprés jeligével, már mindenki Ivy-ra vár :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) kcsa válasza .mf (#4) üzenetére


kcsa
veterán

Önmagukkal nem kell versenyezniük... Sejj de rég is volt az a régi szép athlonxp korszak :O

(#6) lujó55


lujó55
őstag

készletkiseprés már megint?
mindenesetre úgy olvastam a cikket, mintha valami világújdonság lenne

(#7) yarsley


yarsley
aktív tag

Valaki magyarazza mar el; miert jo az Intelnek Ivy mellett a Sandy Bridget tovabbra is (meg jo sokaig!) gyatani?

[ Szerkesztve ]

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#8) XharX válasza yarsley (#7) üzenetére


XharX
aktív tag

Én e hittem volna, hogy még gyártják, gondoltam van egy rakat 32nm-es lapka amit ki kell szórni... Csak egy tipp: nincs elég 22nm-es chip az IB teljes terítéséhez, míg 32-esből tudnak gyártani addig bőven. Az átlag user meg ha SB-t vesz nem IB-t túl sokat nem veszít...

(#9) yarsley válasza XharX (#8) üzenetére


yarsley
aktív tag

Ivy bridget 2011 vegen mar nagy tetelben gyartottak... Ketlem, hogy problema lenne a gyartassal.

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#10) XharX válasza yarsley (#9) üzenetére


XharX
aktív tag

A desktop/mobil i7/i5-öt igen, arról nem szólt a fáma, hogy i3-al mi a helyzet.
De mint írtam ez csak egy tipp, lehet, hogy csak valami "nagyszabású" üzleti politika áll mögötte.

(#11) Prof válasza yarsley (#7) üzenetére


Prof
addikt

Mert már kiforrott technológia. A gyártósorok nem pihennek, hanem tiszta profitot termelnek.
Az ivy-t még mindig sokkal drágább gyártani, azokon gyártósorokon egyelőre a drágább procikat éri meg gyártani.

(#12) yarsley válasza Prof (#11) üzenetére


yarsley
aktív tag

Ha van egy jol bejaratott termeked amit olcson tudsz eloalitani, akkor azt olcsobban adod, mint az ujat, ami jobb es dragabban lehet gyartani.
Nah ehhez kepest i5 2500: 205$, 3550: 205$; i5 2400: 184$, 3450: 184$. Egyetlen epeszu ember nem valasztja a regit, amikor az uj mindenben tobbet tud azonos aron es megaherzen...

Edit: i3-nal el tudom kepzelni a jo profitot, de i5-nel nem latom mi a motivacio, ha nem csokkentenek arat.

[ Szerkesztve ]

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#13) Prof válasza yarsley (#12) üzenetére


Prof
addikt

Ez igaz, de itt laptop procikról van szó nem desktopról. Nem fogod ezeket megkapni a boltok polcain, csak notikba lesznek építve.
Ergo nem fogod látni konrkétan miért mennyit fizetsz csak a full laptop árat.

Tudtommal desktop vonalon van azért jópár gép amibe nem megy bele az ivy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.