Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Essentials válasza #78791680 (#50) üzenetére


Essentials
aktív tag

Rendben, csakhogy ez nem egy személyes blog, hanem egy telefonokat összefogó Közösség. A címben pedig ez szerepel: "Karácsonyi telefonajánló 2019" - a mobilaréna publikálásában, nem pedig "Bog telefonajánlója" Nem akadtak ki egyébként, csak érvelek. Mert továbbra sem értem, a kérdések ugyanúgy nyitottak maradtak. De inkább elengedem. Itt is bőven dominálják már az oldalt azok a szponzorálások, amiket pld egy Huawei előszeretettel végez itthon is, nagyjából végtelen pénzzel kibélelve az arra megfelelő csatornák irányában.

[ Szerkesztve ]

(#52) Atomgeszi válasza Essentials (#44) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ha abból indulok ki, hogy a többi androidos készülékből is(amennyiben jól tudom) csak az idei készülékek lettek kiemelve, úgy valóban csak 3 készülék ami között lehet dönteni. Ennyi erővel akkor androidos vonalon is van tavalyiból jobb választás akár, mint az idei egy két említett készülék.

Szerintem sincs semmi gáz a cikkel. Ja, de.. annyi, hogy szarul vannak beárazva a készülékek, mert a cikkben említetteknél van jobb áron is, még hivatalos oldalon is, mint azt említettem a topik elején.
Egy milyen autót vegyek cikknél sincs felháborodás amiatt, hogy nincs ajánlva a Ferrari.
Aki Ferrarit akar, az úgyis azt vesz. De a Ferrari sem lesz jobb attól, hogy drágább. Ugyanúgy ahogy egy Tesla se lesz jobb, mint mondjuk egy feleannyiba kerülő full extrás vadizsír Passat. De aki Teslát akar, az úgysem fog még csak más után sem nézelődni.

[ Szerkesztve ]

(#53) Bog válasza Essentials (#51) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Figyu, neked megválaszoltam már az elején a dolgokat, arra azt írtad végül, hogy "peace", ahhoz képest továbbra is itt pörögsz a dolgon, mint a búgócsiga. De már annyira sikerült belepörgetned magad, hogy elkezdtél mindenféle szponzorálásokról fantáziálni és konspirálni, szerintem itt érdemes lenne abbahagynod.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#54) gippazoid válasza axioma (#43) üzenetére


gippazoid
senior tag

Bocs a személyes kérdésért de érintett lehetek:
a prizmás szemüveg nem passzol az AMOLED kijelzővel, vagy csak a prizmás szemüveggel utalsz arra, hogy bántják az élénk színek a szemedet?

Most vettem AMOLED-es telót és lehet hogy prizmás szemüvegem lesz.

Gippazoid Novelties Inc.

(#55) WaG_Gaming


WaG_Gaming
tag

Nekem is most lett meg az S10e, amire már a bejelentés óta csorgattam a nyálamat és minden tekintetben kiszolgál. Egyedül az éjszakai fotók voltak borzalmasak, de az ember ritkán készít képeket éjszaka. 163k-ért, 2 év gyártói garanciával megérte.

Casual és hardcore gaming, mobiltelefonok, egyéb tech cuccok - mi kell még?

(#56) axioma válasza gippazoid (#54) üzenetére


axioma
veterán

Attol fugg, mennyire eros a prizmad. En 8-cal kezdtem, most lesz 10-es ami max... utana csak a matrica van (de nekem pont 10).
A tul eros szineknel en ott is melyseget latok, ahol nincs. Tehat igen, a tul eros szinek zavarnak. Igaz, valamennyit idovel kikompenzalt az agyam (merthogy eleinte a syntax highlight java kodot is "domborzatban" lattam, ma foleg a piros alapon fekete - a cegunk uj powerpoint stilusa, orultem neki - ami nagyon zavaro extra melysegerzetet okoz, nem mondom hogy szedultet de diszkomfort-erzes).
Megjegyzem, mar korabban - prizma elott - is kerultem az elenk szineket es eros megvilagitast, mindenki nyafog ha mutatok valamit a mobilomon hogy nem latja, adjak fenyt: a mostani Huawei P10 az egyik legjobban letekerheto kijelzo - egyik dontesi tenyezo volt az akkori sony compact-tal szemben -, megis egy csomoszor minimumon hasznalom, most az eloirt fenyes irodai megvilagitasban van kozepen a csuszka.
Ha csak ilyen 2-4 erossegu prizmad lesz, akkor ezt nem biztos hogy egyaltalan eszreveszed a szemuveg megszokasa utan, de mindenesetre nem artana mar az uj szemuveggel megnezni valahol a kiszemelt keszuleket.
Tipp: windows alatt ctrl-win-c atkapcsolja a kijelzest fekete-feherre, ha megszokas kozben nehezsegeid lennenek a melyseggel.

(#57) Emericus Max válasza Essentials (#47) üzenetére


Emericus Max
tag

Nemtom mit promótálod meg véded itt az iPhone vonalat.
Az iPhone egy réteg termék, sokkal jobban mint bármelyik Android vonal.
Réteg termék, mert akinek mindene iOS keretben van (PC, tablet, smart watch, telefon), annak nyilván gyakorlatilag semmi más nem jöhet szóba mint iPhone és akkor onnan választ pénztálcától függően idei vagy korábbi modellek közül. Másnak iPhone-t ajánlani pedig hülyeség volna, mert ezen az ökoszisztémán kívül az Iphone nem igazán versenyképes az árazását tekintve.
Viszont aki Windows-os PC-n dolgozik, vagy használ más android alapon futó eszközöket, annak az iPhone egy nettó szopás. Gondoljunk csak egyszerű dolgokra. Lehet copy - > paste másolni zenét rá pl.? Nem lehet. A hülye iTunes-al kell szarakodni. Ez teljesen független attól, hogy jó vagy nem jó telefon-e az iPhone, de a teljes értékét csak akkor használod ki, ha mindened iOS alatt van. De sorolhatnám még:
- lightning port? Fasza, semmilyen más eszközzel nem kompatibilis...
- Gyors töltés? Fasza, vegyél te töltőfejet több 10e forintért mert a több 100e forintos telefon árába ez nem fér bele.
- QI töltés? stb.
Szóval, ahogy a cikkben is van, aki azt akar venni, az azt is fog venni. Hogy melyik a jó ajánlat az iPhone vonalon? Ezt döntsd el te, te vagy Apple fan. Aki nem az annak viszont az Apple termékei csak masszívan túlárazott high tech cuccok és ár/érték arányban nem állják meg a helyüket a konkurenciával szemben, tehát összehasonlításban nem ajánlhatók.

(#58) #78791680 válasza Emericus Max (#57) üzenetére


#78791680
törölt tag

Azert ez igy eleg eros megfogalmazas. En azert valtottam Iphone-rol mert mar egyaltalan nem olyan innovativ mint regen, szerintem kozel sincs a BBK-hoz. Ettol fuggetlenul nagyon jo es stabil telefonjaik vannak, meg igy is hogy egyre tobb gond van az iOS-el az egyik legjobb, ha nem a legjobb rendszer.

(#59) gippazoid válasza axioma (#56) üzenetére


gippazoid
senior tag

Köszi az infókat, ennyire nem részletezték a vizsgálaton az eredményt, csak annyit hogy látják hogy prizmás kellene, de ez a lakosság 70%-ra(!) igaz.
A telót meg most vettem meg épp, egy AMOLED-es OnePlus 7 és nem tervezném cserélni, mert örülök neki mint majom a ... szóval annak. :)

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#60) Emericus Max válasza #78791680 (#58) üzenetére


Emericus Max
tag

Pontosan ezt írtam én is. Nincs baj az iPhone-okkal és az iOS rendszerrel sem, de pontosan az a baj, hogy az iOS előnyei elvesznek más platformokkal kombinálva és az innováció frontján sem járnak már élen. Ehhez képest viszont, ha ár/érték arányban nézed, akkor nem versenyképes termékek, így konkrétan nem is ajánlhatók, KIVÉVE ha csak Apple ökoszisztémában létezel. És ezért mondja Bog is, hogy igen aki IPhone-t akar venni, az nagy valószínűséggel úgyis azt vesz és nem is gondolkodik másban. Szóval minek felsorolni még egyszer a cikkben, hogy melyiket vedd...

(#61) SidCorky válasza Emericus Max (#57) üzenetére


SidCorky
senior tag

"Hogy melyik a jó ajánlat az iPhone vonalon? Ezt döntsd el te, te vagy Apple fan. Aki nem az annak viszont az Apple termékei csak masszívan túlárazott high tech cuccok és ár/érték arányban nem állják meg a helyüket a konkurenciával szemben, tehát összehasonlításban nem ajánlhatók."

Akkor te meg Android fan vagy? :) Azért a streaming szolgáltatók és felhők korában erős kijelentés, hogy Win mellett használhatatlan lenne az iOS, 3 éve van iPhone-om és egyszer sem kellett rádugnom a PC-re, mégis ugyanazokat a képeket nézem és zenéket hallgatom mindkét eszközön. Egyedül az iPadet dugom Winre, amíg nagy ritkán sorozatot másolok rá, ez pedig semmivel nem bonyolultabb, mint Android esetében, mindegy, hogy az intézőt vagy az iTunest nyitom meg, onnantól pedig ugyanúgy csak behúzom a fájlokat, még konvertálgatni sem kell.

A Lightning port pedig megszokás kérdése, ha eddig microUSB-s telefonod volt és most egy új androidosat veszel USB C-vel, ugyanúgy meg kell venned az új eszközöket hozzá, mintha Lightningos telefonra váltanál, sosem értettem ezt az almával semmi nem kompatibilis dolgot. Sőt, ha nem itthon vagyok akkor iPaden dolgozok, és a felhőnek köszönhetően ugyanott tudom folytatni a munkát délelőtt, ahol reggel Winen abbahagytam. Minden megoldható, csak felfogás és alkalmazkodás kérdése.

A gyorstöltőt adom, nem kéne így spuroskodniuk, de a 11 Pro vonalnál már ez is megvan, ha jól tudom, a Qi töltés pedig már benne van a legutóbbi három generációban.

Szerk.: nem, ezzel nem azt bizonyítom, hogy Apple fan lennék, én is gondolkodás nélkül anyázok az árazásuk miatt, ettől függetlenül igazságtalannak tartom ezt az előítéletet, hogy csak az vesz Apple termékeket, akiknek a marketing kimosta az agyát, mindenki más droidozik, főleg ha olyanok mondják, akiknek sosem volt iPhonejuk, csak kipróbálták valahol.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#62) Juhaszatti válasza Essentials (#28) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Az Apple termékek azért nem szerepelnek az ajánlónkban, mert aki ilyet akar, az úgyis ilyet vesz. Aki meg nem, az bőven tud máshonnan válogatni." Ez minden gyártó minden termékére igaz."

Nem egészen.
Aki iOS-el szerelt telefont szeretne, az Apple terméket fog venni és pont. Nincs alternatíva, ajánló ide vagy oda. Az Apple pedig azonos ársávban nem kínál több terméket, úgyhogy csak pénztárcán múlik, hogy házon belül melyiket.

(#63) direwolf válasza Essentials (#47) üzenetére


direwolf
őstag

Te rá tudnád mondani bármelyik iPhone-ra, hogy jó vétel az adott árkategóriájában?
Ha igen, akkor miért nézegetsz ajánlókat? Ha meg külön kategóriát kell teremteni az Apple cuccoknak, akkor mi az ha nem elfogultság?

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#64) Emericus Max válasza SidCorky (#61) üzenetére


Emericus Max
tag

Az iOS egyetlen gyártóhoz köthető és a gyártó kizárólagos platformja, tehát ha valaki iOS-t, azaz iPhone-t választ tudatosan, az kijelenthető hogy Apple fan szerintem. Ebben nincs semmi rossz és nem pejoratív értelemben mondom. Nagyon is jó érthető, hogy egy amúgy felhasználó barát (amíg tényleg csak azt a platformot használod) platformra építi fel a saját eszköztárát. Én semmi olyanról nem beszéltem, hogy aki ezt a platformot választja az agymosott lenne bármiféle marketing által. Az viszont tény, hogy aki iOS-t akar, az nem választhat más gyártó termékei közül, hanem ki kell hogy fizesse a felárat, amit elkér az Apple sok esetben indokolatlanul. Ez egyfajta burkolt monopol helyzet. Persze dönthetsz úgy hogy váltasz, de a megszokott platformot másikra cserélni macerás a legtöbb embernek, ezért mégiscsak bele vannak kényszerítve a kevésbé rugalmas vásárlók ebbe az Apple által.

A másik oldalon az Android viszont egy olyan platform, amire sok gyártó alapozza a termékeit, tehát a választék is sokkal nagyobb, illetve mivel sok gyártó van ugyanazon a keretrendszeren, ezért a piaci verseny is élesebb, ami jótékony hatással van az árakra és ösztönzi az innovációt. Mert ugye valamivel villantani kell, hogy a vásárló a te telefonodat vegye a másik Android OS-t használó telefonnal szemben. Szerintem itt ment el a ló az Apple-lel és ezért ért abban nagyrészt a legtöbb ember, hogy az Apple már nem az az innovatív cég, ami volt. Egyszerűen kicsit belekényelmesedtek a monopol helyzetbe.
Szóval szerintem olyan, hogy Android fan, nem nagyon értelmezhető. Legtöbben szeretik a platformot, de egy bizonyos brand-re esküsznek, vagy váltogatják a preferenciáikat.

A felhő dologról én annyit mondok, hogy gyors kényelmes meg minden, de számomra aggályos volt mindig is, hogy családi fotóimat, személyes dolgaimat föltöltsem egy szerverre valahol, ahol semmi rálátásom nincs arra, hogy ki férhet hozzá. Ugyanezen ok miatt nem használom a Facebook-ot sem. Nem mintha sok rejtegetni valóm lenne, de már így is túl sok mindent megosztunk ezekkel a gyártókkal és szolgáltatókkal (pl. kontakt lista stb.). Szóval lehetőség szerint én nem segítek nekik.

Amúgy volt iPhone-om és iPad-em is (soha többet), minthogy volt Nokia Lumia telefonom is Windows-al és ahogy Android-os eszközöket is használok. Tehát van összehasonlítási alapom.

Elnézést a hosszú írásért :)

(#65) janeszgol válasza Emericus Max (#57) üzenetére


janeszgol
félisten

Én már az iPod Touch 1G-nél sem használtam az iTunes-t. A videókat a gyári videó lejátszó vitte, a zenét is, pdf-hez természetesen kellett más program.
A következő cégesem vagy Xr vagy 11 lesz. Igaz mostanában csak játékra használok iOS eszközt.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#66) Depression válasza WhiteWalker (#35) üzenetére


Depression
veterán

Csak, hogy ne lógjon a levegőben: Sok kis apró bossankodás után ez lett a vége: [kép] a 12 számjegyű képernyőfeloldókódot nem fogadja el, amit párnaponta kötelezően meg kell adni.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#67) joey04 válasza SidCorky (#61) üzenetére


joey04
titán

nem fan, troll.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#68) beyruth82


beyruth82
veterán

Azért nem szerepelnek iphone-ok mert ár /érték arányban nem jó vételek vagy legalábbis nincsenek benne 2019 legjobban ajánlott telefonjainak listájában.A cikkíró szerint legalábbis.300-400 és 500 ezerért nem a legjobb ajánlatok.lyen egyszerű.

(#69) kukacfej


kukacfej
tag

Nem ér annyit egyik szifon sem és sokan csak azért veszik (főleg hitelre) mert attól menőbb lesz.

Lépjünk már túl ezen, 5 év múlva lehet már full új rendszerek lesznek.

Ne légy más ha önmagad lehetsz

(#70) gyépés válasza Essentials (#51) üzenetére


gyépés
aktív tag

Szerintem teljesen igazad van. Én is meglepődtem, hogy egy ilyen fura megállapítással letudták az iphone részt. Pedig az idei széria nem is lett rossz, meg sok jó akciójuk van/volt. Persze magukhoz képest. Arról nem is beszélve, hogy elég sok embert érdekel az Apple ökoszisztéma, vagy akár csak a telefonjaik, lehet megérdemeltek volna egy bekezdést legalább. Mondom ezt úgy, hogy én eléggé nem bírom sem az almát, sem a cuccaikat.

Igy ahhoz hasonlít a helyzet, mintha a pályaválasztási tanácsadó elhajtaná a cigánygyereket, mert minek mondjon bármit, úgyis lopni fog. Ez a mentalitás nem tetszik nekem annyira...

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#71) neoforce válasza gyépés (#70) üzenetére


neoforce
aktív tag

Akkor lenne igaza ha több gyártó gyártana ios-el, készüléket és több kategóriában.Mutass nekem légyszives 40e ft-ért 2019-es belépő szintű ios-el szerelt készüléket ,vagy 50-100e Ft kategóriában!

(#72) gyépés válasza neoforce (#71) üzenetére


gyépés
aktív tag

Nem nagyon értem, mire gondolsz. Én azt nehezményeztem, hogy az iphonet, mint lehetőséget ilyen stílusban, vagy indokkal zárták ki. Annak is megvan a piaca, még ha speciálisabb is kicsit, úgyhogy lehetett volna azokkal is foglakozni kicsit, akit az érdekel. Pláne mivel ez a piac nem is kicsi és a cikk címe sem utalt rá, hogy nem tartozna a cikk témájához.
Egyik sajátsága mondjuk az, hogy drágák. Ezért csak úgymond felső kategória van. Másik, hogy sokak szemében státusszimbólum, ezért is veszik ilyen sokan. Tehát sokakat érdekelne, ha lenne róla pár mondat. Úgyhogy még mindig tartom, hogy nem volt szerencsés ilyen módon rövidre zárni az iphoneos részt, mint ahogy Bog tette.

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#73) neoforce válasza gyépés (#72) üzenetére


neoforce
aktív tag

Inkább hadjuk..

(#74) direwolf válasza gyépés (#72) üzenetére


direwolf
őstag

Pedig jobb lenne mindenkinek, ha elfogadnád, hogy az Apple nem egy IT cég, hanem egy brand. Amikor ilyent veszel, nem telefont veszel, hanem Apple iPhone-t. Mint a svájci óragyártók... nem karórát veszel, hanem Patek Philippet, vagy Tag Heuert, vagy Longinest stb.
Lehet recskázni, hogy hú de szép a kijelző (valóban, de van sokkal szebb) vagy milyen frankó a kamera (aha, de van sokkal jobb) stb-stb... és akkor próbáld megindokolni, miért kellene egy ilyen ajánlóban szerepelnie. Semmi olyant nem írt Bog ami ne lenne igaz.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#75) *Mukeey* válasza neoforce (#73) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Hagyjuk a szó, amire gondoltál...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#76) Depression válasza direwolf (#74) üzenetére


Depression
veterán

Kifejezetten nem szeretem az almát, de aki ios-t használ már lassan 10 éve, annak lehetne egyet ajánlani. Nálam androidon is többe kerültek már a programok, mint egy jó telefon ára. Ez ios-on hatványozottan igaz. Ráadásul idén az iphone 11 ajánlott is lett itt, szóval az ajánlóba is beférhetett volna.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#77) janeszgol válasza Depression (#76) üzenetére


janeszgol
félisten

Ebben van igazság. Ha ajánlott plecsnit kapott, legyen ajánlott. De amúgy Boggal is egyet kell értsek: ma nagyon egyszerűen megy a választás:
csórók i7 és i8.
akikben van spiritusz: Xr és 11
ezek felett 11 Pro és 11 Pro Max.
A kis kijelzőt keresők elméletileg i7 és i8, gyakorlatilag inkább vállalják a nagyobb méretet. Majd a pletykált i8 méretű Xr hardveres telefon tavasszal. Ha lesz. Na az izgalmas lesz.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#78) gyépés válasza direwolf (#74) üzenetére


gyépés
aktív tag

Dehogynem írt olyat! Itt a fórumon is volt olyan, aki ios-andriod vonalon váltott oda vagy vissza, meg egyébként is van sok ilyen ember. Ez az egyik.
Másrészről meg a mobiltulajok közt jóval nagyobb azoknak az aránya, akiket érdekel az iphone, és "reális" vásárlási célpontja lehet, mint a karórák közt mondjuk a Patek Philippe vásárlók. Bár karórákban nem vagyok otthon, de a jelenlegi vagy leendő mobiltulajok jelentős rétegére gondolok. Emiatt nem nekem etszett Bog hozzáállása az iphone témához.

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#79) Aryon87 válasza gyépés (#72) üzenetére


Aryon87
félisten

Tehát sokakat érdekelne, ha lenne róla pár mondat.

Senkit nem fog érdekelni. Egy Szifosos mit néz: facezni, instázni és csücsörítős szelfizni tud jó minőségben ferdén? Igen, akkor megveszi jó drágán azt jónapot. Ennyi az Ájfón.. Meg is van minden infó róla..
Ja meg hogy a harapott alma logó még megvan-e a hátulján, hogy a kivágott körös tokot megvehesse rá villogni..

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#80) SidCorky válasza Aryon87 (#79) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ez aztán az érett gondolkodás. Azért ugyanez a réteg (kiegészítve az emberméretű dual/triple mittudoménmennyi leica camera logókkal) létezik a túloldalon is, cserébe már a Huawei csúcstelefonok sem sokkal olcsóbbak, mint az iPhone-ok.
A logót pedig a környezetemben nagyobb divat szándékosan eltakarni (ahogy én is csinálom), mint felvágni vele, már lassan szégyenkezve vagyok őszinte, ha valaki megkérdezi milyen telefonom van, pont a hozzád hasonlók alaptalan előítéletei miatt.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#81) gyépés válasza janeszgol (#77) üzenetére


gyépés
aktív tag

Persze, egyszerű, de attól le lehetett volna írni ezt a három mondatot ahelyett, amit Bog írt. Mondjuk más szavakkal a polkorrektség miatt, de valami ilyesmit. :)

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#82) kátú válasza Aryon87 (#79) üzenetére


kátú
őstag

Ezt szépen megfogalmaztad... :C :C

az LG V50 sokkal olcsóbb mint egy i11? Ja hogy nem, értem és erősebb? Nem, van benne olyan szintű face id mint az iPhone-ban? Nincs.
vagy jöhet szóba a Huawei is. Semmit nem tudnak felmutatni, ami miatt jobb lenne, mint az iPhone, már az árat sem, mert igen drága és még kínai is, de nagyon. A kamerák meg...
vagy ott a Note 10 a Samsung-tól, lehet mondani, hogy de van benne ceruza. Az iPad mellé meg lehet venni amivel jelentősen nagyobb felhasználás tárul a kedves tulaj elé, mint egy telefon képernyőn

Arról egyáltalán még csak említést sem téve, hogy igazi teljes értékű alkalmazások, mint mondjuk az Affinity nem is létezik androidra, vagy olyan szintű videó vágó mint a Luma, mert az tökéletesen fut iPhone on is, csak kicsi a képernyő de adott a lehetőség. Androidon semmi ilyen lehetőség nincs. Félreértés ne essen, nekem is van egy S10e m és mellé egy iPad em és igenis elismerendő amit az apple csinál és egy huaweitől még akkor is jobb lesz, ha még dupla ennyibe fog kerülni... :W :W

It still works!

(#83) Aryon87 válasza SidCorky (#80) üzenetére


Aryon87
félisten

Környezetemben van ilyen, + a fotózás részre írva nem egy ilyet látok, szóval nem a levegőből írtam ezen sorokat ;)
A logót meg ki lehet kapcsolni, már akinek van esze hozzá. és akkor az csak egy logó :D

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#84) kátú válasza Aryon87 (#83) üzenetére


kátú
őstag

Azt, ami a telefon hátulján az üveg alatt van? :DD :C :U :W

It still works!

(#85) SidCorky válasza Aryon87 (#83) üzenetére


SidCorky
senior tag

Én meg ugyanezt látom Huawei-jel. :) Felesleges ez a vita ami itt megy, mindkét táborban megvannak a hülyék, ettől még nem kell általánosítani és főleg nem ezért egymásnak esni.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#86) Aryon87 válasza kátú (#84) üzenetére


Aryon87
félisten

Jah, azt hittem a kamerában lévő vízjel logóra gondoltál :))

Az alma logó szemrevalóbb, pláne ha a tok is hagsúlyozza azt :)

SidCorky egyetértek :K

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#87) *Mukeey* válasza Aryon87 (#79) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Bedobtad vadul a troll-bombát.
Te a Huawei-t szereted, nincs ezzel gond, mások az iphone-t, én a tiszta androidos felületet (Pixel,OP). Van bővel alternatíva. Simán megértem, aki az iphone-t szereti, egyszerű, teszi a dolgát, az ios nem rossz rendszer, ha nem akarsz semmi mást, csak egyszerűen használni. Akiket említesz, az instázós, facézós csoport, ők vannak ám a legtöbben.Nálam az ára miatt esik ki, vannak elveim, ami felett nem vásárolok, pedig valljuk be, a 11 pro max-nál kevés jobb készülék van jelenleg, ha az összképet nézzük.

Nálam így néz ki most, hogy mit vennék:
11pro max
OnePlus 7t pro
Xiaomi Mi Note 10
Huawei P30pro

A legdurvább, hogy a 11pro max árából majdnem kijönne a másik három egyben, na ezért nincs iphone-om...

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#88) *Mukeey* válasza *Mukeey* (#87) üzenetére


*Mukeey*
addikt

11 pro max 256gb (mert azért 64esben nem vennék telefont már) 499990Ft
OnePlus 7t pro 247000Ft
Xiaomi Mi Note 10 162850Ft
Huawei p30pro 190000Ft

Sry a dupláért :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#89) joey04 válasza gyépés (#70) üzenetére


joey04
titán

Szerintem teljesen jól van leírva a cikkben, arra gondoltak, hogy az iOS a mai napig külön kezelendő, nem igazán összemérhető a droidos telefonokkal, nem azért mert jobb vagy rosszabb, hanem mert egy droidosnál össze tudod hasonlítani a a készülékeket sok szempont alapján, mert egyezik a rendszer, de egy iPhone-on nem android van, szóval akinek ez kell, azt nem fogja érdekelni, hogy van olyan droidos ami valamivel tovább bírja, vagy valamivel jobb a kamerája. Az ár meg mindegy, hiszen nincs alternatíva, más nem ad telefont ezzel a rendszerrel. Az már egy másik kérdés, hogy sok korlátolt gondolkodású ember mást lát bele, lásd 79 meg előtte utána társai, de az már az ő szegénységi bizonyítványuk.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#90) neoforce válasza *Mukeey* (#75) üzenetére


neoforce
aktív tag

Igen, köszi már nagyon fáradt voltam!

(#91) Drakmusz válasza *Mukeey* (#87) üzenetére


Drakmusz
őstag

Viszont az minimum elkeserítő, hogy az emberek ilyen mennyiségű energiákat képesek mozgósítani egy lélektelen használati tárgy miatt.....
Nem én fogom megreformálni a közízlést, de ezek az életben abszolút jelentéktelen dolgok.
Mindenki olyan készüléket választ ami a személyes igényeinek megfelelő, ennyi a történet.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/drakmusz/index.html

(#92) kátú válasza Drakmusz (#91) üzenetére


kátú
őstag

Majd ha életre keltenek és át akarják venni az uralmat a földön minket legalább 3 nappal tovább életben hagynak emiatt

It still works!

(#93) Viktor0610 válasza kátú (#92) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Khm....

alt="" title=""

;]

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#94) gyépés válasza joey04 (#89) üzenetére


gyépés
aktív tag

Szerintem az, hogy a cikk tartalmaz-e iphoneos részt nem függ össze azzal, hogy összehasonlítható-e vagy sem az androidosokkal. Egyrészt valamilyen - legalábbis szubjektív - szempontrendszer szerint biztosan, különben nem lennének az oda-vissza váltó emberek. Másrészt ez egy vásárlási ajánló. Simán lehet külön kezelni az iost, nem kötelező összehasonlítani az androiddal. Nekem az nem tetszett, hogy ez egy mondattal el van kenve, pedig a mobiltelefon piacnak jelentős hányadát lefedi.
Példának okáért a nyomógombos butatelefonokról is van írva rendesen, pedig azok sem összehasonlíthatók az androiddal és nem is biztos, hogy jelentősebb piaci szegmenst fednek le, mint az iphone. Igen, ott van nagyobb kínálat, ki lehet emelni pár ajánlottabbat. Viszont iphone esetében is le lehetett volna írni, hogy ott meg egyszerűbb a helyzet, és mit lehet venni. Ennyi. Még mindig úgy gondolom, hogy elnagyoltan volt kezelve ez a rész a cikkben.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#95) Emericus Max válasza joey04 (#67) üzenetére


Emericus Max
tag

Szerintem a trollkodás az, amikor valaki érvek és indoklás nélkül odaírja valamire hogy szar.
Én elég sok érvet felsoroltam, szerintem logikusan. Azért mert nem értesz velem egyet, vagy én veled, még nem trollkodok. Rátolni valakire, hogy troll fél mondatban az a trollkodás.
Semmilyen érvet nem hoztál föl, szóval amit leírtál értelmetlen.
Másrészt ha jó látom a kommenteket, elég sokan ugyanazt a véleményt fogalmazták meg mint én a cikkel kapcsolatban, nevezetesen hogy jól van ez így hogy az almás telefonokat külön nem ajánlgatták, mert aki azt akar annak mindegy hogy mennyi androidos telefont sorolsz föl, akkor is azt vesz. Nincs olyan nagy választék, hogy külön kelljen magyarázni hogy melyiket vedd.
Szóval vagy írj valami értelmeset, egy odavetett félmondat helyett, vagy amúgy te vagy a troll, mert degradálni fél mondatban egy óvodás is tud...

(#96) direwolf válasza Emericus Max (#95) üzenetére


direwolf
őstag

Abban tévedsz, hogy egy online fórumon konstruktív párbeszédet akarsz folytatni :D
Az emberek többsége el sem olvas egy mondatnál hosszabb írást, arról meg ne is beszéljünk, hogy egy összetett mondatot értelmezni sem tudnak. Így most már rajtad ragad, hogy troll vagy, engedd el ;]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#97) Emericus Max válasza direwolf (#96) üzenetére


Emericus Max
tag

Mondasz valamit :K
Csak érted, ha el se olvassa, nem is értelmezi, akkor minek röffent bele egy 'troll vagy' hozzászólást? :W
De igazad van, ezennel elengedtem... :N

(#98) joey04 válasza gyépés (#94) üzenetére


joey04
titán

Ebben van igazság.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#99) joey04 válasza Emericus Max (#95) üzenetére


joey04
titán

elolvastalak, a véleményem leírtam. de elengedted, szóval én is.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#100) RetroFighter


RetroFighter
tag

Hmm, Nokia 4.2-vel lehet teszünk egy próbát, tényleg barátságosabb lett az árazása :K

(#101) Schuler888 válasza Essentials (#49) üzenetére


Schuler888
senior tag

Neked ez nagyon faj. Kibeszeljuk megjobban, vagy enyhult? :(

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#102) hemaka


hemaka
nagyúr

Jesszus, meg mindig itt tart a topik?😂

(#103) Nigér válasza KYZRR (#7) üzenetére


Nigér
őstag

Sőt, edigiben, ugyanúgy hivatalosan 20k-val olcsóbb.

(#104) gippazoid


gippazoid
senior tag

Olyan okos órára vagy aktivitás mérőre van szükségem amelyik pulzust pontosan mér, és az sem baj ha tud véroxigén szintet is mérni. Mi a javasolt a karkötő formátumban és mi az óra formátumban?
Vérnyomás mérést gondolom nem nagyon tudnak ezek a kütyük még.
Vagy tévedek és igen?

Gippazoid Novelties Inc.

(#105) nyisziati


nyisziati
veterán

Jólösszeszedett írás lett, köszi.

Amit hiányoltam, hogy érdemesebb lenne 40 ezer helyett 30-ra tenni a belépőszintet.
A Redmi 7A még mindig kapható itthon ezen az áron és gyakorlatilag minden szempontból vállalható telefon, semmilyen erős kompromisszumra nem kényszerül vele az ember.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.