Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) rdt89 válasza Kornel (#50) üzenetére


rdt89
addikt

Láttam már leírást is, meg videót is róla, egy filet kell átszerkeszteni hozzá, és már 2ghz-n ketyegnek az 1.7-es magok is. Valamint aliexpresszen már vannak 6595-ös chippel szerelt telefonok.

[ Szerkesztve ]

(#52) Kornel válasza rdt89 (#51) üzenetére


Kornel
veterán

hm... kérdés, hogy van-e buktatója :)

[ Szerkesztve ]

(#53) rdt89 válasza Kornel (#52) üzenetére


rdt89
addikt

Van ahol leírják, mely készülékekhez javasolt, mert úgy van kialakítva a hőelvezetése, hogy a 2ghz-n elketyegett magok sem melegítik a készüléket képlékeny láva szintre. :)

[ Szerkesztve ]

(#54) gghrtz válasza rdt89 (#53) üzenetére


gghrtz
őstag

En tok feleslegesnek tartom ezt a tuningot. Boven elegnek kell lennie 720p-n, de szerintem meg 1080p-n is ennek az erőnek.

Egyebkent tenyleg jok ezek a kinai cuccok. Ha meg nagyon nem bizol a dzsunka markakban, akkor vegyel Lenovot vagy Xiaomit, azzal nem igazan lehet szerintem melleloni. Sot a Xiaomit itthon is lehet kapni aranylag rendes garival. (ok intezik) A tok es a support is jo, meg en azt vettem eszre eddig, hogy MTK socokra nagyon jo romok jonnek ki. Nem laggolnak es egesz korrektek, leszamitva persze a GPS-t.

(#55) rdt89 válasza gghrtz (#54) üzenetére


rdt89
addikt

Egyetértek. 1080p-s kijelzőt is bírja a legerősebb játékkal is. Közben kipróbáltam a telefonon a modern combat 5-t és az se produkált belassulást, így tényleg felesleges a plusz erő, majd évek múlva, de akkor már ezért a pénzért 24 magos, 8gb ramos 4k kijelzős telefonok fognak jönni Kínából :)

(#56) gghrtz válasza rdt89 (#55) üzenetére


gghrtz
őstag

Evek mulva, evek mulva... Aki egyszer rakap az izere, nem tudja abbahagyni. :D
En most itt tartok: ZTE Skate > Jiayu G3 > iOcean X7 > Jiayu G3s > Jiayu G4SL.
De már szemezgetek egy thl t5000 vagy iOcean x8-cal. ;] Nem mintha ez nem lenne jo ami most van, foleg azert, mert van egy Asus T100-am. :U Függő vagyok, evvan. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57) Kornel válasza gghrtz (#56) üzenetére


Kornel
veterán

ez ilyen, ha elkapja az embert a gépszíj :D
de szerintem várd meg a 6595-öt.
én biztos veszek egyet, ha kijött.

(#58) rdt89 válasza gghrtz (#56) üzenetére


rdt89
addikt

Megértelek, mikor megláttam ezt a telefont, az se zavart, hogy az előző jelenlegit se használtam ki kellett, nyomkodni akartam, és tudom, hogy ha bejön a mtk6595 az fog kelleni! :)

(#59) BViktr válasza rdt89 (#55) üzenetére


BViktr
tag

Az mc5 pont erre a soc-ra lett optimalizálva, ha jól tévedek...

(#60) gghrtz válasza Kornel (#57) üzenetére


gghrtz
őstag

A SoC annyira nem erdekel, igazabol mar a 6589-cel sem voltak problemaim, ez meg nagyon karaj, bar annyi pluszt nem ad, max az e-penisnek, hogy nyóóóc magos. a THL t5000 az 5000 mAh-s akku miatt kellene (meg hat 5" FHD - lehet latni, a HD es az FHD kozott a kulonbseget), az iOCean meg azért, mert nagy és szép. Na meg mert iOcean. Szerintem marha premium. (x7-nek olyan kameraja meg hangja volt jacken keresztul hogy az valami beszaras. tavaly nyaron 50k volt, de szebb volt a képe mint az Sony Xperia Z-nek. Kicsit el is nevettem magam a tmobilban, hogy a dzsunkám odabasz neki)

[ Szerkesztve ]

(#61) Kornel válasza gghrtz (#60) üzenetére


Kornel
veterán

én a mobilszolgáltatóknál kapható telókon már csak röhögök.
ami esetleg kéne, az 100+k
és a választék javát alázza a redmi note-om...

(#62) rdt89 válasza gghrtz (#60) üzenetére


rdt89
addikt

Én ezt a kijelzős poént még a Zopo C3-al játszottam el az Auchanba az egyik eladóval. Pont megjelent az S4, és ki volt állítva 180 ezerért, szóltam az eladónak, hogy mondja már meg miért vegyem meg ezt a telefont 180 ezerért mivel jobb mint a többiek. Erre egyből a kijelzője verhetetlen, meseszép, és még hasonlót se adott ki más gyártó, pont elővettem a Zopo-t mellé tettem és mondtam, hogy szerintem ez szebb. Rám nézett (lehet ökölbe szorult az arca is) és ott hagyott. :) Amúgy igen az MC5-t erre a socra optimalizálták, sőt ezen a socon jön elő az igazi grafikája, mint mondjuk az n-vidiás játékoknál, ha érzékelik a tegra soc-ot. Mondják sokan, hogy 5"-on nem lehet látni a HD és FHD közti különbséget, akkor lehet velem van a baj mert én nagyon is látom. Igazából a kínai márkák közül ami már FHD az már prémium minőség kivétel nélkül. Amúgy a kínai mániáról annyit, hogy a Sonyról váltáskor barátnőmet a Huawei P6-ra beszéltem rá, eleinte mondogatta, hogy csak nem egy Sony, most meg mondja de jó, hogy nem Sony(félre értés ne essék nagyon szeretem a Sonyt de a pénz sokat nyom a latba), azért a P6 50 ezerért van olyan prémium mint a Sony T, vagy az SP, sőt sokkal átgondoltabb készülék!

[ Szerkesztve ]

(#63) rdt89 válasza Kornel (#61) üzenetére


rdt89
addikt

Hát én igazából egyikért se adnám oda se az enyémet, se a Xiaomit ha olyanom lenne! :) A szolgáltató rendelje csak be Kínából! :)

(#64) Kornel válasza gghrtz (#60) üzenetére


Kornel
veterán

ez a thl t5000 nagyon bejövős.
nincs erre valahol csoportos rendelés??

(#65) Kornel válasza gghrtz (#60) üzenetére


Kornel
veterán

megkérdeztem coolboyt, írj te is egy kommentet a csoportos rendelés hirdetéshez, hátha beveszi a körbe.
60k körül jó vétel lenne.

(#66) big-J válasza rdt89 (#53) üzenetére


big-J
őstag

Hát ja, nekem azért melegít keményen ha valami keményebb történik, meg én is láttam tuningos rom-ot.

És valóban, már szállingóznak mtk-ra a 4.4-es custom rom-ok (gyári alappal), most látom enyémre is van.

Amiket én szoktam látni azok még félre vannak iratozva 6595-ösök, szerintem egyelőre most is így van.

(#67) rdt89 válasza big-J (#66) üzenetére


rdt89
addikt

Azért 16ghz az már nem gyenge. :D Nagyon melegszik? Lehet, így akarják eladni, hogy félreinformálnak a processzor típusával, semmi se kizárt.

[ Szerkesztve ]

(#68) gghrtz válasza Kornel (#65) üzenetére


gghrtz
őstag

Sajna fősulis vagyok, és nem megy olyan könnyen a telefon csere. Talán októberben, ha megkapom az ösztöndíjam, bár másra is kell költeni. :B Pedig marhajó lenne. Amúgy is most vettem kb Júniusban a telefont, és anyám tuti ki is nyírna! :D

(#69) Kornel válasza gghrtz (#68) üzenetére


Kornel
veterán

vágom. :R

(#70) halkow


halkow
őstag

Ez nagyon faxa teló, 50k ért bőven a legjobb ajánlat, csak a garancia intézés necces

Alcatel onetouch idol2s the king

(#71) rdt89 válasza halkow (#70) üzenetére


rdt89
addikt

Ez a rizikója az olcsóságnak, de ritka mikor szart küldenek, de akkor tènyleg hibás.

(#72) big-J válasza rdt89 (#67) üzenetére


big-J
őstag

Hát volt már érezhetően melegebb csúcstelefonom komoly márkák közül is, szóval nem vészes.

Nekem a ph-n is bemutatott alcatel smartbook miatt esett pont erre a TCL/alcatel-re a választásom, na meg a hifi DAC, ingyen prémium füles(amiért amúgy is pont piacon voltam) és egyéb finomságok is voltak. Vásárlás után derült ki hogy 1:1 ROM kompatibilis a jobb support-ú európai(alcatel) modellel.

Túlságosan drága se volt, mivel nem vámolták meg, 70 alatt itt volt.

Egyetlen dolog ami hiányozik, az az összes kínaiból szintúgy, az IP minősítés... nem merem úgy mosni ahogy anno a fröccsálló moto-t, bár annak is behalt jack bemenete(tipikus folyadék baleset jele), meg az érintője, úgyhogy szerintem minden szarra ráírják manapság. A 3310 is meglehetett egy IP64 tuti. :D

[ Szerkesztve ]

(#73) rdt89 válasza big-J (#72) üzenetére


rdt89
addikt

A régi telefonokra nem kellett ráírni semmilyen ip-t alapból tudták, sőt kérték is néha a fizikai ráhatást. :) Na én semmilyen fülest nem kaptam a telóhoz még a kötelező szart se. :) De szerintem csak kibír pár esőcseppet, vagyis remélem. :)

(#74) azbest


azbest
félisten

Egy kis formai észrevétel:
"(8 mag, magonként 1.7 GHz Cortex A7-es magokkal)"
Kicsit sok lesz a magokból. Na nem a készülékben, hanem a mondatban. Szerintem "8 darab 1.7 GHz-es Cortex A7-es maggal" valamivel jobban hangzana. :)

[ Szerkesztve ]

(#75) gghrtz válasza azbest (#74) üzenetére


gghrtz
őstag

Nyugi, 5 év múlva már lehet lesz létjogosultsága ennek a mondatnak is! ;]

(#76) rdt89 válasza azbest (#74) üzenetére


rdt89
addikt

Köszönöm az észrevételt, javítva a mondat. :)

(#77) Hintalow


Hintalow
senior tag

Nem rosz, ennyiért nagyon megéri, de én maradok a Lenovonál :B
Jobb a támogatottsága szerintem

Ha a multiverzum teória igaz, akkor van egy univerzum, ahol nem az.

(#78) rdt89 válasza Hintalow (#77) üzenetére


rdt89
addikt

A Lenovok nekem is tetszenek, de ez nyerte el első látásra a tetszésemet. :)De ha megjelenik a K920, és lentebb megy az ára, az lesz szerintem a következő befektetés, ha addig nem jön megint ilyen hiper-szuper olcsó kütyű. :)

(#79) andras888


andras888
aktív tag

Örülök, hogy ennyire tetszik a telefon, és köszönöm a reklámot! :R

Remélem sokáig kiszolgál! :))

(#80) rdt89 válasza andras888 (#79) üzenetére


rdt89
addikt

Köszönöm szépen a jókívánságot, én is remélem, hogy sokáig fogja bírni a kiképzést. :)

(#81) Pancsermeste


Pancsermeste
őstag

Ár/érték arányban biztosan jó készülék, bár az aksi kapacitása lehetne nagyobb.
Lehet, hogy "gyönyörű" ez a telefon, ám a cikkben szereplő képek nem győztek meg erről. Javasolnám a képek lecserélését normális fényképezővel készített fotókra, mert az régen rossz, ha azzal kezdi az ember egy ilyen bemutató cikk olvasását, hogy google képkeresőben kell kutatnia értékelhető fotók után.

-= Pancsermeste® =-

(#82) gghrtz válasza Pancsermeste (#81) üzenetére


gghrtz
őstag

Én is most írtam egy elemzést egy tabletről, de erősen elgondolkoztam rajta, hogy venni kellene krepp papírt, hogy csináljak vele végtelenített hátteret, és ne a telefonom 13MP-es fényképezőjével fotózzam, hanem a régi Canon PowerShot A400-zal, ami igaz csak 3,2MP-es, de cserébe körberöhögi a telefonom fényképezőjét, és amúgy se lehet, csak max 1920x1080-as képeket felrakni. A krepp papír meg nem nagy kiadás. Egyébként lehet írni ide a logoutra egy tutoriált, ilyen tippek-trükkök cikk készítéshez kis irományt. :B

[ Szerkesztve ]

(#83) rdt89 válasza Pancsermeste (#81) üzenetére


rdt89
addikt

Nikon S3500-al készültek a képek, és többször kihangsúlyoztam (a cikkben is), hogy átméretezett kép, ha a feltöltött képek alapján nem tudod ki venni a telefon kinézetét akkor sajnálom.

(#84) gghrtz válasza rdt89 (#83) üzenetére


gghrtz
őstag

Szerintem amúgy a vaku miatt lettek ilyenek a képek. Inkább világos helyen kellett volna fotózni vaku nélkül

(#85) Pancsermeste válasza rdt89 (#83) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Nem a képek felbontásával van gond.

(#82) gghrtz: Igen, egy cikknél nagyon fontosak a jó minőségű, informatív, szép képek. Mindenki a külsőre kíváncsi legelőször, mert az szavak nélkül is sok mindent elmond.

-= Pancsermeste® =-

(#86) rdt89 válasza Pancsermeste (#85) üzenetére


rdt89
addikt

Rendben, cserélésre fognak kerülni a képek!

[ Szerkesztve ]

(#87) gghrtz válasza rdt89 (#86) üzenetére


gghrtz
őstag

De ezeket most ne vedd baszogatásnak, csak jó tanács, hogy az amúgy is király cikked még királyabb legyen. ;)

[ Szerkesztve ]

(#88) Pancsermeste válasza rdt89 (#86) üzenetére


Pancsermeste
őstag

:R

-= Pancsermeste® =-

(#89) rdt89 válasza gghrtz (#87) üzenetére


rdt89
addikt

Egyáltalán nem vettem annak, sőt kifejezetten örülök az észrevételeknek és tanácsoknak. Egy kép már cserére került így is, mert mikor megemlítették a kijelző milyen mázgás, és újra nézve a képet teljesen igaza volt a kommentelőnek.

(#90) rdt89 válasza Pancsermeste (#88) üzenetére


rdt89
addikt

A képek cserélése megtörtént.
Ha bármilyen észrevétel van még szólj/szóljatok nyugodtan amint tudom javítom.
Köszönöm mindenkinek aki elolvasta a tesztemet és tetszett neki. :)

(#91) save válasza rdt89 (#90) üzenetére


save
tag

Esetleg neten, készen is található profi fotó, amikből gazdálkodni lehet.

1
2
3
4

(#92) tonerz


tonerz
aktív tag

Jó kis teszt lett, és a készülék nagyon jól néz ki szerintem is.
Az ára is korrekt, egyedül az akksit érzem kicsit vékonynak, mivel már megszoktam a G4S-em 3000-res színvonalát. :)

(#93) rdt89 válasza tonerz (#92) üzenetére


rdt89
addikt

Köszönöm az elismerést. Sajnos ez volt az ára az olcsóságnak, vagy a vékonyságnak nem tudom, de kompenzáció ként van mellé egy 20.000 mah-s power bankom, így nem kell annyira függni a konnektortól. :)

(#94) rdt89


rdt89
addikt

A teszthez mellékeltem egy videót, melyet a legelső oldalon, ott is az első bekezdés után találtok. Részletesen átnyomkodják a videóban a telefont, és minden funkcióját tesztelik. :)

(#95) Duree


Duree
veterán

Nagyon jó kis teszt,igazából kedvet csináltál nekem a telóhoz.

duree54

(#96) rdt89 válasza Duree (#95) üzenetére


rdt89
addikt

Ezt örömmel hallom, és köszönöm az elismerést. :)

(#97) _-ORANGE-_


_-ORANGE-_
senior tag

Király kis teszt! Nem gondoltam volna, hogy ennyiért ilyen jó minőséget és gyorsaságot tudsz kapni. Amennyiért ezt vetted, annyiért tudnál venni itthon egy használt Xperia SP-t, ráadásul kártyafüggőt...:DDD (Nekem különösen tetszik, hogy 64 gigáig tudod bővíteni.)

[ Szerkesztve ]

(#98) rdt89 válasza _-ORANGE-_ (#97) üzenetére


rdt89
addikt

Köszönöm szépen. :) Az igazi érdekesség, hogy ennyibe se kerülne ha nem lenne az áfa és vám költség rajta, de amit meg kell fizetni azt meg kell fizetni. :) A Sony Sp egy nagyon gyors és erős telefon, de igaz, hogy ezért az összegért csak használthoz tud hozzájutni az ember. :)

(#99) utomi


utomi
senior tag

Korrekt a cikk de azt nem értem hogy miért irod,hogy Debrecenben nincs értelme a 4gnek amikor már réges rég van ott is 4G! Vagy mire gondolsz !

(#100) rdt89 válasza utomi (#99) üzenetére


rdt89
addikt

Hát az erős túlzás, hogy van, még a 3G-t se tudják normálisan biztosítani mindenhol. :) Egyébként is nekem elég a 3G-s 7.2 mbps letöltés, mivel az már bőven elég mindenre. :) Egyébként köszönöm a cikk dicséretét. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.