Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snecy20


snecy20
veterán

IPS, 165Hz... 65k-ért ez most simán nagyon jó vétel.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#2) Johnny


Johnny
senior tag

Amennyire elszálltak az árak tényleg jó vételnek tűnik

(#3) JoeYi


JoeYi
őstag

van ilyen 27" vagy 32"-ben?

(#4) RetepNyaraB válasza JoeYi (#3) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Naja. 32 szerintem már nagy lenne FHD-ra, nézed az asztalon 30 centiről és pixeles. De 27 az még oké és valószínű igény is van rá.
Én egy QHD verziónak örülnék, valami felárért. Úgy 80-85 körül is jó vétel volna.

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#5) Fred23


Fred23
nagyúr

Tényleg jó vétel ennyiért, de tesztelhetnétek a HP X24ih-t is, az csak most jött be Magyarországra, és nagyon hasonló paraméterei vannak! Szintén 65k.

(#6) Sanya


Sanya
nagyúr

De nem 4K 60 fps az igazi gamer megjelenítője az nvidia mantrája alapján?
4K nélkül nem lehet gamer!
60 fps nélkül nem lehet gamer!
Akkor sem, ha ez baromság.

BTW, ez egy elég jó monitor.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#7) Márton válasza RetepNyaraB (#4) üzenetére


Márton
nagyúr

Szerintem már 27-en sem okés a fhd.
23-24 még éppen (pedig távol ülök tőle)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#8) RetepNyaraB válasza Márton (#7) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Rendben, de vannak kompromisszumok, pláne ennyiért.
Pláne a jelenlegi és ki tudja meddig tartó vga árak mellett. Egy jobb kártya árából inkább autót veszek basszus...

@thomeef :Y ott már megtalálták az árazó ceruzát akkor.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#9) thomeef válasza Márton (#7) üzenetére


thomeef
őstag

Egyetértek, én 25"-t használok 2k-ban, nem tudnám elképzelni már ezt sem FHD-ban. Nagyon jó kis monitornak tűnik, kár hogy a 2k 27es változata pont a kétszeresébe kerül :)

[ Szerkesztve ]

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#10) lemusz


lemusz
addikt

Nem tudom mennyire szépítette meg a tesztet a szponzoráció ténye, de ennyi pénzért még füllentések mellett is jó vételnek tűnik. Engem 240Hz-es verzió érdekelne, ha létezik ilyen.

(#11) Energie X


Energie X
őstag

Már tavaly is ennyi volt. Nem tűnik rossz monitornak, az 5 év gar kifejezetten vonzó, pláne hogy nem rossz a képe. HDMI-n ki tud nyomni 75Hz-et?

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#12) shifty!


shifty!
senior tag

Köszi a tesztet, nemrég vettem hasonló kategóriás monitort, végül nem erre, hanem az AOC C24G1-re esett a választásom, kiváncsi lennék annak is a hasonló tesztjére, melyiket értékelitek jobbra, illetve a mérőszámok hogy alakulnának annál. :R

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#13) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Ár/érték/ technikai paraméterek alapján jó monitor , egyetlen probléma ,
hogy PIVOT mód nincs rajta.

(#14) Fred23 válasza shifty! (#12) üzenetére


Fred23
nagyúr

Az csak VA paneles, ahogy még mondjuk a Samsung C24RG50. Mondjuk néztem már pár tesztet, és nem tűnnek sokkal rosszabbnak, mint egy IPS.

(#15) .mf válasza thomeef (#9) üzenetére


.mf
veterán

"Egyetértek, én 25"-t használok 2k-ban, nem tudnám elképzelni már ezt sem FHD-ban."

FYI: a 2K felbontás, pl. DCI-2K, az 2048*1080 px, vagy maga a fHD is egy 2K. :U

Amire gondolsz, az a WQHD, 2560*1440 px (ami nem is értem, miért kapná a 2K nevet, mert egyik oldalon sem 2K px), vagy a 4K/UHD (4096*2160 ill. 3840*2160 p).
Ha valaki nem ismeri a kódokat, nem egyszerűbb 1440p-ként vagy 2160p-ként hivatkozni rá?

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#16) RetepNyaraB válasza .mf (#15) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ezt minden alkalommal levezeti valaki? A (w)qhd közönséges elnevezése 2k és pont. Mint ahogy magyarul a kockás papír a négyzethálósat jelenti, akárhogy kapálóznak a matekosok. Bakelit=vinyl, stb stb.
Ugorjunk :R

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#17) JackeL válasza JoeYi (#3) üzenetére


JackeL
tag

Acer Nitro XV270Pbmiiprx

Szerintem ez a 27" változat.

(#18) Noukoum válasza RetepNyaraB (#16) üzenetére


Noukoum
veterán

Áh nem lehet ugorni, sokan ebből sportot űznek. :D Csak tudnám hogy mivel leszünk ezzel előrébb.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#19) Deer76


Deer76
aktív tag

Az enyém hétfőn érkezett meg. Egész jó kis monitor.

A fény azt hiszi, gyorsabb mindennél, de téved. Mindegy, milyen sebesen száguld a fény, mindig azt fogja találni a végén, hogy a sötétség ért oda elsőnek és rá vár.

(#20) VágniValó


VágniValó
addikt

Ez de bitang jó lett 1080p-sek között! Fákk, én meg 78-ért vettem tavaly Márciusban ASUS VG249Q 23.8"-t :D

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#21) ETOM


ETOM
addikt

Gsync compatible megy vele szépen? (Nincs a listán, de páran írták, hogy jó)
Az aoc-n amit most használok elég bajos.

[ Szerkesztve ]

(#22) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Az input lag-ot mekkora képfrissítés mellett mértétek? :R

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#23) sirdenis


sirdenis
tag

Garmer ilyen input lag-el?

(#24) Aprósólyom válasza sirdenis (#23) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Nem mindegy, milyen képfrissítés mellett, hogyan és a kijelző mely részén mértek.
Régebben egy HDMI interfészes hardvert használt a PH!, ha jól emlékszem, ami fullhd 60Hz-en mérte az input lag-ot.
(Anno mérték az LG 24GM77-t is, és ha jól emlékszem az 60Hz-en adott kb 10ms értéket. Annak a monitornak akkor a legjobbak között volt input lag-ja. Ennek pedig ha hasonló mérés szerint csak 3ms-kel több, az még bőven gaming kategória, mert a képfrissítést emelve szépen redukálódik ez az érték.)
Nagyon várom a választ, mert addig nem rendelem meg az tuti. Nincs kedvem tesztelgetni, és a visszaküldéssel szórakozni, ha nem felelne meg.

Jevons paradox

(#25) AxBattler válasza snecy20 (#1) üzenetére


AxBattler
félisten

Eljutottunk ide is... bezzeg pár éve még azon ment az eszmecsere, hogy melyik 144Hz-es, TN paneles monitornak elviselhetőbb a képe. :)
Akkoriban öltem volna egy normális, 27"-os VA monitorért, aztán most meg...
AOC G2790VXA, Dell S2721HGF, stb.

Már inkább TV-ket nézegetek, az asztali megoldásokról váltani szeretnék...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#26) FattyDove


FattyDove
őstag

24" -> FHD - > Ennyi elég is volt.
60k-ért már van WQHD Phillips 24"-on 75Hz-el, Freesync-el (ami tökéletesen működik G-sync-es kártyával)

[ Szerkesztve ]

(#27) RetepNyaraB válasza FattyDove (#26) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

65-ért bizonyára 4k-t adnak máshol, g-snyccel együtt, mi :U
Semmibaj. Lépjünk tovább.
Ui.: A Philipset belinkelhetnéd, szemügyre vennénk egyéb mutatóit...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#28) RetepNyaraB válasza RetepNyaraB (#27) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ez az emagos?
Olcsónak olcsó és 1440p. De gondolom nem véletlenül nem adják meg pl. az input lagot, ill. pl. 75Hz vs. 165Hz whatever. Nem minden a specifikáció - az ittenit megnyikorgatták, a Philipset pedig megveszed az ára miatt, aztán esetleg meglepődsz otthon (persze akár pozitívan, ne kétlem).

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#29) FattyDove válasza RetepNyaraB (#28) üzenetére


FattyDove
őstag

Történetesen erről beszéltem és pozitív irányban lepődtem meg rajt, főleg, hogy még olcsóbban is vettem. Lehetetlen olyan dolgot tudnia egy 24"-os FHD-s monitornak, amiért hajlandó lennék a pixeleket bámulni rajt egész nap. Mert mondhat bárki bármit, 21.5" felett már lazán pixeles a kép. Az meg, hogy most 3-4ms-el több vagy nem, rohadtul nem érdekel.

Specs

[ Szerkesztve ]

(#30) .mf válasza RetepNyaraB (#16) üzenetére


.mf
veterán

"A (w)qhd WQHD közönséges hibás elnevezése 2k és pont."

Fix'd.
Remélem neked az is jó, ha a gépedben 16 GB helyett 16 Gb RAM van. :)
Ne mondd azt, hogy a WQHD-nek jó lesz a 2K elnevezés más felbontást takar. Ez egy szakmai fórum, direkt rosszul használni szavakat csak mert páran túl hülyék hozzá, nem jó kifogás.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) AxBattler válasza FattyDove (#29) üzenetére


AxBattler
félisten

Philips 245E1S - 60k HUF :Y

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#32) RetepNyaraB válasza FattyDove (#29) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Valóban meglepően olcsó a cucc és papíron kicsivel gyengébb csak (kivéve a képfrissítést, ami azért pl. fps multiban igen jól tud jönni, amennyiben a vga-d nem bírja az egész számú többszörözést, pl. 150fps a 75 helyett törésmentesen...)

mf.@ igazad van, tényleg mind1 nekem, mivel értem így is, miről van szó. :R Bár zavaró, az igaz, mert semmibe sem kerül helyesen írni ellenben a 2k vs. WQHD vs 1440p-vel, mivel ott a lényeg, hogy kevesebb karaktert kell benyomni és mindenki érti mit akarsz mondani.
A szakmai fórum kifejezésre sokan, sokszor hivatkoznak, de sajna valójában ez egy nyílt-unatkozói-belepofázói-simpleuserológiai oldal. A szakmát nem itt kell keresni. Számonkérni lehet, szaporítjuk itt a leütéseket feleslegesen...

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#33) Sanya válasza RetepNyaraB (#16) üzenetére


Sanya
nagyúr

Ezt a lépcsőházban adtátok a 1440p-nek Veér Istvánnal?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#34) RetepNyaraB válasza Sanya (#33) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Ugorjunk már, pont elég volt :R
kereső első találat:
tomshardware
ne kelljen kattintgatni:
"1440p is also called QHD (quad high definition) or WQHD (wide quad high definition) and is a display resolution that measures 2560 x 1440 pixels. This resolution is also commonly referred to as 2K."

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#35) snecy20 válasza Sanya (#33) üzenetére


snecy20
veterán

:D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#36) adam320


adam320
senior tag

Ez ennyiért hibátlan, vannak rosszabbak sokkal drágábban.

(#37) shifty! válasza Fred23 (#14) üzenetére


shifty!
senior tag

Pont Samsung PLS paneles monitort váltottam le, azt egy jó 2 éve biztos használtam ha nem több. Megfelelően beállítva nem vettem észre eddig nagy különbséget, a kontraszt kicsit talán erősen, cserébe a színek erőssége és hűsége talán minimálisan észrevehető. És ezzel kb le is írtam az általános különbségeket a két típus között :DDD de a lényeg hogy olyan hatalmas látható eltérése szerintem nincs.

"Vasárnap ne lopj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő."

(#38) Sanya válasza RetepNyaraB (#34) üzenetére


Sanya
nagyúr

commonly referred jelentése: Veér István és társai

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#39) GreatL válasza Sanya (#6) üzenetére


GreatL
őstag

Valóban baromság. 2K + 165 Hz az ami igazán kell. Vagy UHD és 120 Hz, valamiféle adaptív szinkronizációval.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#40) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Jó kis monitor csak kicsi, ugyanez kéne 27" ban, de ne legyen nagyobb a felbontása!
Most is egy 27" FHD IPS használok de ez csak 75 Hz.

Szerk.: most nézem hogy van is ilyen, pl. [Acer Nitro XV270Pb] 84 900,- ez még mehetne lejjebb árban.

[ Szerkesztve ]

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#41) Tomcat válasza .mf (#30) üzenetére


Tomcat
őstag

Én is hülyét tudok kapni a "2k" = WQHD = 1440p jellegű megnyilvánulásoktól. Évek óta rendszeresen leírom hogy nagyon nem ugyanaz, de hiába. Van aki már lazán élből "2k-nak" nevez mindent FHD és UHD között "csak mert és kész". :U

Tomcat

(#42) Sanya válasza GreatL (#39) üzenetére


Sanya
nagyúr

pontosan.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#43) #72042496 válasza .mf (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

A gépben igazából 16 GiB RAM van. :)

Ez mondjuk nem zavar, mert GB-tal is egyértelmű a dolog. A 2K viszont nem egyértelmű nekem, mert össze-vissza használják. Én is a FHD-t írnám 2K-nak, a WQHD-t pedig 2,5K-nak, de ezekre inkább nem használom a K-s kifejezéseket.

[ Szerkesztve ]

(#44) hyperspace


hyperspace
őstag

Ilyen sRGB-vel CAD-hoz is jó vajon ez a moncsi?

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#45) Hallosz válasza JoeYi (#3) üzenetére


Hallosz
senior tag

Most vettem egyet a az MM-ben 27" enyhén ívelt, VA panel 144 HZ. 2K
Ez az első ilyen monitorom. . . . innentől, nem vagyok hajlandó ránézni ennél gyengébb kijelzőre :-)
Besza-behu az élmény.

[ Szerkesztve ]

Mert lakni, muszáj.

(#46) atok666 válasza RetepNyaraB (#16) üzenetére


atok666
őstag

Mondjuk en se tudtam hova tenni ezt a 2k-t...

Atok

(#47) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Régen, még egy 15"-s EGA monitorért is eladtam volna a fél vesém, most meg azt mondom, ha már gémer akkor a 24" kicsi.
Legyen legalább 27-32" és 1440p.

Tudom, kinek a pap, kinek a papné.

(#48) siposz válasza Hallosz (#45) üzenetére


siposz
aktív tag

A jóhoz könnyű hozzászokni. Én tavasszal szereztem egy 100hz, 1440p, 21:9, 34 colos VA csodát, egyszerűen minden jobb rajta mint a 24 colos fullHD TFTn volt.

Remélem nemsokára lesznek 48 colos OLED-ek, érzem hogy jól fog mutatni az asztalon.

(#49) #72042496 válasza siposz (#48) üzenetére


#72042496
törölt tag

Már vannak 48"-os OLED-ek. Idén pedig 42"-osak is érkezhetnek, később pedig a 20-30"-osak: [link]

(#50) siposz válasza #72042496 (#49) üzenetére


siposz
aktív tag

Majd ha lesz 21:9 arányú, monitornak is megfelelő, nem beégős fajta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.