Hirdetés

2024. május 30., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) rullnorbi


rullnorbi
csendes tag

hozzáOSZlás :DD

(#2) #13110016


#13110016
törölt tag

Kimondani is durva. A PC-m két magos...

(#3) dragon1993 válasza #13110016 (#2) üzenetére


dragon1993
őstag

Persze csak a Core i3 elveri mindenben.

(#4) Bilux


Bilux
veterán

jövőre remélem már a 16 magos procik és 4k-s kijelzők lesznek a trendik ;] :C :O

Ne feledd: amatőrök építették Noé bárkáját - profik a Titanicot!

(#5) #13110016 válasza dragon1993 (#3) üzenetére


#13110016
törölt tag

Igen, pont i3 550-esem van:)
Ám nem a teljesítményre értettem, hanem a magok számára.

(#6) Izzé


Izzé
őstag

Hihetetlen, hogy még mindig ezerrel fejlesztenek a CA9-re. CA12-vel mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

(#7) Rickazoid válasza #13110016 (#2) üzenetére


Rickazoid
addikt

Semmit nem számít. A közhiedelemmel ellentétben nem csak a fogyasztása magasabb a PC processzoroknak, de a képességei is messze meghaladják már az alsóbb szegmensben is a vele azonos korban készült legerősebb ARM processzorokat. És habár első ránézésre az ARM-ot gyorsabban fejlesztik, az Intel és az AMD sem malmozik.

(#4) Bilux: Jövőre? Szerinted olyan sokáig várnak?

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#8) HawerKing


HawerKing
őstag

Nemtudom mennyivel jobb mint egy hasonlo MEDIATEK :) fo a valtozatossag

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#9) macskea


macskea
őstag

Nem kenyerem a trollkodás, de ilyenkor mindig kikívánkozik belőlem egy "Mégis mi a fasznak?"

Biztos vagyok benne hogy ez a legolcsóbb és legegyszerűbb fejlesztési irány. Még faarccal kiadnak négy magos telefonokat egy giga rammal, az enyém meg két magos két gigával, és ezzel a sok pozőr játékkal max a burkolat színét igazságos összehasonlítani. :DD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#10) vittorio7


vittorio7
őstag

Még egy két év és itt az 1024 magos mobil proci. :DDD

(#11) #06658560 válasza #13110016 (#2) üzenetére


#06658560
törölt tag

A desktopom egy magos, a notim kettő, a WS-em még két hétig hat. A telefonom kb két hét múlva nyolc.

Ja, a hüvelyt állítólag mostanság látták Medgyesegyházán, tárgyaltak a polgial a közmunkások processzortermesztésében való részvételét illetően.

(#12) xmaas


xmaas
őstag

Nem lacafacaznak ezek bevetik magukat a melyvizbe kemenyen kivancsi vagyok mit tudnak osszehozni majd

(#13) Rickazoid válasza vittorio7 (#10) üzenetére


Rickazoid
addikt

Amiből egyszerre csak 64 mag lesz aktív és 16 terhelhetőségi szint fogja meghatározni, hogy melyik. :U

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#14) halkow


halkow
őstag

huawei ascend p6s persze megint saját ratyi melegedő procival de gáz pedig a vékonysága és az alakja qrvára bejön kár érte snapi 805 kéne bele

Alcatel onetouch idol2s the king

(#15) pengwin válasza macskea (#9) üzenetére


pengwin
addikt

"A legolcsóbb és egyszerűbb fejlesztési irány"... ja, nagyon valószínű, hogy a HiSilicon-nak az a legolcsóbb, ha elkezd Cortex A15/A57-es procikat gyártani az eddigi A9-esek helyett, ráadásul 40/45nm-es csíkszélességről áttérve 28nm-esre... :U
Ez legalább igazi fejlődés architekturálisan, aminek az a célja, hogy az ARM-es procival szerelt hordozható eszközök minél több, eddig asztali konfigurációkra korlátozódó funkciót láthassanak el.

Üdv, pengwin

(#16) joey04 válasza #13110016 (#5) üzenetére


joey04
titán

ha csak a magok a száma a lényeg, akkor ott a 6592 mint valódi 8 magos, attól előbb le lehetne döbbenni.

(#17) korcsillio


korcsillio
őstag

Lassan több mag lesz a telefonokban mint a dinnyében :DDD

(#18) Mr. Q


Mr. Q
tag

Érdekesség:
http://www.arsenal.com/news/news-archive/arsenal-and-huawei-in-global-partnership
Az Arsenal és a Huawei partneri szerződése.
Arsenal szurkoló lévén eldőlt milyen márkájú lesz a következő telefonom.

Mr. Q

(#19) macskea válasza pengwin (#15) üzenetére


macskea
őstag

Figy. Kisebb csíkszélesség, kevesebb félvezető, a technológia meg létezik hozzá. Valószínűleg egy nyolc magos proci fajlagosan nem fog többe kerülni mint egy négyes, viszont több pénzt lehet érte kérni. Ezt kár vitatni, mióta a telekommunikáció létezik mindig csak olcsóbb lett, úgy hogy a bevételek nőnek és azért volt érdemi fejlődés is bőven.

Az hogy a másodlagos funkciók egyre közelebb kerülnek az asztali gépekhez az rendben is lenne, csak közben ne kerülnének az elsődlegesek egyre messzebb a mobilitástól. Először a valódi multitaskot kellene valakinek szoftveresen rendesen és mindenki számára elérhetően megoldani, utána majd jöhetnek a magok. Addig ez csak por a szembe, aktív használat mellett már nem egy telefon nem bír ki egy munkanapot sem, és annyira mobil amilyen hosszú hosszabbítót húzol magad után...

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#20) vicze válasza joey04 (#16) üzenetére


vicze
félisten

Azt is megmagyarázod, hogy mitől lett az a tákolmány valódi 8magos, vagy csak hajtogatod a marketing dumát? Mondjuk legalább sikeresen beégette a hülyeséget a fejekbe ahogy látom.

(#21) pengwin válasza joey04 (#16) üzenetére


pengwin
addikt

arról szállingóztak a hírek, hogy a Hisilicon is valódi 8 magos lesz (big.LITTLE).

Üdv, pengwin

(#22) vicze válasza pengwin (#21) üzenetére


vicze
félisten

Az értsétek már, hogy nincs olyan hogy "valódi" 8 magos. big.LITTLE-nek van 3 módja, cluster migráció, magok közti migráció (IKS), és heterogén feladat elosztás (HMP).
Az MTK a HMP-t hirdeti "valódi" 8magnak. DE minden big.LITTLE felépítésű SoC tudja, (kivéve Exynos 5410), mivel ez csak SW kérdése. Az Exynos 5420 volt, ami először támogatta a HMP-t megfelelően így az az első egyszerre 8magot kihasználó SoC. A szerencsétlen MT6592 még mindig nincs megfelelő sorozatgyártásban és sorban jelentik be a telókat vele, csak éppen egyik se kapható még mindig...

(#23) pengwin válasza macskea (#19) üzenetére


pengwin
addikt

Értem én, hogy hosszú távon ez jót tesz a gyártási költségeknek, ugyanakkor azt is el kell ismerni, hogy a parasztv mókusvakítás a 45nm-es 8 magos A9 proci lett volna, álá MTK octacore (ott 8*A7). ;]
Így viszont az átállás, valamint a fejlesztés tényleg pénzbe került hüvelyéknek, de látszik, hogy valami érdemleges is történik.
Nem beszélve arról, hogy a K3V2 elég energiaigényes volt (meg állítólag melegedett is). Erre is jó hatással lesznek ezek az új chipek.
Az akkuidős véleményed +1 :R , tényleg ráfeküdhetnének komolyabban, bár az egyre nagyobb energiaigényű hardware-ek úgyis rákényszerítik őket maximum 1-2 éven belül, szvsz.

Szerk.:
Mondjuk amit a 3xxx-es Atomokról olvastam, az alapján komolyan kezdem úgy gondolni, hogy a jövő mobileszközökben is x86 lehetne, ha valamelyik mobilos OS fejlesztése tényleg arra koncentrálna...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#24) Paul119 válasza joey04 (#16) üzenetére


Paul119
addikt

8db a7magtol? :D várj meg próbálom..fene nem sikerült, kb semmivel nem lesz gyorsabb mint a 4magos előd :)

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#25) joey04 válasza Paul119 (#24) üzenetére


joey04
titán

ki mondta hogy az lesz?

(#26) pengwin válasza vicze (#22) üzenetére


pengwin
addikt

Értem, hogy nem csak a hardware-en múlik, de a Huawei még ha jól emlékszem akkor jelentette be a saját 8 magosát, amikor mindenki azon fanyalgott, hogy a Samsung 8 magos procija (pont az E5410?), nem támogatta a HMP-t csak marketingfogásként piacra dobták. Akkor terjedt el ez a kifejezés, hogy "valódi 8 magos", hangsúlyozandó, hogy egy b.L elrendezésű lapka támogatja a HMP-t, avagy MTK-éknál azt kifejezendő, hogy nincs is szükségük rá az egyforma processzormagok miatt. De javíts ki ha tévedek...

Üdv, pengwin

(#27) vicze válasza pengwin (#26) üzenetére


vicze
félisten

Az MT6592 egy teljesen "mezei" big.LITTLE, azzal a különbséggel, hogy A15-ösöket A7-re cserélték a másik clusterben mert miért ne, és így lett egy LITTLE.LITTLE full hülyeség konfiguráció, amit lehet mutogatni benchmarkokban és kb. ennyi. 0 előnye van egy 4magos A7-tel szemben, valós felhasználás szempontjából.

(#28) vicze válasza pengwin (#23) üzenetére


vicze
félisten

Mindegyik MTK, amit A7 már 28nm.
A Huawei meg a K3V3-at már azt se tudom mikor bejelentette akkor még 2-2-es felállásban, most lett belőle 4-4, és sehol se vannak megint. Lesz szépen egy A9-esük 28nm-en nyárra a P6S-hez azátn majd év végére jön a K3V3 big.LITTLE és jövő év közepére talán a 64bit. Ez a realitás amennyire én látom.
És az egész hóbelevancot a hajukba kenhetik LTE modem nélkül...

Szerk: K3V3 bejelentés 2013 január... és H2 végén kellett volna jöjjön, ehelyett lesz belőle 2014 H1 vége/H2 eleje...

[ Szerkesztve ]

(#29) pengwin válasza vicze (#28) üzenetére


pengwin
addikt

Tudom, volt már itt is 2 és 4 magos MTK-s, 28nm-es procis telefon tesztelve. Már elég régóta ilyenekkel nyomulnak, nem véletlenül energiatakarékosak (28nm+A7).
Azt nem tudtam, hogy a 8 magosuk az "big".LITTLE akarna lenni... egyszerűen nem feltételeztem ekkora mértékű baromságot, hogy 2*4 A7-es maggal csinálják meg... :U
Azt meg, hogy a Huawei-nek mennyire éri meg a saját fejlesztés, azt ők eldöntik. A processzor képességeiről szerintem eleget mond, hogy más gyártó nem használja (ellentétben mondjuk a Samsungéival). De lehet nem egy zsákutca a módszerük, elvégre az öt legnagyobb androidos gyártó közé tartoznak (tudtommal), és az egyedi hardware még azoknál a gyártóknál is elég ritka, segíthet elkülöníteni a terméket, esetleg lehetővé teszi a software és a hardware jobb együttműködését is.

Nem mellesleg még az A9 is elég ritka telefonokban tudtommal, inkább Krait(A15) vagy A7 a jellemző. Pedig az A9 talán ideálisabb teljesítmény-fogyasztás közti kompromisszum, mint akár az A7, akár a csúcs Krait/A15 processzorok.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#30) beccyboy válasza macskea (#19) üzenetére


beccyboy
aktív tag

"a technológia meg létezik hozzá"
Hú, azért ha ez ilyen egyszerű lenne, hogy ha létezik a technológia, akkor gyártassunk, mert az a legolcsóbb... De sajnos az ipar nem így működik.

Caffeine addict.

(#31) vicze válasza pengwin (#29) üzenetére


vicze
félisten

Nem tudják máshogy megoldani a 8magot, mert az A7 csak 4magos konfigurációt támogat többet nem, két 4magos cluster kell ehhez, a b.L kapóra jött nekik.
A9-nél jobb megoldás, az A7 megfelelő órajelen(magasabb) egyáltalán nem gyengébb, ahogy az MTK példája is mutatja, majd a A53 lesz érdekes és legidálisabb, amire úgy látszik nyár végére már számíthatunk a Qualcommtól elsőként.

Gondolom az új A9-es Huawei az 28nm a r4p1 verzió lesz, mint a Tegra 4i lett volna elég magas 2,3GHz-s órajelen.

(#32) tjb007


tjb007
nagyúr

Csak hogy mindenki el tudja képzelni hogyan is néz ki valójában a MediaTek valódi nyolcmagosa:

Nem szimmetrikus, meg lehetne szebb is, de most ennyire tellett, a lényeg így is látható rajta.

(#29) pengwin

Az A9 egy már közel 7 éves tervezés „elavuló belsővel”, lassan nyugdíjba is fog vonulni. Inkább az A12-re kéne koncentrálni, nem az A9-cel foglalkozni.

(#33) bunevo válasza vittorio7 (#10) üzenetére


bunevo
tag

"Még egy két év és itt az 1024 magos mobil proci."
Ez nem vicc, valóban itt lesz. Sőt ha mi programozók végre megtanuljuk rendesen kihasználni a sok párhuzamos magot, akkor nem lesz megállás és a 20-as években akár 1millió magosat is lesz értelme fejleszteni, a mobil szegmenshez is!

(#34) dragon1993 válasza bunevo (#33) üzenetére


dragon1993
őstag

1024 magot ,hogyan fogsz kihasználni ?
Xeon Phinél sem 64 magra bontják a dolgokat.

[ Szerkesztve ]

(#35) bunevo válasza dragon1993 (#34) üzenetére


bunevo
tag

Például neuráis vagy más hasonlóan jól párhuzamosítható számításokhoz. Az okostelefonok már most is tele vannak szenzorokkal, így szinte végtelen mennyiségű folyamatos adatfolyam vár feldolgozásra. Szóval első körben hangfelismerésre, gesztusvezérlésre valamint az utasítások környezeti kontextusának minél pontosabb kiértékelésére.

(#36) Graphics válasza halkow (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

P6s-ben már kicsit más a proci... amugy ezt a hülyeséget, hogy tegyed bele a legerősebbet?Minek??

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#37) Graphics válasza vicze (#22) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Akkor csak előrendelhetőek?

Mert elég sok van már a webshopokban. Meg youtube-n is. Akkor ez még nem a rendelhetőség állapotában van.

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#38) Dr.FantastiK


Dr.FantastiK
őstag

tart karokkal varjuk, az se baj ha jobban igyekeznek ! ;)

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#39) vicze válasza Graphics (#37) üzenetére


vicze
félisten

Múlt héten még mindenhol előrendelés volt, de ahogy most nézem már szinte az összes szállíthatót mutat.
Csak sikerült akkor a héten. :P Honor 3X még nincs mondjuk.

Tudsz olyan videót linkelni, ami nem orosz vagy kínai, hanem mondjuk US? (ami az előbbiekbe esik azok már hónapok óta fenn vannak a tesz példányokról.) Tehát ami úgy max. 1hetes? :)

[ Szerkesztve ]

(#40) dragon1993 válasza bunevo (#35) üzenetére


dragon1993
őstag

1024 mag ahhoz is rengeteg, ilyen dolgokat ne telóval hanem a felhővel számoltassuk.
Illetve a szenzorok folyamatos monitorozásához nem kell 1000+ mag.

[ Szerkesztve ]

(#41) dsr


dsr
senior tag

Hogy ennek menmyi értelme van azt el sem tudom képzelni...

(#42) vicze válasza Graphics (#37) üzenetére


vicze
félisten

És jej csak találtam egy értelmes friss Antutu-t végre. link.
Szóval akkor egy 4magos S600 szintjén van (benchmarkban!). :) S800-tól meg messze messze.

(#43) bunevo válasza dragon1993 (#40) üzenetére


bunevo
tag

Felhőben nem érdemes számolni, mert komoly mennyiségű szenzoros adat (pl.: videostream) oda és vissza küldése vezeték nélkül túl sok energiába kerülne, ráadásul a késleltetés is elég nagy lenne, ami korlátozná a felhasználhatóságot.
A szimpla monitorozáshoz valóban nem kéne 1000+ számoló egység, de a belőlük majdan számolt milliónyi fícsör(komplex absztrakt tulajdonság) kiértékeléséhez már igen.

(#44) Graphics válasza vicze (#42) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nekem már bőven megfelel az is :) fejlődnek felfelé elég szépen.

MT6572W is 11500 körül teljesít / oké engem annyira nem érint meg az Antutu :D / de bőven vállalható szint.
MT6582 szintén erős, napi dolgokra elég.
MT6592 meg szintén.

És árban azért nem egy veszélyes, mondjuk utóbbi még friss, ezért .. kell neki pár hónap, aztán majd lemegy...

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#45) vicze válasza Graphics (#44) üzenetére


vicze
félisten

Én inkább a MT6588-ra lennék kíváncsi, hogy teljesít a MSM8626 ellen.
Amúgy a MT6588 vs. MT6582-nél meg az első elvileg 22000 vs. 17000. szóval a 88 jobban megéri, ha lesz egyszer az is. :)

Amúgy szerintem kicsit drága a 300$ ezekért, 200-ért már megéri.

[ Szerkesztve ]

(#46) Graphics válasza vicze (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát idén lehet majd csemegézni az új SoC-okból :), jól tettem, hogy még most árában megváltam a telómtól, és vettem egy közepest, átmenetinek.

Ilyen ez a kütyübuzéria :D

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 91999 FT - ingyen szállítással

(#47) macskea válasza beccyboy (#30) üzenetére


macskea
őstag

A tisztán technológiai cégek már a 20 nm-es megoldasokat promótálják. 32 nm négy éve, 28 nm két éve hozzáférhető mindenkinek, aki kicsengeti az árát. Szóval nem kell hanyattesni, tortát sem tudok sütni, mégis elhiszem hogy van egy csomó egész finom, amit nem csak egy cukrász tud kerek e világon. :DD

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#48) macskea válasza pengwin (#23) üzenetére


macskea
őstag

Azt hiszem egy olyan cucchoz már nem lenne elég az akksi, kellene hozzá egy range extender benzinmotor. :)

Amúgy ha más nem annyi haszna van az egyre több magnak, hogy ugyan ezzel a lendülettel csökken a csíkszélesség és vele a melegedés és a fogyasztás, és ha mögötte lesz egy olyan rendszer ami a zsebbe támasztott telefonon tényleg csak annyi processzorhasználatot enged meg hogy épp ne dobja le a telefont a hálózat, meg ne szaggasson be az mp3, akkor egy picit a készenlét probléma is enyhülhet. Még azt is el tudom képzelni, hogy az alap rendszer ketyegne valami végletekig lecsökkentett igényű procin, ha meg kell a multimédia, ott lenne 2-4 combosabb mag, ahol meg tényleg meglenne a kompromisszummentes teljesítmény. Persze az is lehet hogy ezen okfejtésem nettó faszság. :/

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#49) pengwin válasza macskea (#48) üzenetére


pengwin
addikt

+1 :DD lehet igazad van... mondjuk benzinmotor helyett a kocsiakksi plusz bikakábel-microUSB végű töltőkábel szerintem praktikusabb megoldás ;]

Az új Cortex A-5x-es magok már ARMv8-as szabvány szerint készülnek, elvileg sokkal kisebb fogyasztással azonos teljesítményen, mint a most elérhetőek.
Az a megoldás, amit felvázoltál, már létezik hasonló formában, az Nvidia Tegra procikban próbálkoztak valami hasonlóval (4+1 A15, a +1 jóval alacsonyabb órajelen, elvileg lekapcsolta készenléti állapotban a többi magot).

Lehet csak elírás volt egy másik topic-ban: az Inteles SoC-k (z3xxx) már tényleg 22nm-esek?

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#50) Paul119 válasza pengwin (#49) üzenetére


Paul119
addikt

Ha jól tudom igen, de nem akarok hulyeseget mondani, tegraban a +1 mag pedig 500mhzen ketyegett ha jól rémlik

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.