Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ttt


ttt
senior tag

Nagyon nem félünk az új microkódoktól, mint ahogy a kiesett teljesítmény Intel általi kompenzációjától sem ;]
Még mielőtt: tudom nem csak őket és nem csak ők tehetnek róla, ellenben az anno lebegtetett tesztek ugyebár sajtpapírok azóta, fátylat rá.
:U

(#2) ->Raizen<-


->Raizen<-
veterán

Nem frissitek biost hogy lassitsa a rendszerem, mondjuk az msi amugy se torodik az alap z170 es szeriajaval szoval amugy se tehetnek maskeppen.

(#3) t72killer válasza ->Raizen<- (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Kérdés, hogy full remote módon ki tudják-e használni? Mert ha a "józan ész" és friss OS/böngésző is megvéd, akkor minek vállaljon be az ember lassulást?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) Redneck


Redneck
veterán

Ez mind frankó, csak a TechReport tesztben nem látok Haswellt, csak 7700HQ-t. :(((

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#5) derive válasza Redneck (#4) üzenetére


derive
senior tag

Olvasd el figyelmesen a cikket: A Haswellt patcheltek es a Kaby Lake-et mertek. Nem veletlen, hogy nem lattak teljesitmenycsokkenest ;]

[ Szerkesztve ]

(#6) Trailblazer


Trailblazer
addikt

Azok a bizonyos BIOS frissítések amúgy sem nagyon akarnak özönleni. Talán a majd egy kerek hónapig ünnepelt sárga újév az oka a lassúságnak?

Lehet más a helyesírás...? -> https://lnk.bz/fJ4V

(#7) Z_A_P


Z_A_P
addikt

Régebbi? Ezek? Akkor az en i7-860 - am mikor fog kapni?

OK

(#8) ttt válasza t72killer (#3) üzenetére


ttt
senior tag

Valószínű, hogy a tapasztalt szerencsétlenkedés miatt az otthoni felhasználók jó része kivár addig, míg nem érkezik valami bizonyíthatóan erre épülő vírus/worm/stb.
Viszont az üzleti felhasználóknál ez már most vérre megy. Ezt figyelembe véve erre koncentrálnak a gyártók, ergo azokon az eszközökön próbálnak meg foltozni mielőbb.

Az esetleges kompenzációkat meg majd úgy is ezek a cégek perlik ki / kapják meg, nem az otthoni felhasználók :U

(#9) ttt válasza Z_A_P (#7) üzenetére


ttt
senior tag

Pont akkor amikor az én X3470-m, azaz soha :(((
Nem ringatom magam álmokba - egy közel tíz éves cucc kb. annyira érdekes nekik, mint amennyit esett az ára ezeknek a cuccoknak.
Mondjuk engem addig nem érdekel, míg nem írnak egy olyan vírust ami komolyan veszélyeztetne. De majd akkor fognak, ha nem lesz elég proci fogyás - efelől nincsenek kétségeim.

(#10) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Ezek után érkezik elméletileg a Sandy és Ivy frissítések? :F

(#11) rsbiri


rsbiri
csendes tag

Vajon a többi CPU? Az már nem is számít?
Szerintem sokan használnak még első generációs i7-est i5-öst is, sőt régebbi processzorokat is.
Azokkal mi lesz? Vajon ez senkit nem érdekel.
Tudom, a Windows frissítés a Meltdownt megoldotta.A Spectre elleni BIOS/UEFI microkódot el lehet felejteni?
Az intelnek (és alaplap gyártóknak nincs rá ideje, vagy keret, hogy kijavítsa a hibákat a különboző prociknál microkóddal?

Szerintem ez eléggé inkorrekt. Annak idején ez a proci sem volt ingyen. Mint ahogy most sem olcsók az újak.
Jó lenne, ha valaki felkarolná ezt az ügyet (petició vagy valami), mert ez nagyon nem jó így. Arról nem is beszélve, hogy pl. i7-3770 még a mai napig kapható az üzletekben (igaz szerintem túlárazva).

Nem tudom ki hogy van vele, de én egy ilyen i7-3770-et használok és bőven megfelel mindenre amire nekem szükségem van.

Lehet, hogy én vagyok félreinformálva "BIOS/UEFI support" témában, ha így van akkor valaki világosítson fel!!
Az alaplapom ASUS P8Z77-V LX2.

Van szoftver ami megnézi a védettséget az alapján a Spectre támadásnak ki van téve a gépem, vagy mondjuk megoldhatnák azt is windowsból, ha lehet, bár amiket olvastam ez nem megy. Addig lehet nem lesz gond amíg a támadásokat nem automatizálják az erre specializálódott hackerek. Utána már nem csak a vállalati szféra lesz célpont, hanem mindenki. Majd kiderül az utasításbecslés mennyire lesz problémás magánemberek gépeinél. :F

(#12) b. válasza Z_A_P (#7) üzenetére


b.
félisten

Állítólag fog kapni az is, minden típusra elkészítik. Értelemszerűen időben visszafele haladnak. ha Intel el is készíti mikrokódot, az alaplapgyártókra ne számíts,alternatív úton kell feltennünk valószínűleg. 1156 amúgy is mostoha gyermek volt már a megszületése pillanatában. alig volt hozzá deszka, az is aranyárban. nekem is van egy gépem vele, mai napig hibátlanul üzemel. :K

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#13) b. válasza RyanGiggs (#10) üzenetére


b.
félisten

Igen.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#14) ncc1701 válasza rsbiri (#11) üzenetére


ncc1701
veterán

Kis szerveremben van egy e3-1230v2. Megmondom őszintén, jó eséllyel akkor sem frissíeném, ha adnának ki hozzá bármit.

(#15) pomorski


pomorski
őstag

Egy ideje már töprengek, hogy mi lesz, ha elérhető lesz az én konfigomhoz is a mikrokód. Én úgy döntöttem, hogy nem rakom fel.

(#16) vidékiürge válasza RyanGiggs (#10) üzenetére


vidékiürge
tag

Erre én is kíváncsi lennék. Nekem sandy bridge procim van, ráadásul notebook, acer gyártó... Bár masszívan fogok érdeklődni a forgalmazónál, de megeszem a sapkám ha egy 7 éves gépre fogok kapni bármit is...

Őskor, Ókor, Középkor, Újkor, DualCore *** Köszönöm, hogy nem vagy megmondóember!

(#17) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Van ezekről a sebezhetőségekről egy értelmes, könnyen érthető összefoglaló valahol? mert akárhányszor nekifutottam csak zagyva követhetetlen információkba ütköztem.

(#18) Clorf


Clorf
tag

Nekem mint GA-B250M-D3H tulajként még mindíg csak béta bios van elérhető -.-

"The Morru'Khan is not satisfied with your peformance"

(#19) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

"Ezúttal a Haswell és a Broadwell volt a soros"

A kiemelt részt javaslom átírásra :DD :DD .

(#20) wsanyi válasza Studiossrác (#19) üzenetére


wsanyi
aktív tag

:D

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#21) wsanyi válasza rsbiri (#11) üzenetére


wsanyi
aktív tag

Azzal is lehet tiltakozni, hogy más gyártótól vásárol a vevő. ;)

Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

(#22) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Akkor talán most érik be az AMD gyümölcse. Egy kicsivel kevesebbet tud az Intelnél, de most fej-fej mellett lesznek szerintem. i7 em van mielőtt dobálnátok 😃

(#23) Pécsi gyerek


Pécsi gyerek
addikt

Nekem ezekből az "újjításokból" már elegem lett.1703- as win10- nél letiltottam a frissítést teljessen,biost sem frissítek.Mondjuk én könnyen pofázok,nincs semmi a gépemen,csak játék,net,tv-zés zajlik rajta,képek videók lementve egy külső vinyóra,netes fizetés kilőve,stb.Na azóta folyamatos a gépem teljesítménye,nincsenek bugok,stb. :) Köszönöm win 10 és sebezhetőségek :C

Gigabyte b360 hd3+i5 8400+4×4 gb ddr4 2400 mhz+fsp 460 80+Gtx 1060 6 Gb +zalman z1 neo

(#24) BlackPriest


BlackPriest
őstag

Volt valqha eszlelt tamadas ezzel a modszerrel barki, de leginkabb egyszeru user ellen?

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#25) yoeuromail válasza BlackPriest (#24) üzenetére


yoeuromail
tag

Én nem tudom milyen módszerrel de volt már egy nagyon csúnya vírusom ami bányagépet akart csinálni a pc-ből de azt én töltöttem le véletlen és telepítettem :D persze nem annak adta ki magát aminek hívták

[ Szerkesztve ]

Eladó: i7-4770K MSI GTX 1060X3G, LG W2452V

(#26) BiP válasza Studiossrác (#19) üzenetére


BiP
nagyúr

:)
azóta új szelek fújnak, pár napja már ezeréves ósdi, lejárt lemeznek számít. Rájöttek (rájöttek?), hogy kontraproduktív. Jééé

Amúgy otthoni felhasználók esetében mennyire kell tartani attól, hogy valakit betámadnak ezeken a sebeshetőségeken keresztül? Nagyon riogatnak, de nem érzem azt a veszélyt.
Ill. adott esetben mit lehet csinálni? Mert ha csak annyi a kockázat, hogy messziről lefagyasztják a gépet, nem érdekel. De ha pl. átveszik a gép felett az irányítást, és/vagy ellophatják a szenzitív adataimat, akkor már nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#27) Kékes525 válasza t72killer (#3) üzenetére


Kékes525
félisten

"Mert ha a "józan ész" és friss OS/böngésző is megvéd"

Plusz a frissített védelmi rendszered. Ha megjelenek az első malware-ok, amik ezeket a sérülékenységet használják ki, akkor már a vírusirtók (adatbázis alapján) is lecsapnak rájuk. Sőt az exploit védelmük, viselkedés elemzőjük is hatásos lehet.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#28) #95462144 válasza BiP (#26) üzenetére


#95462144
törölt tag

Aki már arra vetemedik, hogy ír egy ilyen scriptet, annak nem az a célja, hogy lefagyassza a gépet...

(#29) schawo válasza BlackPriest (#24) üzenetére


schawo
titán

á dehogy

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#30) GAI válasza BiP (#26) üzenetére


GAI
senior tag
LOGOUT blog

Ez engem is érdekelne, hogy egyszerű, otthoni felhasználóként mennyire kell komolyan venni ezt a problémát, mert egy ideje a csapból is ez folyik, és nyilván a cégek számára nagy probléma, de az otthoni gépeknél is az? Persze ha lenne javítás, akkor nyilván feltenném biztos ami biztos alapon, de a jelenleg használt Lynnfield procis gépemhez meglepődnék ha érkezne javított BIOS, még ha csinál is hozzá az Intel javított mikrokódot valaha.

(#31) BlackPriest válasza schawo (#29) üzenetére


BlackPriest
őstag

ezt nem tudom értelmezni. ha ironikus akart lenni, akkor egy link jöhetne, ahol panaszkodtak miatta, vagy bármi egyéb nyom, mert tényleg érdekel.

Bogár nélkül lehet élni, de minek?!_______________________________________________ Elnézést, hogy nem illik bele a véleményem a világképedbe.

(#32) Kékes525 válasza BlackPriest (#31) üzenetére


Kékes525
félisten

Szerintem nem ironikus a megjegyzés, mert még nem hallani arról, hogy bárki is használná ezeket a sérülékenységeket támadás céljából. Még nagyon friss a probléma ismerete és elég bonyolultak ahhoz, hogy ezt valaki ilyen gyorsan ki tudná használni.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#33) t72killer válasza Kékes525 (#27) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Majd ha prezentálnak egy férget, ami távolról képes beköltözni az UEFI-be/BIOS-ba bármilyen bevédett OS-t kinyírva, anélkül, hogy nekem kelljen admin módban futtatni a kukinagyobbítás.com-ról érkezett freeszex.jpg.exe fájlt, vagy a randomwarez.gov oldalon nyomogatni a nagy zöld "download" gombot, akkor nekikezdek aggódni.

#32: el tudom képzelni, hogy titkosszolgálatok használják, pl nagyon kíváncsi vagyok, hogy most mit használtak az oroszok a német kormányzati gépek ellen. Viszont a fentebbi "szörnyeteghez" sokminden kell:
1. egy sebezhető, nem bevédett bios (nálam minden gép biosát jelszó védi),
2. A bios-féregnek működnie kell az adott alaplap-típuson
3. Valahogy a gépre kell jutnia (ezért is gond az inteles AMT)

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#34) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Szóval összegezve a sokadikra kiadott frissítés talán működik de biztosan esik a teljesítmény?

A minimum az lenne Intel részéről hogy visszavásárolja a hibás prociait, persze ezt nem fogja megtenni mert csődbe is menne de elég gusztustalan nekem a mai napig hogy 10+ éve olyat adnak ki aminek a sérülékenységével tisztában vannak és a vásárló köszönje még meg hogy nagy alásan hajlandóak kiadni rá egy javítást?

Van itthon intel-amd (Cyrix :) ) procim de az intelek mentek a fiókba, no nem azért mert halálfélelem jött rám hogy lenyúlják a családi ebédről készült képeimet, de ha egy ekkora hardver bug évtizedbe mérhetően benne van vajon mi lehet még benne?

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#35) t72killer válasza Lacika112 (#34) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A volkswagent hasonlók miatt dollármilliárdokra perelték, ráadásul ott a javítás után nem romlottak érzékelhetően az autók tulajdonságai. Majd kíváncsi leszek mit tudnak ezek az új mikrokódok, de basszus nem azért vettem drágább intel cuccokat, hogy akárcsak 15% bukóban használjam őket.

Azért az ilyen hétköznapi cuccokban elég gáz, ha bukót lát az ember:

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#36) Kékes525 válasza t72killer (#33) üzenetére


Kékes525
félisten

Egyetértek. Amúgy az téves info, hogy az egyszerű halandókat a Meltdown sérülékenység befoltozása operációs szinten, lassítaná a gépet. Le lett tesztelve schawo által, amit én is elvégeztem, hogy nem lassítja. Pontosabban épphogy, ami szubjektíven észrevehetetlen. Úgyhogy szerintem az operációs rendszer Meltdown patcht fel lehet tenni, nem fogja vissza a gépet. Most leteszteltem a böngészőmmel is (ezzel: Speedometer) és nem találtam szignifikáns különbséget a kikapcsolt védelem és a bekapcsolt védelem között (ezzel kapcsolgattam: InSpectre). A rendszer alatti tesztet a HD Sentinel Véletlen elérési Tesztjével végeztem.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#37) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Nem kell ehhez mikrokód, pár napja elkezdett sazggatni a gép kb. mindenre ha egy kicsit is "gondolkodnia" kell, winamp közben böngésző nyitásra pl. akad a hang, matyizik a böngésző. 6 mag + 4 csatornás ram kevés ehhez biztos... Ezen már egy mikrokóddal se lehet sokat rontani. :D

(#38) t72killer válasza Kékes525 (#36) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R akkor Meltdown foltozva lesz. Mostmár bármilyen új hardvert csak úgy veszek, hogy ezek javítva legyenek, ha idővel mégis kihasználják, akkor a patchelt ócskavasak eladási ára be fog zuhanni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#39) afterburner_


afterburner_
őstag

2011 óta elvagyok a sandy bridgemmel, ha kell max meghúzom de érdemben nem láttam értelmét a fejlesztésnek.
Elgondolkodtató, hogy nem fogynak az új procik és ezért lassítsuk be a régieket egy ilyen incidenssel , kb mint az applenel az akkumizéria ? :D érdekes amúgy hogy samsung s4-esem furcsa mód az utóbbi időben az is látványosan lassul, 5 év után cserélhetem, pedig kb ugyan azt a 3 alkalmazást használom mióta megvettem :D mondjuk még mindig jobb mintha tervezetten kinyírnák ( canon nyomtatókkal foglalkozok, ott pl sok típusnál látványos az önmegsemmisítés, rákényszerítve a vevőt az új vásárlására ) ... :U :(((

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#40) t72killer válasza afterburner_ (#39) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Hátigen, ezért kéne a nyakukba egy jópármilliárdos ($ természetesen) per, akkor valószínű csodák csodájára mégsicsak lenne 5%-nál kevesebbet lassító megoldás a problémára.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#41) Kékes525 válasza afterburner_ (#39) üzenetére


Kékes525
félisten

"érdekes amúgy hogy samsung s4-esem furcsa mód az utóbbi időben az is látványosan lassul "

Rootolni kell és feldobni egy jó custom romot. Az segít ezen.

(#40) t72killer

Fohászod meghallgatásra talált. :D

Nagy bajban az Intel

"Nem kevesebb, mint 32 külön pert indítottak a lapkagyártó óriás ellen a Spectre és Meltdown processzorsebezhetőségek miatt. Az ügyfelek és részvényesek által kezdeményezett jogi eljárásokban a felperesek azt állítják, hogy kárt okozott nekik, amit az Intel tett, vagy elmulasztott megtenni a Spectre és Meltdown sérülékenységekkel kapcsolatban."

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#42) t72killer válasza Kékes525 (#41) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, régi lapkáknál még élne az ártatlanság vélelme, de kb egy éve teljes mértékben tisztában voltak a sebezhetőséggel. Azaz úgy adtak el darabonként akár 1000+$/€-ért procikat (lga2066) még 2017 Decemberében is, hogy tudtak a hibáról. És valszleg arról is, hogy a javítás lassulást okoz.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#43) Alchemist válasza GAI (#30) üzenetére


Alchemist
addikt

Túl van hájpolva ez a technológiai gikszer, legfeljebb rosszul megírt programok memóriájának lassú tempójú kémkedésére jó... amely gépen szóhoz jut, oda jóval durvább malware is felmegy.

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#44) pengwin válasza ttt (#8) üzenetére


pengwin
addikt

Én azon gondolkodtam el a hír kapcsán, hogy a Haswellel szerelt nem éppen kétfilléres üzleti gépek (Precision, Zbook, Thinkpad W sorozatok) kapnak-e majd BIOS frissítést?

A teljesítményük a mai napig max. 10-15%-kal van a csúcs mobil i7-ekkel szerelt gépek mögött, vagyis még simán használhatóak lennének. Ráadásul ezek a gépek a maguk idejében 700.000-1.000.000+ Forintba kerültek, vagyis a vásárlók joggal várnák el ennyi idő után is a támogatást.
Meg mondjuk egy Zbook 15/17 G1/G2, Precision M6800 még úgy volt megépítve, mint egy tank, nem is csodálkoznék, ha ezek a modellek túlélnék az őket váltó szériákat.

Üdv, pengwin

(#45) Szabiee


Szabiee
tag

Akinek Dell laptopja van, itt tud tájékozódni és letölteni a friss Biost:

Dell

Én ma frissítettem sikeresen a Dell Inspiron 17R (5737) laptopomat A10-zes Biosra.
A laposom Haswell I7-es 4500U procival szerelt.

[ Szerkesztve ]

Samsung A53 | Asus TUF Gaming A17

(#46) Kékes525 válasza Alchemist (#43) üzenetére


Kékes525
félisten

Az átlag felhasználók esetére ez mindenképp igaz. Azonban kémkedésre, ipari titkok megszerzésére már jobb.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47) Tidus válasza ->Raizen<- (#2) üzenetére


Tidus
addikt

Ha tudod, miért költöttél MSI-re.
Amúgy én még gyenge pillanatomban sem áldoznák be MSI-re, és Gigára.

(#46) Kékes525. Ezt a kémkedést az elmúlt évben-években is meg tehették volna. Sőt az elmúlt tíz évben is.

[ Szerkesztve ]

(#48) schawo válasza Tidus (#47) üzenetére


schawo
titán

Engem meg Asrockra nem lehetne rádumálni sehogy.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#49) Tidus válasza schawo (#48) üzenetére


Tidus
addikt

Nem tudom hogyan jön az AsRock.
De ha már választani kell akkor Asus, és AsRock.
Sőt több AsRock-om volt mint Asus, igaz mindkettőből kizárólag felső kategória.
Egyébként ITX-et csak AsRock-ot érdemes, szerintem.

(#50) Frawly


Frawly
veterán

Jó, de az Intel ne csak gyártópartnereknek adja oda, hanem tegye elérhetővé a dowloadcenter.intel.com-on, ahogy szokta. Valószínű nem fogom használni, mert bevált a tisztán szoftveres kerneljavítás Linuxon (user point sanitization, retpoline, page table isolation), nem lassít (nem veszek észre semmit átlagos felhasználás mellett régebbi laptopokon), de azért tesztelném, hogy mikrokóddal mennyire lassabb.

Persze már ez is haladás, hogy legalább elkészült, meg már csak 10%-ról beszélnek, arról is csak egyes feladatoknál, alkalmazásoknál. Eleinte ilyen min. 30%-okkal riogatták a népet, aztán sok ember dőlt a kardjába, hogy mi lesz itt, ki kell dobni a gépet, vége a világnak, stb.. Lehet idővel még a MS is kitolhat tisztán szoftveres retpoline és Spectre1 javítást, amihez nem kell mikrokód vagy új BIOS egyáltalán. Reszelnek még rajta aztán egy-két kört, és a végén kiderül, hogy 3% környékre szorítható, és lecsillapodnak a kedélyek, ahogy leül a pánik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.