Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Maxentius


Maxentius
addikt

Szóval ő lenne az, kár h nem a WP-re épül. :(

Samsung Galaxy S22 Ultra | JBL E65BTNC

(#2) lovezsani


lovezsani
csendes tag

Jó lenne, ha lehetne WP-re fresselni majd...

(#3) donceleger8


donceleger8
őstag

Jó az a Symbian is.
Bár én maradok az N8 mellett. Optikai zoom egy telefonban szerintem csúnya. Mármint a kép biztosan jó, de hogy kijön az optika a házból, az szerintem nem telefonba való.
Az N8 kamerája még mindig a legjobb, csak a kamera felturbózása nem biztos hogy elég a váltáshoz, valami ütős dolog kéne még ide.

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#4) fateless válasza donceleger8 (#3) üzenetére


fateless
veterán

Sztem teljesen jó lenne a készülék symbiannal is - de mással is.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#5) brutte


brutte
aktív tag

hát a Carl Zeissel én is tudnék jó kamerát fejleszteni :DD
de támogatom, mert nagy fotós vagyok és így nem kell magammal vinni a DSLRt

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#6) spawn21 válasza donceleger8 (#3) üzenetére


spawn21
veterán

Nem hiszek abban, hogy kell ilyen kamera egy mobilba.
Amik jelenleg vannak elegek, hiszen ha megnézitek egy normális fényképezős telefon 100 fölött kezd, ennyiből egy tükrös masinát már simán lehet venni, és marad még telefonra is zseton. Én így gondolok a telefonokra.

brutte: Ne mond már, hogy helyettesíti a fényképeződet a telefon :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#7) brutte válasza spawn21 (#6) üzenetére


brutte
aktív tag

nyilván nem, azt akartam mondani ezzel, hogy ha csak pár lövésre kéne, vagy kisebb kirándulásra, akkor nem kell a nagy dögöt vinni, mert ezzel is lehet, úgymond jó dokumentáló képeket készíteni. Komoly célra még nem lesz jó, de az optikai zoom nagyon csábító!

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#8) gaben88


gaben88
őstag

Mi az ami miatt nem lehet még kamerára kihegyezett WP telefon?

Nagyon erősen gondolkodtam már az N8-on is. Érdekelne egy ilyen!

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#9) Remus389 válasza spawn21 (#6) üzenetére


Remus389
veterán

Nem hiszek abban, hogy kell ilyen kamera egy mobilba. szerintem pedig minnél jobb a kamera egy telefonban annál jobb

hisz a telefon van kéznél

ilyen képeket tudna a telefonom, elfogadnám [link]

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#10) spawn21 válasza Remus389 (#9) üzenetére


spawn21
veterán

lehet, de felesleges. (csak az én véleményem) :B

iPhone 13p

(#11) Remus389 válasza spawn21 (#10) üzenetére


Remus389
veterán

miért felesleges?

igénytelen vagy?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#12) brutte válasza Remus389 (#11) üzenetére


brutte
aktív tag

figyelj aki nem fotós, annak egy sima 5MP is megteszi.
mondjuk aki szokott fotózni az rájön, hogy amiket küldtél képeket azokban elég sok a színhiba. De tény, hogy mobilban legjobb a N8

[ Szerkesztve ]

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#13) spawn21 válasza Remus389 (#11) üzenetére


spawn21
veterán

Nem, mindegy milyen telefonom volt, soha sem érdekelt a kamerája. Van, lösz vele egy két képet és ennyi. Nem fogok nekiállni fotózgatni vele. A célnak teljesen megfelel.
De FÉNYKÉPEZNI ott a Tükrös gépem.
Szóval rengeteget fotózok, de nem telefonnal. Nem hencegni akarok, csak elmondtam amit gondolok.

iPhone 13p

(#14) Remus389 válasza brutte (#12) üzenetére


Remus389
veterán

az emberek 99%-a nem hord magánál fényképezőgépet, 1%-a amatőr fotós

kompromisszumot így is úgy is kell kötni, lehet egymillióért is fényképezőgépet venni, lehet 360 ezerért[link], és cipeheted ezt a nehéz szörnyet

tehát aki egy kompaktot cipel magával, az is kompromisszumot köt(képminőségben) ennyi erővel, különben is külön macera, hogy az is fel legyen töltve stb

de a legtöbb embernek arra kell, ha elmegy sétálni és lát valami érdekeset, mondjuk egy szép lamborghini-t, bugattit, vagy egy érdekes, ritka kutyát, gyorsan lekapja

akkor is hasznomra vált amikor le kellett fotózni a faliújságban hirdetést, sőt jegyzetet is!

erre kell a minőség! vagy te ezt is a csoda tükrösöddel teszed ami ott lóg a nyakadon éjjel nappal?

tehát nem értem miért felesleges ha javítjak a minőséget?? igénytelenség?

nyaralásra célszerűbb fenyógépet vinni

ez arra való, a képnek az értéke a témaja, a szöge és csak másodsorban a minősége, n8-cal is lehet gyönyörű képet csinálni, igaz közel kell menni és kinagyítva elmosódottabb mint egy profi gépé, talán nem annyira színhű(műszerekkel kimérhető)

spawn21 te az 1%-ba tartozol akinek van komoly gépe, a maradék 99% ember meg örül hogy javulnak a beépített kamerás mobilok minősége

attól még mert te fotózol mint hobby, ne vetítsd rá a saját véleményedet az emberek többségére, nem fognak az emberek 1 kilós tükrös gépekkel a nyakukban mászkálni mint ahogy te, ezt felejsd el

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#15) Fancy-boy


Fancy-boy
addikt

Egy nagyobb kijelzőt eltudnék bele képzelni. Mondjuk az E7 megjelenítője pont jó lenne.

Nem tudom miért olyan biztos a cikk írója, hogy marad a 3,5" :F

(#16) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

komoly összeget mernék tenni rá, hogy az 1GHz-es processzornak egy MSM7227T-t fognak használni... :(

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#17) Kumite válasza spawn21 (#13) üzenetére


Kumite
aktív tag

És voltál-e már ivós buliba? És kirándulni? Hát egy parkba kiugrani sétálni barátnővel? És láttál-e már olyat, amit azonnal le akartál fényképezni, mert annyira meg kellett (volna) örökíteni? Hát egy táblára felrajzolt vázlatot kellett-e hirtelen megörökítened már valaha is? Esetleg ha koccannál az autóddal és le kellene fényképezni a dolgot? Soroljam-e még tovább? (Nem tudom hány karakter fér ide, de szerintem tele tudnám írni...)

És mindig ott volt-e ezekben az esetekben a tükrös géped? Naugye...

(#18) spawn21


spawn21
veterán

Olvassátok el amit írtam.
1: (az én véleményem) nem mondtam azt, hogy mindenki.
2: a célnak megfelel

Nem csak 1 kilós gépek vannak. De mind1. Mennyire fel akadtok azon, ha valakinek nem kell optikai zoomos, izé bigyós kamera egy telefonba. Még egyszer azért leírom, a célnak megfelel a mostani kamerás mobilok többsége. :K

[ Szerkesztve ]

iPhone 13p

(#19) brutte válasza Remus389 (#14) üzenetére


brutte
aktív tag

Pont, hogy nem értetted mit akartam. kb ugyan ezt írtam én is. :C

"Soha ne add fel! Csak ha van rajta elegendő bélyeg!"

(#20) donceleger8 válasza Remus389 (#14) üzenetére


donceleger8
őstag

Nemcsak óriás gépek vannak, amivel jó képeket lehet lőni.
Ha pl olyan helyre megyek, ahol tutira fogom használni a fényképezőt, akkor viszem magammal a gépet.
Nagyon jó az N8 kamerája, de azért a Panasonic 6 mpx-es TZ2-höz azért nem ér fel.
Optikai zoom nélkül még csak csak, de mivel nincs benne, így a továbbiakban elbukik. Na meg az 1 cm-es makrót sem tudja, amit viszont a Pana igen.
Az általad leírt hirtelen fényképezős dolgot pedig lehet csak optikai zommal tudod megcsinálni, mert lehet hogy az az érdekes kutya nem áll meg neked pózolni, mert pl fél tőled, így közelről nem tudod lekapni. Meg aztán más verdáját sem fogom 1 méterről fotózni, erre viszont a 10x-es optikai zoom tökéletes.
Nekem nem kéne optikai zoom-os telefon, mert szerintem csúnya megoldás ha kijön az optika. Az N8 megfelel, de ha nyaralni megyünk, vagy kirándulni az erdőbe például a teljesség igénye nélkül, akkor azért a Panát is viszem magammal.
Minden másra ott a Master Card..... akarom mondani az N8!

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#21) Scarabeus


Scarabeus
tag

Sokszor írjátok, hogy a plecsnit az ár tudatában módosítjátok..
Történt már valaha ilyen? Mert én nem vettem észre..(Bocsi, ha igen, nem trollkodásnak szántam)

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#22) tailor válasza spawn21 (#13) üzenetére


tailor
őstag

Ha valaki komolyan FÉNYKÉPEZ, akkor azt bármivel képes elvégezni. DSLR-rel, mobillal, lyukkamerával. A fénykép nem a technikai speckók miatt lesz fénykép, és nem azért, mert "úúútükrössellőttem". Ha te csak "Tükrös"-sel (így, nagybetűvel!) tudsz fényképezni, az nem baj, de ne villogj vele.

(#23) Istwan válasza Kumite (#17) üzenetére


Istwan
tag

Bocs. Amiket most felsoroltál, azokhoz tökéletesen elég egy normál mobil fényképezöje

(#24) Remus389 válasza Kumite (#17) üzenetére


Remus389
veterán

[link]

ráadásul elnézve a képeket egész szépek

1. mindig kéznél van, könnyű
2. árbrázolja amit meg akarunk örökíteni
3. teljesen szép képet csinál

nem értem miért fintorognak ezen, a legtöbb ember pont le***ja hogy a 12 mpixelt kinagyítva kicsit hományos, vagy a színek műszerrel kimérve eltérhetnek egy profi fenyógéptől

a lényeg maga a kép és nem a minőség(ami megüti az elvárhatót szerintem)

nekem tetszik az n8

+külső
+kamera
-symbian(wp7 kéne rá)
-kijelző is lehetne kicsit nagyobb

donceleger8 nem is vitatom a fényképezőgépek létjogosultságát, csakhát az emberek nem szokták magukkal cipelni

azért jó hogy javítják a mobilok kamerájának minőségét, mert minnél jobb, annál jobban kiválthatják az olcsó kompaktkat, hisz a legtöbb embernek nem a minőség hanem a téma a fontos, illetve ha megüt egy szintet a képminőség(nem elmmosódott 640x480-as paca), viszonylag éles, akkor már pont le****ják azt a gyengébb minőséget, amit úgyis csak a profi fotósoknak tűnik fel

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#25) donceleger8 válasza Remus389 (#24) üzenetére


donceleger8
őstag

Miért, mit akarsz a WP7-től?
Nem tudom magyar nyelv van-e rá egyáltalán?
Meg aztán szerintem Symbiannal is mindent megtehetsz, vagy nem?

Amelyik cápa a tenyeredből eszik, az a lábadból is fog!

(#26) tailor válasza Remus389 (#24) üzenetére


tailor
őstag

Az N8-nak be****ás jó a szenzora és az optikája is (mobilos mértékkel, de talán még az ultrakompaktok között is). Tényleg egy WP7 és nagyobb kijelző kéne "csak" rá :)

donceleger8: nekem pl. a WP 7 sokkal sokkal szimpatikusabb rendszer, mint a symbian. Szebb, gördülékenyebb. Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#27) FireKeeper válasza donceleger8 (#25) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

mango-ban már van magyar nyelv.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#28) Sequoyah


Sequoyah
tag

Miért nem WP7 van rajta? Így nagyon felejtős:(

(#29) torois83 válasza Remus389 (#24) üzenetére


torois83
csendes tag

De ki fog 100 fölött venni fényképezésre mobilt, ha 50ér tis kapok már használható jó okostelót, 20 rongyból meg olyan fényképezőt veszek ami kenterbeveri az n8 kameráját, nem kicsit, nagyon.
Bulifotókhoz, bugatti fényképezésére, tökéletes egy SE Live, van vaku, 5 megapikszel, ennyi.
Ha meg előre tudom hogy fotózni akarok pl eskövő ballagás akármi akkor fényképező.
Kiváncsi vagyok én is erre a kijővő optikára, reméljük nem vastaít sokat telefonon, reméljük ha bejön pár év múlva sok mobilon lesz már ilyen.

(#30) spawn21 válasza tailor (#22) üzenetére


spawn21
veterán

tudtam hogy belekötsz, ezért hagytam azt a kis morzsát. ;]

iPhone 13p

(#31) tailor válasza spawn21 (#30) üzenetére


tailor
őstag

:P :DDD

(#32) Remus389 válasza torois83 (#29) üzenetére


Remus389
veterán

ez nézőpont kérdése

sok ember szereti ha több kütyü helyett minden egybevan

cipelnél telefont, fényképezőgépet, mp3 lejátszót, kézikonzolt stb... egyszerre?
és hol? a zsebedben? vagy hasi tasiban?

különben is még ott van a pénztárca és kulcs amit cipelni kell, az olcsó telefon+kulcs+pénztárca+kompakt kamera, valahogy nem megy senkinek se

a kompakt kamera a leggyengébb láncszem inkább azt hagyom otthon

nem az a jó ha minden kütyü egybe van gyúrva? dehogynem

az n8 nem csak fényképezőgép, telefon, mp3 lejátszó, internetelérő eszköz, játék és mellesleg egy gyönyörű full fém telefon

ennyi erővel minek iphone-t venni, az iphone sebességebn és játékokban domborít, az n8 meg kamerában, ennyi

a msáik része hogy előfizetéssel nem 100.000 az n8, kamerát meg nem kapsz előfizetéssel(de ebbe ne menjünk bele milyen szolgáltatói akciók vannak és a rablánc témájába, a lényeg a telefon árát le tudod beszélni)

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#33) Blyan


Blyan
félisten

Srácok, a cikkben írják, miért nem WP7-re megy, az ok egyszerű, jelenlegi állapot mellett a WP7 nem vesz fel full HD videót.
Pedig jó lenne WP7-re egy ilyen változat.

[ Szerkesztve ]

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

(#34) FireKeeper válasza Remus389 (#32) üzenetére


FireKeeper
nagyúr

igen, jó, ha minden egybe van gyúrva, de csak ha nincsenek spéci igényeid. a céleszköz ugyanis mindig jobb, mint az univerzális (ez egyébként a hardvereknél ugyanígy megfigyelhető).

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#35) (An)Dante válasza torois83 (#29) üzenetére


(An)Dante
őstag

1/1,83 hüvelykes BSI szenzorral szerelt kamerát nehezen veszel 20 ezer forintért. Abban az árfekvésben még inkább az 1/3,2-es CCD szenzorok futnak, enyhén szólva is vérszegény optikával. Az olcsó kamerákhoz nem árt külön akkumulátorokat és töltőt is venni, mely ugye egy telefon esetén adott, akárcsak a GPS koordináták rögzítése, vagy az azonnali szerkesztés és továbbküldés lehetősége. Az N8 nyilván nem tud kiváltani egy profi kamerát, de azért általános fotózgatásra jó és ugyebár mindig kéznél van.

Ne arról írj amiről azt hallottad, hogy...

(#36) torois83 válasza Remus389 (#32) üzenetére


torois83
csendes tag

Ennyiből a mostani telóm is jó aokra amiket te írtál, nexus s, nekem a kamera tökéletes arra, hogy hirtelen megörökitsek valamit. Játék kicsit több van rá mint symbianra, netezni is lehet vele, flash is megy, gps is van rá, 16 GB belső tárhely, van rá a woodoo control nevű zenealkalmazás ami iszonyatos szépen szól.
Előfizetés nálam meg már nem játszik, mivel én a telefont talán utolsóként használom telefonnak... :U

(An)Dante

Már bocs, de egy 20e Ft-os fényképező kenterbeveri az n8at, hidd el próbáltam, ég és föld a kettő.
Nem profi gépről bezséltem 20 rongyért, hanem olyanra amivel sokkalta jobb képeket lehet készíteni mint n8al.

[ Szerkesztve ]

(#37) sanyci


sanyci
senior tag

Az senkit sem zavar, hogy IPS kijelzőt kap? Az azért napsütésben és fogyasztásban nagyon az AMOLED alatt van, CBD ide, vagy oda!

Lenovo IdeaPad 5G; Samsung A52S 5G; Garmin Instinct Solar 2x

(#38) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Most akartam venni N8-t, de gondolkodom hogy megvárjam-e ezt a csúcsmasinát :)

(#39) Remus389 válasza torois83 (#36) üzenetére


Remus389
veterán

nekem a kamera tökéletes arra, hogy hirtelen megörökitsek valamit.

neked...

mindenkinek mások az igényei

a Nokia N8 nem olcsóbb vagy drágább a Nexus S-től, kábé ugyanaz

ha az a prefernciád, hogy minnél szebb képeket lőjjön, nagyon tetszik neked hogy fémből van(és nem Csamcsung műanyagből, mondom ezt galaxy S tulajként), akkor az N8-at válaszd

mellesleg azon is lehet mp3-azni, rádiózni, játszani is

tényleg mindig kéznél van ez a legnagyobb előnye, sőt még egy amatőr fotósnak is jó lehet az n8, ha hirtelen meglát egy nagyon jó dolgot az utcán

sőt, szerintem photoshoppal, egy kis utólagos korrekcióval több is kihozható egy n8 fotóból, ha értünk hozzá

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#40) tailor válasza torois83 (#36) üzenetére


tailor
őstag

Az érdekes, mert mi is összevetettük egy Sony WX1-gyel (ami nem 20e ft-os vacak), és bizony jó fényben abszolút pariban voltak... Kevés fényben 100%-os méretben jóval jobb a WX1, de monitoron nézve már megint nehezen látod a különbséget. Akkor most mi van?

(#41) torois83 válasza Remus389 (#39) üzenetére


torois83
csendes tag

Itt van az, hogy kinek mi a fonots, nekem az android alkalmazások, a nagy képernyő nezetéshez, gyárilag nagy háttértár. Kamera sokadlagos, 3 megapikszelel is ellenék én, nem lenne gond számomra. A samsung müanyaggal meg vagyok elégedve, nekem tetszetős nagyon igy a telefon, letisztult, elegáns.

(#42) torois83 válasza tailor (#40) üzenetére


torois83
csendes tag

Nem tudom, amivel én próbáltam az valami tescos olympos vagy mi volt, sokkal élesebb képe volt, szembetűnő volt na.
A 20e Ft-os kategóriában a sony, samsung elég gyenge ahogy hallottam, de ez off.

(#43) Remus389 válasza tailor (#40) üzenetére


Remus389
veterán

megvannak a tesztfotók? meg tudod nekünk mutatni a kephost.com-ra feltöltve?

szerintem is jó az n8 kamerája, megdöbbentően szép képeket lehet vele csinálni ez kétségtelen, ha ügyesek vagyunk[ezt lessétek]

mondjuk megfordítva a dolgot, nem az a profi fotós aki a millás hiper szuper tükrös gépével tud szép képet lőni, hanem az az ügyes fotós aki mobiltelefonnal tud nem csak szép, hanem témáját tekintve is jó képet lőni

de azért csak alulmarad egy kompakt fenyógéptől nem?

de tény monitoron nézve, ha nem nagyítjuk ki teljesen jó képminősége van, kinyomtatva talán csak egy profi fotós ismeri fel hogy n8-cal készültek, egy átlagember nem

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#44) b4zsi-


b4zsi-
őstag

Kérdés az új telefonnak majd az ára lesz. Szerintem megvárom a hardware növekedést aztán ha az árával nagyon elrugaszkodnak addigra csak lemegy az N9 ára...vagy az N8-é(ha még kapható lesz újonnan)

(#45) tailor válasza Remus389 (#43) üzenetére


tailor
őstag

Á, már majd egy éve készítettük, amikor a főnök megvette az N8-at. De ha lejár a nagy meló, esetleg készítek még egy összehasonlítást.

(#46) spawn21 válasza Remus389 (#39) üzenetére


spawn21
veterán

Te már nagyon letértél a témától. (mp3,játék,konzol) :(((

Maradjunk abban hogy elfogadható képeket készít az N8. Jó? :))

Csak ne vegyük már be a photoshopot.

iPhone 13p

(#47) Lumos


Lumos
csendes tag

Tökéletesen egyetértek azokkal akik azt mondják, hogy bõven megteszi a 3-5 megapixeles kamera. A telefon maradjon az amire már évek óta tervezik. Aki meg fotós az egyértelmüen fényképezõt hasznal és nem egy telót. Amit meg akarunk örökíteni arra épen eleg a kisebb megapixel úgy is facebook-ra mennek a képek.

(#48) Gabi 8906


Gabi 8906
senior tag

1Ghz-es procival alig ha lesz full HD videó felvétel. :(
Az meg hogy Symbian-os lesz, szerintem lehet még jó is.(Csak a kijelző felbontásán növelhetnének. És lehetne a kijelző méret minimum 4 hüvelyk.)

Apple IPhone 13 Promax+Lenovo Thinkplus-GM2 Pro+B&O Beoplay A1

(#49) DemonDani válasza Gabi 8906 (#48) üzenetére


DemonDani
addikt

külön feldolgozót kaphat, ez SoC... :K

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#50) Blyan válasza Gabi 8906 (#48) üzenetére


Blyan
félisten

Minek négy hüvelykes 640x360 pixelre?

The ability to destroy a planet is insignificant next to the power of the Force.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.