Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

" az Mi 9 sorozat összes darabja is épp csak átcsúszik a 100 ezres határ fölé, "

[Mi9Lite ~90k hivatalos xiaomi.hu-n]

(#2) direwolf


direwolf
őstag

A nagyon olcsó telefonoknak manapság már nem a platform a korlátja. A legolcsóbb SoC is tudja (tudná!) az elvárhatót. Amin ezek elcsúsznak, az a mérhetetlenül vacak memória. A leggyengébb, leghitványabb, döglassú eMMC-ket erőltetik, így olyan IO waitek alakulnak ki, hogy az egész rendszer arra vár, hogy végre mikor fejeződik be egy egyszerű adatírás a memóriába! :Y Illetve a perifériák, amik szintén képesek másodperces várakozási időket produkálni (pl. egy csodajó érintőkijelző)

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#4) hemaka


hemaka
nagyúr

Ha már végig rágtad magad szépen az ajánlón, táblázatban a mobilok.

valaki79
A 11 pro max linkelve van, szóval...

[ Szerkesztve ]

(#5) Atomgeszi válasza #94051840 (#3) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Aki iphonet akar venni, úgyis azt fog venni.

(#6) Atomgeszi válasza hemaka (#4) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na pont ezaz, hogy 100 ezer alatt Mi9Lite, 100 ezer fölött Mi9.

(#7) KYZRR


KYZRR
őstag

A Mi 9T Pro is említést érdemel szerintem, korrekt kis masina minden téren.
Hivatalosan, Media Marktban is lehet kapni.

You can only die once, make sure it is worth it...

(#8) MarkCsiha461


MarkCsiha461
junior tag

Csinálhatnátok ilyet vezetéknélküli fülhallgatókról is :K

(#9) tomson67 válasza KYZRR (#7) üzenetére


tomson67
tag

Magasan az egyik legjobb vétel!

I was trojan...

(#10) scyllarus válasza direwolf (#2) üzenetére


scyllarus
veterán

Az eMMC nem memória, hanem háttértár.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#11) Plug Life válasza Atomgeszi (#5) üzenetére


Plug Life
aktív tag

Én nem akarok.

(#12) *RLaci* válasza KYZRR (#7) üzenetére


*RLaci*
addikt

+1 Az idei év egyik legjobb ár/érték arányú telefonja.

(#13) janeszgol válasza scyllarus (#10) üzenetére


janeszgol
félisten

Flash memória. Ne kössünk már bele mindenbe. Ettől senki nem lesz okosabb.

[ Szerkesztve ]

(#14) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez mekkora (igazság)! :DDD
"... az Apple termékek azért nem szerepelnek az ajánlónkban, mert aki ilyet akar, az úgyis ilyet vesz."

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#15) direwolf válasza scyllarus (#10) üzenetére


direwolf
őstag

Igazad van, rosszul fogalmaztam.

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#16) *Mukeey*


*Mukeey*
addikt

Látom az LG G8X-et nagyon kell a szerkesztőségnek nyomatnia...

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#17) janeszgol


janeszgol
félisten

Kategóriánként a listám:

Alsó: P Smart 2019.
Középkategória: Honor 20.
Felső kategória: iPhone Xr, Honor 20 Pro.
Csúcs kateg: iPhone 11

Ezekkel nem lehet mellé lőni. Lehet vannak jobb ajánlatok egy adott kategóriában (bár ezt vitatnám), de ezekkel nem lehet mellé lőni.

(#18) Viktor0610 válasza *Mukeey* (#16) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Persze, hogy kell, mert különben a kutya sem venné. ;]
Így sem biztos, hogy fogják. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#19) Schuler888 válasza *Mukeey* (#16) üzenetére


Schuler888
senior tag

"Van az a penz amiert korpasodik a hajam :DDD "

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#20) Viktor0610 válasza Schuler888 (#19) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jah. Előkerültek a nokiás lg-s dobozok. ;]

Samsung Galaxy A54

(#22) janeszgol


janeszgol
félisten

Juj, láttam az árát a Galaxy A30s-nek. Uram atyám. Az A40 hardvere 100 ezer forintért? Bakker anno az A7 2018-ban jobb volt (ugyan ez volt, csak a két A73 mag 2.2 GHz-en járt, nem 1.8 GHz-en).
Csak a ciki ebben az, hogy a Kirin 710 is zsebre rakja.

[ Szerkesztve ]

(#23) Bog válasza *Mukeey* (#16) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Talán 3 éve volt utoljára LG hirdetés nálunk. Úgyhogy ezzel mellélőttél masszívan.

Az viszont lehet, hogy a G8X ennyi pénzért tényleg nem rossz. Tudom, ez így túl egyszerű lenne...

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#24) Depression válasza janeszgol (#22) üzenetére


Depression
veterán

Nem vagyok huawei fan, viszont apámnak ajánlottam a p20pro-t a samu a70 helyett, mert egy árban voltak. Azóta nem győzök bocsánatot kérni... Külföldön él, szóval semmilyen hatásom nem volt rá, de ő is ugyanúgy megutálta a márkát, mint én.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#25) sfdrakex válasza Depression (#24) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

P20 Proval mi a gond?

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#26) DroiDMester válasza janeszgol (#17) üzenetére


DroiDMester
nagyúr

Nálad lehet!

de másnál biztosan NEM!

se hüvely, se honor, se ájfón nem kéne nekem még akkorse ha 2X annyit fizetnének érte nekem hogy használjam mint amibe kerülnek! És ezzel nem csak én vagyok így!

(#27) janeszgol válasza DroiDMester (#26) üzenetére


janeszgol
félisten

Pont ezt írtam, csak tudnod kéne olvasni vagy nem kellene ennyire rosszindulatúnak lenned.
Amúgy az tök jó, hogy én a véleményem írtam le, te meg az emberiségét. :C

[ Szerkesztve ]

(#28) Essentials


Essentials
aktív tag

Az Apple termékek azért nem szerepelnek az ajánlónkban, mert aki ilyet akar, az úgyis ilyet vesz. Aki meg nem, az bőven tud máshonnan válogatni." Ez minden gyártó minden termékére igaz. :R

( Az Apple Watch-csal pedig az a gond, hogy "felsőbbrendű" akar lenni, mert csak iPhone-nal kommunikál... Az iOS meg only for iPhone, ami a telefonos kategóriát illeti. Micsoda ördögi találmány! Egy gyártó, ami saját rendszereket fejleszt kizárólagosan a saját hardverei részére. Zárjuk be! )

Elég irritáló, hogy az Apple eszközöket vásárló fogyasztókat jó ideje "vérfanoknak" próbáljátok skatulyázni, holott nincs erről szó. A hétköznapi "nem elkötelezett" is ugyanúgy vásárol tőlük készülékeket, nem csak egy márkafan. Ez a hozzáállás azt a hamis látszatot kelti az emberben, hogy aki ügyes az androidot vesz, mert olcsóbb, aki pedig balfék, annak jó lesz egy iPad, meg egy felsőbbrendű Apple Watch is. :F

Köszönjük a remek ajánlót!

(#29) Bog válasza Essentials (#28) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem teljesen értem, hogy most van-e baj azzal, hogy az iPhone-okra nem tértem ki különösebben, vagy sem, de az biztos, hogy egyáltalán nem skatulyázunk senkit, van a tág családban bőven iPhone teljesen normálisnak tűnő embereknél :D De az biztos, hogy akárki is az illető, a következő telefonja is iPhone lesz a tervei szerint, mert az előző is az volt, tehát ők tpikusan olyanok, hogy nem azt mondják, hogy kéne egy új telefon, hanem azt, hogy kéne egy új iPhone ;)

Magyarán az általános tapasztalat az, hogy valaki iPhone-t vesz kizárólag (mert azt szokta meg, szereti, van neki, vagy azt hallotta, hogy annál nincs csodásabb termék széles e világon) és akkor tényleg nem érdekli semmi más, vagy pedig nem és akkor itt van neki (többek között) ez az ajánló.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#30) Atomgeszi válasza Viktor0610 (#14) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Neee. Én meg ezt nem is olvastam, csak annyira nyilvánvaló volt, hogy milyen választ kell erre írnom az (#5) hsz-ban. :D

(#31) Essentials válasza Bog (#29) üzenetére


Essentials
aktív tag

Továbbra sem értem, hogy az iPhone line up-ból miért nem lehet ajánlani karácsonyra? Kis hazánkban is mindenféle érdeklődésű, és különböző anyagi helyzetű emberek élnek, akik talán még a Mobilarénát is olvassák...

A skatulyázás szerintem teljesen helytálló itt, ami nem a te cikkedből lett kizárólag leszűrve, hanem tesztek, hírek alapján. Mindig a fanboyság fele van terelve a téma, arra utalva, mintha az Apple portékáit egyébként kizárólag megrögzött rajongók vennék, hétköznapi, kevésbé tudatos vásárlók rájuk sem szagolnának. Ez a saját véleményem, ami nem összekeverendő azzal, hogy én téged pedig Apple-haternek pozícionálnálak, mert semmi köze hozzá. Meg sem fordult a fejemben, és az sem, hogy kis családodban ne lennének Apple mobilok! Ha már kihagytátok az ajánlóból az iOS-t, legalább ne írtátok volna oda azt a szöveget. Szerintem nem oda való, és folytatja a beskatulyázást. Ha szerinted nem, hát nem! Peace. :U

(#32) Atomgeszi válasza #94051840 (#21) üzenetére


Atomgeszi
veterán

3 db készülék van. Aki ebből a 3 készülékből nem tudja eldönteni, hogy melyiket vegye, annak úgyis mindegy.

Élő példa havercsaj, örök életében iphones volt, kérdezte milyen telefont vegyen németben. Kérdezte az enyém mennyi. Mondom most akciós a MM-ben a Mi9 6/128 340euróért, kötöttségek nélkül.
Áh de neki elég 32GB... mondom olyat nem fogsz találni kínaiban.
Jó, akkor 1000 euró az XS, megvegye-e? Mondom azt ne vedd meg, mert nem idei, mondom vegyél akkor már i11 Pro Max-ot. " Hát de az(pontosan nem emlékszem az összegre) 1300-1500 euró" Jó, akkor i11 700 euróért? Mondom azzal megint nem leszel sokkal előrébb. Áá akkor kell neki egy i11 Pro 1000 euróért.

Utána meg ott sírt, hogy amikor csórón kiment az első kocsiját fele ennyiért vette az első fizetéséből és, hogy ez milyen kurva drága.

Szóval tök felesleges bármit is mondani..
Aki meg kicsit utána akar nézni, az a 3 készülék tesztjét elolvassa és kész. De általában nem ez a trend, hanem bemennek, megkérdezik melyik a legdrágább, jó akkor az annál eggyel olcsóbbat.
Nem egy ilyet ismerek.

(#33) joey04


joey04
titán

Idén volt pár jó készülék. A Xiaomi szokás szerint jó ajánlatokat tett le az asztalra, ha nem is annyira jókat mint korábban. Note 8 Pro és Mi 9t Pro ami kiemelkedik szerintem. Huawei elúszott most egy darabig, a sony meg az lg mér régen leszerepelt, a moto (meg lenovo) tucat cucc, a pixelek drágák és bugosak. Van pár egyéb érdekes márka, amiket a cím is említ, de ja, nincsenek rendesen eu-ban. A oneplus meg elszállt az árakkal. Samuból az a50 nem rossz, de szerintem az a70 jobb ár/érték arányban, az a80 meg egy érdekes jószág, aki szereti az egyedibb dolgokat annak jó lehet. A note 10-ből a herélt verzió szvsz hanyagolható, a nagy tesó, a "rendes" Note jó készülék. Az idei iPhone széria is jól sikerült.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) Krugszvele válasza Bog (#29) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

Egy külön fülre lehetett volna pár szó az iphone-okról, mivel az androidossal nem lehet összehasonlítani. Vagyis össze lehet, csak értelmetlen, az egy külön kategória. Mellérakni az ios watch-csot, aztán meg van nyugtatva a tömeg :)
Mellesleg én egyetértek, hogy kimaradt az ajánlásból. Elég furcsán mutatott volna bármelyik oldalon is megemlítve.

(#35) WhiteWalker válasza Depression (#24) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Mégis miért?

(#36) Viktor0610 válasza WhiteWalker (#35) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Igen, mondjuk ezt tényleg kifejthette volna. :D

Samsung Galaxy A54

(#37) MikeWazowski válasza Bog (#29) üzenetére


MikeWazowski
addikt

Látod... nem egy hálás dolog egy ilyen cikket írni. Apple szinte nincs benne - az baj, ha benne van akkor meg az lett volna a baj... :B ;)

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#38) hemaka válasza Essentials (#31) üzenetére


hemaka
nagyúr

Akinek az kell megveszi, nem erdekli mennyibe kerul. A lista meg ar szerint novekvoben van. A vegen meg van emlitve az idei top iphone, boven jo.
Aki esetleg uj belepo lenne, az ugyis jon az iphone topikba kerdezoskodni, hogy mi a kulonbseg az egyes tipusok kozott.
De aki iphone mercevel olcsobban meg akarja uszni, de vallaja a csunyabb kinezetet az vesz 11-et vagy XR-t, kicsit igenyesebbek XS, akinek az aktualis csucs kell kisebb meretben 11pro, nagyobban 11pro max(esetleg tavalyi XS max). Akkora egetveroen nagy kulonbsegek nincsenek egyebkent sem a xs es a pro vonal kozott, foleg akik a kamerat szokoevente 1x hasznaljak. Sebessegben mindketto franko meg egy jo par evig.

(#39) direwolf válasza Essentials (#31) üzenetére


direwolf
őstag

A cikk címében szerepel: "az év vége előtti legjobb vételeket" Ha ebből nem derül ki számodra, hogy miért nincs itt egy iPhone sem, akkor menthetetlen vagy ;]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#40) Alvin76


Alvin76
tag

Mi9 Se 64Gb sok helyen bőven 100e alatt... Feleségem fél éve használja, a Lányom most kap karácsonyra... Kompakt méret, jó kamera, árhoz képest erős hardware. Lányoknak, kis tenyérbe szerintem ideális...

(#41) #78791680


#78791680
törölt tag

Nagyon sokan most ugy is iphone x alatt vesznek mert azok mar "olcsok" :DD Aki ujat szeretne az pedig tud valasztani a 3 modell kozul. En abszolut egyetertek azzal hogy nem kerult bele az irasba.
Az viszont nem igaz hogy a pixelek bugosak, de teny hogy nagyon elszurtak az idei keszulekeket es abszolut nem erik meg ennyi penzert, pedig remeltem hogy kesobbiekben veszek majd egyet, de igy nem. Ha nem lenne a OnePlus akkor meg mindig Iphone-os lennek, vagy most ternek vissza ra, mert akarmilyen androidot probalok, mind szornyu csalodas. :(

(#42) janeszgol válasza hemaka (#38) üzenetére


janeszgol
félisten

Semmivel nem csúnyább a Xr vagy 11 kijelzője. Attól, hogy nem amoled, nem csúnyább, ne legyél szakmaiatlan.

(#43) axioma


axioma
veterán

Mar vartam a tesztet, bar en jo esellyel a karacsony utani hasznalt piacon fogok szemezgetni :) , de akkor is erdemes atnezni ujra a kinalatot, foleg hogy mar tobb telo a megjelenes ota beesett aran van. A lista egy jo altalanos limit, hogy mennyiert mi van ujonnan.
[Amire en cserelnek azt meg me'g nem alkottak meg sajna. Azon a mondaton meg is lepodtem, hogy az arkategoriaban mar _kotelezo_ az amoled... nekem - prizmas szemuveg - amugy is bantjak az elenk szinek a szemem, most akkor nem is lesz mar ertelmes alternativa IPS-sel?]
iphone: ceges van, szerencse hogy ritkan kell hasznalni, mert hulyet kapok attol hogy egy alternativ billt se lehet beallitani ugy, hogy mindenhol ervenyes legyen...

(#44) Essentials válasza Atomgeszi (#32) üzenetére


Essentials
aktív tag

Rosszul tudod, így a következtetés is rossz. Pláne az a része, hogy "aki kicsit utána akar járni, az elolvassa, és kész." Ez ugyanúgy igaz minden telefonra, tehát maga az ajánló sem életszerű a te gondolatmeneted alapján, hiszen bárki utánajárhat bármelyik gyártó eszközeinek.

Az idei iPhone line-up 6 modellből áll, amit az Apple a hivatalos webshopjából is forgalmaz:

i8-i8Plus, XR, 11, és 11Pro/Max. Ezek az árfekvésük miatt más más vásárlói réteget szeretnének megcélozni, de sokan vannak, akik a klasszikus iPhone dizájn miatt is dönthetnek az árszabás mellett a 8-as sorozat készülékei között.

A mondandóm lényeg az volt, hogy rengeteg olyan leendő vásárló van a piacon, aki márkafanság nélkül, mindkét rendszer készülékeit a kalapban tartva próbál választani magának, ezért kellett volna félretenni a szokásos mobikarénás "iOS-t csak Almafan" beskatulyázást, és szót ejteni a karácsonyi ajánlóban iOS telefonról is.

(#45) Essentials válasza Krugszvele (#34) üzenetére


Essentials
aktív tag

Már miért lenne "külön kategória", ami miatt nem fér el a karácsonyi telefon ajánlóban?? Vagy ennek a site-nak az a neve hogy AndroidAréna? Én még nem vettem észre a névváltoztatàst...

(#46) #78791680 válasza Essentials (#44) üzenetére


#78791680
törölt tag

Nincs ebben semmi beskatulyazas, egyszeru a dolog, konnyu valasztani a keszulekeik kozul. Androidos palettan mar sokkal jobban utana kell olvasni, mert nagyon melle lehet nyulni es ha nem akar rosszul jarni az ember akkor jol jonnek az ajanlasok, tesztek. Meg lehet tenni az ajanlast persze az Apple palettajan is.."vegyel uj Iphonet" .

(#47) Essentials válasza direwolf (#39) üzenetére


Essentials
aktív tag

Tehát a többszázezres androidos a mobilaréna szerint jó vétel lehet, de az iPhone nem? Értem, nyilván bennem van a hiba! Szerintem nem én vagyok menthetetlen, hanem te vagy egy pöppet szűk látókörű. Egy telefon nem lesz attól jobb, vagy rosszabb, hogy milyen az árszabása, rengeteg embernek jelentheti a legjobb vételt pld a leghosszabb terméktámogatással bíró, legjobb ártartású iPhone XR, vagy 11, vagy akármi. Rengeteg olyan ember van, aki nem platform függő, és szívesen vált egyikről a másikra. Elég sekélyes gondolkodásmódra vagy csak a saját igényeink alapján megítélni egy ekkora piacot, és kizárni az iOS-t a karácsonyi ajánlóból, cska mert szerintük kizárólag tudatos fanboyok vesznek olyat, hát rohadtul nem.

(#48) atike válasza Depression (#24) üzenetére


atike
nagyúr

Ez engem is érdekelne... Mi a gond a P20 Pro-val? :F Főleg egy A70-el szemben...?

....megutáltad...? Miért?

Minden tapasztalat érdekes lehet... :)

(#49) Essentials válasza #78791680 (#46) üzenetére


Essentials
aktív tag

És ha "könnyű választani", akkor a karácsonyi telefonajánlóba már nem is tesszük bele? Miért? Az Apple Watch-nál még könnyebb választani az évi 1 db modellel, mégis belekerült a másik fülbe. :C

(#50) #78791680 válasza Essentials (#49) üzenetére


#78791680
törölt tag

Miert tegyuk bele? :DD
Egyebkent ez egy cikk, amit megirt valaki az altala ajanlott telefonokrol, egyeni megkozelites hogy miert teszi vagy miert nem teszi bele az adott keszuleket. Ez csak egy ajanlo, nem egy szentirat. Nem kell ezen ennyire kiakadni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.