Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Create. válasza snecy20 (#99) üzenetére


Create.
addikt

Igen, aula dawnguard. Egy olcsó mechanikus kék switches, de meglepően jó(bár előtte sose volt mechanikus billentyűzetem).

[ Szerkesztve ]

(#102) Apakonda válasza Create. (#94) üzenetére


Apakonda
újonc

Én is nemrég vettem egyet, kalibrálás nélkül. Esetleg megkérhetlek majd, hogy mondj véleményt a kalibrált és a kalibrálatlan közti különbségről, illetve egy képpel szemléltetnéd? Kíváncsi vagyok rá. Előre is köszönöm! :D :))

B450M Pro4 // Ryzen 5 3600 // Radeon RX5600 XT // 16GB 3200MHz // 970 EVO Plus // Acer Nitro XV240Y // Google Pixel 4a

(#103) Create. válasza Apakonda (#102) üzenetére


Create.
addikt

Holnap érkezik még csak meg a monitor, de megpróbálok lőni képet.

(#104) Energie X válasza Create. (#94) üzenetére


Energie X
őstag

A képen lévő monitorad mekkorák? 27" és 24"?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#105) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Na megjött, kalibrálva.
Mivel síkhülye vagyok a témához, három kérdésem lenne
1. a HDR csak úgy megy, ha a moncsin ÉS a win gépházban is aktiválom. Viszont ez alapból kisüti a szemem fehér háttérnél (mint böngészés, fájlok és táblázatok, stb) tehát csak játékra, vagy filmnézésre kapcsolnám be - és ez macerás, mert csomót kell kattintgatni. Ez ilyen és békéljek meg vele?
2. ha kalibrálva vettem és pl. a tesztben szereplő "ideális" értékeket beállítom a szoftverében, azzal most elkúrom a kalibrációt, vagy ez nem így van? Nem értem rá szórakozni, hogy színhelyességet és egyéb ilyeneket csekkoljak, de pl a fényerőt én tuti lejjebb veszem automatáról.
3. Nekem úgy fest, a szinkron fut rendesen az Nvidia kártyámmal is, de nem tudom lehet-e ezt objektíve csekkolni valahogy?

A kérdésektől eltekintve igazán elégedettnek érzem magam a vásárlással. A 144Hz überkirályság és a szubjektív élesség is egész más szint, mint a retek régi TN monitorommal.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#106) fatal` válasza RetepNyaraB (#105) üzenetére


fatal`
titán

1. Magát a monitort is HDR-re kell olyankor állítani, de szerintem úgy is csúnya, nem erőltetném.

Csak filmhez nem tudom milyen lejátszó támogatja, talán MPC-BE madVR-ral, illetve az új Kodi (Matrix) beta.
2. Ezt passzolom, szerintem igen.
3. Driverben azt hiszem meg lehet nézni, de AMD-m van. Viszont úgytudom, hogy DP-n a monitorok többségén megy.

(#107) #72042496


#72042496
törölt tag

Ez teljesen komoly, hogy Windows alatt a film/játék nem triggerel a HDR módot, hanem magát a desktopot is át kell állítani? Azt tudom, hogy évekkel ezelőtt csak a szenvedés volt vele, aztán hagytam is a picsába és vettem inkább egy médialejátszót meg egy konzolt. De ne már, hogy ez még mindig ilyen.

(#108) fatal` válasza #72042496 (#107) üzenetére


fatal`
titán

Film triggerel, ha a lejátszó támogatja (ha nem, akkor meg a desktoppal együtt megy). Játékot nem tudom, nem játszom HDR-rel.

Mondjuk szerintem a többséget abszolút nem érinti a probléma. Én nem használok monitoron HDR-t, filmet meg a tv-n nézek (viszont azon csak azt), így arra a képernyőre a desktop is HDR-en van (úgysem látom).

[ Szerkesztve ]

(#109) Create. válasza Energie X (#104) üzenetére


Create.
addikt

Bal-> 24.5
Jobb->23.8

(#110) RetepNyaraB válasza #72042496 (#107) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

JRivert használok, én nem találtam meg benne a hdr beállításokat ma este. Ha mindent benyomok (desktop+monitor), akkor látványos a különbség, de nem állítom, hogy ez hdr lenne, inkább max fényerő.
Játék nem húzza be (CP2077), csak ha a desktop is át van kapcsolva.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#111) #72042496 válasza RetepNyaraB (#110) üzenetére


#72042496
törölt tag

+ #108 fatal`
Köszönöm. Kíváncsi voltam, hogy ez miként működik, de inkább a játék érint. Jó ideje gondolkodom egy PC-ben a nappaliba is, hogy a kontrolleres Steam játékaimat tévéről nyomjam 120 FPS-sel, címtől függően HDR-ben, pl. a Witcher 3-at, új Orit.

De ilyen HDR mellett elengedem a második PC-t és veszek inkább egy XSX-et a PS5 mellé, aztán csá.

[ Szerkesztve ]

(#112) Create.


Create.
addikt

Hát elég nagy a különbség. Főleg a fehérnél vehető észre.

[ Szerkesztve ]

(#113) snecy20 válasza Create. (#112) üzenetére


snecy20
veterán

Balra pirosas a tónus, jobbra zöldes. Remek. :D

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#114) Create. válasza snecy20 (#113) üzenetére


Create.
addikt

Hát jah, nekem is egy kicsit fura

(#115) Fred23 válasza Create. (#114) üzenetére


Fred23
nagyúr

Kalibrálásért én még sosem fizettem, eztán viszont már biztosan nem is fogok. :D

Maga a monitor viszont nagyon szimpi, komolyan fontolgatom most én is a rendelést. Csak jobb lenne kifogni még 5k-val olcsóbban, akciósan. :)

RetepNyaraB: Pixelhiba nélkülit szeretnék.

[ Szerkesztve ]

(#116) RetepNyaraB válasza Fred23 (#115) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Lehet kapni egy-egy pixelhibával, befotózva, megjelölve, 57k asszem :U

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#117) #72042496 válasza Create. (#114) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mindkettő kalibrált? Nagyon másak, és képről a baloldalira mondanám, hogy az 6500K lehet, a másik jóval hidegebbnek tűnik.

(#118) Create.


Create.
addikt

Na bocsi srácok, rossz monitorra állítottam be a profilt. A baloldali lenne a nem kalibrált és arra töltöttem be a kalibrált profilt véletlen. Most nem enged képet feltölteni, de pótlom majd.

[ Szerkesztve ]

(#119) fatal` válasza Create. (#112) üzenetére


fatal`
titán

Profilt betöltötted? Ez durva. Nekem is kalibráltak, és profil nélkül sincs nagyon különbség. Mondjuk oldalról a betekintési szög, nem tökéletes.

Jah most olvasom csak a 118-ast. :D

[ Szerkesztve ]

(#120) Create. válasza Create. (#118) üzenetére


Create.
addikt

Na a jobb oldali a kalibrált. A baloldalit próbálom szemre beállítani majd (eddig nem sikerült)

[ Szerkesztve ]

(#121) Apakonda válasza Create. (#120) üzenetére


Apakonda
újonc

Egy kicsit megnyugodtam most, hogy nem maradtam ki sokból. :DD Bár élőben biztos nagyobb azért a különbség, mint képen. Na de majd valamikor a távoli jövőben a kövi monitorom már kalibrált lesz. :)

B450M Pro4 // Ryzen 5 3600 // Radeon RX5600 XT // 16GB 3200MHz // 970 EVO Plus // Acer Nitro XV240Y // Google Pixel 4a

(#122) RetepNyaraB válasza Apakonda (#121) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez azért egy fehér lapból nem egyértelmű még. Nem nagyon látszik a gamma, nem beszélve a kontrasztról, vagy a színtér egyéb elemeiről. Ha vacakolsz lightroomban, vagy más fotószerkesztőben, aztán áttöltöd a kész produktumot más képernyőkre (teló, tv, tablet, mittomén) és azokon is nézhető marad, illetve az egyensúly nem mászik el túlságosan (más képernyő valószínű más színhőmérsékletre van belőve, stb stb, de a piros mondjuk nem lesz zöldes beütésű, a fekete szürke ésatöbbi), akkor a monitorod alapvetően rendben van.

Amúgy a mellékelt tanúsítványok szerint gyárilag sem volt durván elmászva az alap, tehát nem kellett sz@rrákalibrálni. Bizonyára nem egy grafikai tervezőasztal, de messze nem is annyiba kerül. Pont ebből kifolyólag vagyok kicsit hitetlen az 50k Ft/1440p monitorokat illetően minőségileg.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#123) atok666 válasza Create. (#120) üzenetére


atok666
őstag

Miert nem veszel egy kalibralot? Nem
egy nagy osszeg, meg ajanlott ugyis havonta ujra kalibralni a monitort.

Atok

(#124) snecy20 válasza atok666 (#123) üzenetére


snecy20
veterán

Havonta újrakalibrálni? Na ezt sem hallottam még. :))

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#125) atok666 válasza snecy20 (#124) üzenetére


atok666
őstag

..."Calibration:
** Dell AW2721D(DisplayPort)-1 **
* The time since the last monitor calibration has exceeded the reminder period. Please calibrate the monitor soon."..

Nalam allandoan jelez a tool, hogy itt az ido :)

Atok

(#126) snecy20 válasza atok666 (#125) üzenetére


snecy20
veterán

Az komoly. Én azt gondoltam mindig, hogy egy kalibrálás örök életre szól. :D

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#127) #72042496 válasza atok666 (#125) üzenetére


#72042496
törölt tag

Havonta talán overkill ha nem grafikázik az ember, de olyat máshol is olvastam már, hogy félévente érdemes.

Azért kalibrátorral is el lehet szállni, bár otthonra biztos elég egy olcsóbb is. Amúgy szerintem az egész megértése, megtanulása, kitapasztalása a drága (sok-sok idő). Nekem speciel a bakancslistámon van a dolog, mert érdekel.

[ Szerkesztve ]

(#128) lemusz


lemusz
addikt

Hát, nem árt egy jó kalibrátor. Megvettem annó ezeket a szép fehér csempéket, aztán amikor megjött csak pislogtam mi ez a világosbarna színvilág.

(#129) Create. válasza atok666 (#123) üzenetére


Create.
addikt

Mert akkora szükségem nincs tökéletes színvisszaadásra. Most ezt így kipróbáltam, de ha nem látom egymás mellett a két monitort, én meg nem mondtam volna, hogy az úgy nem jó.

(#130) RetepNyaraB


RetepNyaraB
veterán

Alapvetően elégedetten használom a cuccost, tényleg. Szépnek találom a színképét és a leképezést is.
De valamiért (nyilván az ősi hardver sem segít) a saját szoftja össze-vissza kezeli az általam elmentett user settingeket. Főleg, ha hdr-ről váltok vissza, akkor piszkálhatom kézzel opciónként :(((
A hdr amúgy is agyrém. Filmekre nem kapcsolom be a win gépházban, mert a kettő együtt elég csúnya eredményt ad (persze itt is bejátszhat a régi vas), kivéve, ha lehúzom a fényerőt - de akkor ugye lőttek a hdr effektnek.
Játék pedig csak gépházból is aktivált hdr mellett használja. Kicsit zavaró a kattintgatás mennyiség...

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#131) adam320


adam320
senior tag

Szerk.: Rossz helyre írtam, bocsi!

[ Szerkesztve ]

(#132) Daniel_Zsolt válasza Fred23 (#14) üzenetére


Daniel_Zsolt
újonc

Wesa konzol a jó barátod pivot módra

(#133) mbalint987


mbalint987
aktív tag

Sziasztok! Ti nem tapasztaltok szemfáradást a monitorral kapcsolatban? Nemrég vettem két ilyen monitort, és a korábbi laptop kijelzőhöz képest jóval fáradékonyabb velük a szemem.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#134) RetepNyaraB válasza mbalint987 (#133) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Nem. De csináltam pár profilt nappalra és estére, mert bár kalibráltan vettem, de az automata állásai kiégetik a retinám valóban.
Így már remek.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#135) fatal` válasza mbalint987 (#133) üzenetére


fatal`
titán

Tavaly nyár óta használok ilyen monitorokat, de nem tapasztaltam különbséget az előző LG-hez képest.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.