Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) zazahoho


zazahoho
őstag

Hitachi Ultrastar C10K600 a veloci méltó vetélytársa ,ára azért érdekelne

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#2) Jhonny06 válasza zazahoho (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért a SAS interfész elég visszatartó erő.

(#3) lujó55 válasza zazahoho (#1) üzenetére


lujó55
őstag

+1 :R 600GB/10000rpm
Jhonny06: mi a baj vele?

(#4) Jhonny06 válasza lujó55 (#3) üzenetére


Jhonny06
veterán

Nem a leghétköznapibb szabvány, maradjunk ennyiben. :) Ha a Raptort meg tudják oldani SATA-val, akkor ennek sem kéne problémának lennie.

(#5) Balu77


Balu77
őstag

Hát ettől a 10k-s sas-tól nem kell hasra esni, ami szervereket eladtam az utóbbi időkben, már mind 15k-s vinyóval mentek, az a döfi! Azért a sas és sata között megvan a különbség, mondjuk hogy a jobb sas vezérlők tehermentesítik a cpu-t és ahogy én mértem több i/o műveletet is tolnak. Aki ennyire max-ra megy, annak ott az ssd. :DDD

izé

(#6) Srodney


Srodney
senior tag

sas????hátémégojat nem láttam,utánna is nézek,fordulatszáma viszont egész jo...

(#7) Balu77 válasza Srodney (#6) üzenetére


Balu77
őstag

SAS = Serial Attached Scsi

izé

(#8) .mf válasza lujó55 (#3) üzenetére


.mf
veterán

Pszt! Ne áruld el senkinek, beavatlak egy nagy-ngy titokba: szerverekbe vannak nem csak 10k, de 15k winyók is!

Na jó, hazudtam. Ez nem titok, ezt csak a n00bok nem tudják :P :DDD

Cheetah 15k6 és 15k7 nyers Ft/GB alapon jobb, mint az SSD-k (viszont ha a SAS vezérlő árát is hozzáadod, akkor már annyira nem), de teljesítményben mégis lemarad egy jobb SSD-től. Normál asztali winyókhoz képest azonban más dimenzió elérési időben.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#9) zazahoho


zazahoho
őstag

ahogy nézegetem 150 gb-os hitachi sas 15000 rpm egy árban van veloci 150 gb-al ami azért csak 10000 rpm.
otthoni felhasználó nem igen vesz sas hdd-t ,de szerverbe jó döntés.

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#10) Angel1981


Angel1981
veterán

Tiszta WD Raptor az a Hitachi!
Mondjuk akkor már inkább SSD....

(#11) Balu77 válasza .mf (#8) üzenetére


Balu77
őstag

Na azok a cheetah vinyók biza bitang jók! Jópár szervert raktam ki olyanokkal és meg kell mondanom, hogy a sata-s raptort reggelire megeszik. :K

izé

(#12) Duree


Duree
veterán

Nos az ára dönti el,hogy a Hitachi szupergyors winyója mennyire piacképes termék lesz.
A Raptor és a Cheetah elég erös konkurenciát sejtet

[ Szerkesztve ]

duree54

(#13) kircipeti


kircipeti
senior tag

Bocs, hogy itt kerdem, de ilyen kulso, halozati WD kutyut lehet kapni winyo nelkul is?

(#14) Balu77 válasza Duree (#12) üzenetére


Balu77
őstag

Ott a pont! A kérdés még hogy mikor lesznek tesztek, megnézném mit tud. Azonkívül jó lene tudni mennyire kómálja a nem inteles vezérlőket, ugyanis a velociraptorok első szériája (glfs), nem igazán kómált több vezérlőt, csak az intellel volt mindíg ok, ezért is csúfolták wintel-nek. :)

izé

(#15) #16939776 válasza Jhonny06 (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mármint 40K+ hozzá a vezérlő...
aki ilyen(ek)ből csinál rendszert annak nem akadály(anyagilag).

De akkor már 15KRpm-es HDD ha csak a sebesség számít... mondjuk az nem 2,5"-os.

Lehet hogy tovább is bírja a 3,5"-os...

[ Szerkesztve ]

(#16) Gismo


Gismo
addikt

A HP gyárt saját merevlemezeket? Vagy valamelyik gyártó egységeit használja (én a Seagate-re gyanaxom)?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.