Hirdetés

2024. május 24., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Szuperjó, de még kb az USB3.0-s eszközök sem terjedtek el annyira!

(#2) AeSDé Team válasza KaiotEch (#1) üzenetére


AeSDé Team
őstag

Telefonokon nem, mert nincs rájuk nagy szükség. pár száz megás fájlokhoz még elég a 2.0 is, ráadásul a 3.0 micro változata szerintem nagyon ronda és széles. Sokkal kényelmesebb a vékony kis 2.0-as kábel.

Ellenben ez a szabvány ígéretesnek tűnik, mert fordítva is bedugható... és igen, valóban rohadtul idegesítő amikor sötétben tapogatod a telefont és a kábelt, hogy passzoljanak.

(#3) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Na.. bármelyik irányból? Csak nem megint az Apple???? Amúgy nem világos, hogy a micro USB miért nem jó? Kár ennyi féle csatlakozót csinálni, megint káosz lesz.....

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#4) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

USB lightning... ;]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#5) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Na püf használhatok átalakítót de nam bánom jöjjön csak... ;]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#6) big-J


big-J
őstag

Azér vékonyítják, hogy aztán még vékonyabb eszközöket adhassanak ki, még vékonyabb(és kisebb akksival). :D

(#7) velizare válasza Fryskitt (#3) üzenetére


velizare
nagyúr

ennek a feltételnek egy sima jackdugó is bőven eleget tesz, nem értem, hogy jön ide az apple.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#8) Fryskitt válasza velizare (#7) üzenetére


Fryskitt
addikt

Úgy, hogy az volt az egyik magyarázat a lightningre, hogy nem kell figyelni a bedugásakor. Ez eszébe jutott másnak is itt, pár hsz-sal feljebb. És igen, igaz még a villásdugóra (az európaira és az amerikaira), sőt, a slusszkulcsomra is. Apró kis utalás volt arra, hogy akkor az a micro USB pártiak szerint nem volt lényeges. Most mégis megcsinálják.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#9) sad_Vamp


sad_Vamp
őstag

az is jó lenne már ha úgy oldanák meg a csatlakozást hogy nem lazul ki a port... az összes laptopomon az USB-k koptak el először!

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#10) Fryskitt válasza sad_Vamp (#9) üzenetére


Fryskitt
addikt

Igen, a 2,5-es vinyók széles USB 3.0 portja egy rémálom, bár mostanság már a gépek szabvány portjai is elég szarok. Ez viszont alighanem nem az USB szabvány hibája, hanem a trehány megvalósításé. :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#11) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Egyébként ideje volt lépni ez ügyben, mert amióta lightninges csatlakozókat is használok otthon, jöttem rá, mennyire kényelmes dolog ez, hogy mindegy milyen irányból csatlakoztatom. Nem kell szerintem senkinek magyarázni az előnyét, aki már valaha használt USB-t, tudja milyen idegesítő, hogy az ember "folyton" fordítva akarja bedugni. A cikkben felsorolt többi dologról nem is beszélve...

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#12) zsolt501 válasza Fryskitt (#10) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És a rossz anyaghasználaté is.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#13) Reggie0 válasza velizare (#7) üzenetére


Reggie0
félisten

A jack dugo eleve nem dughato be forditva, mivel forgasszimetrikus, igy nincsen mas irany. Tehat nem tesz eleget a forditva is bedughato feltetelnek. Ha csak nem a keszulekhaz belseje felol probalod meg beledugni.:)

[ Szerkesztve ]

(#14) atike


atike
nagyúr

Ideje már... :) Bár mire mi ennek bárminemű előnyét, gyakorlati használt is élvezhetjük... Eh... Talán jövő év vége... :U

(#15) .mf válasza KaiotEch (#1) üzenetére


.mf
veterán

Nem? A külső meghajtókon akkor mi van?...

Fryskitt: nem írták, hogy valamilyen fokú visszafelé kompatibilitás nem maradna. Az USB legalábbis ebből a szempontból eddig nagyon jó volt.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) Fryskitt válasza .mf (#15) üzenetére


Fryskitt
addikt

Csak azt a vékonyított csatlakozót tudnám visszafele kompatibilisként elképzelni... attól meg most is kiráz a hideg. :O

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#17) Krugszvele


Krugszvele
senior tag

Nem tudom ki hogy van vele, de én nem emlékszem az usb 12 (?) éves pályafutásából kettőnél több alkalomra, mikor elsőre helyesen találtam el, hogy megy bele.
De már csak statisztikailag is ezerből ötszázszor el kellett volna, ennek ellenére nekem valahol 150 körül lehet ez a szám!

(#18) Shatter98 válasza KaiotEch (#1) üzenetére


Shatter98
tag

dehogynem, szinte minden ma eladott eszközön van usb 3.0

(#19) atike válasza Krugszvele (#17) üzenetére


atike
nagyúr

Igen, van egy bölcs mondás, miszerint az USB kábelt háromféleképpen lehet bedugni... :D :D :D

Nem, nem írtam el. Gyakorlatban tényleg sokszor van, hogy harmadjára sikerül... Így nem megy - oké, fordítva... így sem... na akkor fordítva... jéééé jó lett.. :D :D :D

(#20) VaniliásRönk válasza Fryskitt (#8) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Nem egy lényeges pont, de az amerikai villásdugóra csak speciális esetben igaz, hogy akárhogyan bedughatod. Ha van földelés, akkor helyből buktad, de egyébként is az egyik villa feje szélesebb szokott lenni.
Egyébként nem is a micro-USB-nél a legidegesítőbb, mert az rendszerint legalább hozzáférhető, hanem amikor egy normál USB-t próbálsz rádugni egy desktop hátsó kivezetésére, mert elől épp nincs szabad hely. Na az tömör gyönyör.

[ Szerkesztve ]

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#21) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

A kompatibilitást meg lehet oldani átalakítóval. Másképp nem tudom elképzelni. Ha már belecsapnak a lecsóba, akkor lehetne akkora az új USB, hogy a mikro és mini USB-t is kiváltsa. Ideje lenne a méretet is egységesíteni, tele a fiókom az ezerféle USB kábellel, a három méret + dugó/aljzat összes létező permutációja ott hever összegabalyodva...

(#19) atike :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#22) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

És még szó volt valami wifi-s USB szabványról is vagy mi... :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#23) bepken válasza Krugszvele (#17) üzenetére


bepken
veterán

hát én - bevallom töredelmesen - egyszerűen rápillantok vagy épp csak kitapintom a csatlakozón lévő "logót" és ahhoz képest általában már tudom, hogyan kell bedugni az aljzatba. (pl vízszintes helyzetben logóval felfele...függőleges helyzetben általában logóval balra kell bedugni)
nem mondom, hogy lehetetlen dolog véletlenül elhibázni, de azért - úgy igazán, izomból - szenvedni még sosem szenvedtem ilyesmivel....

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#24) swayze


swayze
tag

Szerintem a 3.0-ás usb jelenleg bőven megfelelő. Nem nagyon látom értelemét egy még kisebb usb-nek ha annyira kicsinyíteni akarják akkor dolgozzák át a microusb-t azt kész. Persze azért van pozitív benne a szabad csatlakoztatás egy menyország lesz nagyon, nagyon utáltam ezt az egycsatlakoztatású kábelt (főkép azóta mióta 5-ös iPhone-m van)! Annak ideén azért vettem felső portos gépházat (4 usb-vel) hogy ne keljen mögé mászni na meg az alján se keresni!

(#25) vivanto válasza atike (#19) üzenetére


vivanto
tag

Íme a tudományos magyarázat.

(#26) Reggie0 válasza VaniliásRönk (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

A csatlakozo veget meg lehet nezni, az aljzat az alaplapokban mindig ugyan abban az iranyban all, igy nem nagy muveszet, csak figyelni kell. Ez kb. olyan alap dolog, mint hogy megnezed az ajto befele vagy kifele nyilik.

(#27) Akula


Akula
őstag

szerintem felesleges, de hadd csinálják.
én sose tévesztettem el. ez nem PS2, hogy kitörjenek a pinek

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#28) Fryskitt válasza Reggie0 (#26) üzenetére


Fryskitt
addikt

Persze, hogy meg lehet nézni. Szerintem itt senki nem debil idióta. Csak ha nem kell megnézni, akkor úgy egyszerűbb... és ha lehet egyszerűbb, akkor miért ne legyen az. Lehet bizonygatni, hogy a régi jobb, de ez kb olyan, hogy minek használni grafikus felületet, amikor meg lehet mindent oldani parancssorból, konzol felületen, stb.

VaniliásRönk:: igaz, igaz. Csak a sima amerikai dugó járt a fejemben. És az USB hátsó portokba rakása szintén igaz. Plusz ezek a vékony kitolós pendrive-végek szintén. :K

[ Szerkesztve ]

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#29) VaniliásRönk válasza Reggie0 (#26) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Elméletben minden nagyon szép, csak amikor fejjel lefelé kotorászol ezer kábel között egy sötét helyen, akkor rögtön nem ennyire egyértelmű a helyzet.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#30) Fryskitt válasza Reggie0 (#26) üzenetére


Fryskitt
addikt

Bocsánat, lejárt a szerkesztési idő....

Az alaplap viszont ritkán áll ugyanúgy, főleg nem az új barebone rendszerekben.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#31) Sir Ny válasza Krugszvele (#17) üzenetére


Sir Ny
senior tag

,,Nem tudom ki hogy van vele, de én nem emlékszem az usb 12 (?) éves pályafutásából kettőnél több alkalomra, mikor elsőre helyesen találtam el, hogy megy bele."

én ezzel úgy vagyok, hogy nem emlékszem egynél több alkalomra, amikor elsőre ne sikerült volna. (egyszer meglepődtem, hogy nem ment be. rég volt)

-

(#32) mzso


mzso
veterán

És hogy nyomnak át száz wattot egy még kisebb csatlakozón 5V-on?

(#33) FollowTheORI


FollowTheORI
nagyúr

Őszintén szólva nevetségesen vicces hogy ennyi ideig tartott olyat csinálni ami "bármilyen/mindkét irányban" használható. Már a 2.0-nak is olyanak kellett volna lenni. :P

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#34) Killer01 válasza VaniliásRönk (#29) üzenetére


Killer01
őstag

Úgy tényleg nehéz lehet....bár még nem próbáltam denevért játszva barlangban a plafonról lógva usb-t dugdosni :D csak nem.....Batman?! (bocs, de a leírásod teljesen fedi a fenti szituációt ;] )

[ Szerkesztve ]

(#35) Watchdog


Watchdog
aktív tag

Már csak a hasonlóan kétoldalas SD kártyát kéne feltalálni... :DDD

(#36) duke válasza Watchdog (#35) üzenetére


duke
aktív tag

Szerintem inkabb negy oldalas kene, mert olyan konnyu hattal beledugni. :D :W

(#37) nap


nap
addikt

Szerintem jó ötlet a kétoldalasítás.
Sokszor használok toldót, ott az aljzatot is figyelni, hogy merre áll.
Amikor még nem voltak elterjedve az előlapi kivezetések, akkor gyakran kellett az asztal alá bemászni, kézzel kitapogatni, vagy fejjel lefele megnézni, hogy a gép hátuljába hogyan lehet bedugni a pendrive-ot.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#38) ddaydome


ddaydome
senior tag

Jók ezek az újítások, azért apróságnak tűnik egy kétoldalas csatlakozó, de pl a monitoromon oldalon van az usb és mindig fordítva sikerül bedugni.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#39) AAAgold


AAAgold
senior tag

valószínűleg nem a fizikai forma kidolgozásának problémája okozta, hogy nem volt kétoldalas eddig az usb csatlakozó

inkább a szabvány, hogy tartalmazzon egy ellenőrzést, milyen formában is jönnek az adatok és mindez lefele is kompatibilis legyen a korábbi csatolóval

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#40) Reggie0 válasza Fryskitt (#28) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyaltalan nem jobb a regi. Csak a problema sem akkora, mint ahogy eloadjak itt egyesek.

(#41) velizare válasza Reggie0 (#13) üzenetére


velizare
nagyúr

troll lvl+1 :P

Fryskitt: oké, nem tudtam. mondjuk azóta az appletől is jött ki bőven aszimetrikus csati. usbéknél meg lehet azóta már elég sokat kínlódtak azzal, hogy nem látható helyre próbáljanak beerőltetni egy periféria csatlakozóját. :)

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#42) bepken válasza velizare (#41) üzenetére


bepken
veterán

jó hát én már találkoztam olyannal is, aki az ethernet aljzatba kísérelte meg bedugni - állítólag sikeresen!!! - az usb csatlakozót... (az erős rendőr esete)

szerintem tényleg nem bonyolult megjegyezni, hogy legutóbb "logóval" felfele vagy lefele sikerült bedugni az aljzatba. dehát nem vagyunk egyformák :)

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#43) Alchemist


Alchemist
addikt

Értelmes ötlet, de fontos a strapabíró kivitel.
A lapos USB A csatit be lehet lendületből, recsegve-ropogva fordítva is dugni.
Már láttam ilyet! :)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#44) sad_Vamp válasza bepken (#42) üzenetére


sad_Vamp
őstag

nem nehéz, de átment pár kulcs a kezemen ...van henger alakúak is ám, meg vannak olyanok amik fordítva vannak.... és nekem sem sikerül mindig jól benyomni, pedig amióta USB van azóta használom.

[ Szerkesztve ]

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#45) bepken válasza sad_Vamp (#44) üzenetére


bepken
veterán

rendben, azt aláírom, hogy találkoztam már én is olyan pendrive-al, amin nem volt se logó, se minta, se pöcök, se semmi...ergó fogásra, ránézésre nem lehet megmondani, melyik oldal a "teteje".

egy normális, jelzésekkel ellátott terméknél viszont (pláne olyannál, ami a sajátunk és ismerjük) ez a probléma maximum az első alkalommal jöhet elő szerintem.

na de nem azt mondom, hogy hülyeség ez az újítás, hiszen haladjon szépen minden a kényelem és a könnyű kezelhetőség felé!
csupán az egyik korábbi hozzászólásra kaptam fel a fejemet...

╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

(#46) Spr1nG


Spr1nG
tag

Jó lenne, ha egy kicsit nagyobb áramerősséget is tudna! Viszont a fordítva bedugás nálam is gyakori. Nagyon örülök neki, hogy ez megszűnik... A micro USB nekem mindig salétromosodik, nem tudom miért, de sok kábelem már a fiók mélyén van.

http://www.spring-gas.hu

(#47) bteebi válasza KaiotEch (#1) üzenetére


bteebi
veterán

Na ja. Pedig jó lenne már ez telefonokra is, mert az USB 2.0 elég gyatra (legalábbis nagy mennyiségű adat átvitelére). Valahol vicces, mert nekem még egyetlen USB 3-as eszközöm sincs - mondjuk eSATA van :).

#44: Nincs semmi baj a szimmetriával. Én nem szeretem, hogy mindig figyelni kell arra, hogy melyik oldala a "jó", ráadásul ha nem csak 1-2 géppel használod az adott eszközt, akkor mindenképp figyelni kell, ami felesleges időpocsékolás (még ha nem is tart sokáig).

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#48) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

"a kábel végének csatlakoztatása bármelyik irányból történhet"

Na végre! Komolyan mondom, erre vártam a legjobban. Az más kérdés, hogy még sok idő lesz mire használhatok is ilyet.

(#49) Fryskitt


Fryskitt
addikt

Ebben a cikkben, balról a második az nem a Firewire?

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#50) sad_Vamp válasza Fryskitt (#49) üzenetére


sad_Vamp
őstag

sztem de :)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.