Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ukornel


ukornel
aktív tag

Az egységnyi órajelen vett 30%-os fogyasztáscsökkenés tranzisztoronként értendő, vagy azonos területen?

(#2) #06658560


#06658560
törölt tag

Ez a három, paintben készült ábra aztán jól odabaxsza a bőr dzsekit.

(#3) Fred23


Fred23
nagyúr

Jó lenne hallani valamit már az Apple A10-ről is, az is 10nm-en jön, ha minden igaz!

Pár hír azért akad.

[ Szerkesztve ]

(#4) apatyas válasza ukornel (#1) üzenetére


apatyas
Korrektor

2.1-szeres tranzisztorsűrűség mellett, még csökkenjen is a fogyasztása? Szép lenne. Én inkább csak a tranzisztorszámra vonatkoztatva hiszem el.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#5) ukornel válasza apatyas (#4) üzenetére


ukornel
aktív tag

Én is erre tippelnék, de ugye hinni a templomban kell... :)
Egységnyi területen ez ugye akár 2,1*0,7=1,47 -> +47% fogyasztást is jelenthet azonos (!) órajelen. Auu.

(#6) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Na majd az Apple A10-re leszek kiváncsi.

A térerő veled van!

(#7) Fred23 válasza Balint1408 (#6) üzenetére


Fred23
nagyúr

Sajnos nem csak 10nm-es híreket látni, van bőven 16nm-es is. Könnyen lehet, hogy az A11 jön majd csak 10nm-en.

(#8) Cathulhu


Cathulhu
addikt

Nem kovetem mostanaban behatoan, hogy mikor hogy all epp a TSMC, de ha a hir szerint "A tesztlapka része még egy kisebb, mindössze egy shader maggal rendelkező IGP, illetve számos egyéb részegység, amelyek szintén a tesztet szolgálják.", akkor eleg naiv dolog azt gondolni szerintem, hogy egy A10 komplexitasu chip mar sorozatgyartasban (vagy ahhoz kozeli allapotban) lenne 10nm-en az oszi rajthoz.

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.