Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dominó85


Dominó85
veterán

Köszi a cikket. Pofás teló nagyon jó áron, de az aksi az biza elég karcsi...

Jó lenne ezt az MT6589(T) kontra GPS baromságot befejezni és nem terjeszteni pár ember hazugsághalmazát. Rengeteg MT6589-es telefonban rohadt jó a GPS. Sorolhatnék vagy 10 márkásabb kínai gyártót aki a GPS-re is oda figyel.

[ Szerkesztve ]

* Péter - 06302461862 *

(#2) wwenigma válasza Dominó85 (#1) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Keszul a GPS cikk es az ajanlott telefonok listaja azoknak akik szeretnek erre is hasznalni... pillanatnyilag kb fel tucat van amin valoban nincs problema. Markasabb gyartok kozott is van szoras a gps kepesseg teren sőt akar romverziok kozott is. El kene felejteni hogy a TTFF szamit. Nem szamit ha utana kolbaszol ossze vissza. Nincs itt hazugsaghalmaz csak az igazsag kimondasa ami faj egyes zugarusoknak.

Telenoros hibara mukodik az iNew v3 megoldasa, egy mappat kell torolni, haver tesztelte a Nibirujan. :)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#3) rdt89 válasza Dominó85 (#1) üzenetére


rdt89
addikt

3 Zopo C3 is csinálta a GPS szarakodást ami megfordult nálam, így szerintem joggal írhattam le azt amit a cikkben leírtam. mtk6589t volt mind a 3 és szerintem Kínában elég nagy márkának számít.

(#4) rdt89 válasza wwenigma (#2) üzenetére


rdt89
addikt

A telenoros problémát említettem is a legvégén, hogy a fórumon megoldották. :)

(#5) wwenigma válasza rdt89 (#4) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Vak vagyok, csak felkoverrel van kiemelve, elnezest. :) Jo lett az iras es a telo is, nyomkodtam, durva cucc - feltem megfogni erosebben mert penge. :K

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#6) rdt89 válasza wwenigma (#5) üzenetére


rdt89
addikt

Azt kell mondjam ennyi pénzért nem számítottam ilyen jól összeszerelt és ennyire átgondolt vasra. :)

(#7) Sn00k


Sn00k
veterán

Ennyi pénzért ez valóban elég jól paraméterezett telefon! Nincs valami kis testvére 5" alatt ? :D

3njoy the Lif3

(#8) Dominó85 válasza wwenigma (#2) üzenetére


Dominó85
veterán

Bocs, de ha te csinálod a GPS tesztet, akkor el se fogom olvasni. Se szakmailag, se máshogy nem lesz korrekt cikk. Elég volt a másik két topikban olvasgatni a HSZ-eidet. Köszi, de számomra a te cikked nem lesz több az egy a millió elolvasatlannál. :U

* Péter - 06302461862 *

(#9) rdt89 válasza Sn00k (#7) üzenetére


rdt89
addikt

De készül a H1c ami hardverileg visszafogottabb(nem 2 hanem 1gb a ram benne) 4.5-4.7" közötti kijelzővel és HD felbontással, valami 30-35 ezer ft között lesz elérhető hamarosan. :)

(#10) #53932800


#53932800
törölt tag

Az tévhit - màr -, hogy MTK procira nincs 4.4 kb 1-2 hónapja kiadtàk a drivert, csak a gyàrtók butasàga, hogy nem teszik rà.

(#11) rdt89 válasza #53932800 (#10) üzenetére


rdt89
addikt

Jogos a felvetés, és itt lehet is ellenőrízni, hogy a telefonhoz jött-e már ki Offical (gyári), vagy főzött rom van hozzá még.
[link]

(#12) gghrtz válasza #53932800 (#10) üzenetére


gghrtz
őstag

Egyebkent latott mar valaki kinai SoC-os cuccra jo KitKat-et? Mert nekem eddig a Rockchip, az MTK és az Alwinneren is szar volt.

Kiralya a telefon. Azt hittem 150$-ba kerul, de sajna 200. Persze igy is nagyon jo ar, de igy mar nem cserelem le a Jiayu G4SL-emet.

(#13) rdt89 válasza gghrtz (#12) üzenetére


rdt89
addikt

Amit előző hozzászólásomba linkeltem ott meg tudod nézni a telefondohoz van-e kitkat! Ahogy látom van hozzá gyári 4.4 nem főzött!

[ Szerkesztve ]

(#14) gghrtz válasza rdt89 (#13) üzenetére


gghrtz
őstag

Tudom, hogy van. Nem azert irtam, hogy van-e, hanem hogy van e JÓ! De azért köszi.

(#15) rdt89 válasza gghrtz (#14) üzenetére


rdt89
addikt

Hát az a gond, hogy magyar fórumokon nem sokan tesztelnek és kísérleteznek ezzel. De szerintem a gyári fejlesztésűt "offical" felirattal van jelőlve amit a gyártó adott ki hozzá, megpróbálhatod.

(#16) Kornel


Kornel
veterán

Én ennyiért Redmi Note - ot vettem, nem cserélném el erre :)

(#17) rdt89 válasza Kornel (#16) üzenetére


rdt89
addikt

Végül is hardverileg szinte ugyan az, így előre lépés nem lenne. Használd egészséggel. :)

(#18) Kornel válasza rdt89 (#17) üzenetére


Kornel
veterán

Te is ezt, nem trollkodásnak szántam :K

(#19) rdt89 válasza Kornel (#18) üzenetére


rdt89
addikt

Teljesen megértettem az üzenetet, mi szerint te is tökéletesen meg vagy elégedve a telefonoddal, abszolúte nem vettem sértésnek. :)

(#20) aytukabozs


aytukabozs
addikt

Ez sem kötekedés akar lenni, de nem teljesen helytálló a telefon megnevezése (és emiatt a cikk címe sem).

Ez ugyanis nem egy K-touch készülék, azt a brandet ugyanis a pekingi Beijing Tianyu Communication equipment Co.,ltd eladta egy indiai cégnek a Jainának.
Az anyacég a telefongyártást 2013 közepétől Nibiru márkanév alatt folytatta, a webshopokban csak azért írják oda a K-touch nevet is hogy az is megvegye a készüléket, aki amúgy bizalmatlan lenne egy teljesen új branddel szemben.
(A régi márkanév ugyanis nem ismeretlen azoknak akik rajta tartják a szemüket a kínai telefongyártáson, a 3 nagy kínai mobilszolgáltató által kínált készülékek közt évekig stabilan ott voltak a gyártó modelljei)

Az indiai K-touch kínálatában emiatt természetesen nem szerepel a H1, merthogy az nem az ő gyártmányuk.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#21) rdt89 válasza aytukabozs (#20) üzenetére


rdt89
addikt

Mivel viszont a Kínai weboldalon fent van: [link] ezért nem írtam a címbe valótlant.

(#22) gghrtz válasza rdt89 (#21) üzenetére


gghrtz
őstag

Innen lehet rendelni Mo-ra? Sajna a webshopok néha elég sok hasznot rápakolnak a cuccokra.

[ Szerkesztve ]

(#23) aytukabozs válasza rdt89 (#21) üzenetére


aytukabozs
addikt

Hehe, ez új infó :D mikor tavasszal nyomoztam akkor konkrétan nem volt ilyen hogy http://www.k-touch.cn/, illetve hetekig 404-es hibaüzenet volt az oldal helyén.
Ezesetben visszaszívom, és helyette kijelentem hogy a kínaiak hülyék! :D
De most komolyan, hogy használhatnak egy márkajelzést amit eladtak?

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#24) rdt89 válasza aytukabozs (#23) üzenetére


rdt89
addikt

Úgy, hogy ez Kína! :) Ez a telefon, a fórumon összeszámolt nevek alapján 5 márkanév alatt fut!

(#25) rdt89 válasza gghrtz (#22) üzenetére


rdt89
addikt

Nem tudom, hogy lehet-e én egy Hardveraprodos felhasználótól rendeltem.

(#26) BViktr válasza aytukabozs (#23) üzenetére


BViktr
tag

Ezt a telót jópár néven forgalmazzák.
- China : K-Touch Nibiru Mars One H1
- Philipina : Chery Mobile cosmos z2,
- India : Karbonn Titanium Octane Plus,
- Russia : Highscreen Thor
- Bangladesh : Primo v1
- BLU Life 8
- Archos 50c Oxygen
Ezt az oldalt érdemes végigböngészni.

(#27) rdt89 válasza BViktr (#26) üzenetére


rdt89
addikt

Látom a fórumon elkezdett névgyűjtés óta, találtál még pár pluszt. :)

(#28) aytukabozs válasza BViktr (#26) üzenetére


aytukabozs
addikt

Nem a konkrét telefonról, hanem a márkanévről beszélek.

Hsz TÖRLÉS ITT >>> http://goo.gl/uBK2Xa

(#29) BViktr válasza aytukabozs (#28) üzenetére


BViktr
tag

Márkanév?! Ugyan már... :DDD

(#30) PistiSan


PistiSan
addikt

Jó telefonnak tűnik, a gps tesztes cikket már várom.

Én is nézegettem a kínai telókat, de egy 35k körüli telefon VÁM+ÁFA után 50k körül van, ami még így is jó vétel, de mi van ha 2 hét múlva mondjuk megdöglik a telefon?
Persze vissza lehet küldeni, aztán vagy meg csinálják, vagy nem. Persze mind ez már plusz költség és idő, na ez az oka annak ami miatt nem merem bevállalni a rendelést.

(#31) petipetya


petipetya
nagyúr

Ár/érték arányban jónak tűnik a készülék. :C

"nincs rá lezsóidő"

(#32) rdt89 válasza PistiSan (#30) üzenetére


rdt89
addikt

Igen aki olcsón akar jó telefont, ezt a rizikót vállalnia kell sajnos.

(#33) Dominó85 válasza PistiSan (#30) üzenetére


Dominó85
veterán

Aki mer az nyer/nyel... :DDD

* Péter - 06302461862 *

(#34) Kolondrum


Kolondrum
félisten

A képek alapján nem gyönyörű. Kicsit gyúrhattál volna a fényképek minőségére. :R

(#35) rdt89 válasza Kolondrum (#34) üzenetére


rdt89
addikt

Átméretezett képek vannak feltöltve.

(#36) Kolondrum válasza rdt89 (#35) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pü.

(#37) Terentius


Terentius
őstag

Jó kis teló.Januárban Nekem is 50k volt a mostani Jiayu G3T-m és abszolút megérte.Ezt a GPS az MTK6589T-ben szar meg hagyjuk már.A mostani telóm simán elnavigált a múltkor balatonról szekszárdra Sygicel.

[ Szerkesztve ]

Poco F5 12/256 Gb

(#38) big-J


big-J
őstag

Nekem alcatelbe van ugyanez, csak 2500mah, de a 2.0ghz változat. Teli akksi nélkül öngyilkosság elindulni valahova. A 7.9mm vékonyság meg nem érzem hogy kárpótolna mert úgyis keménytok van rajt. :D

(#39) rdt89 válasza Terentius (#37) üzenetére


rdt89
addikt

Sajnos 3 ilyen processzorral szerelt telefonnal is előfordult, Epo mappa csere és az mtk gps beállítás után talált a gps jelet de 4-5 percenként dobálta (3 Zopo).

(#40) rdt89 válasza big-J (#38) üzenetére


rdt89
addikt

Milyen antutut produkál? :)

(#41) Luck Dragon

Köszönöm a cikket, nem is tudtam hogy létezik ilyen márka :B

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#42) rdt89 válasza Luck Dragon (#41) üzenetére


rdt89
addikt

Nagyon örülök, ha tetszett. :) Rengeteg olyan telefon létezik amiről még csak említés szinten se hallott az ember. Én is megvásárlása előtt 1 héttel tudtam, hogy létezik. :)

(#43) gghrtz válasza Luck Dragon (#41) üzenetére


gghrtz
őstag

Ha tudnád, hány china phone marka van amirol meg nem is tudsz! En mar egy ideje kovetem ezeket, de kb havonta kijon 2 uj... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#44) Luck Dragon válasza gghrtz (#43) üzenetére

Ebben igazat kell adnom, én nem követem a kínai készülékek megjelenését, de mindig szívesen olvasom hogy mégis milyen a más szemével, és tapasztalataival rendelkező gazdik véleménye, és megérte avagy sem a megvétele. Más részt mennyire maceráns a garanciáztatás, a magyar nyelv megléte, az itthoni szolgáltatok sim kártya felismerési készsége, avagy mekkora a támogatottsága ,gondolok arra hogy van legalább védőtok hozzá. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#45) Kornel válasza gghrtz (#43) üzenetére


Kornel
veterán

ha az ember egyszer belejön a kínai telók utáni nézelődésbe, akkor nem áll le :C
jiayu g3s/xiaomi hongmi/xiaomi redmi note volt a sorrend nekem, asszem a következő telóm az első mtk6595-ös coolpad lesz, minap olvastam, hogy ők jönnek ki vele elsőként.
na az a vas már a qualcomm-okat is alázni fogja, 43.000+ antutuban.

(#44) Luck Dragon : a gari benne van a pakliban, de ha megbízható webshopból veszed, akkor csak a postát kell kivárni, illetve a postaköltséget kell belekalkulálni, azért egy megbízható márkánál nem sok gond szokott előfordulni, főleg, hogy általában elküldés előtt tesztelik őket. egyébként szerintem ér annyit egy megbízható kínai webshop gari, mint egy magyar acer vagy asus gari (lehetne sorolni a márkákat) ahol akár hónapokat is várhatsz a javításra, cserélni biztos nem cserélnek, mert az drága, kiküldik külföldre a hibás terméket, és azok a hibát se tudják adott esetben, stb.
a legújabb típusokhoz is rengeteg kiegészítő kapható, ezzel biztos nincs gond.
emellett ha jó ajánlatot fogsz ki, akkor gyakorlatilag fél áron vehetsz telefont az itthoni márkás telefonokhoz képest, nekem 47k huf volt a redmi note. itthon mit kapsz érte?

[ Szerkesztve ]

(#46) rdt89 válasza Kornel (#45) üzenetére


rdt89
addikt

Nekem Zopoval kezdődött telefon fronton a kínai készülék mánia, aztán 2 tablet volt meg most ez a telefon. :) A 6595-ös procira 40 ezer feletti antutut olvastam, bár tudom, hogy ez promó miatt van de akkor is kíváncsi leszek mit fog tudni, majd ha megveszed csinálsz róla tesztet?

(#47) Kornel válasza rdt89 (#46) üzenetére


Kornel
veterán

az a baj, hogy csak októberbe fog jönni az első fecske, a coolpad.
de szerintem lecsapok egyre rögtön :D

(#48) Luck Dragon: nekem több gondom is van vele:
1. igazából még meg se jelent, csak előrendelhető, de csak a 3G-s 16 gb-os verzió. ennyi pénzért legyen már azért LTE benne, na... az meg ősszel jön csak.
2. maga a készülék prémium, de szerintem szifon másolás, sőt, ha jól sejtem inkább elébe mentek, mert az iphone6 fog szerintem így kinézni :D de szerintem ez akkor is cink.
3. mindenki snapi 805-el várta, ehhez képest "csak" 801, de igazából nem sok pluszt nyújt a 800-hoz képest, ami a mi3-ban van. aprón tegnap néztem, 80k-ért új mi3-at hoznak minden költséggel együtt, ami azért elég jó ár szerintem, szerintem a formaterve is jobb, mint a mi4-é, sebességben sincs lemaradva, ha már xiaomi, akkor biztos, hogy mi3 jelenleg.

egyébként meg one plus one :) 380 dollár körül megvan...

[ Szerkesztve ]

(#48) Luck Dragon

Xiaomi 4-röl mi a véleményetek ha ennyire benne vagytok? :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#49) big-J válasza rdt89 (#40) üzenetére


big-J
őstag

31000-32000 között. Amúgy ez a CPU battery save szerintem nem működik, vagy nagyon apró a hatása. CPU profilozó app-al hiába nézem, semmi különbség a be- és kikapcsolt állapot között, a teszteredmények se változnak.

[ Szerkesztve ]

(#50) Kornel válasza big-J (#49) üzenetére


Kornel
veterán

azért akkor van különbség az 1.7/2.0 GHz között.
vajon lehet-e tuningolni az 1.7-est?:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.