Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) QwErTy42


QwErTy42
addikt

Ez a rész tetszett: "A Toshiba, a piac harmadik legnagyobb merevlemezgyártója "
Ha jól tudom, akkor a két nagy birtokol 90%-ot, a maradék 10% meg a Toshiba-hoz tartozik. Nem nevezném legnagyobbnak.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2) RootRulez válasza QwErTy42 (#1) üzenetére


RootRulez
félisten

De ha egyszer az... :U

═════════════════════════════════════════

(#3) Reggie0


Reggie0
félisten

A HP legkorabban 2014-re josolja, hogy kijonnek memrisztoros eszkozzel, ugyhogy azert meg erosen alakulhat ez a kep.

(#4) Youri válasza QwErTy42 (#1) üzenetére


Youri
veterán

nem legnagyobbnak, hanem harmadik legnagyobbnak nevezte :U

RTX ON

(#5) .mf válasza QwErTy42 (#1) üzenetére


.mf
veterán

Számból billentyűzetemből vetted ki a szót. A két nagy mellett a még épp látható harmadik. S mintha csak OEM értékesítenének, tehát kiskereskedelmi forgalomba nem is kerülnek.
Maga a hír is "nesze semmmi, fogd meg jól", egy jóslat, amit bármely elemzőcég is mondhatott volna, de egy gyártócégtől azért valami konkrétumot is vártam volna.

A mostani HHD-k legnagyobb hibája, hogy iszonyatosan túl vannak árazva, s a kisméretű flash cache (4GB) miatt a teljesítményük annyira nem meggyőző, így érdemesebb egy külön SSD-t venni, laptopoknál is egyre többnél van mSATA slot. Ha majd 8-16GB lesz rajtuk csak pár ezressel drágábban, mint a hagyományos társaik, akkor érdekesek lesznek.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) QwErTy42 válasza Youri (#4) üzenetére


QwErTy42
addikt

A harmadik legnagyobb jelző is ciki szerintem. Kicsit megtévesztő. Azt gondolná az ember, hogy hát na... biztos vannak nála kisebbek is dee valójában ő a legkisebb szereplője a piacnak.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#7) pusszycat válasza Reggie0 (#3) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Igen jönnek biza pici méret horror áron sebaj. Valaki írja meg legyen szíves ha a hhd-ban elhalálozik a gyorsító tar akko` azért meg működik? ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#8) Reggie0 válasza pusszycat (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem vagyok benne biztos, hogy pont kis meretben es horror aron jonnenek.. Plane, hogy a HP szerint eleve kisebb es egyszerubb egy elemi cella a NAND-hez kepest...

(#9) Youri válasza QwErTy42 (#6) üzenetére


Youri
veterán

vannak... csak már szinte mérhetetlenek

RTX ON

(#10) QwErTy42 válasza Youri (#9) üzenetére


QwErTy42
addikt

Abban viszont egyetérthetünk, hogy túl kevesen vannak ahhoz, hogy versenyről lehessen beszélni.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#11) pusszycat válasza Reggie0 (#8) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

En is csak olvastam h ez a legnagyobb gond vele. HDD-t meg pont 200-an gyártottak [Mi]2012-ig. ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#12) KillHates


KillHates
nagyúr

Szerintem a FRM vagy mSATA plusz sima HDD írányában fog inkább elmozdulni a piac a jobb testreszabhatóság miatt és majd az akkori a régebbinek számító nehezebben bővíthető gépek (pl csak egy vinyó fér elbenne; notebook, SFM vagy ITX desktopok) számára lesz majd alternatíva a HHD. Aztán majd meglátjuk...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#13) Graphics


Graphics
Jómunkásember

A Toshibának a minőséget kell növelni először... utána jöhetnek a célok

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) Ueda válasza Youri (#9) üzenetére


Ueda
senior tag

És a mérhetetleneket úgy hívjuk, hogy az 1000. legnagyobb. :DDD Végül is igaz ... :DDD mindig tanul az ember. :)

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#15) Zodicus válasza Graphics (#13) üzenetére


Zodicus
senior tag

Az árakat meg csökkenteni a másik két nagy gyártóval együtt, merthogy abszolut nem indokolt az áraik magasan tartása.

(#16) Youri válasza Ueda (#14) üzenetére


Youri
veterán

azért a Toshiba mérhető :U

RTX ON

(#17) Hina válasza Zodicus (#15) üzenetére


Hina
aktív tag

Még mindig a cunamit nyögik :D
vagyis nyögjük :DDD

Ellenben jó dolognak tartom a hibrid winyókat, nem kell egy külön portot fenntartani az SSD-nek. Meg ha talán összeadom a HDD és az SSD árát többre jön ki, mint egy hibrid winyoo..

[̲̅̅S̲̅a̲̅m̲̅s̲̅u̲̅n̲̅g̲̅] [̲̅̅G̲̅a̲̅l̲̅a̲̅x̲̅y̲̅] [̲̅̅S̲̅8̲̅+̲̅]

(#18) kromatika válasza QwErTy42 (#1) üzenetére


kromatika
veterán

nekem is ez jutott rögtön eszembe.

(#19) Youri válasza Zodicus (#15) üzenetére


Youri
veterán

Nem kell, hogy indokolt legyen, veszik így is.

RTX ON

(#20) #51736960


#51736960
törölt tag

szvsz két éven belül nem nagyon lesz már hdd sem, a hibrig megoldás pedig egy olyan kuriózum lesz, mint pölö ma a physx kártyák...
egyébként én mindig low budget gépet rakok össze magamnak, de már most ssd-re váltottam, 15k-ért 64 gigás ssd-t vettem, és gyakorlatilag mindenre elég, ha okosan osztom be.
esetleg jövőre lecserélem egy 256-osra, az meg végképp elég lesz.
de hogy én valaha újra hdd-t vegyek, az totál kizárt...

(#21) M.W.H


M.W.H
aktív tag

az se lenne baj ha lenne egy 64gb-s partició csak rendszernek ssd-vel mellette meg a hdd tárhelynek igy lennének hibridek :U

[ Szerkesztve ]

Mad W. Highflyer

(#22) BiP válasza #51736960 (#20) üzenetére


BiP
nagyúr

"szvsz két éven belül nem nagyon lesz már hdd sem"
Fogadni mernék nagy összegben, hogy nem így lesz. SSD-nél a méretkorlát mondjuk nem olyan erős, mint a HDD-nél, ahol erősen kűzdeni kell a fizikával, és ugyan már híreztek 2TB SSD-ről, de azért még messzebb van, hogy emiatt kikopjon a HDD.

(#23) XtremLor


XtremLor
őstag

Lehet velem van a gond, de ez a hibrid megoldas nekem olyan mint a 4 evszakos gumi.
Rendszernek jobb kulon meghajto amit nem terhelsz feleslegesen irassal, olvasassal, ameddig nem volt ssd-m a rendszer meghajtot max megtoltottem aktivan nem futtatam rola p2p-t se, mivel erezheto volt a lassulas.
A hattertarnal nekem meg a green hdd-k is eleg sebesseget nyujtanak, nem erzem hogy lassuak lennenek hetkoznapi hasznalat mellett.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#24) Youri válasza XtremLor (#23) üzenetére


Youri
veterán

ezek a hibrid megoldások többnyire laptopokba készülnek, ott meg nincs több meghajtó :U

RTX ON

(#25) Graphics válasza Youri (#24) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Azért ez nem teljesen igaz mostanság :)
- mSATA, mint gyári megoldás
- HDD Caddy , mint otthoni megoldás
- 2 vinyóhellyel rendelkező notebook-ok

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) pusszycat válasza Youri (#24) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Kivéve a 17" modelleket pl az enyémben is 2 hely van. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#27) Reggie0 válasza Youri (#24) üzenetére


Reggie0
félisten

Ha kiveszed az optikai meghajtot, akkor ott van meg egy hely. Igazabol a hibrid a subnotebookokban lehet erdekes.

(#28) Youri válasza Reggie0 (#27) üzenetére


Youri
veterán

meg a többiek :)
Jelenleg az ultrabook meg a convertible a menő, ott nincs ilyen

RTX ON

(#29) Graphics válasza Youri (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

De attól mert menő, a népnek még consumerje van, meg régebbi notija :D, ahol a fentebb vázolt megoldások a nyerőek :)

Minden másra ott a hybrid

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#30) Bull1


Bull1
aktív tag

Árakat kellene inkább csökkenteni...

[ Szerkesztve ]

Schmitt Pál szolgálati készüléke: Sony Experia SP ókostellefon - Bip

(#31) Youri válasza Graphics (#29) üzenetére


Youri
veterán

de a gyártók 90%-ban az OEM-eknek gyártanak, nem a népnek :D

Reggie0: áááá, akkor még nem volt windows szineskocka 8 :D

[ Szerkesztve ]

RTX ON

(#32) Reggie0 válasza Youri (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

A convertible 2004-ben volt a meno, mamar tok atlagos:)

(#33) Graphics válasza Youri (#31) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Na jó, én már nem csavarom a témát tovább :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#34) Balage76


Balage76
senior tag

Ez már fából vaskarika... kb 3-4 év még és consumer szegmensben vége a HDD-nek, az SSD megöli. Hiába jönnek a 60TB-osak, az az egyszeri usernek, aki max 1TB-ot igényel, ezek értelmetlenek.

(#35) Angel1981 válasza #51736960 (#20) üzenetére


Angel1981
veterán

"szvsz két éven belül nem nagyon lesz már hdd sem"

NO OFFENSE, de ez ritka nagy balgaság.
A HDD még ebben az évtizedben biztos kitart, még a mainstream vonalon is - bár igaz, hogy nagyon nyomul az SSD, és lehet, 5 év múlva már több SSD-t adnak el, mint HDD-t.
Azonban ettől még a HDD nagyon sokáig szolgálni fog.

(#36) Graphics válasza Balage76 (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Inkább szerintem a hybrid HDD-k fognak bekerülni a consumer szegmensbe.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#37) #51736960 válasza Angel1981 (#35) üzenetére


#51736960
törölt tag

nem haragszom, ez a te véleményed :R
én általában elég jól ráérzek a trendekre, és az a véleményem, hogy két év múlva az új brand gépeket már csak ssd-vel fogják árulni.
sőt a boltokban kapható noname konfigban sem hiszem, hogy lesz hdd, akkora már bőven megfizethető lesz egy 128 gigás ssd, ami egy átlag usernek bőven elég...

aztán lehet, hogy tévedek, 2 év múlva kiderül :)

(#38) Balage76 válasza Graphics (#36) üzenetére


Balage76
senior tag

Az a baj ezzel a hibrid hdd-vel, hogy gyártási költség szempontjából nem ideális. Tartalmaznia kell a hdd mechanikát és az SSD controlleres részét is, ez meg így egyben drága. Mind a HDD mind az SSD ár/kapacitás mutatója javul, ahogy a kapacitás növekszik, mert a dupla kapacitáshoz is csak egy motor, kontroller, cache memória kell....

(#39) Graphics válasza #51736960 (#37) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az átlag júser torkán nehezen fogod lenyomni azt, hogy 128GB-os a tárhelye, miközben a szomszéd Jóska néninek 1000GB... fogyasztói társadalomban a mennyiségi mutatókat nézik, a minőség másodlagos.

Lásd tápegységek, 600wattos hkc... " húúú mekkora aztaaaa " tipikus, miközben egy 350W-os tápnak lehet jobb a hatásfoka és nem helyezi centrifugális temetőbe sem a villanyórát,

De a nagyobb jobb elv alapján / ami az átlag userek egyik kedvelt tézise / a 600W-os hKC lesz a befutó

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#40) BiP válasza #51736960 (#37) üzenetére


BiP
nagyúr

Ez nagyon valoszinuleg igy lesz, szerintem is. ebben igazad van. Mar ma is erdemes elgondolkldni uj gepnel/laptopnal az ssd-n, plane 2ev mulva.
Csak az elobb nem ezt irtad, hanem hogy kinyirja az ssd a hddt.

(#41) Angel1981 válasza #51736960 (#37) üzenetére


Angel1981
veterán

Jó, örülök, hogy nem értetted félre! ;)

Jó, ebben van igazság, nem vitatom, de maga a HDD még nagyon sokáig jelen lesz a piacon, és venni fogják az emberek. Erre fel írtam, hogy lehet, hogy 5 év múlva már több SSD-t fognak eladni, mint HDD-t.

(#42) lujo10 válasza Bull1 (#30) üzenetére


lujo10
aktív tag

+1, teljesen igazad van :K

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#43) Yeffy válasza QwErTy42 (#6) üzenetére


Yeffy
veterán

ha megtévesztő, ha nem, mivel 3 szereplő van, és ketten előtte vannak, ő lesz a harmadik legnagyobb...
még ha a részesedése kb elhanyagolható...
ezt "hívják" újságírói fogalmazásnak, ha egy kis demagógiával akarnék élni...

ezt a hibrid témát én sem látom egyelőre jó dolognak, úgy vagyok vele, ahogy fentebb írta valaki a 4 évszakos gumikat... jobb ez külön...

de nyilván később kiderül, lehet, hogy jó dolog lesz...

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#44) goodboy007 válasza #51736960 (#37) üzenetére


goodboy007
senior tag

Az SSD önmagában sose fog egyedül maradni a piacon, mert megbízhatatlan vagyis inkább a nagy cégeknél jóval több költséggel járna. Mondjuk egy Google adatközpontban amennyi írás történik, egyszerűen nem érné meg SSD-ket használni még RAID-ben sem, annyival gyorsabban mennének tönkre, mint a HDD-k, a cellák elhasználódása miatt.

[ Szerkesztve ]

"propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

(#45) _Szasza_


_Szasza_
tag

Ez mekkora ötlet. Még nem is hallottam róla. Szerintem teljesen jó elképzelés.

(#46) $p@rr0w


$p@rr0w
őstag

Szerintem ez egy tipikus evolúciós zsákutca lesz, kizárólag notebookba lehetne életképes. Aztán majd idővel kiderül mi az igazság. :)

Kinőhetnétek már abból, hogy leírogatjátok miből nőttetek ki.

(#47) Balage76 válasza goodboy007 (#44) üzenetére


Balage76
senior tag

Japánban, a Sakura internetszolgáltató decemberben cserélt le 1400 darab hdd-t Samsung 512GB-os SSD-re (830 és 840Pro vegyesen). 100 000 cégnek és 165 000 egyéb ügyfélnek adnak Virtual Private Server szolgáltatásokat ezekről.

Hiába megy esetleg előbb tönkre az SSD mint a HDD, az SSD-nél ez a smart adatok alapján ez előrejelezhető, ellentétben a HDD hirtelen meghibásodásaival.

(#48) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Laptopokba jó lehet ez a hibrid megoldás, a szűkös hely miatt.
Viszont asztali gépekbe szerintem teljesen halott dolog!!
Oda 1 SSD kell és 1 HDD!! (opcionális)
Nekem van egy 96Gb-os SSD-m és egy 2TB-os HDD-m.
Ehhez a kombinációhoz min. 5-10 évig tuti nem kell nyúlnom!
(Kivéve ha be nem döglik vmelyik.)

(#46) $p@rr0w: +1 :)

[ Szerkesztve ]

(#49) pusszycat válasza RyanGiggs (#48) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Tudod mire lesz elég neked 2TB ha bejön és elterjed a 4k-8k videózás. :DD

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#50) Graphics válasza Balage76 (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ha az ottani internetszolgáltatás nem szűk keresztmetszete a dolognak, akkor tény hogy jó, de hazai viszonylatban nem biztos, hogy megéri, ha nincs megfelelő sávszélesség.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.