Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) alevan


alevan
őstag

Ha van a környezetben egyetemista, akkor a diákkedvezmény elég vonzó alternatíva lehet - tizedáron kaphatják meg a full Business csomagot egy évig.

Semmiség minden évben találni egy egyetemistát, pl gyakornokot.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#2) beleszólok


beleszólok
senior tag

Jól értem a wiki-t? Xamarin = monodevelop kicsit kicsinosítva?
Hosszas (lelki ;) ) küzdelem után rávettem magam, hogy felrakjak egy mono környezetet a linuxomra és igencsak meglepett, hogy a monodevelop induláskor a xamarin blogot tolja az arcomba... :)

Mono neked mennyire ismerős úgy egyébként?

[ Szerkesztve ]

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#3) Karma válasza beleszólok (#2) üzenetére


Karma
félisten

A Xamarin Studiora gondolsz? Mert az pontosan így van, egy kibővített változata a MonoDevelopnak. A Xamarin.iOS, Xamarin.Android és Xamarin.Mac termékek a nyílt forráskódú Mono projektre épülnek, amit a Xamarin, mint cég gondoz. Gyakorlatilag ugyanaz a gárda, az eredeti fejlesztők, szakosodva és felfejlődve.

Valamennyit játszottam vele még évekkel ezelőtt, de semmi igazán komoly. Elvileg nagyrészt kompatibilis az aktuális .NET frameworkkel desktopon is.

“All nothings are not equal.”

(#4) beleszólok válasza Karma (#3) üzenetére


beleszólok
senior tag

Studio? Úgy nem láttam emlegetni. A wikit átfutva csak azt láttam, hogy a monodevelop cikket össze kellene vonni a Xamarinról szólóval, kicsit lejjebb meg írják, hogy a Xamarin a monodevelopra épül, csak helyenként, a felhasználói élmény és hasonlók javítása érdekében, platform specifikus kód is van benne.
Csak hát az angol tudásom nem épp anyanyelvi szintű, így felmerült, hogy esetleg félreértek valamit.

Kíváncsi vagyok, mire jutok vele, mert eddig szinte mániákusan ragaszkodtam a pythonhoz.
Viszont a mai próbálgatás alapján egyelőre úgy tűnik, ez sem olyan vészes. (sok éve, még a mono megjelenését követően egy-két évvel próbálkoztam vele, de akkor nagyon gyenge volt a mono a windows-os környezethez képest, ráadásul teli volt bugokkal)

Tiszavirág: http://youtu.be/YdcsiW0kfso

(#5) sirszevenap


sirszevenap
őstag

Kár, hogy ennyire halott a téma...

Bankkártyával? Hát persze!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.